Qubův a Bubův blog oslavující všechny žížaly, sysly a motýly

• QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      Přátelé, už pěkně dlouho přemýšlím, že si udělám blog (chtěl jsem už na EN komunite), protože je to fajne, suprkůl a moderní. Kdo jsi když nemáš blog? To je něco jako mít firmu a nemít e-shop! Poslední kapka byla, že mi Pavel - Cornie nabídl 1% jeho výhry z WSOP, když si tu udělám blog a budu se radit o handách. Takže se z toho stalo jednoznačně +EV, možná dokonce ++EV.

Takže ze začátku bych podotknul, že jsem prďáckej kluk, to hlavně. Nejsem gay, ale občas si poslední dobou zpívám písničku „já jsem gay“, což je trochu paradox. Semtam mám trochu perverzní myšlenky, proto musim zjistit co se na tomhle fóru vlastně smí postovat. Předevčírem jsem četl super vtip, ale byl sprostej, tak jsem se ho sem bál poslat, ještě by mě někdo ztrestal... Další věc co vám musim napsat je, že moje (ani přítelkyně) nahatý fotky vám neukážu, ikdyž je mi jasný, že si o ně stejně někdo napíše.

V RL jsem posledních pár let programátor freelancer. Díky tomu mám dost prostoru věnovat se věcem mimo, takže když je hezky, nemusim tvrdnout někde za zdí. Práci si většinou rozvrhnu jak potřebuju. Moje specializace je hlavně internet. marketing, a vývoj webovych aplikaci obecně, čemuž se věnuju posledních několik let. Ale dost o práci, protože se mi z poslední věty začalo chtít trochu spát.

K pokeru jsem se dostal přes kamarády někdy před půl rokem, to jsem to zkoušel, ale ke konci roku jsem grind úplně vypustil, asi bych to dal na vrub nedostatku motivace. Tou dobou jsem se taky dostal ke komoditnímu obchodování, to je práce, které bych se na 100% chtěl v budoucnu, nejlíp ještě letos, věnovat naplno. Komodity, jakožto největší hazard na světě, mají s pokerem hodně společného. :) Zavádějí se tam pojmy jako money management (obdoba bankroll managementu v pokeru), risk reward ratio (odds), apod..

Na to se pustit rovnou do komodit jsem se ale psychicky necítil. Přecijen minimalni account balance pro obchodovani se doporucuje ~5000USD, což je oproti 50USD v pokeru, navíc pro začátečníka, celkem ranec. A právě tohle mě přivedlo někdy koncem března zpět k pokeru, abych pracoval na mindsetu racionálního člověka bez zbytečných emocí.

S nějakými 30 dolary, co mi na zůstaly na účtě, jsem tedy začal znovu hrát NL2. V současnosti hraju NL5 rush, a do konce měsíce (klidně i dřív, pokud by to BRM dovolil) bych se chtěl přesunout na NL10. Pro květen jsem si dal cíl odehrát každý den minimálně 50 FTP na iron mana, což dělá v průměru asi 1500 hand / den, a zároveň by to mělo stačit v červnu na gold status tady na PS.

Jsem fanoušek do psychologie, a poker vnímám jako nejlepší metodu (poměrem cena/výkon :D ) k sebezdokonalení a lepší disciplíně. Právě s disciplínou bojuji od chvíle kdy jsem odmaturoval. Tím, že mě nenutí žádná práce mít normální denní režim, je těžší ráno vstávat. Párkrát jsem experimentoval s fixním ranním vstáváním, den rozplánovaný do detailu, ale ještě jsem nenašel cestu, která by mi 100% vyhovovala.

Vím, že byste toho o mně chtěli vědět ještě víc, ale nemůžu sem napsat hned všechno, to dá rozum.. Takže zase příště. :)

Každý den sem budu postovat (to je tezky commit) svoje myšlenky, handy, a tak. :)

--------

Update prvniho prispevku, jak to jde po jednotlivych mesicich.

