[PLO] Jak zacat s PLO?

• 18 odpovědí
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      je tu video od letmetiltu
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      BOBOsvk původně napsal
      je tu video od letmetiltu
      tak tak, LetMeTiltU série - PLO: Více karet, více zábavy
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj, tak se konečně rozejlo i PLO forum :)

Jak tu bylo řečeno, je tu video a v podstatě celá serie bude následovat ode mě, sám se omaze věnuji od konce roku 2009 a osobně jsem poznal, že v této hře je jedna věc naučit se A-game a druhá A-game udržet během sešn.

Druhá charakteristika je, že lidé stále dělají velkou chybu, že omahu srovnávaní s holdemem a nejsou schopni se úplně odprostit od holdemového myšlení...

Konkrétně situ 888 neznám, nicméně osobně bych doporučoval pro začátek 6-max game, na menších sitách jako např. PokerHeaven (boss media síť) se hraje 5-max a to může být pro začátek trochu složitější....

Nicméně u 6-max obecně nebude problém najít hry na PLO10-50, kde se na flop dostane 40-50% nebo více hráčů a tyto stoly budou neuvěřitelně soft, obzvláště pokud věnujete čas mojí serii a diskusím ve forech a postování hand.

Nicméně já osobně mám konrétně s levelem PLO25 hroznou zkušenost a ten level se mi zdá od PLO10-100 takový nejprapodivnější...na PLO10 je to naprostá divočina. Na PLO50-100 je častý leak over-agrese. A na PLO25 jsou lidé nepříjemní, že jsou tak divně pasivní a vždy hodně callují a je pak riveru těžké poznat, zda mají jednu z x hodně nereálných draw, co si mohli platit, takže bych ještě zvýšil důležitost pozice....
    • konkey
      konkey
      Bronz
      Registrace: 29.12.2009 Příspěvky: 385
      Dik. Tak sa ta tu z casu na cas budem pytat na nejake veci. Ale zase nie moc casto lebo poker neni moja priorita ani cez prazdniny, hram tak dost rekreacne...
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      Ok, tak aj sa budem pytat vela ked smaturujem budem venovat pokru dost casu a popritom aj daco Omahe nech na nu potom mozem prejst

Hravas aj HU PLO?
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Registrace: 10.08.2008 Příspěvky: 922
      Zdar LetMeTiitU!

Jake limity hravas? Mam nahratych nejaky 15k na PLO50, ale ze bych tomu nejak rozumnel, se neda rict... +-$0 :(

Hrajes i limit Omahu/Omaha8, PLO8?

Funktor
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ahoj, hraju jenom PLO a pokud jde o limity, tak jsem už po všech zkušenostech opatrný a hlavně jsem část rolu odčerpal na jiné účely...ale myslím, že tenhle měsíc bych měl plně přejít z PLO50 na PLO100 na pokerstars, kde ted hraju. Ale myslím, že na PLO200 by to mělo jít rychle, víc mě limituje roll než skill...

Na unibetu jsem hrál i PLO200 a okrajově PLO400 v éčkách :D , ale myslím, že jsem nebyl připravený na psychickou zátěž a fakt, že +- 5BI během hodinové sešn už v korunách něco reprezentuje a jak neustále říkám, slušnou A game se naučit v PLO zdaleka není tak těžký jako jí udržet....
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      THESHade původně napsal
      Hravas aj HU PLO?
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ne, ještě jsem se tomu něják moc nevěnoval. Párkrát jsem hrál.

