BLOG: Uncommon

• twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      “Excellence is to do a common thing in an uncommon way.”
      Booker T. Washington

Non-poker life
      Jmenuji se Jirka a ve svých 23 letech studuji čtvrtým rokem na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně, kam dojíždím ze svého rodného Šumperka.
      Mým životním cílem a snem je být pánem svého času a živit se něčím, co mě baví. V současné době to zkouším cestou pokeru, ale samozřejmě mám i plán B :)

Začátek
      S pokerem jsem začal několik let zpátky domácími hrami s kamarády, postupně jsme přešli na freerolly, až jsem se dostal v březnu 2009 k PokerStrategy.com :)

Progrindil jsem se z jednostolových SnG $0.50 na $20 za necelé tři měsíce a o pokeru jsem v té době věděl všechno. Na tomto limitu mi ovšem pšenka nekvetla a stejně rychle, jak jsem se dostal nahoru, tak jsem se za měsíc dostal zpět na $5 SnG a s pokerem nadobro skončil.

Samozřejmě se ve mně za nějaký čas opět probudily gamblerské sklony a po roce jsem začal opět hrát. Tentokrát jsem byl už ovšem slušně sečtělý, co se týče cash game (dalo by se říci, že jsem o ní věděl všechno) a rozhodl jsem se vydat cestou nižší variance. Za 25 000 hand jsem se dostal z NL6 na NL30 se svým NIT bankroll managementem.

TwiceT Team
      Pravidelně jsem sledoval videa na PokerStrategy a nejvíce mě oslovila videa hráče TwiceT (doporučuji :) ). Zhruba v době, kdy jsem dočítal knížku Uncommon od Tony Dungy, se na blogu TT objevil post o teamu, který povede, neváhal jsem ani chvíli. Byl jsem vybrán a během několika skupinových coachingů jsem si uvědomil, že o pokeru nevím vůbec nic. Moje hra se kompletně změnila (což mě z kraje stálo 2/3 bankrollu) a o pokeru jsem začal přemýšlet úplně jinak. Nyní se snažím vymyslet co nejvíce NEZVYKLÝCH (UNCOMMON) především post-flop line.

PokerStrategy
      Dalším podstatným krokem v mé "poker kariéře" je Freelancer job pro PokerStrategy.com, kde se budu snažit pomoct začínajícím a mírně pokročilým hráčům na microlimitech a naopak si nechám poradit od hráčů, kteří už mají něco za sebou :)

Krátkodobé cíle:
      :club: Vrátit se ke 4-6 stolové hře a víc přemýšlet o post-flop hrách (imo rozbor hand během hry je lepší než rozbor her zpětně)
      :club: Více se věnovat HU
      :club: Zastavit badrun

Dlouhodobé cíle:
      :diamond: NL100 winning reg do konce září 2011
      :diamond: NL200 winning reg do konce 2011
      :diamond: PLO
      :diamond: Vybalancovaný život – sport, poker, škola, kamarádi, rodina…
      :diamond: Dokončené studium květen 2012
  • 84 odpovědí
    • Duncan737
      Duncan737
      Stříbro
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Zdravím kolegu freelancera.

Další skoro Brňák, s tím se musí něco udělat. :) Jaké hraješ momentálně limity, NL50?

Solidní goals, ať se vydaří.
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Současnost
      Po nepříliš vydařeném shotu na NL100 SH nyní hraji převážně NL50 SH. Cash game doplňuji o MTT $12 rebuy - $109 freezout (50+ jen když prodám procenta) a čas od času i $21 HU SnG.

Duben jsem skončíl v červených čislech, o což se postaral rozdíl mezi all-in EV a winnings činil 19BI (pokračování z března, už by to doomswitch tlačítko mohl zase někdo zmáčknout a poslat to dál). Tento rozdíl byl ještě doplněn neskutečným množstvím setupů. (díky za můj NIT bankroll :D )
      Badrun ve spojení s koncem semestru se podepsal i pod moje volume (pouze 30k hand) a moje hra se v průběhu měsíce z A-game změnila na střídavě B- a C-game.