Plán pro červenec:

Jak pracuju na svém lifestylu viz. Discipo cal.:

Červen 2011:

Plnění plánu pro lepší lifestyle:

Květen 2011:

NL5:

NL5 + pokusy na NL10 (strana 4):

• 125 odpovědí
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      Hi gu(a)y :D , tak trochu(úplně) jsem nepochopil tvůj název blogu: blog oslavující všechny žížaly, sysly a motýly. Komodity mi nic neříkají, akorá to, že se to často objevuje v reality show Den D. A ten rush je fullring nebo sh ? Jinak solid blog :heart:
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      Priatelka? Pics or didnt happen :D
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      QubaBuba původně napsal
      Další věc co vám musim napsat je, že moje (ani přítelkyně) nahatý fotky vám neukážu, ikdyž je mi jasný, že si o ně stejně někdo napíše.
      Po téhle větě jsem přestal číst :D
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 743
      Alficor1 původně napsal
      QubaBuba původně napsal
      Další věc co vám musim napsat je, že moje (ani přítelkyně) nahatý fotky vám neukážu, ikdyž je mi jasný, že si o ně stejně někdo napíše.
      +1 :D
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      GL, budu sledovat. O komodity se taky okrajově zajímám a do budoucna to nevylučuju jako možnost, po tom co nashromáždím nějaký kapitál v pokeru. Taky mám kamaráda co se tomu věnuje naplno, definitivně zajímavá oblast :) .
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Alficor1 původně napsal
      QubaBuba původně napsal
      Podobne... prve a posledne co som si precital^^ zly pristup k PR :f_biggrin:
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Delsi dobu na sobe pozoruju zajimavy jev, ale az poslednich par dni jsem nad tim zacal vice premyslet. Moje hra jde velmi casto rozdelit na 3 faze. V prvni, hned na zacatku, kdyz se rozkoukavam, tady mam nejvetsi vyskyt spatnych callu, pripadne jsem ve spatnou dobu agresivni. Tahle prvni faze vetsinou skonci prave nejakym tim spatnym callem, kdyz si uvedomim, ze me dostal do minusu, byla to moje chyba, a vyprovokuje me to se vice soustredit. Pokud me nezastavi loss limit, ktery mam na 2BI, tak se dostavam do druhe faze. V druhe fazi (rikam tomu clarity state) byvam pozornejsi, vnimam vice statistiky hracu, jsem mnohem ochotnejsi skladat marginal handy, a vetsinou se mi zde dari dorovnavat ztraty z prvni faze + treba nejaky ten zisk. Treti faze nastava, kdyz se mi skutecne podari dostat se zpet na nulu nebo do plusu (loss limit me zatim zastavil jen parkrat). To se naopak podvedomi snazi zabranit tomu, abych zase neco ztratil. Treti fazi poznam tak, ze se mi napr. nechce otevirat / callnout pfr s pocket 2 nebo 3, prestoze implied odds pro set mining mam slusny.

Kdyz pak sleduju report kde jsem nejvic behem sezeni (session :D ) prohraval, rikam si, ze kdybych vynechal prvni a treti fazi, mohl jsem uz byt o limit vys.

Mate nekdo podobnou zkusenost?

Musim se na to ted behem nasledujicich dnu nejak zamerit. Pred sezenim zkusim projit handy z prvni faze, kde jsem prodelaval, treba mi to nejak hecne podvedomi.

PS: Hraju FR a nahaty fotky se sem stejne posilat prej nesmej. :)
    • skiffcz
      skiffcz
      Bronz
      Registrace: 27.03.2011 Příspěvky: 229
      Mam to podobne. Jen v prvni fazi jsem docela tight, a kdyz nahodou nejsem, mam stesti. V te druhe mi to klasicky jde a citim i spokojenost se svou hrou. Ta treti nastane v ruzne dobe tim, ze nabehnu esama do postupky (kterou typicky villain posklada s nejakyma 94o v ruce) a prohraju 2 buiny v rade a je pro dnesek vymalovano :D

Takze jestli ten den prohraju hodne nebo malo zalezi na tom, jestli se to stane za deset minut nebo az za dve hodky :D Aspon vim kde mam nejvetsi leak, proste musim nutne zlepsit pomer moji A-game a zbytku session nejakym trikem, prestavkama, mindsetem, zpusobem sezeni u pocitace nebo kdovicim.
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Tak dnesni session je za mnou, ackoli se mi ze zacatku vubec nechtelo hrat, tak jsem nakonec odehral ~2500 hand. Ze zacatku jsem se nechal tradicne stacknout, AKo proti AA... Normalne AK folduju na 4bet, ale borec mel VPIP: 50 / PFR: 50 / 3b: 30, tak jsem udelal vyjimku, ale holt to mel.

