BLOG: Work hard and Play hard

• MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Registrace: 26.09.2013 Příspěvky: 372
      Ahoj všichni.
      Rozhodl jsem se založit si blog a to z důvodu, že se chci pokeru věnovat naplno. Chci mít přehled ve svém "pokroku" a také jsem zvědav na feedback zda-li dělám věci dobře.
      Moje představení najdete zde.

Držím se převážně Cornieho průvodce začátečníka, ale jak mi bylo řečeno v představení, tak nemusí odrážet 100% realitu, protože je víc než rok starý, proto se nebráním jakéhokoliv usměrnění na správnou kolej :)

Jinak do hry jsem zatím nic nevložil, protože finance jsou mým problémem (jsem student :D ) a ještě k tomu máme před Vánoci :D .
      Takže hraju se základním kapitálem od PS 10$. Samozřejmě pokud ho prohraju mám v plánu peníze vložit.

Blog bych chtěl aktualizovat minimálně jednou týdně, převážně věcma týkajících se mé hry a mého postupu, ale občas sem možná hodím i něco s RL, tak uvidíme jak mi to půjde :)

Aktuální stav asi po 2 týdnech (ne)hraní:

Herna: Poker770
      Typ hry: NL2
      BR na začátku: 10$
      Aktuální BR: 10.10$
      Profit: 0.10$

Moje již prostudované materiály:

:club: Pravidla Texas Holdemu
      :club: Co znamená Big Stack Strategy
      :club: Jak hrát před flopem
      :club: Jak hrát po flopu
      :club: video série: Skvělý úvod do BSS od Mika Hovorky
      :heart: Jinak mé cíle byly především zakomponovat naučené strategie do hry, vědět co dělám a neprohrát celý kapitál. To si myslím že se alespoň částečně povedlo, takže mám splněno :) .

Moje cíle na příští týden:

1) Přečíst tyto Bronz články:
      :club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: Po flopu - iniciativa na vaší straně
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      :heart: Ty jsem již částečně začal číst, ale chci jim perfektně porozumět proto jsou mým cílem i další týden.

2) Odehrát dost hand a ideálně něco vyhrát (i když to není podmínkou, důležité je vědět, že jsem hrál dobře).

Snad vám tento blog tady nebude překážet a najde si pár příznivců, zatím Ahoj
  • 34 odpovědí
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Měl bych dotaz :) Zrovna jsem študýroval již poněkolikáté "Pokerová matematika: Odds a outy". Myslím že je mi vše jasné. Umím si vypočítat outy, odds (používám tabulku, která mi to hodně usnadňuje) a taky pot odds a umím si vypočítat, zda se mi vyplatí dorovnávat sázku pomocí srovnání odds a pot odds.
      Co jsem ale nikde nenašel a zajímalo by mě to, jestli není vzorec jak vypočítat sázku kterou vsadit, aby se to již soupeři nevyplácelo dorovnávat?
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Nedělní aktualizace

Bohůžel jsem tento týden měl málo času na poker (ve škole byl záhul), tak jsem nestihl všechno podle plánu.

Bankroll: 11.31$
      Dostal jsem se během týdne i na 14$, ale moje neschopnost zahodit top pair nebo overpair mě stála nějaké peníze.
      Known Players:
      UTG2: $2,22 - 111 bb
      UTG3: $0,85 - 43 bb
      MP1: $2,31 - 116 bb
      MP2: $1,92 - 96 bb
      MP3: $1,77 - 89 bb
      CO: $3,06 - 153 bb
      BU: $1,69 - 85 bb
      SB: $1,12 - 56 bb
      BB: $1,84 - 92 bb

0.01/0.02 No Limit Hold'em (9 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.0.1024.1

Preflop: Hero is MP2 with A:spade: , A:club:
      SB posts small blind ($0,01), BB posts big blind ($0,02), 3 folds, Hero raises for $0,08, 3 folds, SB calls, BB calls

Flop: ($0,24 - 12 bb) K:diamond: , Q:spade: , 4:heart: (3 Players)
      2 checks, Hero bets $0,16, SB raises for $0,72, BB folds, Hero 3-bets $1,68 and is all in, SB calls and is all in, Hero gets uncalled back ($0,80)

Turn: ($2,32 - 116 bb) 7:spade: (2 Players)

River: ($2,32 - 116 bb) K:club: (2 Players)

Hero shows :spade: A :club: A
      SB shows :spade: K :club: Q
      SB wins $2,17

