BLOG: Crushing the laziness

• KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Ahoj,

je tomu rok, co jsem se setkal poprvé s pokerem, takže jsem si říkal, že při té příležitosti založím blog, aby Mikeš neměl sekci celou pro sebe :) )
      Rok je poměrně dlouhá doba, hodně věcí už zapomínám, takže jsem si říkal, že bude fajn, když si všechno sepíšu, abych se mohl za pár let třeba podívat, jak vlastně vypadaly ty moje začátky :) )

Jmenuju se David, je mi 18 let a chodím na gympl :s_mad: (do třeťáku :f_biggrin: ). Mám nějaké zkušenosti s "progamingem" - WC3 Dota, hrál jsem v pár týmech, přičemž hlavně ty první byly celkem top v Čr, všechno nakonec skončilo kvůli rozepřím a tak jsem se vlastně dostal k pokeru, protože jsem hledal něco dalšího, v čem bych mohl ownit :) )
      Zkušenosti s hrama (dotu jsem hrál od 12, přičemž od 14 celkem na vysoký úrovni, takže několik hodin denně tréninky nebyly vyjímkou) my pomáhaj hodně právě s multitablingem ať už kvůli rychlosti reakce, zvyku strávit u počítače hodně času nebo prostě dokázat se soustředit. Abyste si nemysleli, že jsem nějakej nerd nebo tak :f_p: ... Sportovně dělám karate, dalo by se říct profesonálně a už mám i nějaký úspěchy, jak v ČR, tak v zahraničí (World Championship v Rimini 2k11 první třeba :s_cool: ) na MČR posledních pár let pokaždé na bedně (dělám to od devíti) ...) :f_love:

Mojí "Kariéru" bych rozdělil do třech takových etap:

1) Freeroll - Poker v televizi

Začínal jsem jako freerollista, byl jsem rozhodnut, že do pokeru nevložím ani korunu, ale přesto se vypracuju, můžete si představit, že to nebyly úplně lehké začátky. :f_frown:
      Když jsem se svěřil o mých velkolepých plánech známým reakce byly fakt zajímavý, většinou, že prohraju všechno a blablabla, pravda je, že po roce můžu říct, že všem sklaplo ... :f_biggrin:

Začátky minulé léto by se daly shrnout freeroll - studování - chlastačky - tréninky a pořád dokola. Když jsem měl svůj den, hrál jsem i 10 freerollu za den na všemožných sajtách. Měl jsem kliku a skončil druhý ve Welcome na Paradise (130€), to pro mě byly úplně mega money :) ) Další hit na bwinu ke konci prázdnin 100$, pak jsem si zkusil dát v chotěboři můj první live turnaj a vyhrál jsem ho 3500Kč ...

Zkrátka obrovský hot run, co víc říct :) ) Přes prázdky jsem tedy vytočil něco přes 10 000Kč (bylo i víc menších výher, které jsem pak rozmnožil na minimální výplatu)... Během toho jsem stále hodně studoval, ale do pokeru peníze zpátky nevrážel, takhle jsem hrál vlastně půl roku.

2) Etapa - cashgame grinder 24 stolů NL2-> NL10SH

Ta začala přesně 3. ledna 2011 po vkladu 85$ na PS (z freerollu, zbytek peněz z prázdnin jsem utratil s přítelkyní - tedy ex přítelkyní :f_mad: ).

Kamarád mi půjčil 600$ abych měl 100% bonus vkladu a já začal mastit 24 stolů NL2, abych to stihl otočit (hrál jsem easy nit hru, prostě rakeback grinder)... Těch 600$ jsem se ani nedotkl, byl jsem s ním domluven, že když prohraju to moje, prostě těch 600 vyplatím a pošlu mu je zpět :)

Měl jsem velký plány, byl jsem fakt sick grinder (což můžete zjistit jenom porovnáním odehraných hand za 4 měsíce :D ) Chtěl jsem tenhle rok získat supernovu a příští si udělat náběh na SNE ...
      Byl jsem překvapenej, jak to jde ze začátku dobře, až jsem se dostal na NL10 SH, tam to začalo pomalu a pak kurevsky klesat :D Už mi chybělo ale jenom pár VPP na clearnutí, takže jsem to dojel tam, protože to šlo strašně rychle a v podstatě jsem furt vydělával díky tomu bonusu :) )
      Na konci dubna jsem doclearoval. Koupil si 4×50$ za FPP a pak si poslal nějaký hadry... Měl jsem tam tou dobou asi 1000$, ale sen o SN a SNE se mi rozplynul :) )