Nez jsem se vrhnul na tradicni rush, tak jsem zkousel par FR stolu nl4 na Party. Jsem presvedceny, ze clovek na obycejnem NL4-5 stole muze dosahovat podstatne vyssiho winrate nez na rushi, ale odehraje mene hand, takze to ve vysledku udela +- stejny hourly rate (pokud to neni uberklikac schopny hrat 16 stolu).

Rush ma hodne agresivnich hracu, blindy se daleko vice brani, ve vetsine her se profolduje az k BU a ten shodou nahod ma vetsinou dost dobrou handu na to, aby mohl raisnout / squeeznout limpera. :) Z toho vyplyvaji 2 zajimave trendy, ktere obcas pozoruju u slabsich hracu: nefoldnout AK ani kdyz missne flop, a limpnout nejakou monster preflop.

Ten limp/raise s monster mi prijde hodne zajimavy, protoze hrac limpne, a na bet reaguje obrovskym 3betem. Proc to asi delaji?

a) Limper se snazi potrestat imaginarniho agresora. Zrejme vzhledem k jeho pasivni hre celil hodne raisum, musel skladat, a ted kdyz mu dosla pekna handa, tak mu to da sezrat.
      b) Snazi se delat dojem slabe handy, a pri raisu predstavovat tilt, cili ochotu jit AI s cimkoli jen protoze ho ten agresor raisnul. Efektivita takoveho kroku je ale podle mne dost nejista.

Obcas se stane, ze limp/raise je cisty bluff, ale to si myslim, ze se stava hodne vyjimecne, a l/r na NL5 FR rushi opravdu predstavuje temer vzdy monster.

Pekna handa z dneska na konec. :)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP1:
      $5.00
      MP2:
      $3.51
      MP3 (Hero):
      $9.33
      CO:
      $3.20
      BU:
      $10.85
      SB:
      $5.58
      BB:
      $2.75
      UTG1:
      $5.02
      UTG2:
      $1.28

Preflop: Hero is MP3 with K, J.
      4 folds, Hero raises to $0.20, CO folds, BU calls $0.20, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.47) K, Q, K (2 players)
      Hero bets $0.20, BU calls $0.20.

Turn: ($0.87) T (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.40, Hero calls $0.40.

River: ($1.67) J (2 players)
      Hero checks, BU bets $1.67, Hero raises to $8.53, BU calls $6.86.

Final Pot: $18.73.
      Results follow:

Hero shows a full-house, kings full of jacks(K J).
      BU shows a straight, ace high(A Q).

Hero wins with a full-house, kings full of jacks(K J).
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Nekdo mi dnes zapnul doomswitch. :) Asi jsem nemel vubec hrat, odpoledne jsem chvili spal a ted vecer mam v hlave pocit jakobych premyslel pres zed. Potreboval bych pravidelny denni rezim. Behem hry nic moc nechodilo, a kdyz uz jo, tak to byl bud split, nebo to nikdo nezaplatil. Koncim s minusem 3BI. Alespon jsem ziskal body do ironmana.

Mate nekdo zkusenosti s guaranou? Minuly tyden jsem si ji koupil v lekarne, je to prirodni doplnek stravy, mela by "zbavovat unavy, zlepsovat koncentraci, vydrz a vitalitu". :) Kazdopadne se to ma brat 2-4 denne, tak mam trochu strach, abych si na tom nevypestoval nejakou zavislost.
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      tam supni efedrin, na tom si ale zavislost vypestujes
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      QubaBuba původně napsal
      Mate nekdo zkusenosti s guaranou? Minuly tyden jsem si ji koupil v lekarne, je to prirodni doplnek stravy, mela by "zbavovat unavy, zlepsovat koncentraci, vydrz a vitalitu". :) Kazdopadne se to ma brat 2-4 denne, tak mam trochu strach, abych si na tom nevypestoval nejakou zavislost.
      Pokud se dodrzuje davkovani, tak by nemela ublizit. Kdysi jsem ji pri zkuskovem taky pozil, a prezil jsem :) Jestli pomuze je druha vec ... ja bych to videl spis na spanek tak 3:00 - 13:00 ... moje oblibena spaci doba :D
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      QubaBuba původně napsal
      Mě osobně vůbec nepomáhá.. ani když si vezmu víc jak ty 4 tablety, tak to se mnou ani nehne. :f_confused:
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      ja bych to videl spis na spanek tak 3:00 - 13:00 ... moje oblibena spaci doba

