Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL10] Ok river bluff catch ?

• Knoofl
      Knoofl
      Bronz
      Registrace: 19.04.2012 Příspěvky: 110
      Soupeř zatím jen 199hand, vypadá celkem solid, 25/20, 7.6% 3bet, RFI CO 34%
      Flop ani necbetuji, totálně to hituje jeho calling range a dávám mu prostor k betu s nějakými spekulativními handami. Turnové eso je procheckované, což je pro mě důležitá informace, protože si myslim, že jakékoli eso by betoval dál, hotovou postupku s KQ taky a případné sety určitě taky. Proto na riveru calluji jeho bet, jestli tam má nějaké random slabé eso, myslim, že se rád koukne do SD a lepších kombinací mu tam moc nedávám. Co si o handě myslíte vy ?

IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10.72 (107.2 bb)
      Hero (BB): $13.72 (137.2 bb)
      UTG: $11.30 (113 bb)
      MP: $19.50 (195 bb)
      CO: $12 (120 bb)
      BTN: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with K K
      2 folds, CO raises to $0.25, 2 folds, Hero raises to $0.90, CO calls $0.65

Flop: ($1.85) T 7 J (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.30, Hero calls $1.30

Turn: ($4.45) A (2 players)
      Hero checks, CO checks

River: ($4.45) 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.40, Hero calls $2.40

Results:
      $9.25 pot ($0.61 rake)
      Final Board: T 7 J A 3
      Hero mucked K K and lost (-$4.60 net)
      CO showed A 8 and won $8.64 ($4.04 net)
  • 18 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      souhlas s checkem flopu, turn imo taky ok, river si nějak nedokážu představit s čím horším z hotových hand by betnul a blufovat by myslím často začal už na turnu po dvou tvých chacích a ještě ten sizing vypadá víc na value. Je to sice zvláštní hra, ale asi bych river foldil.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,190
      Podle mě úplně no brainer cbet flop :f_biggrin: právě proto, že flop soupeře hituje, tak chceme betovat s overpárem, ne? Dostaneme spoustu value z Jx a draw, kterých tam může mít relativně dost. Neblokujeme flushdraw. Ztratit v tomto spotu iniciativu je podle mě chyba...dáváme free equity případným draw a slabším made handám (neprotektujeme se) a proti agresivním hráčům se vystavujeme těžkému rozhodnutí na mnoha turnech. Co budeš dělat když přijde spade turn, Q, A a on betne?
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Myslím, že podobnou ruku analyzoval Katri v jednom coachingu a podle equilabu vyšlo, že soupeř tu má někde ve 30% dva páry+. A taky myslím říkal, že do takové range nechceme cbetit ale raději hrát c/c.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,729
      ........soupeř tu má někde ve 30% dva páry+..........no,nevím.Pokračoval bych cbetem 2/3 potu. Tím čekem tratíme value z TP,FD,KQ......
      T je děsná karta,no můžeme ještě cbetovat proti TP,Draw?????
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      zkusím to najít
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      to byl fofr:f_thumbsup:
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      http://cs.pokerstrategy.com/video/37689/
      asi od deváté minuty
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      mrknu až doma,nemám dobré připojení
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      1) Podle toho videa má soupeř 2p+ pouze ve 25%
      2) Katri tam soupeři do range třeba nedává AQo, což podle mě hráči na těchto stakes callují vůči 3betu
      3) Katri tam taky něco říká, že range se kterou soupeř callne nás bude porážet. To mi nějak do hlavy neleze. Tento board je tak "super", že soupeř callne skoro celou svoji range, proti nějakému normálnímu betu. Jediné co snad zahodí jsou 66, pokud je v rangi má. Tudíš 25% range náš poráží, zbytek nějakých 70% porážíme na flopu my a taháme value.
      4) KK se musí protektovat proti esům narozdíl do AA ve videu.
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj..všichni:D ,

zeptám se na několik otázek - přijde Vám BB vs CO a BB vs MP/UTG jako stejný spot? Imho to jsou 2 úplně odlišné spoty z obou pohledů, jednak tady my už můžeme mít ruky jako JJ/TT, které vůči MP callujeme a druhak soupeř tu má i víc ruk jako AJo, teda ty spoty bychom neměli hrát stejně, ne?