Ale myslím, že skrze rake a chyby, které lidi dělají v 6-maxu a možnosti multi-tablovat a hrát skoro jenom na pozic :D ...což přece jenom v HU úplně nejde nebo je to i pro hodně slabé hráče snadno exploitovatelné.....tak když to posčítám, tak lepší hrát 6-max
    • iwel
      iwel
      Bronz
      Registrace: 03.08.2008 Příspěvky: 96
      Více karet, více zábavy - to absolútne platí pre omahu. Podľa mňa omaha je budúcnosť.
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      iwel původně napsal
      Více karet, více zábavy - to absolútne platí pre omahu. Podľa mňa omaha je budúcnosť.
      Pod tohle bych se podepsal

PLO jsem zkousel ve formě Rush $0.05/$0.10 (Celerity se to jmenuje) a hodně mě to bavilo, akorát ta variance je tam mnohem větší než v holdemu, takže kdybych to ještě někdy hrál, tak jedině s hooodně safe BM
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      MikesekCZE původně napsal
      iwel původně napsal
      Pod tohle bych se podepsal

PLO jsem zkousel ve formě Rush $0.05/$0.10 (Celerity se to jmenuje) a hodně mě to bavilo, akorát ta variance je tam mnohem větší než v holdemu, takže kdybych to ještě někdy hrál, tak jedině s hooodně safe BM
      jj, tohle ostatně říká i LetMeTiitU ve videích o Omaze
    • zizen84
      zizen84
      Bronz
      Registrace: 22.05.2011 Příspěvky: 17
      LetMeTiitU původně napsal
      Ahoj, hraju jenom PLO a pokud jde o limity, tak jsem už po všech zkušenostech opatrný a hlavně jsem část rolu odčerpal na jiné účely...ale myslím, že tenhle měsíc bych měl plně přejít z PLO50 na PLO100 na pokerstars, kde ted hraju. Ale myslím, že na PLO200 by to mělo jít rychle, víc mě limituje roll než skill...
      Sry Lukasi, ale rict ze te limituje roll a ne skill je hodne suverejni. PLO200 jsem hral a je to nebe a dudy vuci PLO100, ktereho mam asi rok hry za sebou. Dost mi pripadlo PLO50 a PLO100, jako stejny limit se stejnymi hraci a chybami. PLO200 bylo mnohem tezsi (mluvim o dobe 2007-09, pac 2010 jsem hral hlavne texas), agresivnejsi a potkas tam hromadu SNE, kteri i pri 24 tablovani svul limit beatuji. Hraval jsem tam jeste kdyz ten limit hral gavz101, ktery je na 2+2 respektovanym clenem, pak jsem ho videl trefil HIGH wcoop za pul mega usd a ted hrava nosebleeds. Takze v te konkurenci PLO200 regu jsou fakt casto talenti.
      .
      A co se tyka HU, taky jsem ho moc nenahral, ale co jsem si cetl od gavze a taky od bena "milkybarkid" grundyho ve studnici na 2+2, ze doporucuje pro ucely nauceni se PLO hravat stejne mnozstvi 6maxu a HU, aby se clovek naucil hrat OOP, light vbetovat a callovat. Kolikrat na lowstakes vidis, ze lidi checknou behind river flush na sparovanem boardu. To je jasna ztrata value i kdyz obcas musis zahodit na pasticku ch/raise.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      zizen84 původně napsal
      LetMeTiitU původně napsal
      Sry Lukasi, ale rict ze te limituje roll a ne skill je hodne suverejni. PLO200 jsem hral a je to nebe a dudy vuci PLO100, ktereho mam asi rok hry za sebou. Dost mi pripadlo PLO50 a PLO100, jako stejny limit se stejnymi hraci a chybami. PLO200 bylo mnohem tezsi (mluvim o dobe 2007-09, pac 2010 jsem hral hlavne texas), agresivnejsi a potkas tam hromadu SNE, kteri i pri 24 tablovani svul limit beatuji. Hraval jsem tam jeste kdyz ten limit hral gavz101, ktery je na 2+2 respektovanym clenem, pak jsem ho videl trefil HIGH wcoop za pul mega usd a ted hrava nosebleeds. Takze v te konkurenci PLO200 regu jsou fakt casto talenti.
      .
      A co se tyka HU, taky jsem ho moc nenahral, ale co jsem si cetl od gavze a taky od bena "milkybarkid" grundyho ve studnici na 2+2, ze doporucuje pro ucely nauceni se PLO hravat stejne mnozstvi 6maxu a HU, aby se clovek naucil hrat OOP, light vbetovat a callovat. Kolikrat na lowstakes vidis, ze lidi checknou behind river flush na sparovanem boardu. To je jasna ztrata value i kdyz obcas musis zahodit na pasticku ch/raise.
      ahoj,