Jenze to je presne to, ceho se chci zbavit. :D Dobra inspirace pro pravidelny spanek je Steve Pavlina's blog. Tam kdyz si clovek cte, jak usetreny 2 hodiny spanku denne znamenaji kazdy tyden jeden bdely den navic, tak mu motivace nechybi. :D Podle jeho navodu jsem se opravdu dostal do obdobi, kdy jsem vstaval brzy, ale hlavne dopoledne jsem byl hodne unaveny. Dokonce jsem si psal denik, jak to prenauceni probihalo den po dni, ale to cloveku moc na sebevedomi neprida, kdyz tam kazdy den mam napsano, ze unava odeznela kolem 2. hodiny. :) Nakonec mi to asi po mesici zkazila nejaka nocni akce. :(

Premyslim, ze to znovu zkusim, ale musim vymyslet denni plan. Rano by asi pomohlo nejaky rozcviceni, mozna chodit behat, nevim, bych si tu asi pripadal jako posuk. :D Co muze byt dobry delat po ranu?

Mě osobně vůbec nepomáhá.. ani když si vezmu víc jak ty 4 tablety, tak to se mnou ani nehne.

Ja zatim zkousel vzdy jen tak jednu tabletu, a taky se nic moc nedelo. :) Kafe sice pomuze, ale to pit nechci, protoze s tim jak jednou nekdo zacne, tak je pak bez nej vyrizeny.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      QubaBuba původně napsal
      Jenze to je presne to, ceho se chci zbavit. :D Dobra inspirace pro pravidelny spanek je Steve Pavlina's blog. Tam kdyz si clovek cte, jak usetreny 2 hodiny spanku denne znamenaji kazdy tyden jeden bdely den navic, tak mu motivace nechybi. :D Podle jeho navodu jsem se opravdu dostal do obdobi, kdy jsem vstaval brzy, ale hlavne dopoledne jsem byl hodne unaveny. Dokonce jsem si psal denik, jak to prenauceni probihalo den po dni, ale to cloveku moc na sebevedomi neprida, kdyz tam kazdy den mam napsano, ze unava odeznela kolem 2. hodiny. :) Nakonec mi to asi po mesici zkazila nejaka nocni akce. :(
      Tiez som to skusal tymto sposobom, ale vzhladom na to, ze poker ma musi zivit, nedalo sa tak dlho existovat. Vstavat rano je sice pekna vec, ale ak to znamena, ze musim do polnoci lezat v posteli, tak to za vela nestoji. Najlepsie sa mi hra vecer (21-02) a aj ked som sa snazil, slaby traffic cez den bol proste nedostatocny.. :(

QubaBuba původně napsal
      Premyslim, ze to znovu zkusim, ale musim vymyslet denni plan. Rano by asi pomohlo nejaky rozcviceni, mozna chodit behat, nevim, bych si tu asi pripadal jako posuk. :D Co muze byt dobry delat po ranu?
      Cokolvek! Beh, joga, lahke posilovanie.. cokolvek ta bude bavit. Je to najlepsi sposob ako zacat den :f_thumbsup:
    • skiffcz
      skiffcz
      Bronz
      Registrace: 27.03.2011 Příspěvky: 229
      "setrit spankem" je z myho pohledu uplna hovadina.

"A lot of people who sleep this way get 8+ hours of sleep per night, which is usually too much."

Ale? Me by vazne zajimalo, jake ma pro toto tvrzeni podklady. Stejne tak ja muzu "ze zkusenosti" tvrdit, ze nejlepsi je spat s dennim rytmem, tedy chodit spat po setmeni a vstavat pri rozbresku, protoze clovek je denni tvor. A protoze den rozhodne neni konstantni delky v prubehu roku, nedva smysl mit konstantni delku spanku. A budu stejne blizko pravde.

Mimochodem, k tehle nepodlozene myslence, at zvedne ruku kazdy, komu se vstava a zije lepe pres leto nez pres pochmurnou zimu. Myslim ze je to jasne.