Jinak zeptám se ještě takto - většinou jsou si hráči vědomi toho, když je pro ně board lepší než pro soupeře a patřičně ho cbetují hodně. Pokud je board dobrý/lepší pro soupeře, neměli bychom ho hrát pasivně? Co budeme dělat vůči raisům, pokud víme, že tu přijde často? Intuitivně tu asi přijde určitě častěji, než na J22r...resp.pokud víme, že byť jen těch 25% range je 2P+, tak pokud by se řídil balancovaným poměrem 2:1 bluffy ku value (toto platí jen pro F), tak v podstatě může 75% range raisovat na F..není toto problém pro častý cbet. Pokud deme cbet, jdeme b-b-shove? Jak často toho budeme schopni vzhledem k tomu, kolik nepříznivých runnoutů přijde?

e: Ještě dodám, že vůči EP/MP i snowie chce tento board cbetovat jen 25% času a KK skoro vždy checkuje, vs CO už cbetuje skoro 40% času a s KK taky cbetuje o něco častěji, i když stále převažuje check. A to nesmíme zapomenout, že on i vs UTG s nějakými freq 3betuje handy jako TT/JJ, co já určitě jen calluji, takže mně osobně přijde blízko 100% check až úplně 100% ok strategie, vs CO už mám určitě nějaký cbet, i když stále s overpairy preferuji velmi často c/c (případně tak hrát minimálně ty se spadem).

No takže - c/c i cbet je imo ok, dost záleží i na tom, koho vůči sobě máme. Vůči passive hráčům klidně betuji pro nějakou protekci/value s tím, že většinou nebudou hrát horší ruky agresivně a můžeme hrát klidně b/f. Vůči agresivním spíš checkuji a jdu c/c-c/c-c/c. Na tomto tunnoutu bych foldnul R. Sám tam mám nějaké Ax ruky vč.AA a b-x-b zároveň nepatří mezi linie, ve kterých by moc hráčů na těchto stakes bluffovalo, takže exploitativně se mi to taky nepozdává callovat.
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Samozřejmě to jsou jiné spoty a liší se ty range od sebe, ale myslím, že ta hlavní myšlenka, že je flop lepší pro soupeře a že se bojíme c/r a nehceme hrát nafouknutý pot pořád platí. Proto je podle mě optimální c/c flop
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Katrisone původně napsal
      většinou jsou si hráči vědomi toho, když je pro ně board lepší než pro soupeře a patřičně ho cbetují hodně. Pokud je board dobrý/lepší pro soupeře, neměli bychom ho hrát pasivně? Co budeme dělat vůči raisům, pokud víme, že tu přijde často? Intuitivně tu asi přijde určitě častěji, než na J22r...resp.pokud víme, že byť jen těch 25% range je 2P+, tak pokud by se řídil balancovaným poměrem 2:1 bluffy ku value (toto platí jen pro F), tak v podstatě může 75% range raisovat na F..není toto problém pro častý cbet.
      Pokud k tomu budeme přistupovat rangově, tak dává smysl co píšeš...nebo naznačuješ. Ale já docela pochybuju, že průměrný hráč na NL10 hraje rangově a tak i já jsem na těchto stakes pro to, abychom hráli především sílu naší ruku a ne range kterou v té situaci máme. A pokud vezmeme v úvahu naši ruku, tak i na tomto boardu jsme stále ve předu a chceme tedy betovat z důvodů protekce a value. Raise samozřejmě může být nepříjemný, ale 75% své range nebude betovat skoro nikdo na těchto stakes. Většina lidí na NL10 nezná ani ten poměr bluffů a zároveň jsou lidé zkrátka příliš tight (a money scary) a i kdyby si byli vědomi kolik mají blafovat, většina to neudělá a radši zvolí "levnější" variantu.

Když půjdeme ch/c, tak na turnu co? Zrovna na tomhle runoutu třeba? Předpokládám že znovu checkneme a soupeř má úplně happy bluff s čímkoli a my budeme foldovat hodně často.

Můj point je zkrátka takový, že ztráta iniciativy OOP v takovéto situaci je příliš velká nevýhoda, kvůli tomu, že hráči málo blaffují raisem, ale rádi si betnout proti checku. Paradoxně se tedy checkem vystavíme mnohem většímu tlaku, než kdybychom betovali a udrželi si iniciativu.
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Když půjdeme ch/c, tak na turnu co? Zrovna na tomhle runoutu třeba? Předpokládám že znovu checkneme a soupeř má úplně happy bluff s čímkoli a my budeme foldovat hodně často.
      Nechápu, že je pro Tebe víc nepříjemné čelit nějaké multiple street agresi vůči celé rangi, než ho vyfoldovat z části rangi na boardu, který je pro něj daleko lepší a riskovat, že dostaneš raise a budeš v daleko horším spotu. Na blankách máš velmi jasný c/c, není moc co řešit. Pokud přijde tento runnout - co konkrétně se změní, pokud budeš hrát bet a dostaneš call nebo raise, nebo v případě, že checkneš a soupeř betne/checkne? Přijde tak jako tak, možná naopak pro agresivní akci je horší, protože tyto akci Ti znemožní dál betovat a budeš muset jít c/f stoprocentně, protože v rangi už bude mít snad jen ruky, které Tě beatují.