3) MTT time, kde všechno začalo, taky skončí :)

Po té zkušenosti s cg, jsem se přesunul zase na MTT a začal studovat je, MTT mě prostě od začátku nejvíc baví a to vzrůšo, když se dívate na výplatní listinu je neskutečný. Tiltu nepodléhám, takže mi to naprosto vyhovuje a nutno říct, že MTT jsou bezpochyby nejlehčí část (lidi tam dělají nejvíc chyb a je to prostě strašně soft)....

Takže od května jsem hrál MTT (jenom pátky a sobotu, když jsem byl zrovna doma) jinak jsem studoval, sledoval ostatní, počítal nějaký situace..

Netrvalo dlouho a trefil jsem 4.4$ 1700 lidi 2. místo za něco přes 800$.

Pak jsem si vyplatil větší část mého brollu a nechal si tam něco přes 500$, ztrácel jsem celkem rychle hodnotu kvůli USD a mám pocit, že půjde už jenom dolů, takže nemá smyslet si to tam syslit.

Teďka hraju turnájky s max. buyinem 5$ ... Tam je jenom otázka času, kdy se mi to vrátí...

4) Chybí grinding, pojďme ownit SNGs :) )

Poslední éra mojí kariéry začala nedávno, vlastně někdy od května. Vždycky jsem měl na SNG zkreslený pohled, myslel jsem, že pushfold fáze není tak matematicky exploitovatelná.

Vzhledem k tomu, že jsem hrál přes duben jenom v pátek a sobotu MTTs, měl jsem hodně času na studování. Vzhledem k tomu, že mě matematika v pokeru zajímá, četl jsem plno článků i o SNGs, brzo mi došlo, že jsem na všechno měl hodně zkreslený pohled, takže teď jsem ve fázi učení se ICM, equity a všemožným výpočtům, objevil jsem v pokeru přesně to, co jsem tam hledal už od začátku, ale cashgame mi to nedokázala dopřát :) )
      SNGs jedem!!! :) )

Tak to by bylo asi všechno :) ) Říkal jsem si, že to napíšu v bodech a zase je z toho sloh jak kráva, tak chci vidět, jestli to někdo přelouská :D

Cya
      KillerFishes ))

------------------------------------------------------------------------------------------------
      Progress:

Preflop:

Flop:
      Flop

Turn:
      Turn

River:
      River
  • 840 odpovědí
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      wow ...380k hand za 4 mesiace :D ... a to som si o sebe svojho času myslel, že som grinder :D
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      :D jojo, bylo to sileny, jsem rad, ze ted diky tem MTT mam trochu vic casu =)

Ted mam uz celkem dost nahrabano, takze mi to zivot alkoholickyho studentika v klidu pokryje :) ) Takze zvolnuju ))
    • Wampa76
      Wampa76
      Bronz
      Registrace: 08.03.2011 Příspěvky: 236
      Normalne som si to cele precital. Fakt zaujmava slohova praca :) Super ti to ide. Ten graf na CG je zaujmavy. O takom pocte uhranych hand mozem len snivat. Nech sa dari v MTT.
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Hehe, tak to respekt ... Neveril jsem, ze to nekdo precte az do konce :) ) Jinak diky, snad se to ted rozjede, jeden vetsi hit a razem bych se mohl posunout na low/mid MTTs :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

pěkný úvod, myslím, že máš solidní předpoklady být slušný winner.

GL
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      Zdar

Konečně někdo další :D
      Pěkný blog, GL u stolů
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Díky chlapi, uvidíme...

Chtěl jsem se zeptat, jaká si myslíte, že je pravděpodobnost výhry turnaje, kde je třeba 5 000 lidí ... (Tedy s kolika buyiny mam kalkulovat na hit do 3. místa například ...)

Problém je, že hraju v podstatě turnaje s minimálním počtem tak 2 000 lidí. Broll mám poměrně veliký, takže toho se nebojím, spíš bych chtěl vědět, kolik je tak normální úspěšnost, jestli nemám nějaké zásadní leaky ;)

Díky za info :)
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Tak teď jsem znovu v studying modu (90/10), jelikož jsem kvůli MTTs přestal hrát přes týden, kdy na to nemám čas, rozhodl jsem se, že si začnu pinkat SNG, hlavně tedy 9 a 18 many ...