vítám rád dalšího podle všeho zkušeného hráče Omahy na našich forech ;)

co se týká Lukášova příspěvku, tak myslím, že tím chtěl říct, že přes PLO50-100 by se měl rychle dostat na PLO200, tj je si vědomý toho, že PLO200 je o dost těžší (stejný skill skok je mezi 100 a 200 v NLHE).. btw už jsem lukáše viděl v mezičase na 200-400 PLO nedávno =)

btw

zizen84 původně napsal
      Co mam delat, kdyz uz na vsech zajimavych hernach ucet mam, PS, full tilt, mansion, titan, party, bwin, betfair, 24h, atd. A na zadne dalsi herny z vasi nabidky nehodlam depositovat, natoz tam pak hrat?
      Jak nasbirat nejake body, abych se mohl dostat k videum?
      jak jsi nakonec získal ten Silver status a kde hraješ? ;)

čau
      Cornie
    • zizen84
      zizen84
      Bronz
      Registrace: 22.05.2011 Příspěvky: 17
      Cornie4ever původně napsal
      jak jsi nakonec získal ten Silver status a kde hraješ? ;)
      čau
      Cornie
      Stahnul jsem si williamhill pres cs.pstrategy, pinknul jsem tam obcas par mikrostakes PLO her a nasbiral jsem 150 bodu diky te akci 10ps bodu denne. Jinak hraju na starech, ale protoze jsem pred mesicem zacal chodit do prace, tak moc nehraju. Jeste do toho jsem se rozhodl chodit 2x tydne do Cardu na celebrityPT.
      .
      Ted pinkam PLO25, na vic roll nemam. Chci se posunovat vis s 50xBI a pro 40xBI jit zase o level niz. Takze zalezi, kdy clovek chytne lepsi run a dostane se 10-15 bi do plusu, aby se na limitu udrzel a nemusel porad zpet.
      .
      Jinak ted jsem zacal PLO po delsi dobe, pac prec rokem jsem si nainstalovat dokonalou zavislost - World of Warcraft, a fakt jsem se nedokazal pustit. Ted uz je to lepsi, hraju WoW jednou tydne.
      .
      Jeste co se tyce toho skillu pro PLO200+, bavil jsem se l Lukasem "DrowRanger / LuQ" Nemcem ohledne PLO, jestli hraval nizsi stakes jako PLO50+-, byl by ochotny dat cosching, atd., a on mi pak po nejake dobe rikal, ze si zkusil PLO50 ale ze mu to vubec neslo, ze na to nebyl zvykly a skoncil zhruba BreakEven. Pry zacinal se solidnim rollem zrovna na PLO200 na starech a tam mu to vyhovovalo, protoze lide respektovali jeho moves, hrali to zodpovedne a on je dokazal prehravat. Ze se takto dostal az nekam na PLO600-1k, ale tam uz na roll moc nehledel. V te dobe hraval hodne live. Takze je mozne, ze nekomu vyhovuje spis hra s kompetentnimi hraci, kteri si navzajem nejdou po krku a snazi se rozdelit si penize fishky, ktera si k nim prisedne. Zatimco na PLO25 napr. se lidi mydli immer s kdejakym 2-pairem, draw, kombem a je jim jedno, ze si clovek z pozice izoluje fishku pro sebe.
    • pepehahaha
      pepehahaha
      Bronz
      Registrace: 21.01.2010 Příspěvky: 124
      Kde se da hrat nejnizsi limit plo? Exisutuje neco jako plo2 ?
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      pepehahaha původně napsal
      Kde se da hrat nejnizsi limit plo? Exisutuje neco jako plo2 ?
      jo, na starech mas plo 0.01/0.02, 40 bb min buyin
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      jede to! :s_smile:

Games Hands Net BB/100 Rake Rakeback Last Played Get Hands
      $0.05/$0.1 PLO SH 92 $34 187.01 $5 $2 Aug 2nd, 2011