Obdobně se mi dařilo i v MTT, running running nesmysl ever comes.

Duben měl přesto tři malá pozitiva:
      1. Při HU SnG jsem hitnul svůj třetí royal flush (nebo čtvrtý? Po druhým to přestanete počítat :D )
      2. Skončil jsem v plusu ve stakovaní MTT.
      3. Zjištěná: na $50+ MTT hrají většina NIT, takže s VIP > 40 easy game (jen vytočit i nějakej ten flip).

@ Duncan: já jsem věděl, že jsem na něco podstatnýho zapomněl ;)
      Určitě pak musíme v Brně udělat nějakou PokerStrategy party vol.2 :)
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      GL
      " Vybalancovaný život – sport, poker, škola, kamarádi, rodina…"
      Toto je pekny goal
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Pěkné intro,

good luck s naplněním cílů. Zastavit bad run přijde samo, bankroll management to jistí.. ;) Sám jsem vstoupil do května dost posmoleně, za dvě sessions sešup -3,6k na nl400 a to jsem hrál dobře. Tisíc pod EV, pár set-upů a celkově bad run na karty to jistí. Na pokeru je nejdůležitější projít ten downswing s čistým štítem, minimalizovat ztrátu a neudělat nějakou blbost. Spousta lidí začne tiltovat a za chvíli jsou busto..

Líbí se mi tvoje cíle pomáhat ostatním v komunitě zlepšit hru. No a winning reg na nl100 a nl200, s tím rádi pomůžem - coache tady na to máme ideální ;)

Jinak máte pravdu, že příští sraz komunity bysme měli dát do Brna :D
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      @ THEShade:
      díky :)
      myslím si, že co se týče vybalancovanýho života, tak je to i dost postatné pro moji hru. Člověk se pak tak často nedostává na tilt, hraje uvolněněji, hlouběji přemýšlí o jednotlivých spotech :)
      (ostatně svoji zkušenost jsem si potvrdil i v jednom z dílů Neuropsychlogy of poker, kde je psáno něco v podobném duchu)

@Cornie
      Díky :) Za sebou mám i přes bad run ještě takovej bankroll, který si mýslím, že řada NL50 hráčů nemá, takže jsem klidný :) Rovněž se musím nějak vytrénovat na badrun , nemůže mě rozhodit prohrát $2k, co pak budu dělat na vyšších limitech?

Jinak dneska hlavně MTT, probíhalo to v podobném duchu jako poslední měsíc, párkrát min-cash ($5.60 výhra v $5.50 PLO je opravdu min-cash se vším všudy :D ), jeden solidní suckout v posledních 30 lidech $20+2, kdy jsem o chiplead nevytočil AA vs. JJ vs. AK... MTT jsou rigged! :P

Postupně jsem pustil pár stolů cash game, vypadá to, že by se mohlo začít vyhrávat, ikdyž si "dealer" neodpustil se mnou zašpásovat v podobě dvou 3bet spotů - set vs. over set a top set vs. gutshot.

(2500 hand za třetinu měsíce, solidní :D od víkendu s tím musím něco udělat...)

Ve středu dopoledne mě čeká opravný termín zkoušky ze strojírenských materiálů, a odpoledne směr Praha! Tak snad se v tom velkoměstě neztratím :)
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      Pěkný blog =) Budu sledovat.

Gl
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      nice blogpost :) taky to zde budu sledovat.
    • skiffcz
      skiffcz
      Bronz
      Registrace: 27.03.2011 Příspěvky: 229
      Je super videt ze ty ruce na micro jsou v dobrych rukou (ehm). Jelikoz tvych sluzeb budu doufam dost casto vyuzivat, tak je tenhle blog jasne cteni.