Prvně se snažím pochytit co nejvíce informací a pak je uplatnit při hře v hodně spotech jsem si ještě nejistej a cítím se jak fishka, ale den odedne jdu nahoru...

V Sngs nemám nikterak velká očekávání, spíš to beru jako injekci pro broll a nahnání nějakých VPP, teďka bohužel nestíhám už Goldstar na červenec, který jsem měl od února ..

To mě přivádí na sobotu, budu hrát dva turnájky
      30k $ pro goldstary za 100Fpp
      a 100 000$ pro goldstary freeroll

Doufám jen v nějaký zázračný hit :) ) Věřím, že SNG vědomosti pak využiju právě i v MTTs a naopak ... :)

Takže ozvu se v sobotu, jak to dopadne ... Ještě dneska hraju ten sranda freeroll od Pokerstrategy, tak jestli se umístím, určitě hodím update :) A byla by to skvělá šance rozjet to na PP a získávat nějaký body, abych mohl shlédnout víc videí :)

Edit:

Tak rozjetí v PP se nekoná, nevytočeno nic :) ) Takže hurá studovat SNG :) )
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Ta část grafu cg okolo 250k her je ten největší heater co jsem za poslední dvě hodiny viděl. :D

Ten co jsem viděl dneska dřív je tenhle

KillerFishes původně napsal
      Díky chlapi, uvidíme...

Chtěl jsem se zeptat, jaká si myslíte, že je pravděpodobnost výhry turnaje, kde je třeba 5 000 lidí ... (Tedy s kolika buyiny mam kalkulovat na hit do 3. místa například ...)

Díky za info :)
      50% imo.
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      A videl jsi i to, co potom nasledovalo? :D ... ale jenom jsem clearoval, takze jsem ani s normalnim profitem moc nepocital :) )

Super 50%, tak to jsem trochu pod .. :D ja pocitam treba s 200 pokusy na ten turnaj, i tak by to melo bejt profitabilni ve vetsine pripadu ...

To se dat da trefa z 200 pokusu ne? :)
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Tak maly update )

Zacal jsem hrat tedka sitka 9man... Musim rict, ze do toho nedavam ani nejaky sileny volume, spis hodne videa + clanky a aspon 500 hand denne ve wizardu (s tim, ze si je fakt projdu a zamylsim si nad tim:) )

Kdyz hraju, tak hraju 1.5$ turba, ne kvuli profitu, ale abych si zvykl na hru, strukturu a kvuli push/fold fazi, ktera bude v podstate stejna i v jinych, takze ji chci ovladnout "levne" :)

Dal jsem si nejaky cile:

- 500 hand ve wizardu kazdy den )
      - po kazde session projit handy, vsechny alliny z pushfold faze + oznacene handy
      - videa (deucescracked)
      - clanky ze sitplanet
      - tenhle mesic asi v klidu zustat na 1.5$, zlepsit se celkove v ICM a vsem moznem, zacatkem prazdnin prejit na FTP a zacit hrat nejaky sitka ~5$
      - osvojit si multitabling 10-15 stolu (pokud pude vic, klidne vic)...

Zatim jsem na sobe shledal nekolik +:

- vubec na me nejde tilt a badbeaty mi vubec nevadi. (Vcera jsem treba hral a 5×na bubline v pushfold fazi jsem prohral, kdyz jsem byl 80/20 nebo 70/30, zmena ve hre nebyla zadna, takze parada :f_biggrin: )
      - az si osvojim ICM a budu to mit trochu zautomatizovane, myslim, ze budu zvladat diky zkusenostem z 24 tablingu cashgame hrat pomerne velky pocet stolu na vysoke urovni.

A mam vlastne jenom jedno -:

- obcas si nejsem jisty v te push fazi, ale to se zlepsi samotnym hranim a sng wizardem, takze je to jenom otazka casu :) )

Zatim :) ) Uvidime, jak se mi to povede splnit :)
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Tak včera jsem si dal psycho session videí z DC a konečně mi všechno došlo :) ) Vandeweller je můj hrdina, pochopil jsem všechno o equity, ICM, jako puzzle mi to během asi těch šesti videí docvaklo :) Teď už mám velmi dobrou představu a jediné co zbývá je jít studovat nějaký situace + začít s nějakým grindem ... Teď jsem si uvědomil, jak moc jsem dělal chyb, hlavně na bublině ...
      Neuvědomoval jsem si ten nejprostší fakt, neriskuju v allinu stack, ale mou equity v turnaji :) ...

