Pokerové herny - bankovní účet v ČR/SR

• Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 743
      Zdarec,
      chtělo by to dát dohromady seznam heren, které mají účty v ČR/SR, přece jen platby do zahraničí něco stojí (konkrétně u mojí banky 2,5% převod měny + 150 platba) a časem se to může pěkně prodražit. Věřím, že se to bude hodit mnoha hráčům při výběru herny, takže sem pište herny, u kterých víte, že mají takové účty.

Díkes
  • 12 odpovědí
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      Full Tilt Poker má účet v ČR
    • maroscz
      maroscz
      Bronz
      Registrace: 23.02.2011 Příspěvky: 1,621
      PokerStars má také účet v ČR nicméně nelze učinit výběr z cashieru v CZK a raiffeisen (to je ta banka, co za používání účtu platí vám) si za platbu v cizí měně účtuje 200,-. Jednou jsem si nechal poslat šek, ten je ovšem pouze k převodu na účet. Nejdřív jsem to chtěl vyřešit tak, že si založím žirový účet u dkb.de (je opravdu bez poplatků), pak jsem ale neměl čas a nechal jsem raiffce férových 500,- za výplatu šeku.
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      Moneybookes (online penezenka) ma ucet v ceske bance. Odtamtud pak muzes posilat penize do mnoha heren. Kdysi poprve jsem poslal penize primo do herny (platba kartou), od te doby uz vsechno pres penezenku.

Btw. u Moneybookers si ucet muzete zalozit v ruznych menach, ale neda se to pak uz zmenit. Ja si ho zalozil v Kc a to neni asi uplne idealni :)
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      wotar původně napsal
      Moneybookes (online penezenka) ma ucet v ceske bance. Odtamtud pak muzes posilat penize do mnoha heren. Kdysi poprve jsem poslal penize primo do herny (platba kartou), od te doby uz vsechno pres penezenku.

Btw. u Moneybookers si ucet muzete zalozit v ruznych menach, ale neda se to pak uz zmenit. Ja si ho zalozil v Kc a to neni asi uplne idealni :)
      Určitě je to taky možnost, ale pokud si k nim pošleš peníze v korunách a herna bude chtít dolary/eura, tak se poplatku zase nevyhneš, u moneybookers to bylo tuším taky 2.5%, neteller 1.99% jestli si to dobře pamatuju
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      Vildcz původně napsal
      wotar původně napsal

Určitě je to taky možnost, ale pokud si k nim pošleš peníze v korunách a herna bude chtít dolary/eura, tak se poplatku zase nevyhneš, u moneybookers to bylo tuším taky 2.5%, neteller 1.99% jestli si to dobře pamatuju
      Nechci se mylit. Ale vklad do herny je bez poplatku, vyber z herny je za poplatek herny (vetsinou byva taky bez poplatku alespon jeden vyber tydne). Zpoplatnuje se az vyber z MB na ucet + ja ztracim penize na tom, ze se mi prevadi CZK <-> USD (EUR) ... MB ma vzdy o neco horsi kurs, aby se to nepouzivalo ke spekulacim. Takze je lepsi zaridit si MB v mene, kterou nejcasteji pouzivas. Pak ale bude zase drazsi prevod na cesky ucet - holt uplne gratis neni nic :) Ale myslim je to dobra volba.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Mám moneybookers v $ a založil jsem si i účet v bance v dolarech, právě abych neplatil za tu konverzi měny co účtuje moneybookers. Když budu chtít vybrat, všechny transakce budou v dolarech a pak si to jenom převedu mezi bank. účty a to banka převádí podle aktuálního kurzu. Podle mě ideál.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      acceleration123 původně napsal
      Mám moneybookers v $ a založil jsem si i účet v bance v dolarech, právě abych neplatil za tu konverzi měny co účtuje moneybookers. Když budu chtít vybrat, všechny transakce budou v dolarech a pak si to jenom převedu mezi bank. účty a to banka převádí podle aktuálního kurzu. Podle mě ideál.
      Zas na druhou stranu, ač se to nezdá, tak je CZK v dnešní době stabilnější jak EUR a USD. Takže nejdřív jsem byl naštvanej, že mám Moneybookers v korunách, ale teď jsem rád, když jsem viděl, o kolik šel dollar dolu, že tam mám peníze v českejch.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Ic3g3org3 původně napsal
      Zas na druhou stranu, ač se to nezdá, tak je CZK v dnešní době stabilnější jak EUR a USD. Takže nejdřív jsem byl naštvanej, že mám Moneybookers v korunách, ale teď jsem rád, když jsem viděl, o kolik šel dollar dolu, že tam mám peníze v českejch.
      No, to nevím, až půjde euro ke dnu (a to půjde, podle mě to jen otázka času) tak se to dotkne i koruny, ale to je na jinou diskuzi, spíš mi šlo o to, abych neplatil poplatky moneybookers za převod měn, když je fulltilt dolarech, tak jsem si to udělal taky v $$$. Navíc dolar zase posílí imo. A já jsem odpůrce eura takže tak :f_biggrin: .