Cíle minulého týdne:

Jak jsem již řekl, vše jsem nestihl, protože bylo málo času. Proto ty nesplněné přesouvám do dalšího týdne + přidám další. Mám prázdniny, tak by to mělo jít lépe. :)

Cíle na příští týden:

1) Nastudovat tyto články:
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      :heart: Když bude čas a chuť tak i Třicet tipů pro začátečníky (1) a Třicet tipů pro začátečníky (2)

2) Zvládnout 2. úroveň Učíme se vyhrávat

Dále bych se chtěl zeptat zda má cenu instalovat nějaký software. Napadla mě myšlenka, že bych použil na měsíc PT a na druhý HM a snad bych za tu dobu vydělal v pokeru na zakoupení jednoho z těchto programů, ale příjde mi to málo pravděpodobné. Nebo bych měl počkat až něco vydělám a poté zakoupit? A co Equilab?

Čau a GL všem
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,692
      Ahoj,

vítej a foru. Koukám, že bojuješ na nl2. Tak bych ti rád doporučil aby js postoval problematické handy do hand judge fora. Kde ti budu moct pomáhat vylepšovat tvojí hru. Navíc se tam můžeš zapojit i do debat s ostatními hráči což je dost plus EV.

Navíc probíhá soutěž o coaching za pravidelné postování. Víc infa nalezneš, když clickneš na trenink u mě v podpisu.

Gl u stolů a doufám, že se brzy uvidíme u mě v sekci :f_cool:
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Ahoj,
      díky moc za přivítání a za tipy. Jsem rád, že si někdo mezi tolika blogy všiml toho mého :) Na postování hand se chystám, takže se tam snad co nevidět potkáme :)
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Tak po dnešním testu mi teda spadlo sebevědomí. Test utekl o bod, a když jsem chtěl zjistit kde jsem udělal chybu, tak jsem musel odejít s prázdnou :( No co už. Brečení je asi k ničemu :D Budu muset více makat, takže si projdu znovu všechny bronz články a zkusím to příští týden. Navíc přidám článek 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze, protože tam bylo dost otázek z tohohle článku, i když si myslím, že tam jsem chybu neudělal, protože bylo lehký si to najít (jinak článek jsem zatím nestudoval, protože jsem myslel, že je to spíše pro lidi se softem). Jinak jsem (snad) udělal krok vpřed a nainstaloval si sidekick, kde po každé session projíždím své handy a snažím se je analyzovat. Ty problematické se budu snažit postovat pravidelně do hand judge fóra. Snad se díky tomu posunu z místa :) Zatím čau a držte mi palce :D
    • Dunco
      Dunco
      Bronz
      Registrace: 20.09.2013 Příspěvky: 65
      Zdravim,
      Budem tvoj blog sledovat :)
      Som na tom tak ako ty bojujem na Nl2 a postupne sa dostavam hore tak mozno niekedy na stole Gl.
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Zdar,
      díky za post a sledování :)
      Tobě taky hodně štěstí, a ať jsme co nevidět na NL4 :)
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Nedělní aktualizace

Ahoj,
      takže opět je tady nedělní aktulizace mého pokerového snažení :)

Bankroll: 12,68$

Ohlédnutí se za minulým týdnem:

Řekl bych, že studijně perfektní týden. Nastudoval jsem vše co jsem si zadal a navíc si zopakoval i starší články (basic a bronze complete :s_cool: ). Při té příležitosti jsem si založil sešit s poznámkami, kde jsem si zapisoval důležité informace z každého článku, takže teď když mi něco není jasné, tak nahlédnu do sešitu a v rychlosti si vše připomenu :)
      Jediné zklamání nastalo v mém 2. cíli, kde jsem nesplnil 2. úroveň Učíme se vyhrávat, test mi utekl o jeden bod.
      Navíc jsem začal postovat handy do hand judge fóra, kde jsem dostal perfektně vysvětleno jestli jsem zahrál danou situaci správně nebo špatně, ale některým pojmům ještě nerozumím, takže musím studovat, abych byl v obraze :)

Cíle na příští týden

1) Zvládnout 2. úroveň Učíme se vyhrávat

2) Začit používat HUD - Ano je to tak, nakonec jsem se rozhodl. Jako první vyzkouším obě trial verze (HM2, PT4) a nakonec vyberu soft, který mi bude více vyhovovat.