Vážně cítím obrovský pokrok, ani ne za týden! So sick :) )

Plánuju dojet několik stovek 1.5$ na pokerstars, abych si zvykl na strukturu, ovládl ICM atd...

Pak se přesouvám směr na PartyPoker, kde budu mastit 6$ 9man SNG a tam už chci naplno grindit. Ten bonus se bude opravdu hodit :)

+ více materiálů

Takže zatím já jdu čumět na nějaký videjka :) )
      K.F.

btw jestli to čte nějakej mod, nepřesunete mě do SNG sekce? :) ) thanks )
    • kennyxx
      kennyxx
      Bronz
      Registrace: 16.05.2008 Příspěvky: 998
      KillerFishes původně napsal
      Pak se přesouvám směr na PartyPoker, kde budu mastit 6$ 9man SNG a tam už chci naplno grindit. Ten bonus se bude opravdu hodit :)
      Jestli muzu doporucit, stehoval bych se na Partypoker az od 11$. Rake na 6$ je dost vysokej (20%) a bude ti vyrazne srazet winrate. Navic je u obou levelu stejnej (5+1, 10+1), takze bonus se bude pripisovat stejne rychle. Za me, co se tyce Partypokru, neni kam chvatat.

At se rozhodnes jakkoliv, GL

kennyxx
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Díky za tip,

nakonec jsem musel všechno přehodnotit, asi zůstanu na PokerStars :)

PP má hrozný rake, jak už říká kenny )

Zatím stále hraju 1.5$ a soustředím se na nabírání infa hlavně o equity, dneskaj sem si stáhnul knížku COllin-Moshman SNG strategy, vypadá to luxusně, takže jdu na to + kouknu na nějaký videa :)

Večer se těším na 5k $ freeroll :) )
    • heelia
      heelia
      Bronz
      Registrace: 01.03.2009 Příspěvky: 218
      KillerFishes původně napsal dneskaj sem si stáhnul knížku COllin-Moshman SNG strategy, vypadá to luxusně, takže jdu na to
      Ahoj, dávám palec nahoru za supr blog co se rozdělení i obsahu týče. Mimochodem 300k+ hands za 4měsíce (o rly?) je fakt sick, to musel byl 24tabling tak 4-6hod přes pracovní dny :-) Jinak co se týče Moshmana, tak s knížkou mám jen pozitivní zkušenosti (mám ji koupenou), hlavně na micro stakes sng, to co tam popisuje je z velké části hodně přínosné pro jakéhokoli hráče.
      Přeju ať jdou karty a jen tak dále, more updates ;) !
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      heelia - díky moc :) ) Mno s tím grinděním nejsi daleko od pravdy, byly to fakt sick čtyři měsíce :) ) Jinak ta knížka naprostá bomba, zejtra ji budu mít přečtenou.
      Než abych se tam dozvěděl vyloženě nové věci, pěkně mi to shrnulo, co už vím... :s_cool:

Suma-sumárum za tenhle týden:

:club: Zhlédnutá většina videí, co jsem si stáhnul z DC a jiných zdrojů (~20hodin čistého času, hlava třikrát taková :f_biggrin: )
      :club: Odehráno asi 100 turnajů, 1.5$ a 3.5$ multitabling 4 nebo 12-16 stolů... (4 stoly - 100% koncentrace na pushfold fázi s výpočty v hlavě, 12-16 zkouška grind schopností a hrát spíš ze zkušeností, tam dělám ještě dost chyb v PF fázi, jelikož dost situací nemám zažitých, nadruhou stranu, většina těch hráčů je úplně mimo, takže nice ...)
      :club: SNG wiz a ICM explorera jsem celkem šidil :s_mad: Dneska si dám teda hardcore review...
      :club: Naučil jsem se aplikovat vandewellorovu chartu na SB push, dokážu odhadnout celkem přesně a rychle risk premium + chip equity => equity na soupeřovu range. :s_love:
      :club: Už mám zvládnuto několik situací range vs range díky pokerstove, což mi díky tomu, že vím, kolik equity potřebuju dělá dobrý obrázek o tom tom, co je nejlepší move...
      :club: Uvědomil jsem si podstatu unexploitable foldu a snažím se to využívat a zbavit se tak zbytečných chyb :)
      :heart: každý den před školou posilka + 3× - 4× do týdne trénink.
      :heart: Pátek solidní akce a .... :f_love: :s_cool: :f_biggrin:

Následující týden chci zamakat určitě na ICM exploreru + Sng wizardu, prohloubit si vědomosti a spáchat nějaký sweat session :) )

Btw ve škole jsem se nudil, takže v zájmu motivace jsem si udělal malej výpočet grindingu o prázdkách :)

Když bych bral poker vyloženě jako brigádu a "makal" 6 hodin, 6× týdně:
      7$ SNG 9man:

6.45$ + 0,55$

za 35 minut dám jednu "sérii" -> hrát budu 15 stolů
      ~5% ROI

150 turnajů za den -> 350 minut na hraní
      150 * 26 dnů -> 3 900 turnajů

3900 * 6.45 = 25155$ *0,05 = 1258$
      3900 * 0,55 = 2145$ * 0,20 = 429$

=> 1687$ měsíčně :f_biggrin: jasně, že to je spíš nereálný, ale takhle na papíře to vypadá dobře a určitě se pokusím k tomu číslu přiblížit... :s_cool: Pořád mám ještě 25 dní na to, abych do sebe dostal, co největší množství infa, zatím se mi to daří, tak uvidíme :s_cool: Určitě se nebojím těžkého grindu, který jsem zvládal i během školy, o prázdninách to bude o dost snazší a bude čas i na party time :s_love:

Cya,
      KillerFishes
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

zdá se, že to sitka bereš dost vážně, takže nepochybuji o tom, že je budeš brzy beatovat.

btw za 35 minut nedáš celý set. Načtení 15 stolů i na těchto limitech něco zabere a 35 minut je avg duration. Tzn pokud nehraješ consecutive, tak to volume, co jsi vypočítal není příliš reálné. Nicméně alespoň na polovinu máš velmi slušnou šanci se dostat a i to je pěkné, co se winning týče.

Nicméně klidně při tomto volume můžes vyhrát jen část nebo třeba vůbec. Z zvlaštní zkušenosti můžu říct, že 1000 turnajů taky není příliš velký vzorek, většina jej uvádí jako z velké části směrodatný, ale ta odchylka od dlouhodobého ROI je tady stále slušná.
      Výhodou ale je, že na těchto limitech by přecejen měla být trochu nižší, i když pokud počítáš s 5% ROI, tak se určitě nějaká nevyhne. Ale myslím si, že se dostanes v pohodě přes tento ROI. Nicméně je třeba s tím počítat, abys neměl příliš velké oči a neztratil třeba motivaci po nějakém nepodařeném začátku.

Až budu na svém PC, tak ti pošlu odkaz na jeden anglický blog, kde autor rozebírá variance, s tvou zálibou čislech si v tom budeš libovat a ještě se něco dobrého dovíš. :)

GL s tvými plány.
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      Registrace: 09.09.2010 Příspěvky: 1,539
      pěknej blog, sice jsem pořád víceméně jen na anglickým foru ale na tenhle blog se čas od času mrknu ;) Je vidět, že ti nedělá problém studovat. To mě jo :D radši hraju, zatim vyhrávám, tak co... od půlky prázdnin co se vrátim z usa, tak taky začnu grindit a mít to jako brigádu. Určitě budu muset taky trochu studovat, rozhodně jsou nějaká videa i články dost užitečný.
      Jinak ty používáš software, jen ten Sng wizard? Nebo i PT3 či HEM?

PS: přidávej grafy, ty dělají blog ještě zajímavější ;)
      a pokud narazíš na články či videa, které se ti zdáli VELMI užitečné, tak přidej odkaz či alespoň název. Donutil bych se na nějaké kouknout taky :D
    • GrolongoCZ
      GrolongoCZ
      Bronz
      Registrace: 24.05.2011 Příspěvky: 5
      Super článek , výborně se to čte . Jen tak dál , jak v hraní tak v psaní : )