At jsem ale konstruktivni, mam jeden takovy tip. Zkusil jsi si dat po obede slofika? Spanele vymysleli jednu z mala veci dobre, a to je odpoledni siesta. Rano vstanes se slunickem, neco delas (snidane, nejake lehke uceni, zabehat si, obed) a pak si das 3-4 hodky spanku. A odpoledne frcis az pres pulnoc a ve dve rano jdes spat. Nejen ze jsi schopny vstat rano v 8, protoze jsi netahl cely den, ale taktez prospis nejunavenejsi cast dne (po obede), plus svuj cas vyuzijes daleko aktivneji, protoze vetsinu casu jsi "cerstve vyspany". Posledni vyhoda je samozrejme, ze mas takto prakticky 14 dni v tydnu :D
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      QubaBuba původně napsal
      Jenze to je presne to, ceho se chci zbavit. :D Dobra inspirace pro pravidelny spanek je Steve Pavlina's blog. Tam kdyz si clovek cte, jak usetreny 2 hodiny spanku denne znamenaji kazdy tyden jeden bdely den navic, tak mu motivace nechybi. :D
      No tak spanek, resp. takovou tu ranni povalovacku, povazuju za jedeny z nejlepe stravenych hodin :D
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      skiffcz původně napsal
      "A lot of people who sleep this way get 8+ hours of sleep per night, which is usually too much."

Ale? Me by vazne zajimalo, jake ma pro toto tvrzeni podklady....
      Podobne jsem taky premyslel, a nasel jsem na tohle tema kdysi hodne zajimavy clanek o spankovych cyklech.

Me ani tak nejde o to, abych spal kratsi dobu, ale chtel bych vstavat / chodit spat kazdy den priblizne ve stejnou dobu. Ted mam tendenci oboji posouvat na pozdeji a pozdeji. A cim pozdeji vstavam, tak mi prijde, ze mam horsi moralku pres den. Nehlede na to, ze kdyz jdu spat ve 4 hodiny rano a vstavam ve 12, tak to asi ani neni uplne zdrave.

Slofikovi po obede se snazim vyhnout, protoze se po nem zbytek dne vetsinou nedokazu prinutit k 100% koncentraci. Ale kdyz jsme u slofika, tak parkrat kdyz jsem byl unavenej, tak se mi osvedcil Power napping. To jsem jednou objevil uplne nahodou, kdyz jsem na chvili usnul pri nejakym cekani. :) Clovek si jde lehnout, a naridi si budik na ~20 minut. Musi se vzbudit pred prechodem do hlubokeho spanku, jinak to ma uplne opacny ucinek. Jeste nekde psali, ze se to da umocnit davkou kofeinu (ten by mel shodne zacit ucinkovat behem 15-20 minut). Zajimalo by me, jestli slovni spojeni "dat si dvacet" vychazi z power nappingu. :D

opal99 původně napsal
      Tiez som to skusal tymto sposobom, ale vzhladom na to, ze poker ma musi zivit, nedalo sa tak dlho existovat. Vstavat rano je sice pekna vec, ale ak to znamena, ze musim do polnoci lezat v posteli, tak to za vela nestoji. Najlepsie sa mi hra vecer (21-02) a aj ked som sa snazil, slaby traffic cez den bol proste nedostatocny..

Neco na tom je, nocni klid je nejlepsi cast dne, ale clovek musi hledat nejaky kompromis. Nejidealnejsi by z meho pohledu asi bylo vstavat v 9 hodin, a chodit spat kolem 1.
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Jedna handa pro pobaveni.. At zije multitabling. :) Akorat jsem se na to okno podival, kdyz jsem mel posledni sekundu. :D Zrejme bych z nej stejne nic moc nedostal, ale je to cool. :)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $15.63
      UTG1:
      $1.87
      UTG2:
      $4.36
      MP1:
      $1.83
      MP2:
      $5.36
      MP3:
      $2.16
      CO:
      $15.59
      BU:
      $6.25
      SB:
      $3.05

Preflop: Hero is BB with 9, 5.
      4 folds, MP3 calls $0.05, 3 folds, Hero checks.

Flop: ($0.12) 5, 5, 9 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.05, Hero folds, MP3 gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.12.