QQ 15/30 vs raise z UTG1

• Tirys1703
      Tirys1703
      Bronz
      Registrace: 15.05.2009 Příspěvky: 247
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$15/$30 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO:
      $1485.00
      BU:
      $1455.00
      SB:
      $1515.00
      BB:
      $1500.00
      UTG1:
      $1500.00
      UTG2:
      $1545.00
      MP1:
      $1500.00
      MP2:
      $1500.00
      MP3 (Hero):
      $1500.00

Preflop: Hero is MP3 with Q, Q.
      UTG1 raises to $150.00, 4 folds, CO calls $150.00, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($345) J, 2, T (2 players)
      UTG1 raises to $1,350.00(All-In), CO folds, UTG1 gets uncalled bet back.

Final Pot: $345.

UTG1: nemám na něho handy, měl po 12 handach 27/27
      Zahodil sem to protože sem nechtěl zase vypadnout ze začátku turnaje protože mě ty QQ zase nepodržej.Jinak sem to měl poslat?
  • 16 odpovědí
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

tohle je nepříjemné, kdybych se měl v rychlosti rozmyslet u stolu, volím cold call.

Můžeme to zahrát asi 4 způsoby.

První je, že můžeme hráče klasicky 3betnout, to je ale blbé, protože se komitujeme a flopu nám zbyde 1 PSP. K-high nebo A-high bude naše noční můra, která se, nutno podotknout, objeví ve 40% případu.

Druhý je, že soupeře jen mraisneme, což je podle mě blbost, protože to nic neřeší, sice už nebudeme komitnutí na flopu, ale opět se budem klepat na flopu a dáváme soupeři dobrý odds.

Třetí je, že půjdeme rovnou AI, to nemusí být špatné řešení, můžeme vyhrát bez boje 1/10 našeho stacku, ale... Tím jak moc raisnem se budem pravděpodobně dost často izolovat proti silnějším handám a dost si zvyšíme variance.

Čtvrtý způsob je cold call, který se mi tady osobně líbí nejvíc. Dává nám prostor ze špatné situace poměrně levně vycouvat a stále máme prostor po flopu získat dodatečnou value, když přijde hezký flop (budeme mít overpair).

Fold bych příliš nezvažoval, to by bylo hodně tight.

imo 4>3>1>fold>2

Teď ať se projeví ti diskutéři, co by pořád rádi diskutovali. :)
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Tabuľka pre počiatočnú fázu tu odporúča raise proti 1 hráčovi. Tak sa jej držím a raisnem t500, čím mu dám pot odds 1:2. Hrám o celý stack.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Já tu vidím stejně jak píše Duncan dvě možnosti. Cold call nebo push. Volil bych podle soupeře. Tady máš vzorek pouze 12 hand, což nám napoví velmi málo.

Kvůli nedostatku informací bych v téhle konkrétní situaci volil call. Máme pozici a na většině nízkých flopů získáme value ze soupeřova c-betu, na K,A-high složíme.

Pokud bych věděl z většího vzorku, že soupeř často takhle otevírá z EP, tak bych raději pushoval, i když nám to zvýší varianci. (což ani tak nevadí)
    • topolman
      topolman
      Bronz
      Registrace: 22.10.2009 Příspěvky: 615
      RLY?
      Na mikrolimitoch callovat PF QQ??
      Toto sa mi nezda ako najlepsie riesenie... Preco nie je dobre raisnut pomerne vela a tym sa commitnut do potu, ak sme casto proti hracovi (najcastejsie slabemu). Na nikrach sa naozaj otvara s kade cim a nemozem si proti tej range dovolit iba callovat QQ. Je velka sanca ze nakoniec by som nehral headsup pot, ale kludne aj 3way alebo 4way...
      U mna 3bet a na K-high flope sa happy stackujem.
      (Ak by som bol OOP tak 3bet pushujem, lebo tam vidim cally od ruk ako KJ+, 55+, A9+, dokonca obcas aj QJ a 44+)
      Ak pride A high tak sa snazim o pot control a dostat sa do showdownu. Kedze mame poziciu, tak by to mohlo by pre nas o trocha lahsie.
      nemyslim si ze toto je uplne scestne riesenie. Ak som podla vas uplne mimo, budem rad ak ma opravite...
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Topol to je dost result oriented myšlenka z nějaké uplynulé situace kde se ti to stalo, že jsi na micro a vidíš, že lidi callují často široce a koukají se na flop. Tak to je, ale je to situace od situace a každou řešit individuálně ne hledět na hráče, kterého neznáš, tak že hned musí callovat blbosti. Ten call pre se mi tu taky líbí, protože tento soupeř bude často callovat můj 3b a budu vyhazovat žetony na A,K high boardu co ho bude trefovat z jeho range na UTG a na jeho donkbet na flopu prostě nemůžu to tam švihnout přes overkartu na flopu bez readu na něj. Z toho pohledu variance bych taky dal ten push až na druhé místo, věřím že pokud nepřijde A ani K, tak soupeř bude stejně pravděpodobně cbetovat a jsem IP a mohu z něj dostat snadno další value. :f_cool:
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Ještě jsou nízký blindy, takže se mi nejvíc líbí ten cold call. Na flopu určitě call AI, tam asi není moc o čem diskutovat..
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Dobře, tak to callnu pf a co potom, na flopu, když přijde naprosto dry board, kde oponent zcela jistě c-betne. Stále může mít ty AA, nebo KK, takže mě by docela zajímala optimální line postflop, když to takhle callnem pf.

Na dry flopu bych volil call a podíval se, co udělá na turnu, ptž. pokud vsadí znovu, tak bych mu to AK nevěřil a spíš bych si myslel, že má AA nebo KK, pokud by to byl nějaký 8-high board, tak může mít i JJ a TT (popřípadě 99).