GL ve zkouskovym a tuism se uvidime brzo nekde na pivku, uz je nas tu pod Spilasem na to dost ;)

EDIT: tos a to jeste jedes do cajzlu, tak to se potkame asi driv tam :)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      skiffcz původně napsal
      do cajzlu
      lol :D
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Zdravím,
      hodně pěkný blog, určitě tě budu sledovat :) Koukám že twicet lidem s hrou pomůže fakt hodně, měl jsem ho asi taky zkusit. :)
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      @ Alficor1: určitě, bavil jsem se s hráčem, který říkal, že měl řadu coachů, pak narazil na TT, a ikdyž byl trošku dražší než oni, tak po první hodině by mu platil i dvojnásobek :)

Pro všechny s kým jsem se na párty bavil microstakes cashgame coachingu: napište mi na skype (twinnieee) a nějak se to pořeší. :)

Večer byl fajn, potkal jsem pár fajn lidí (vlastně všichni s kým jsem mluvil byli v pohodě, což mě utvrdilo v tom, že kolem pokeru se pohybuje dobrá komunita :D ), něco se popilo, ovšem s postupem času se na mně projevovalo, že jsem se noc předtím učil na zkoušku. Můžu poděkovat svému rozhodnutí nastavit si budík, jinak jsem se ráno mohl probudit namísto v Brně ve Vídni :)

V Pubu proběhl i rozhovor o tom, že je dobrý tiltovat regulary. Včera večer jsem si na to vzpomněl. Od stolu odešli všichni špatní hráči a zůstal jsem tam se dvěma regularama, který jsem ovšem schopnej porážet, tak stůl neleavuju: 100% BU steal, 100% 4bet, po pár orbitech ho to už evidentně nebaví, ofc že to zrovna mám :s_biggrin:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($85.66)
      BB ($58.26)
      Hero ($71.96)

Dealt to Hero K:diamond: A:club:

Hero raises to $1.50, fold, BB raises to $4.75, Hero raises to $12.50, BB raises to $58.26 (AI), Hero calls $45.76

FLOP ($116) Q:club: Q:diamond: 3:diamond:

TURN ($116) Q:club: Q:diamond: 3:diamond: 9:spade:

RIVER ($116) Q:club: Q:diamond: 3:diamond: 9:spade: 3:club:

Hero shows K:diamond: A:club:
      (Pre 61%, Flop 80.7%, Turn 86.4%)

BB shows T:heart: 6:heart:
      (Pre 39%, Flop 19.3%, Turn 13.6%)

Hero wins $112

Dneska jsem chtěl udělat pár věcí do školy, ale jelikož hokej není v 8, jak jsem myslel, tak jsem to přesunul na sobotu :) Doufám, že si Rachna nechal něco i na dnešek :)

• acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Tak s hokejem to moc nevyšlo :f_cry:

Co nějaký update ??
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      BOOM! :s_cool: 1/250 @ $22 freezout

Myslím, že jsem hrál hodně solidně, vytočil jsem samozřejmě řadu věcí, hitnul si str8 flush, ale ostatní jsem v posledních 15 hráčích přehrával.

Jelikož můj nový net není tak stabilní, jak bych si představoval, tak mě docela často přivádí na tilt a NLHE jsem dnes kromě turnajů nehrál (u turnajů jsem si zaplatil startovný, a pak to vypuklo - každou minutu padlý net :) ) Až se to trošku ustálilo, tak jsem pustil 2 stoly PLO SH a začínám vážně uvažovat o dřívějším switch na tuhle hru, protože u stolu vždy 1 regulár a 4 fish.

@ Hokej: abych řekl pravdu, ikdyž jsme prohrávali 1:3, tak jsem pořád byl přesvědčen, že to otočíme. Škoda no, minule jsme to štěstí měli, letos se k nám otočilo zády. Rovněž mě nepotěšil postup Finů přes Rusko. Ne že bych je měl nějak v lásce, ale měl jsem uzavřený sidebet s jedním Estoncem o to, jestli se dostane dál Finsko a nebo my.

A v neděli už fakt musím začít s tou školou.
    • Duncan737
      Duncan737
      Stříbro
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      nice shot, gz :s_love:
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      @ Duncan: díky :) potěšilo po tom dlouhým trápení s MTT.