3) Naučit se používat Equilab

To je pro dnešek vše, je možné, že tento týden, nebudu postovat handy do hand judge fóra, protože se chci opravdu zaměřit jen na hud a equilab, ale uvidím i podle času.

Tak zdar a pokeru zvlášť :f_smile:
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      AKTUALIZACE

Bankroll: 17,86$

Události minulého týdne:

Za prvé bych se chtěl podělit o moje zvládnutí 2. úrovně Učíme se vyhrávat. Test jsem zvládl skoro na maximální počet bodů, přesněji jeden bodík chyběl. Teď čekám na týdenní slosování o 100$ a třeba se usměje štěstí. Mému bankrollu by to hodně pomohlo.

Začátkem týdne jsem začal používat hud, PockerTracker 4, trvalo mi asi 2 dny než jsem se naučil alespoň základní orientaci, ale myslím, že jsem to zvládl a můžu říct, že je to skvělý pomocník jak ve hře tak mimo ni. Možná tady z něj časem hodím nějaký graf, tak jak jsem to viděl v jiných blozích. S PT4 jsem zatím spokojen, tak jsem docela zvědav jak obstojí HM2, ale to až za měsíc.
      S hudem souvisí i používání Equilabu, který jsem používal, když jsem nevěděl zda jít all-in před flopem třeba s QQ a používám ho taky v session review.
      Myslím, že mi soft hodně pomohl ve hře a v session review, taky bankroll tento týden nějak záhadně stoupal, ale jelikož jsem všechny cíle, dá se říct splnil hned ze začátku týdne, věnoval jsem se už pouze hraní, což ke konci týdne nebylo dobré. Začal jsem dělat hodně chyb a jako bych zapomněl, co jsem se naučil ve strategických článcích a pozornost věnoval pouze hudu. Celý víkend jsem dostával na frak od fishek a bankroll, který jsem nashromáždil přes týden, začal zase padat dolů. Tak jsem to v sobotu večer vypnul a raději si pustil mikova BSS videa. Musím říct, že to studium mi chybělo a je to taky jedna z věcí co mě na pokeru baví. Mám taky v plánu na příští týden zopakovat si bronzové články hry po flopu.

Cíle na příští týden:

:club: 1) Splnit další úrovně výzvy Učíme se vyhrávat

- Tento cíl rozhodně neberu jako týdenní záležitost, ale jako dlouhodobý hlavní cíl, který chci splnit.

:club: 2) Nahrát Stříbrný status tady na Pokerstrategy.com

- To by neměl být problém zbývá mi nahrát asi nějakých 17 StrategyPointů. Důvodem je hlavně dostat se k dalšímu výukovému materiálu.

:club: 3) Znovu si pročíst bronzové články hry po flopu

:club: 4) Analyzovat handy a ty problematické vkládat do hand judging fóra

:club: 5) Podívat se na Pinnyho mental game

- Nezvládám některé situace a potřebuju zocelit mysl :) V mnoha případech se mi stává, že se mi otevírá nůž v kapse :D Tak tohle mě snad posune někam do klidnější zóny :)

:diamond: RL: Přežít ve zdraví stužkovák :D

Přeju pěkný zbytek víkendu a gl u stolů. Na závěr motivačná hudba :)

• MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Nějakej ten update

Bankroll: 23,55$

Jak to šlo minulý týden?

Co se týče mých poker cílů, tak jsem něco splnil a něco ne. Vzal jsem si toho asi na sebe moc a času přitom bylo málo. Chtěl bych to teď řešit jinak. Dám si nějaké cíle, ale už nebudou na týden, ale na delší časový úsek a já Vás o jejich plnění budu každý týden informovat. Samozřejmě, že takhle neusnu na vavřínech a 100% každý týden něco udělám, a když ne, máte v plánu mi udělit nějakou sankci :D (i když ještě nevím co by to mohlo být).

Takže co jsem vlastně dělal minulý týden? Nahrál jsem stříbrný status tady na Pokerstrategy.com. Za což jsem strašně rád, protože mi to otevřelo další důležitý studijní materiál na který se už teď těším, protože doufám, že to dostane mou hru zase alespoň o trochu nahoru :) .
      Prošel jsem si bronzové články hry po flopu. Můžu říct, že tohle je stavební kámen a fakt jsem za tyhle články rád. Teď vím, že když bude moje hra po flopu kolísat, vrátím se opět k těmto článkům a budu ready to play :D .
      Analyzoval jsem problematické handy, a některé jsem postoval do hand judge fóra. Bylo jich málo, ale byly.
      Nakonec jsem v pátek přežil stužkovák a byla to ne-li nejlepší akce jakou jsem kdy zažil. Prostě super. Top of the pop :D Zopakoval bych ještě nejméně tisíckrát :) .

