[PLO] Profitabilita PLO

• THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      Preco si myslis ze je PLO profitabilne? winrate dosiahens taky isty aj na NLHE a edge co je na PLO sa ziskava iba s mindsetu si myslim
      Lepsia hourly? mozno ale tak PLO sa hra poamlsie cize menej ruk za hodinu a hras aj menej stolov lebo sa clovek musi viac sustredit
      Vacsi rake -> SNE/lepsi RB? to moze byt dovod
      Daky iny? Vacsia edge na High-stakes?
  • 21 odpovědí
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Velmi dobré otázky, přidávám se :) .
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Nemyslím si, že by omaha byla extra ziskovější, ale prostě je pro mě lehčí jí beatovat a cashovka v holdemu už je opravdu strašně přeregovaná a omaha je mnohem zábavnější taky.

Hodně často se říká, že kdo jednou začne s omahou, už se k holdemu nechce vracet.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      LetMeTiitU původně napsal
      Nemyslím si, že by omaha byla extra ziskovější, ale prostě je pro mě lehčí jí beatovat a cashovka v holdemu už je opravdu strašně přeregovaná a omaha je mnohem zábavnější taky.

Hodně často se říká, že kdo jednou začne s omahou, už se k holdemu nechce vracet.
      No, já co jsem tak různě četl od hráčů, tak winrate je často skutečně možná i několikanásobně vyšší než u cash holdemu. Ale jak řekl Shade, tak s tou hourly už to asi bude jinak, kvůli počtu stolů, náročnosti atd.
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      a ani s tym WR to vobec nemusi byt pravda pretoze ked mas vysoky WR na PLO to znamena ze si vela casu studoval a robil analyzu a ak by si studoval tak isto NL HE (asi by staclo aj menej si myslim) tak mas taky isty WR + staci ti mensi BRM lebo su tam mensie swingy

O dost vacsi WR sa da ale ziskat v PLO HU ale to uz je sialena hra :D (ale chem sa ot naucit)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      THESHade původně napsal
      a ani s tym WR to vobec nemusi byt pravda pretoze ked mas vysoky WR na PLO to znamena ze si vela casu studoval a robil analyzu a ak by si studoval tak isto NL HE (asi by staclo aj menej si myslim) tak mas taky isty WR + staci ti mensi BRM lebo su tam mensie swingy

O dost vacsi WR sa da ale ziskat v PLO HU ale to uz je sialena hra :D (ale chem sa ot naucit)
      No nevím ... já viděl wr v plo 50bb/100 .. myslíš že je něco takového v NLHE CG dosažitelné např. na 6maxu ? Troufám si říct, že ani na low stakes to nejde.
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      acceleration123 původně napsal
      THESHade původně napsal

No nevím ... já viděl wr v plo 50bb/100 .. myslíš že je něco takového v NLHE CG dosažitelné např. na 6maxu ? Troufám si říct, že ani na low stakes to nejde.
      SAMPLE? :D dlhodobo to neni mozne to ti rovno hovorim a verim ze LetMeTiltU bude suhlasit
      proste len dobry run, nic viac
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      THESHade původně napsal

SAMPLE? :D dlhodobo to neni mozne to ti rovno hovorim a verim ze LetMeTiltU bude suhlasit
      proste len dobry run, nic viac
      Taky mi to přišlo trochu přestřelený no, ale pořád myslím, že v omaze na mid-stakes když se tomu věnuješ dá v pohodě třeba 15-20? bb /100, což když porovnáš s CG 6max třeba NL200 tak většina hráčů říká, že maj třeba 2-3bb/100 a jsou rádi.
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      PLO SH WR na PLO200 5bb/100
      NL200 to iste
      v HU sa v PLO da tych 20bb/100 s dobrou selekciou stolov
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      THESHade původně napsal
      v HU sa v PLO da tych 20bb/100 s dobrou selekciou stolov
      Tak ale to i s NLHE HU ne ?
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Jj, budu souhlasit, 50bb/100 je jako dobrej unreal :D

Nicméně 15-20 bb/100 teda taky není dlouhodobě úplně reálny, musel bys být fakt dobrej a pak bys hrál vyšší limit asi spíš...dej pokertableratings.com, dej si největší winners, co maj fakt vzorek a uvidíš, že to bývá tak do 10bb/100, max třeba 12,13, ale to už musí bejt a to je PLO50!

Na PLO50 v zoně můžu hrát až 9 stolů, takže multitablit se to dá...

PLO100 tak šest, ale možná časem, ale řekl bych že těch šest bude strop, pro mě momentálně určitě...

Ted jsem neměl tolik času, právě skrze opening stránke, opening party :D , plus jsem ted byl sešitej a nemohl jsem moc cvičit, tak jsem si užíval a chodil hodně ven, party večeře...