Takže to je zhruba tak, že 1/2 jeho range porážím o hodně a 1/2 o hodně prohrávám.
      A tedy bych měl zvolit wa/wb hru, jenže v potu už je dost a kdybych to chtěl zahrát wa/wb, tak odcalluju celý stack až na river.
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      na flopu da Cbet, já dám 3bet. Máme over pair a bude jen dobře když to pošle. občas si do AA KK naběhnem, ale většinou budeme brát my. Může tam mít maximálně nějaký draw nebo top pár. Proti tomu chcem dostat co nejvíc chipů doprostřed.
      Myslím že callovat na flopu není dobrá věc. Na turn přijde Kříže a co budem dělat potom? skládat na jeho další bet? nebo dojde karta která může zkompletovat postupku, co pak? Board se může změnit v hodně nepříjemný, takže bych se to snažil ukončit na flopu, popř se dostat do all inu a vyhnul se tak složitýmu rozhodování v případě bad turnu..
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      TheBoxerman původně napsal
      na flopu da Cbet, já dám 3bet. Máme over pair a bude jen dobře když to pošle. občas si do AA KK naběhnem, ale většinou budeme brát my. Může tam mít maximálně nějaký draw nebo top pár. Proti tomu chcem dostat co nejvíc chipů doprostřed.
      Myslím že callovat na flopu není dobrá věc. Na turn přijde Kříže a co budem dělat potom? skládat na jeho další bet? nebo dojde karta která může zkompletovat postupku, co pak? Board se může změnit v hodně nepříjemný, takže bych se to snažil ukončit na flopu, popř se dostat do all inu a vyhnul se tak složitýmu rozhodování v případě bad turnu..
      Já jsem to myslel obecně(psal jsem něco o 8-high boardu).

Jenže, když jsem tam to A nebo K neobjeví, tak je zase o něco pravděpodobnější, že právě ty AA nebo KK má.
      A ty budeš dávat AI na flopu, tak jsi prakticky v podobné situaci jako bys dal AI pf. Akorát s tím rozdílem, že se mrkneš na flop a když přijde Ax nebo Kx board, tak končíš.
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Ax, Kx board bude znamenat většinou konec a uchování žetonů.
      Pokud tam A ani K nebude, chceme dostat co nejvíce žetonů doprostřed protože s největší pravděpodobností držíme nejlepší handu.

V jednom případě ztratíme cca 10% stacku.
      V druhým případě v dejme tomu 66,7 % získáme 100 % stacku, takže se zdablíme. AA nebo KK potkáme jednou za tisíc ( střílím od oka )
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Tak vezmu obecnou UTG range:
      TT+ AK

To je celkem: 6+6+6+6+1(1 možná kombinace QQ) + 16 = 41

Z toho 12 ze 41 kombinací v jeho rangi je AA nebo KK.

(Samozřejmě pokud někdo takhle donkne AI, tak tam ty AA nebo KK asi nebude mít nikdy).
    • topolman
      topolman
      Bronz
      Registrace: 22.10.2009 Příspěvky: 615
      hAnziCZech původně napsal
      TT+ AK.
      Tak z tejto range naozaj blijem :D
      Hram sand nejake ine mikra ako vy vsteci ostatni?
      Ved to hram denno denne a takuto range (je jedno z akej pozicie) tam ma naozaj len asi 15 (nie 15% ale doslova 15!) hracov co castejsie stretavam a aj z tychto 15 tam 8 otvori aj 99, AT, AJ, AQ...
      A uz len ten betsizing mi hovori ze to neni kompetentny hrac. Proti tomuto by som to tam hadzal lopatou uz pred flopom, co to da :D
      Ale uz som radsej ticho...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      topolman původně napsal
      hAnziCZech původně napsal
      TT+ AK.
      Tak z tejto range naozaj blijem :D
      Hram sand nejake ine mikra ako vy vsteci ostatni?

Nehraju mikra.

Myslel jsem to obecně, takže jsem počítal se standartní range. A ta je +- taková.

Chtěl bych prostě vědět, jak se taková situace dá zahrát, když vím, že tam nejvíc bude hrát třeba 99+ AQ+.
    • vajakub
      vajakub
      Bronz
      Registrace: 26.06.2010 Příspěvky: 225
      Vzhledem k betsizingu i k těm statům (sice vím, že 12 hand není vzorek, ale předpokládám, že jsou jen z toho jednoho turnaje - čili z blindů 10/20 a 15/30 a tam už to přeci jen aspoň lehce napovídá, že ten člověk není standardní SNG hráč) je z mýho pohledu celkem nemožný nějak rozumně se snažit určit tu opening range...jednoznačně ji ale s QQ dominujeme a měli bysme chtít dostat chipy doprostřed stolu...asi by to šlo i preflop, ale řekl bych, že je jednodušší nechat iniciativu raisorovi...jednak ty chipy do potu bude hrnout on a jednak se tím vyhneme nepříjemným suckoutům na A-high flopu, kde můžeme easy foldnout...takže za mě preflop call, na flopu bez esa raise jeho cbet a dostat se do plný...
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      27/27 z 12 hand. znamená že 5* za 12 her raisoval preflop. Jeho range se 100% jistotou není TT+ a AK. Jeho range bude něco jako 55+ AT+ KQ+ a to ho tipuju ještě možná moc tight.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Ja by som povedal, že 27/27 12 hands znamená, že hráč vstúpil so 27% rúk do potu to znamená 3 ruky a všetky 3 ruky raisol. :)

Len mi tu nesedí 27%, malo by byť 25%, jedna štvrtina. ?(