Co se týká hry samotné, tak jsem se snažil něco nahrát, i když jsem většinu času věnoval spíše studiu článků. Myslím, že mi to dost pomáhá, přečíst si něco před session. Snad pokaždé jsem potom cítil, že hraju dobře a měl jsem z toho dobrý pocit. Uprostřed týdne mě potkal malinký tilt, který jsem ne úplně zvládl, a proto jsem některé situace dost nezvládl. Naštěstí jsem měl v těch tilt handách i štěstí, tak jsem neprohrál tolik, kolik jsem asi měl. Šlo o to, že jsem třeba hodinu seděl při stolech a nic mi nechodilo, nebo jsem nemohl hrát po akcích soupeřů, nebo všichni foldli, když jsem měl AA atd.. Proto jsem hrál hodně agresivně, když jsem se dostal do hry i s dost spekulativními handami. Nakonec se to, ale ke konci týdne zlomilo, já se více dostával do hry a tím byl více vklidu, a díky tomu dokázal zahodit i ty spekulativní handy, třeba, že jsem držel JJ nebo QQ na špatném boardu.

Cíle:

Jak jsem se již zmínil výše, nebudou to cíle na týden, ale dlouhodobější cíle, které rozdělím na primární a vedlejší. Primární se budu snažit plnit s předností a vedlejší cíle, když bude chuť nebo čas. Vedlejší cíle časem přehodím do primárních, když se tam uvolní místo :)

Primární cíle:

:club: Podívat se na prvních 6 dílů videosérie od Hasenbratena

:club: Analyzovat handy a ty problematické vkládat do hand judging fóra
      - Tohle by už neměl být ani cíl, ale normální rutina. Ale pro motivaci si to tady ještě napíšu :)

Vedlejší cíle:

:spade: Zkouknout twinnova videa

:spade: Splnit další úrovně výzvy Učíme se vyhrávat

:spade: Zkouknout Cornie4ever videa

:spade: Podívat se na Pinnyho mental game

Chtěl bych se taky zkusit někdy zúčastnit twinnova coachingu, ale vůbec mi nevyhovuje ten čas, a ještě ani jednou jsem to nestihl :(

To je pro dnešek vše přátelé :) a pamatujte, dokud nejste na sračky tak nerozjíždějte tanec! :D

• heimdall1988
      heimdall1988
      Bronz
      Registrace: 15.08.2011 Příspěvky: 237
      Ahoj,
      GL ked ti to pojde takto aj nadalej tak sa o chvilu vidime na NL4 :) .
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Ahoj,
      díky moc. Snad ano, ale bojím se SH. Na NL4 už na něj budu muset asi přejít, protože na P770 není na FR absolutně traffic. Tak uvidíme :)
    • heimdall1988
      heimdall1988
      Bronz
      Registrace: 15.08.2011 Příspěvky: 237
      No ja hram momentalne FR na NL4 a vecer sa to celkom da. momentalne fici 11 stolov, ja hram max5 cize da sa spravit aj nejaka table selection.
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Aha, já vidím 8. To se docela dá, ale třeba o víkendu hraju i přes dopoledne a to tam jel 1 stůl jak jsem se díval :D
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj, pokud máš v plánu vydržet na FR tak se přesuň na pokerstars - je tam krásný traffic a hromada +40VPIP ryb :)
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Určitě budu chtít přejít, otázkou zůstává kdy. Jestli už na NL4 nebo o limit výše. Navíc na pokerstars mám asi někde účet z dob minulých, kdy jsem objevoval poker a hrál freerolly. Samozřejmě si přihlašovací údaje nepamatuju a nevím jak to funguje, kdybych měl další účet. A i kdybych nějak zjistil svoje staré přihlašovací údaje tak bych účet neměl propojen s pokerstrategy a to by mě štvalo nejvíce :)
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Tak nějak jsem se rozhodl, že to tady opět začnu aktualizovat. Poker jsem před maturitou nějak přestal hrát, protože frustrace bylo dost. Naštěstí jsem zdárně odmaturoval a jelikož nebylo co dělat a poker mě zajímá a baví, pustil jsem se opět do něj :)
      K blogu se vracím hlavně kvůli motivaci k hraní, protože po pár nepovedených sessions mám chuť to zabalit, ale já chci bojovat :)
      Jinak pořád bojuji na Nl2 na P770. Jde to pomalu, ale nějak jde. Hand odehrávám pořád docela málo a spíše se snažím studovat hru, ale to se snad brzy změní a budu více hrát.
      Konečně jsem si koupil PokerTracker, tak až bude nějaký vzorek nebo až se nebudu stydět, tak tady hodím taky graf.
      Když mě psaní bude bavit, nahodím si tady i něco s RL, ať se nějak popoháním kupředu, jelikož jsem velmi líný tvor :D

