Sportovní sázení - zábava spousty pokerových profesionálů

• Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Ahoj, zajímalo by mě kolik pokerových hráčů se nějakým způsobem vážneji i nevážněji věnuje sportovním sázkám.
      Koukal jsem, že spousta pokerových profesionálů se tomu docela věnuje, možná i díky podobnosti s přístupem k pokeru. Řízení rizika, nějaký bankroll management třeba atd. :)
      Možná by se tu dalo diskutovat i o nějakých tipech na nadcházející utkání, porovnávání tiketů a třeba i pobrečení nad tím, jak nám zkazila tiket Barcelona domácí remízou s Bilbaem atp. :D :D
  • 34 odpovědí
    • KlokanekCZ
      KlokanekCZ
      Bronz
      Registrace: 20.04.2011 Příspěvky: 139
      Pocita se kdyz jsem jeste pred tim nez jsem zacal hrat poker clearoval bonusy sazkovek?:-))))
    • berk1
      berk1
      Bronz
      Registrace: 21.12.2010 Příspěvky: 111
      Chvilu sa tomu venujem, ale len tak pasivne, ked su dobre zapasy :)

tu je moj najlepsi tiket zatial
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      Docela by me zajimalo, jak se sazkovky stavi k opravdu dlouhodobe vydelecnym sazkarum. Slysel jsem, ze napr. bwin driv zaviral ucty s tim, ze nepodporuji profesionalni sazeni (nevim jestli to stale delaji). Mate nekdo takovou zkusenost?
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      QubaBuba původně napsal
      Docela by me zajimalo, jak se sazkovky stavi k opravdu dlouhodobe vydelecnym sazkarum. Slysel jsem, ze napr. bwin driv zaviral ucty s tim, ze nepodporuji profesionalni sazeni (nevim jestli to stale delaji). Mate nekdo takovou zkusenost?
      a ako rozlíšili profesionála od amatéra?
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      Kdo casto vyhraval, sel.
    • Prutov000
      Prutov000
      Bronz
      Registrace: 01.04.2011 Příspěvky: 25
      Já jsem poznal jednoho profesionála, který byl 20 Mega mínus :D

A dalšího, který zpronevěřil taky vysokou šesti místnou částku.

:D :D :D

Ono je to asi otázka času, kdy se z profesionála stane zoufalec.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,311
      Já nechápu jednu věc. Jak se dá na sportovním sázení vůbec nějak dlouhodobě vydělávat ? Na výsledek zápasu nemám žádný vliv. Jasně můžu sázet na favorita, nebo tam je vždycky dobrej kurz atd., ale já prostě neovlivním jak zápas dopadne.

Osobně řadím sportovní sázení na stranu ruleta, automaty oproti pokeru, trhům aj.
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      Já nechápu jednu věc. Jak se dá na sportovním sázení vůbec nějak dlouhodobě vydělávat ? Na výsledek zápasu nemám žádný vliv. Jasně můžu sázet na favorita, nebo tam je vždycky dobrej kurz atd., ale já prostě neovlivním jak zápas dopadne. Osobně řadím sportovní sázení na stranu ruleta, automaty oproti pokeru, trhům aj.

nemusíš staviť na favorita...stačí aby bola pravdepodobnosť výhry tvojho mužstva vyššia ako 1/kurz...čiže ide iba o to aby si mal lepší odhad ako mechanizmus určujúci kurzy....a keďže tie podľa mňa výrazne ovplyvňujú tabuľky, počet hráčov, ktorí stavili na jedno mužstvo a celková suma stavených peňazí, + štatistiky typu Real na tom štadióne ešte nikdy nevyhral a pod., nevylučoval by som, že profík, ktorý si všimne takéto chyby vie byť +EV... ak k tomu prirátame promotions a podobne, je podľa mňa možné na tom zarobiť ak si dobrý...
    • Duncan737
      Duncan737
      Bronz
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,216
      Ve sportovním sázením jde být určitě v long-term v plusu. Pár lidí jsem i znal. Nicméně to chce hodně sledovat statistiky a vědět spoustu informací okolo. Vyžaduje to spoustu studia neustále.
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      Mno, tak ja mam kamose, ktery si sportovnima sazkama vydelava slusne, akorat uz mu vetsina sazkovek totalne oklestila ucty - nemoznost vsazet bez schvalovani, male objemy, ... Podrobnosti neznam, ale ma v tom stabilne desitky tisic Kc. Princip jde udelat nejak tak, ze nemuzes prohrat, dik nejake burze sazek. Pocitam, ze se snazis najit takove rozdily v kursech sazkovky/burzy, abys v kazdem pripade vydelal, i kdyz jen treba malo. Nikdy jsem to ale blize nezkoumal ... stoji to strasne moc casu. Snad jeste vic nez poker :)