Dneska ovšem zas carddead ve všech MTT, co jsem hrál a když už jsem něco měl, tak jsem to nevytočil.

Za to na cash game se děly divy, víkendoví hráči potěšili svou přítomností.

vs. super loose fish imo dobře zahrané, chtěl jsem se stacknout preflop, protože AQ proti jeho range je nuts. Na flopu si myslím, že check/raise je lepší, než bet/call s nut FD, protože když mě jen callne a já hitnu, tak by čas od času mohl foldnout na turnu + nechám ho bluffovat jeho nesmysly.

SB ($61.74)
      BB ($95.85)
      UTG ($47.33)
      Hero ($61.42)
      CO ($20.52)
      BTN ($65.82)

Dealt to Hero Q:club: A:heart:

fold, Hero raises to $1.50, fold, BTN raises to $4, fold, fold, Hero raises to $12, BTN calls $8

FLOP ($24.75) 3:heart: T:heart: 6:heart:

Hero checks, BTN bets $12.37, Hero raises to $49.42 (AI), BTN calls $37.05

TURN ($123) 3:heart: T:heart: 6:heart: 2:diamond:

RIVER ($123) 3:heart: T:heart: 6:heart: 2:diamond: J:spade:

Hero shows Q:club: A:heart:
      (Pre 62%, Flop 86.9%, Turn 84.1%)

BTN shows 4:club: K:club:
      (Pre 38%, Flop 13.1%, Turn 15.9%)

Hero wins $119

Druhá handa vs fish: 32/18/10, AF: 7.5.
      Ax tam imo nebude mít fish nikdy, drtivou většinu případů bude Ax check/raisovat a nebo check/call flop a all-in turn.

SB ($94.89)
      BB ($81.34)
      Hero ($51.30)
      UTG+1 ($101)
      CO ($50.25)
      BTN ($9.08)

Dealt to Hero K:diamond: K:club:

Hero raises to $2.50, fold, fold, BTN raises to $9.08 (AI), fold, BB calls $8.58, Hero raises to $20, BB calls $10.92

FLOP ($49.83) 6:spade: A:diamond: A:spade:

BB bets $61.34 (AI), Hero calls $31.30 (AI)

TURN ($112) 6:spade: A:diamond: A:spade: 3:heart:

RIVER ($112) 6:spade: A:diamond: A:spade: 3:heart: T:spade:

BB shows 8:heart: 8:diamond:
      (Pre 18%, Flop 7.2%, Turn 4.8%)

Hero shows K:diamond: K:club:
      (Pre 60%, Flop 7.6%, Turn 4.8%)

BTN shows A:heart: 9:diamond:
      (Pre 23%, Flop 85.2%, Turn 90.5%)

Hero wins $81.83
      BTN wins $26.60

Celkově, na to jakej jsem měl badrun v dubnu, tak teďka se to celkem kompenzuje a doufám, že ještě chvíli kompenzovat bude. Už zbývá jen začít konečně pořádně hrát a ne to šolíchat po sessions s 1k handama ....
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      že by prolomenej downswing? ;) :f_cool:
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      Cornie4ever původně napsal
      downswing? ;) :f_cool:
      To je len fama
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Tak snad to prolomený je, protože posledních 5k hand mám 31BB/100 :D
      Ještě jedna session a jsem zpět na NL100 s mým NIT BRM.

A taky jsem na swingy moc nevěřil, ale rozdíl oproti minulému měsíci je obrovský. Minulej jsem nevytočil AK vs. QQ snad ani jednou + set vs. overset byl na denním pořádku a v květnu jsem ještě AK vs. QQ neprohrál a ten lepší set mám já :s_biggrin:

Jediný mě štve na tom goodrunu, že nemám tolik času hrát, takže ho plně nevyužívám. Ale snad to nastavili na počet hand a ne na čas :D
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      mne pride, ze to nastavuju na datum, OD - DO ... a vzdy zapnu doomswitch ked dostanes nejaky bonus