[NL10] J7o TP vs 3xstab BvB

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,439
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 5 players -

BTN: $11.77 - VPIP: 24, PFR: 17, 3B: 11, AF: 2.0, Hands: 46
      Hero (SB): $10.00
      BB: $10.00 - VPIP: 14, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 14
      UTG: $10.00 - VPIP: 27, PFR: 16, 3B: 3, AF: 0.5, Hands: 74
      CO: $21.00 - VPIP: 31, PFR: 23, 3B: 0, AF: 4.0, Hands: 26

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with J :spade: 7 :heart:
      3 folds, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60) J :club: 3 :heart: 2 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.42, Hero calls $0.42

Turn: ($1.44) A :diamond: (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.85, Hero calls $0.85

River: ($3.14) 4 :heart: (2 players)
      Hero checks, BB bets $2.20, Hero calls $2.20

vim že bych si to mohl zanalyzovat sám přes alias , ale a) moc se mi nechce :D b) nevim jestli bych měl sample. Tak zkusím vsadit jen na Vaše zkušenosti, je to spíš spot pro ujištění, imo to asi moc lidi nebudou exploitovat 3barama ten check, a měl bych foldnout OTR je to tak? Imo bych měl jeste todle defendovat otázka jestli to má cenu no..

prosím jeste o jednu otázku: když bych PF stealoval třeba 100% kvuli expoiltu, má cenu pak vůbec řešit nějaký defending když se 100% range se stejnak asi postflop neudefenduju...? Akorát pak prostě nemůžu hrát moc balancovaně postflop a kdyz nevím tendence (a budu chtít hrát balanc) tak nebudu vědět co mám teda defendovat
  • 6 odpovědí
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      Imo vůči tomu sizingu na R fold, nedokážu si představit handu co tě tam bude 3x betovat a horší jak ty. Ještě když betuje po river po A na T, které můžeš klidně x/c na F.

Když stealuješ 100% jako exploit, tak asi proto že soupeř často zahazuje PF. Pokud nezahodí, tak nevidím smysl v defendování když nic nehitneš, ty ho exploituješ PF...

edit. A tak si říkám, že by se mi víc líbila lajna b-b-x/f - máme na houby kickera a nechci ho x/c a nevědět na čem jsem, radši bych byl agresivnější
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

v první řadě - betuji F s malým sizingem. Důvod - velmi těžké pro soupeře defendovat se s wide rangí na takto dry boardu, co pro mě znamená, že chci hodně často bluffovat i betovat handy jako 44/43s pro protekci. Je potom obv dobré betovat i dost těchno TPs pro balance a neřešit moc check. Můj standard by byl s těmito slabšími TPs bet small F + c/c + c/c na blankách, resp.c/c + c/f na tomto runoutu.

K té otázce - pokud exploituješ a rozšiřuješ range, nemusíš ji potom balancovat. Předpokládáš, že vyděláváš stealem, teda dalo by se zjednodušeně říct, že můžeš hrát vždy c/f, pokud nehitneš. Toto samozřejmě nemusíme dodržovat na 100% vzhledem k tomu, že hodně hráčů se dá dál exploitovat cbetem, ale určitě nemusíš vymýšlet žádné složité projekty. Tyto exploity v malých potech na těchto stakes výborně fungují a nemusíš potom řešit, že s jakými freq chceš betovat T/R, nebo s jakými freq callovat R, pokud hráč 2x betne vs missed cbet.

S J8 bych na tom R as played asi foldoval. Sice by se tu nabízela logika "Ax checkuje beh na F, takže bude mít častěji air na tomto RO", ale toto dost často v praxi neplatí. Hodně hráčů Ahighs raději stabne, než to sehrát nějak na SDv imo. A to neplatí jen pro nl10. A ještě k tomu se zkompletovaly nějaké draws jako 65s etc., takže za mě spíš c/f.
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Katrisone a v čem je na turnu výhodnější c/c oproti druhému barrelu? Napadá mě akorát, že pokud soupeř checkne back tak zbytečně nenafukujeme pot, což je vlastně dost dobrý důvod...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Dáme mu prostor betnout floaty, protektujeme naši bet F + give-up range, nemáme nejspíš 3str value,...
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Ok, ok to bych se mohl asi stydět, není toho málo :f_biggrin:
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Katrisone původně napsal
      Dáme mu prostor betnout floaty, protektujeme naši bet F + give-up range, nemáme nejspíš 3str value,...
      "Dáme mu prostor betnout floaty" pomerne velka cast z jeho float range ale hitla na tom esu, ne ? kazdopadne bude mit asi porad hodne broadway comb atd. ? co tam jeste odhadujes do ty float range ?

"protektujeme naši bet F + give-up range" jakoze tim balancujeme nasi bet flop check fold turn range ?

"nemáme nejspíš 3str value" znamena tedy v podstate to, co rekl Pyanda, ze nechceme nafukovat pot ? tedy pot controlujeme ?