push situace

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Poker Stars $1.29+$0.21 No Limit Hold'em Tournament - t75/t150 Blinds - 4 players - View hand 1325870
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t2600 17.33 BBs
      Hero (SB): t2195 14.63 BBs
      BB: t1960 13.07 BBs
      CO: t6745 44.97 BBs

Pre Flop: (t225) Hero is SB with 9 :club: 5 :spade:
      2 folds, Hero raises to t2195 all in, BB calls t1810 all in

Flop: (t3920) 8 :heart: 6 :heart: T :heart: (2 players - 2 are all in)

Turn: (t3920) 4 :heart: (2 players - 2 are all in)

River: (t3920) 2 :spade: (2 players - 2 are all in)

Chtěl jsem využít ICM. Je to dobrý push? Soupeř byl tight - ale problém byl v tom, že jsem pushoval během
      5-ti orbitů 5x - takže moje PR byla ATC.
      Tyhle situace mě obecně dělají velké problémy - soupeř má např.: 5BB já mám 10BB - tak pushuju ATC - je to dobře?
  • 8 odpovědí
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

pokud byl ten hráč tight, tak můžes zkusit třeba jen raisnout nebo limp stab. Není tight jako tight. Nicméně pushovat takto 13bb na micros s 95o se mi moc nechce.

Možná to bude trochu ziskové, na bubble chceme samozřejmě co nejvíc abusovat, pokud na to máme pozici, ale tohle je podlě mě přesně ten marginální spot, kterým se můžem na micros v pohodě vyhnout a moc nepříjdem.

Pokud tím příkladem na konci myslíš bubble, tak to záleží na situaci, protože jinak bude/měl by callovat hráč, který ma 5bb a ostatní stacky jsou 15bb než hráč, který má 5bb a ostatní stacky jsou 3bb.
      Pokud se bavíme o tom prvním případě, tak se mi ten ATC push moc nelíbí, resp je to pravděpodobně špatná hra.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Zástáváš tedy názor, že pushovat na bubble do hráče, který má 5BB já 10 a ostatní třeba 20 ATC není až tak lákavé či dokonce -EV.

Pokud všechny ty teoretické články, co jsem četl, chápu dobře, tak bych právě na bubble měl využívat stacku.

Samozřejmě vím, že asi platí, jak se říká: všeho moc škodí - ale kde je ta hranice?

A ještě k tomu na micros se v takových situacích necítím vůbec komfortně, protože nevím, co oponent udělá.

Takže pro příště se vzdám něčeho jako 82o a budu pushovat:
      22+, Ax,Kx,(teď si nejsem jistý s další částí range - určitě konektory 54s+75s+ 67o+

Nemám v těch rangích vůbec cit. Jakou bys mi doporučil ty na average hráče?

Taky zkusím limp/stab.

Na závěr my daleko větší potíže dělají pushe např:
      6handed
      já 10BB a BB má 3-5BB - tady už je vysoká pravděpobnost, že budu dorovnán a nevím přesně, jak se zachovat a jen tak mu to nechat se mi taky nechce.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Ono se to nedá takto generalizovat. Ta range co jsi napsal je někdy zbytečně tight. Těch situací je hodne. Doporučoval jsem video na překlad z eng komunity. Pokud se to nepohne, tak možná i něco sám natočím.

Tady si to chce hodně hrát s wizardem/nashem a zkoušet jednotlivé faktory. Jsou situace, kdy můžem pushovat 100% i když soupeř calluje relativně loose, ale jsou situace, kdy nash radí ATC, ale soupeřova calling range je tam třeba TT+, když tě pak ale callne s ATo a dáš to do wizardu, tak je to hodně loose situace.

Tady se to třeba dá, soupeřova calling range v této handě v nashi je KTo, takže ten push by se asi dal, ale je to marginální. Jsou ale i situace, kde to bude hodně špatné.

Doporučuju si hodně hrát s bublinou, je to jedna z nejdůležitějších částí hry. Než si budeš úplně jistý, tak můžes nejhorší handy s klidem skládat a pushovat třeba 80-85%.
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Registrace: 21.08.2010 Příspěvky: 878
      pokud občas foldneš tak navíc tvoje pushe budou brány vážněji, což je rozhodně +EV
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      jaké video z eng community
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Zkoukni všechny videa od Pzhon a nebudeš litovat. ;)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Díky moc už si na to brousím zuby.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Táto ruka je na push proti tight, priemernému, dokonca aj loose súperovi. Tight hráč, ktorý ťa videl veľa pushovať, môže byť ako priemerný. Blíži sa neskorá fáza turnaja, takže nepotrebuješ extra equity, aby si pushoval.

Keď máš 10 blindov a BB ich má 5, je to ešte výhodnejšia pozícia na push ako v horeuvedenej ruke.