Prej pekny clanek k tomuhle tematu je
      http://skalpuji.ic.cz/teorie/jiste-sazky/
    • maroscz
      maroscz
      Bronz
      Registrace: 23.02.2011 Příspěvky: 1,620
      wotar původně napsal
      Pocitam, ze se snazis najit takove rozdily v kursech sazkovky/burzy, abys v kazdem pripade vydelal, i kdyz jen treba malo.
      Myslím, že si sázkovky musí ohlídat, aby se jim to nestalo. I když jedna přijme hodně sázek na jeden výsledek, nemůže zvednout kurz na ten opačný tak, aby si měl v kombinaci se sázkou v jiné kanceláři jasnou výhru. Přesto máš nejlepší kurz proti jednomu týmu v sázkovkách usídlených v jeho zemi (u mezinárodních zápasů). To ovšem neplatí pokud v té zemi funguje jeden státní monopol viz německý Oddset, ten mívá kurzy na všechny varianty o deset a více procent nižší, než se dá najít jinde. Nicméně hlídací pravidlo samozřejmě neplatí v živém sázení, takže pokud ten, na koho si vsadil, jde na začátku rychle do vedení, protisázkou si zajistíš příjem. Dobře se to aplikuje například při snookeru. Větší turnaje sezóny a mistrovství světa mají velké pokrytí. Letos byl od čtvrtfinále MS v přímém přenosu každý šťouch a prakticky po každém se měnily i kurzy na vítěze zápasu.
      Dále je třeba hledat špatně určené kurzy. Já osobně nesázím, ale občas si přehled udělám.
      Př.1: přišel mi mail od sázkovky, u které jsem měl pokerový účet, s nabídkou kurzů na Ligu mistrů a u čtyř zápasů byly na dvojku kurzy 11-12. Valencia-Trondheim 0:2 dalším týmem s tímto kurzem byl např. Dynamo Kijev. Při jednotlivých sázkách na všechny 4 zápasy máš profit 7-8 sázek při jedné výhře (175-200%)
      Př.2: často bývají divoké kurzy v prvních zápasech MS, nebo v předkolech evropských pohárů. V roce 2006 byl na Ekvádor proti Polsku kurz 4. Vloni na Ghanu proti Srbsku snad 3,4
      Př.3: opět šlo o 1.kolo, tentokrát v golfu. Dostal jsem $6 na sportbook od jiné sázkovky, u které jsem měl pokerový účet na freerolly. Jal jsem se tedy vyhledávat špatně určené kurzy a našel světovou jamkovku, jediný turnaj sezony PGA, který se hraje vyřazovacím způsobem. V prvním kole byl ve všech zápasech kurz 1,9 na obě strany. To je nejspíš ten nejviditelnější příklad špatně určených kurzů.
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Já teda zatím nevsázím nějak pravidelně, ale určitě souhlsím s FaulV16ke, že lidi, který pravidelně sledujou každej den výsledky, tabulky, střelce, sledujou zraněný hráče, situaci v tom klubu, specifika určitý ligy (jestli spolu nehrajou třeba rivalové, který spolu každej zápas plichtí, ptž se hraje na oraništi :D ) atd., tak prostě jsou schopný dělat +EV sázky dlouhodobě.
      Přemýšlím nad tím, že bych to začal sledovat, protože sport mě stejně baví a sleduju ho, ale nevím jestli se to vyplatí vůbec, kdyby to nebylo na full time, ale jen tak na očko. :s_biggrin:
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      maroscz původně napsal
      wotar původně napsal
      Pocitam, ze se snazis najit takove rozdily v kursech sazkovky/burzy, abys v kazdem pripade vydelal, i kdyz jen treba malo.
      Myslím, že si sázkovky musí ohlídat, aby se jim to nestalo. I když jedna přijme hodně sázek na jeden výsledek, nemůže zvednout kurz na ten opačný tak, aby si měl v kombinaci se sázkou v jiné kanceláři jasnou výhru.
      Myslím, že se ve sportovní sázení orientuji poměrně slušně a to co píšeš není pravda. Díky například různé době, kdy sázkovky vypisují kurzy nebo díky různě rychlé reakci na aktuální novinky se takzvané surebety dají najít.

Samostatnou kapitolou jsou sázkové burzy (viz Betfair), které tomuto účelu slouží zdaleka nejlépe neboť kurzy nevypisuje sázkovka, ale sami sázkaři.
    • alpinko
      alpinko
      Zlato
      Registrace: 26.12.2010 Příspěvky: 789
      sportove sazky su celkom v pohode ked sa tomu venujem podrobne ...sam podla seba viem ze kym som sa tomu venoval tak to islo, ale ked som to uz moc nesledoval tak som zacal padat do minusu :D
    • Sedrik
      Sedrik
      Bronz
      Registrace: 26.03.2007 Příspěvky: 20
      lehky vycuc dennich surebetu mate tady http://www.oddsportal.com/sure-bets
    • Prutov000
      Prutov000
      Bronz
      Registrace: 01.04.2011 Příspěvky: 25
      vypadá to zajímavě, ale aby se tím dalo živit, tak jsou potřeba vsázet 10tisíce denně. Pro mě to teda není, jsou tam nějaké další rizika - např.předčasné ukončení zápasu atd ?
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Problém je především v transakčních nákladech způsobených častým přesouvání peněz z jedné kanceláře do druhé...
    • Akwed
      Akwed
      Bronz
      Registrace: 04.06.2009 Příspěvky: 252
      Problem je, ze surebety praktivky neexistujou ikdyz to tak na oddsportalu vypada.
      Staci chvilku klikat F5 a uvidite jak se kurzy rychle menej. Tzn. ze jdete do strasnyho rizika, protoze se muze stat ze nestihnete vsadti na opak. Dalsi vec je ze kazda sazovka pristupuje jinak ke kontumaci, zrusenymu zapasu atd.
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 150
      .
    • 1
    • 2