Chápu point a kvůli tomu jsem i psal, jak se spot dá řešit exploitativně. Nicméně osobně se mi trochu nelíbí názor, že hráči neumí bluffraisovat. Imo umí, obzvlášť nějaké FDs, naopak si myslím, že většina hráčů ne3barreluje jako bluff dostatečně, takže osobně si myslím, že s naší handou stále chceme na tomto boardu udržet pot spíš nízký a realizovat efektivně EQ, co se nám povede spíš přes c/c, než bet. A ne to tam tlačit jen proto, že máme KK...nezapomínejte na relativní sílu handy, která na tomto boardu jednoduše není taková, jako na většině ostatních boardech.

a tak i já jsem na těchto stakes pro to, abychom hráli především sílu naší ruku a ne range kterou v té situaci máme
      Co se tohoto týče, tak jen tak mimochodem - ať už člověk hraje svoji range jakkoliv, tak proti defending rangi vs cbet (za předpokladu, že folduje nějaké AK, underpairy bez BDFD etc., co je reálné, určitě si nemyslím, že defenduje všechno na tomto boardu) máme 46% EQ s KK, proti celé máme 55%, tak se znovu ptám - je fakt tak velká výhoda ho okamžitě vyfoldovat z části range, abychom s overpairem byli vůči range dokonce EQunderdog?

Pokud je hráč pasivní a myslíme si, že draws hraje pasivně a vždy raisne jen lepší, tak potom ok - bet F s plánem b/f okamžitě může být ok. ůči ostatním bude velmi nepříjemné zjistit, jestli chceme jít vlastně b/c, b/f, nebo b/shove....po checku mám velmi jasný c/c.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Průměrný raise F cbet je na NL10 9.3....nejaktivnější regové mají většinou pod 10. Tím nic nenaznačuji a spíš je to další otázka na tebe. Je to moc nebo málo? Kolik by měl být tento stat ideálně? Najdeme v těch 10% vůbec nějaké bluffy?

Konkrétně na tomhle typu boardů je to tedy o něco větší, a to 11.4%.
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      11.4% je dost, jsou tam i bluffy
      na value je to někde 4 a lidi co mají víc než 15 jsou dost reisovací maniaci
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      11.4% je dost, jsou tam i bluffy
      na value je to někde 4 a lidi co mají víc než 15 jsou dost reisovací maniaci
      Jj, to je celkem dobrý odhad, vůči <5% často overfolduji přímo na F, vůči nějakým >15% se můžeme přizpůsobit jinak, teda slowplayovat častěji etc... Jinak jak jsem psal - vůči pasivnějším můžeš hrát b/f, vůči těžkým soupeřům hrávám tento board c/c s OP.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Katrisone původně napsal
      Co budeme dělat vůči raisům, pokud víme, že tu přijde často? Intuitivně tu asi přijde určitě častěji, než na J22r...resp.pokud víme, že byť jen těch 25% range je 2P+, tak pokud by se řídil balancovaným poměrem 2:1 bluffy ku value (toto platí jen pro F), tak v podstatě může 75% range raisovat na F..
      Neni ten odhad 25% range 2p+ trochu přehnanej? Když sem to zkoušel na svou calling range tak mám sotva 10%, když sem dal na CO loose range s hodně spekulativníma handama (některý ani neotvírám) tak sem se dostal na 15% dva páry+ a na pětasedumdesát perc raise musim raisovat všechny gutshoty s poměrem bluff k value tak 4:1.

[/quote]
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      CO range není to samé jako MP range, už jsem to psal výše. Byl tu point ohledně podobnosti spotů s jedním z mého coachingu. Tam jsem ale analyzoval spot vs EP/MP, kde jsou ty range o dost tighter než na CO. Jinak ofc když ještě k tomu dáš hodně loose range, tak je potom jasné, že to takto nevyjde :) Já pracuji s průměrnými scénáři když nemám info na soupeře, teda analyzuji to pro range, o kterých si myslím, že jsou pro daný limit nejfrekventovanější.