Ale ted hodlám hodně zabrat na PLO100, tak uvidíme po 100k handách, jakej bude výsledek no :)

A pokud jde o HU tak vůbec nemám přehled, mě jako HU hlavně v holdem vždycky strašně nebavil, jsem na to moc nitka a v omaze mi přijde skrz rake na low stakes ne moc zajímavý a lidi si často přisedají s 20bb a hned odchází a tak...i když jsou neuvěřitelně špatní, tak prostě mi to nepřijde tak skvělý jako 6-max, už jsem psal....
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      no, já si myslím, že obecně může být v omaze budoucnost v tom, že lidi chtěj postupně zkoušet nové věci

dřív se hrál pětikarťák, byla to pěkná hra, ale lidi časem omrzela

tedka frčí NLHE, je to super hra, vydrží v kurzu hodně dlouho, možná i navěky ale lidi určitě časem začnou hledat ještě něco pestřejšího

tj začnou zkoušet omahu protože je zábavná

a vzpomínáte si když jste začali hrát NLHE protože vám připadal cool? já moc dobře.. měl jsem ze začátku problém identifikovat co mám za handu..

a v omaze je to stejný, musím přiznat že ikdyž už jsem hrál xtou handu, tak jsem stejně protektoval set proti FD na boardu kde už byly 3 diamamanty :D

takže princip omahy bude o tom, že kdo jí dřív začne hrát, tak bude mít dřív skill a tím pádem bude obírat lidi, který začnou omahu hrát později.. a když se kouknete tak už se hraje dost PLO turnajů, takže lidi budou chtít někde sbírat skill a začnou s cashkou.. třeba TT už hraje hodně Omahy, to samý Jonaes..

ale velkou neznámou je, jak moc bude ve finále omaha populární.. jestli už to není až moc složitý pro běžnou rybu.. možná přece jenom NLHE je ideální kombinace zajímavosti, pestrosti ale relativní jednoduchosti.. nevím no.. asi budeme chytřejší třeba za 2 roky.. prostě naučit se omahu je taková investice.. a těžko nám někdo řekne, jak moc bude ve finále vydělečná

jinak ale všichni dobří hráči tvrdí, že naučit se další game type jim celkově zvedne pokerovou dovednost a tím WR obecně
    • PeciM
      PeciM
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 3
      Graf je týpka z 2+2, obv hotrun i na takovým vzorku, ale jsem si jistej, že to je v NLHE nedosažitelný.

graf
    • zizen84
      zizen84
      Bronz
      Registrace: 22.05.2011 Příspěvky: 17
      PeciM původně napsal
      Graf je týpka z 2+2, obv hotrun i na takovým vzorku, ale jsem si jistej, že to je v NLHE nedosažitelný.

graf
      vychazi mi to na 11,3 BB/100, coz je pekny vysledek, za 220k hands. 509 BI do plusu. Zavidim.
      Ma tam dve BE obdobi po 30k hands, coz je docela sick, uvazime-li jeho monster winrate. Ale na druhou stranu, bez otho heateru ke konci, kdyby skoncil nekde na 38k, tak mu winrate klesne k 8BB/100, coz uz je zhruba tolik, co rikal letmetiltu.
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Registrace: 27.02.2011 Příspěvky: 1,181

toto potvrdzujem, 2 mesiace uz hram iba plo, a k nudnemu holdemu sa uz online asi nevratim, este live tournaments ano, ale online je buducnost v plo
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      :s_evil: nikdo neví, co je tilt, variance a pokerový gamble a akce, dokud nehrál PLO aspoň na šesti stolech!!!
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Nechces spravit video serii s dakym memberom ( :f_cool: ) a bolo by to rucene pre Holdem hracov prechadzajucich na PLO, verim tomu ze dakoho by si nasiel :f_cool:
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Leakfinder

Myslím, že filuta nebo někdo mi jednou posílal video, zapomněl jsem mu odpovědět tomu dotyčnému :rolleyes: , nicméně to video bylo dost nekvalitní...takže prosím o splnění požadavků na kvalitu.
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Leakfinder

Myslím, že filuta nebo někdo mi jednou posílal video, zapomněl jsem mu odpovědět tomu dotyčnému :rolleyes: , nicméně to video bylo dost nekvalitní...takže prosím o splnění požadavků na kvalitu.
      Tak ja sa do toho skuisim pustit na konci mesiaca, oprasim stare zabudnute poznatky a uvidim co s toho vynde :D
      Ale skor som dufal ze ta dokopem k video-series(coaching zadarmo a tak , treba skusat :D ) , no co uz :D
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      V pohodě.

V podstatě momentálně jsou naše aktivity ohledně PLO trošku v pozadí oproti více preferovaným variantám, musíme respektovat zájem komunity.

Ale každý projev zájmu o PLO jenom prospěje k obnovení a rozšiřování vzdělávacího programu k této variantě :)

Uvidím na leakfinderu a jestli jsi z Prahy, tak můžem připadně naplánovat spolukomentovanou sérii hlavních úskalí pro hráče přecházející od holdemu...

...ty tendence holdemovské jsou hrozně legrační, já už jsem to za ty skoro dva roky pozapomněl, ale dycky to vidím u vojty_r, když se hraje PLO turnaj a máme kvůli tomu doma Itálii :D
    • 1
    • 2