V kolik vstavate a chodite spat? Popiste svuj den, tyden, mesic..

• QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      Ve svem blogu jsem rozpoutal diskuzi o spanku, ktera by si asi zaslouzila vlastni tema v trochu sirsim rozsahu.

V kolik hodin vstavate?
      V kolik chodite spat?
      Rozcvicujete se rano?
      Chodite pravidelne plavat? Behat? Bruslit?
      Co mate radi k snidani? Caj, kavu, dzus? Kde obedvate, vecerite?

Rozepiste se trochu o svem vsednim dni, hleda se inspirace. :)
  • 6 odpovědí
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      TL;DR

Vstavam kedy vstavam, idealne by bolo tak 10:00 avsak teraz to davam tak 13:00 az 14:00 pretoze chodim spat o 3:00 rano. Radsej by som chodil okolo polnoci.

Beham, chodim na kolo a do posilky. Viac menej nieco kazdy den, Povedzme v priemere 10h/tyzdenne.

Snidane vlocky + mlieko, pripadne vajcia. Kava je humus (momentalne teda chlastam energetak :D ). Ale kofein jak ta nakopne tak potom ti to vrati tym, ze nastupuje unava. Taktiez sa organizmus stava "imunny" proti kofeinu tzn. musis zvysovat davky az nakonec si das kavu vecer a za 20 minut stejne spis. Kofein je vsak v pohode ako lipotropna latka (podporuju spalovanie tuku) takze, ak sa chystas nejaku dietku, tak 45 minut pred aktivitou (zvysuje krvny tlak, poznas ze ti slape tym, ze sa ti zuzia zily - vasokonstrikcia), inak ako som povedal, navykovka, neodporucam.

Co sa tyka jedla tak kazde 2-3 hod. Nieco v pomere 25% 10, 25, 10, 25, 10. (na 100 to nevychadza ofc :D ale to je len tak orientacne). Hlavne zlozene sacharidy, co sa tyka tukov tak obmedzit nasytene / zivocisne. K veceru, resp pred spanim pomenej zlozenych sacharidov a aby prevazovali bielkoviny pripadne vlaknina/zelenina.

Co sa tyka zlozenia stravy ide o to aku mas fyzicku aktivitu, a celkovo ako je na tom tvoj metabolizmus. Z toho sa da spravit nejaky jedalnicek pri ktorom nebudes naberat tuk / pripadne budes redukovat telesnu hmotnost alebo sa budes drzat tam kde si.

Voda, voda, voda + vlaknina. Dolezito to zlozky. Nespomenul si s*anie. Vhodne 2x do dna a hovienko by malo plavat.(toto znie asi divne).

Este co sa tyka jedla, vhodne samozrejme male porcie tzn do 50-60g sacharidov v hlavnom jedle (tom 25%) bielkoviny do 50g v jednom jedle,
      Ak chces v pohodicke travit a nemas nejake ambicie na naberanie svalovej hmoty (tzn. bielkoviny v kazdom jedle) by som odporucal delenu stravu.

Tzn snazis sa neprijmat bielkoviny a sacharidy vo vacsom pomere ako 5:1 v jednom ani druhom v smere v jednom jedle. Bielkoviny potrebuju kysele prostredie a sacharidy zasadite.(ak si to dobre pamatam) Tym, ze to takto budes jest si zlepsis a urychlis travenie.

ak mas nake otazky tak ich na mna vypal, ak budem vedet odpovedat tak odpoviem
    • Prutov000
      Prutov000
      Bronz
      Registrace: 01.04.2011 Příspěvky: 25
      Kámo, tak tohle bych musel psát každej den, protože já to mám naprosto nepravidelný, hlavně když je nějaký turnaj a daří se mi , tak u toho sedím třeba do 3 do noci, a ráno v 6 do práce :(

To pak ten den stojí za to. :)
    • BeatenTommy
      BeatenTommy
      Zlato
      Registrace: 05.04.2010 Příspěvky: 220
      BOBOsvk původně napsal
      TL;DR

Nespomenul si s*anie. Vhodne 2x do dna a hovienko by malo plavat.(toto znie asi divne).
      Ano zní :D Čim ty se to zaobíráš to by mě fakt zajímalo :D

Jinak já většinou vstávám do 10h, kvůli škole ofc :) jinak je spánek po tenise muj 2. nejoblíbenější sport :)

Jinak určitě je dobrý několikrát denně jíst a to především zdravě. Poslední půlrok sem změnil stravování- k snídani cereálie s mlékem, k svačinám žádný salámy, pouze krůtí šunka, zelenina, ovoce, tmavý pečivo, jogurty, 1 týdně si kupuju aloe vera, ....a hlavně alespon 1 teplý jídlo denně

Naštěstí mám dobrej metabolismus, takže mi to spaluje dobře a vůbec nijak netloustnu, ale přesto se snažím sportovat, ptž to je skvělý nejen po fyzický stránce, ale i po duševní. Člověk se prostě při sportu snadno oprostí od problémů. Takže vždycky když nejsem v Praze tak při každý volný chvíli hraju tenis, o prázdninách je to tak 5krát do týdne neb mám zadarmo kurty :)

A při session se snažím posilovat ruku (at to zní jakkoliv podezřele). Mám na to takovou tu klasickou tuhou posilovací gumu ve tvaru kruhu :) Podle mě se na ruku držící myš hodně často zapomíná a to je asi velká chyba. Nechci totiž mít v 50ti ruku jak slepičí pařát. Co si o posilování ruky myslíte vy?

Spát chodím většinou tak ve 2-3:00. Zajímavý je, že na Novej rok jsem si dal předsevzetí (i když sem hrozně proti nim a tady je vidět proč), že budu chodit spát do 0:00h. Schválně sem to tak +- počítal kolikrát sem to zatím dodržel a blížilo se to tak číslu 7 :D
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      Telesna vychova a sport - obor aktivity podporujuce zdravie :f_biggrin:

a fitness + vyziva
    • Duncan737
      Duncan737
      Bronz
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,216
      BOBOsvk původně napsal
      Telesna vychova a sport - obor aktivity podporujuce zdravie :f_biggrin:

a fitness + vyziva
      Mě byl ten tvůj první post hned nějak podezřelý. :D
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,311
      Taky se trochu zajímám o výživu a sport, ale teď když jsem měl před maturitou, tak jídelníček vypadal asi tak - denně 4x - 5x kafe, jídlo skoro žádný, většinou jen oběd, kvůli nervům jsem nemohl pořádně jíst :D .

Takže teď to zase bude chtít pořádnej režim :f_cool: