Názor rodiny a přátel na poker

• BeatenTommy
      BeatenTommy
      Zlato
      Registrace: 05.04.2010 Příspěvky: 220
      Ahoj, založil sem tohle téma, protože mě zajímá jaké máte zkušenosti s tím, jak vás vnímá vaše nejbližší okolí ohledně pokeru? Máte nějaké zkušenosti s tím jak svojim nejbližším vysvětlit, že poker je krásná hra, a že to není to samý jako kulička, bedny apod.? Nedívá se tedy na vás někdo jako na gamblera? Podělte se o vaše zkušenosti :)
  • 21 odpovědí
    • BeatenTommy
      BeatenTommy
      Zlato
      Já to mám asi takhle...
      Můj táta se občas zajímá, jak na to sem a v podstatě by se dalo říct, že mi fandí :) Máma ve mě vidí gamblera a její názor bohužel asi nezměním. Ukazoval sem jí spousty článků (at už na netu nebo v časopisech), kde bylo krásně vysvětleno co poker je, ale ona si pořád vede svou. Přátelé jsou tak půl na půl, jedni se zajímají, jak na to sem, jestli se tím dá vydělat apod. Druhá půlka jsou pak ty, u kterých po pozdravení následuje otázka: Tak kolikpak už si prohrál? Nějaké procento z nich mě vidí jako budoucího potencionálního ztroskotance, kterej jednou prohraje barák i vlastním rodičům a skončí na lavičkách u Hlaváku. Takže já opravdu nemám moc na růžích ustláno :)
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      ja to mám trocha naopak... zatiaľčo moje okolie mi fandí a zaujíma sa, ako sa dá na tom zarobiť, ja sám sa považujem za gamblera a budúceho stroskotanca :D
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      BeatenTommy původně napsal
      Já to mám asi takhle...
      Můj táta se občas zajímá, jak na to sem a v podstatě by se dalo říct, že mi fandí :) Máma ve mě vidí gamblera a její názor bohužel asi nezměním. Ukazoval sem jí spousty článků (at už na netu nebo v časopisech), kde bylo krásně vysvětleno co poker je, ale ona si pořád vede svou.
      Ukaž ji graf někoho jako je nanonoko, a pokud ti i potom bude tvrdit že to je jenom gamble tak bych se s ní přestal bavit. :)
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      FaulV16ke původně napsal
      ja to mám trocha naopak... zatiaľčo moje okolie mi fandí a zaujíma sa, ako sa dá na tom zarobiť, ja sám sa považujem za gamblera a budúceho stroskotanca :D
      :D :D
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      Hlavne ked niekto z blizkeho okolia z teba konecne vytiahne kolko teda si vyhral za posledny mesiac je to pre nich neuviretilne a hned by to chceli aj oni. Bohuzial nepochopia jednu vec, a to je ta, ze ty do toho das 150-200 hodin mesacne aby to tak bolo.

Preto niektori su nakonec uspesni a ini roznasaju letaky.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Rodina o tom vie a akceptuje to... nikto z nich sice nema predstavu ze denne swingy su podstatne vyssie ako ich mesacny platy, ale to je jedno. Uz je to par rokov co som samostatny (posledne 3 vdaka pokru), takze mi vsetci v okoli veria :) Castokrat viac ako si verim sam :f_biggrin:

Ale vazne: zatial som sa nestretol s negativnou reakciou ked sa niekto dozvedel, ze hram poker (vsetci znami to asi vedia) - asi mam stastie na inteligentnych ludi...
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      No kamarádi většinou ví, že poker není gamble a tak s nimi problém nemám.

Problém ale přichází v rodině:

Doma teď bydlím už jen s rodiči (dva starší bráchové se už odstěhovali) a otci je to celkem šumák... když jsem mu v lednu řekl, že jsem trefil 750 USD tak mi akorát řekl: "no dobře a kde je máš?...." , největší problém mám s matkou, ta by chtěla abych chodil na brigádu a nedokáže pochopit, že poker není gamble... když jí řeknu o nějaké výhře tak se mě akorát ptá kolik už jsem prohrál apod.
      Nevím jak jí to vysvětlit, kdybych se tím už teď živil, tak by to bylo podstatně jednodušší....ale když hrajete turnaj a matka příjde z práce a začne do vás rýpat proč sedíte doma u PC blablabla to je celkem slabší... kdyby někdo kdo tuhle situaci zažil a nějak parádně jí vyřešil tak ať poradí....
    • BeatenTommy
      BeatenTommy
      Zlato
      Alficor1 původně napsal

Ukaž ji graf někoho jako je nanonoko, a pokud ti i potom bude tvrdit že to je jenom gamble tak bych se s ní přestal bavit. :)
      Už ale vidím tu reakci ve stylu: to je sice hezký, ale to je jeden z tisíců, takže tebe to potkat nemůže

BOBOsvk původně napsal
      Bohuzial nepochopia jednu vec, a to je ta, ze ty do toho das 150-200 hodin mesacne aby to tak bolo.
      To je další věc, lidi vidí jen ty peníze, ale nevidí ty hodiny dřiny za tim.
    • BeatenTommy
      BeatenTommy
      Zlato
      MikesekCZE původně napsal

"no dobře a kde je máš?...."
      To mi úplně připomělo reakce okolí, když se zeptali, kolik už sem vyhrál, tak řekli, že mi to neuvěří dokud si nevyberu :)

Jinak s tou mámou to teda máme nämlich to samý, stejně jako s brigádou. Přes prázdniny bych chtěl ject jen poker, ptž vím, že si tim můžu vydělat min. dvakrát tolik co na nějaký brigádě, jenže to mámě člověk nevysvětlí. Kdo to nezažil, nepochopí. A nejde o to, že bych se nemoh sbalit a bydlet třeba přes prázdniny na koleji v Praze, ale prostě chci abych měl s rodičema dobrej vztah, aby věděli co se děje. Ale je těžký když pak člověku nevěří nebo nechcou věřit :)
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      Kupte mamicke nejaky darcek a uz nebude rypat.

Este ma tak napada, Ja som to vyriesil nasledovne, aj ked to rodicia moc nemuseli tak som proste grindil, grindil, grindil. Potom som im pripomenul z coho som si financoval zivot. Otec v pohode, zacal sa o to zaujimat, obcas sledoval ako hram 12 stolov a nechapal.

Mame to nemusi stale ale upokojis ju tym, ze jej povies, ano mama skolu si dorobim, a poker nebudem hrat do konca zivota. Ano mama, vzdelanie je u mna na prvom mieste.

A hned je pokoj
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,311
      BOBOsvk původně napsal
      ano mama skolu si dorobim, a poker nebudem hrat do konca zivota. Ano mama, vzdelanie je u mna na prvom mieste.
      :f_biggrin: +1
    • Machinator
      Machinator
      Stříbro
      Registrace: 21.11.2010 Příspěvky: 892
      Ja som to tiez vysvetloval, tak, ze poker nieje o stasti a je to o znalosti, matematika a spol. .. u mna je to tak 50 na 50 .. su radi ze som nieco zarobil uz, ale zase sa strachuju ci to neprehram :D (staci hovorit pravdu rodicom a vela neriskovat ked mate takych rodicov ) ale ja niesom na takej urovni ako vy, hram len depositor mtt a cakam kym trafim nieco nad 300-500 $ a zacnem to brat vaznejsie .. inac neznasam tiez ked som na bubline potrebujem sa sustredit a niekto vojde do izby a zacne hukat ..
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Mne osobne pomohlo, ze jsem zacal od nuly a do pokeru jsem nikdy nic nevlozil, takze muj argument byl vzdycky "Mne nevadi, kdyz to vsechno prohraju, stejne to nejsou moje penize" ... Nejhorsi na tom je, ze ze zacatku si clovek sam sebou neni moc jistej, jestli ten poker opravdu dokaze hrat tak, aby vyhraval, jestli na to ma a bez podpory okoli a rodiny podle me muze koncit hodne dobrych hracu, protoze do nich vandrujou uplne vsichni, kdyz maji zrovna bad run a oni tomu pak sami uveri ;)

Jinak vetsina z meho okoli reagovala na moje "Budu vydelavat pokerem" asi takhle:

Vysmech, prohrajes barak, stanes se gamblerem -> To je sice hezky, ze jsi vyhral ten turnaj, ale stejne to vsechno prohrajes -> Coze? Tohle vsechno sis koupil z penez z pokeru? -> Naucis me to, prosim?

Lidem nevericim (kteri cumej treba na Ordinaci nebo kde to bylo :D ) se da argumentovat jenom vysledky - penezi. :f_cool: Spolecnost nastavila takovy predsudky, ze to tem lidem jinak nevysvetlite.

Dokonce jsem nekde nasel matematicky dokazano, ze poker neni gamble, nejakej mat. ze Svedska to dokazal. Ani tohle s nikym nehnulo, ale kdyz prijdu navliknutej v znackovych hadrech a zminim se, ze to mam z pokeru, vsichni se muzou posrat, jak je ten poker super vec ... tohle asi nikdy nepochopim :D
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      Ja sa moc nehrniem hovorit rodicom ze si zarabam RBkom.
      1) Uz vydim ako by som musel zacat vsetko platit/este aj viac
      2) Chcem sample
      3) mama na mna divne kukala uz len ked som vravel ze chcem ist do GB na univerzitu

Ako vedia ze rham poker,, to je ejdna vec, ale o peniazoch sa s nimi nebavim, mozno po lete
      I ked hrozi ze to bude uz tento mesiac lebo mama vksue dáva ze si mam zhanat brigadu teraz po maturite (tak urciteee)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,311
      Máma mě občas vidí, že dělám něco na počítači ale ne jenom hrát, protože máme docela malej byt a tak hraju spíš když nikdo není doma, nebo je tu jenom brácha, kvůli klidu a soustředění, ale spíš mě vidí analyzovat atd. a tak se pořád ptá, proč sedím u toho počítače atd. Moc na to nereaguju radši ... pár kamarádů ví, že hraju, mám jednoho kamaráda co se věnuje tradingu a ten mě v tom podporuje, protože má něco v hlavě a ví, že to není hazard. Jinak se s tím nikde moc nechlubím, rozhodně to neprezentuju stylem: "Budu si vydělávat pokerem." právě kvůli tomu mainstreamovému přístupu co většina lidí má naprogramováno v hlavě, takže ani o penězích nemluvím. On Vám stejně nikdo neuvěří, dokud nepřijedete v novým autě, nebo si alespoň nekoupíte nový hodinky.

THESHade původně napsal

I ked hrozi ze to bude uz tento mesiac lebo mama vksue dáva ze si mam zhanat brigadu teraz po maturite (tak urciteee)
      To je přesný, máma taky na mě abych si sehnal brigádu v létě ať prej mám něco do začátku na VŠ, vždycky odpovím něco ve smyslu, nooo pak uvidíme ještě :D .

Btw. zkus jí říct, že si pokerem vyděláš za týden, to co ona v práci za měsíc :D

Jinak GL s Uni v Británii.

KillerFishes původně napsal
      Lidem nevericim (kteri cumej treba na Ordinaci nebo kde to bylo :D ) se da argumentovat jenom vysledky - penezi. :f_cool: Spolecnost nastavila takovy predsudky, ze to tem lidem jinak nevysvetlite.
      Jsem viděl na někde odkaz na ten díl ordinace kde se hrál "poker", tak jsem to zkouknul a chtělo se mi blejt ... to se pak člověk nemůže divit, jak se na to společnost dívá, když většina lidí sleduje tyhle pos*aný seriály na úrovni. Tohle neplatí bohužel jenom pro poker, ale i pro investování, trading a obecně jakoukoliv činnost, která se neshoduje se stádním myšlením ... Já osobně např. TV vůbec nesleduju, ani zprávy, je to jen vymývání mozků imo.
    • skiffcz
      skiffcz
      Bronz
      Registrace: 27.03.2011 Příspěvky: 229
      Ja: "Ve stredu se mnou nic neplanuj, mam docela +EV freeroll. Vlastne by se siklo, kdybys tak od 8 do pulnoci nebyla na pokoji."
      Pritekyne: "Hm. Pojdem s kamoskami niekam na pivo."

Neni nad to mit pritelkyni, ktera je krasna, mlada a vi kdy foldnout :D Neda se rict, ze by z meho noveho konicku byla nadsena a myslim, ze neveri ze se tim da neco vydelat (vsak kdo rika ze jsem winning hrac, to se teprve ukaze), ale veri mi ze vim co delam.

Rodice do toho netaham vubec, z podobnych experimentu jsem definitivne vylecen.

A kamosi to berou uplne bez predsudku, a spis bych rekl, ze cekaji jak dopadnu, s tim ze by to pak zkusili taky :D
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      No me prave sere, ze jsem ty vyhry a vsechno resil celkem dost verejne, protoze jsem byl nadsenej a chtel jsem proste vsem ukazat, jak jsem dobrej, pekna blbost :)

Uz jsem si rikal, ze finance nikde resit nebudu, ani doma. Kdyz bych pak trefil neco vetsiho, mel bych strach, ze nejaka zavistiva svine me nabonzuje na financaku :) ) Protoze asi nejsem jedinej, kdo nedani, ze? :D
    • THESHade
      THESHade
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 5,418
      Dane nemam ani v slovniku
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Jakoze jasny, je to nedohledatelny, ale jak myslis, ze by se to resilo Shade? ;)

Mno ja uz ted radsi budu drzet hubu proste, spis reknu, ze uz moc nehraju, ze se musim ucit ... :D
    • 1
    • 2