edit - navíc, já neplánuju v blízké době nějaký cashout, takže mi slabší dolar ani tak nevadí.
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      acceleration123 původně napsal
      jj, tohle je dobrý způsob, pokud chceš přesouvat roll mezi hernami. Problém bude, když si to budeš chtít vybrat v korunách, protože banka ti to nedá nikdy podle aktuálního kurzu čnb. Když se podívám např. na svoji banku, tak nakupuje od nás $ za 16,68, aktuální kurz ČNB je 17,2, (rozdíl 0.52 Kč) ale když jsem vybíral od full tiltu, tak byl rozdíl jen asi 0.1 Kč. V prvním případě ti "strhnou" cca 3%, v tom druhém cca 0,6%, a to už je u většího rollu hodně znát. Teď ještě musím vzít v úvahu, že vedení účtu v cizí měně stojí u mojí banky 30 Kč + platil bych o 1 převod navíc (banka->MB->herna).

Takže abych to shrnul, herna s účtem v korunách = nuts =)
      ¨
      edit: teda pokud by byla herna hodně fishy, tak by mi bylo jedno, že nemají účet v CZK, beru to jen jako další faktor při výběru herny
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Slovaci to maju jednoduche, kedze herne posielaju platby v eurach prostrednictvom SEPA platieb, ktore su zadarmo a trvaju 2-3 dni (to zalezi vo velkej miere od banky). Kedze v CR nie je prijate euro, tak SEPA tu samozrejme nefunguje, cize mate podla mna 2 moznosti:

1.) vytvorit si ucty v USD v CR a v EUR niekde v krajine eurozony (kvoli sepa) - napr. prevod v ramci slovenskej a ceskej csob je zadarmo, rovnake by malo platit aj pre Cesku a Slovensku sporitelnu, takze neplatite ani cent v poplatkoch a pouzivate devizovy kurz banky v dany den.

2.) pouzivat na vklady aj vyber VISA kartu k uctu v CZK - ziadne poplatky, akurat kurz je trochu (=minimalne = nebadatelne :) ) horsi ako v pripade c. 1

Osobne by som preferoval druhu moznost kvoli jednoduchosti, no ak planuje mesacne vybery 5000€ a viac, tak prva moznost je viac +EV imo. :f_cool:
    • maroscz
      maroscz
      Bronz
      Registrace: 23.02.2011 Příspěvky: 1,621
      Já ještě jednou doporučím německé DKB. Účet se dá založit kompletně online, opravdu tam nejsou žádné poplatky, celosvětový výběr z VISA karty zadarmo, ... Kamenné pobočky mají ve větších východoněmeckých městech (byla založena jako dceřiná společnost Bayerische Landesbank). Dostupnější než v Drážďanech je pobočka v Chemnitzu na Augustusburger Strasse 26, v těsné blízkosti je parkoviště určené pro návštěvníky nemocnice.
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Registrace: 10.08.2008 Příspěvky: 922
      Co vam vadi na cashoutu na Visa karty? Podporuje Party, FTP, PS.... nehlede na to, ze konverze men je v tomto pripade opravdu vyhodna... v porovnani s ostatnimi alternativami.

Funktor