Na závěr jedna z těch povedenějších hand z dnešní session :)

iPoker - €0.02 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: €1.28 (VPIP: 12.80, PFR: 6.10, 3Bet Preflop: 1.82, Hands: 166)
      UTG+1: €0.64 (VPIP: 7.63, PFR: 5.75, 3Bet Preflop: 1.18, Hands: 263)
      MP: €2.09 (VPIP: 10.42, PFR: 6.25, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 48)
      CO: €1.08 (VPIP: 13.79, PFR: 3.45, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 31)
      BTN: €2.00 (VPIP: 23.33, PFR: 13.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 30)
      SB: €1.99 (VPIP: 28.57, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)
      Hero (BB): €2.03

SB posts SB €0.01, Hero posts BB €0.02

Pre Flop: (pot: €0.03) Hero has T:club: T:diamond:

UTG raises to €0.06, fold, fold, fold, fold, SB calls €0.05, Hero calls €0.04

Flop: (€0.18, 3 players) 8:spade: 9:diamond: T:heart:
      SB checks, Hero checks, UTG bets €0.12, fold, Hero raises to €0.37, UTG raises to €0.76, Hero raises to €1.97 and is all-in, UTG calls €0.46

Turn: (€2.62, 2 players) Q:heart:

River: (€2.62, 2 players) 7:heart:

UTG shows A:spade: A:club: (One Pair, Aces) (Pre 81%, Flop 11%, Turn 9%)
      Hero shows T:club: T:diamond: (Three of a Kind, Tens) (Pre 19%, Flop 89%, Turn 91%)
      Hero wins €3.20
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Taky milujete ty ssns, kdy vám nic nechodí, VPIP máte pod 10 a když už něco po půl hodině příjde, tak netrefíte flop, borec vás na dry boardu dorovná a nakonec vyhraje na low pair? :D
    • MichalS94
      MichalS94
      Bronz
      Při další ssn stálo štěstíčko opět u mě :D pak má člověk udržet nějaké volume :D

iPoker - €0.02 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (SB): €2.04
      BB: €1.92 (VPIP: 17.09, PFR: 14.53, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 119)
      UTG: €2.00 (VPIP: 7.14, PFR: 7.14, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 14)
      UTG+1: €1.92 (VPIP: 14.46, PFR: 7.44, 3Bet Preflop: 3.57, Hands: 246)
      MP: €2.25 (VPIP: 37.50, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 28.57, Hands: 8)
      MP+1: €1.48 (VPIP: 20.51, PFR: 5.13, 3Bet Preflop: 3.88, Hands: 354)
      MP+2: €1.97 (VPIP: 11.58, PFR: 7.34, 3Bet Preflop: 1.39, Hands: 265)
      CO: €1.78 (VPIP: 26.47, PFR: 17.65, 3Bet Preflop: 9.09, Hands: 34)
      BTN: €2.00 (VPIP: 20.84, PFR: 9.95, 3Bet Preflop: 2.04, Hands: 1,733)

Hero posts SB €0.01, BB posts BB €0.02

Pre Flop: (pot: €0.03) Hero has K:spade: A:diamond:

UTG raises to €0.06, fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to €0.18, fold, UTG calls €0.12

Flop: (€0.38, 2 players) Q:club: K:club: 5:club:
      Hero bets €0.26, UTG calls €0.26

Turn: (€0.90, 2 players) 9:diamond:
      Hero bets €0.63, UTG calls €0.63

River: (€2.16, 2 players) 6:club:
      Hero bets €0.97, UTG calls €0.93

Hero shows K:spade: A:diamond: (One Pair, Kings) (Pre 74%, Flop 57%, Turn 75%)
      UTG shows A:club: Q:heart: (Flush, Ace High) (Pre 26%, Flop 43%, Turn 25%)
      Hero wins €0.04
      UTG wins €3.76
    • 1
    • 2