PT3 vs. HEM - co je lepší?

• Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,991
      Ahoj,
      právě mi vypršela trial verze PT3, takže si budu pořizovat nějaký HUD. Otázka jem jestli PT3 nebo Holdem Manager. Máte někdo zkušenosti s oběma? Holdem manager je (low-limit verze) levnější o 20 $ oproti PT3, ale je prý o něco lepší. Taky by mě zajímala náročnost na počítač, aby mi to při 20+ stolech nelagovalo (mám lehce wooden PC). Dále co se týče přehlednosti, viděl jsem že HEM umí staty barevně zvýrazňovat, ale v PT jsem to nenašel; pomáhá to podle vás při multitablingu? Díky za názory.
  • 11 odpovědí
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Cau,

ked som zacal hravat poker, tak to bolo s PT2, potom PT3 a asi pred rokom som presiel na HEM. Dovodom bolo jednoduchsie pouzivanie position stats v HUD popup a vzhladom na komplikovanost tohto nastavovania v PT3 bolo viac +EV kupit HEM a hrat s default nastaveniami HUD-u. :)

Stale preferujem HEM, i ked nastavovanie custom stats je 10x narocnejsie, ale budme k sebe uprimny: kto to potrebuje? ;)

Co sa tyka zatazenia PC tak to vo velkej miere zavisi od velkosti databazy (musel som napr. kupit SSD disk pretoze 40+GB databaza uz potrebovala nejaky extra vykon a klasicke 2 sata disky trpeli pri vacsom importe) a od mnozstva stats co mas v HUDe (asi). AK napr. hram viac ako 10 stolov tak moj quadcore CPU + 4GB ram uz obcas nestaci pri vyskakovani HHs/popups, cize to bude asi dost o RAMke..
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,223
      já budu ted přecházet z PT3 na HEM protože

:diamond: PT3 nerozlišuje CO a BTN, dává souhrně late position
      :diamond: PT3 nerozlišuje BB a SB, dává prostě blinds
      :diamond: PT3 nemá přednastavené v HUDu 4bet a 5bet, fold to 4bet.. a 5bet a fold to 4bet dokonce vůbec neumí
      :diamond: hodily by se i takové staty jako SQUEEZE a DONK a to prostě v PT3 taky meh

můj první profi tracker byl PT3, vydržel mi 2 roky, ale už mi přestává stačit..

prubnu ten HM2 rovnou, jsou tam sice nedořešené věci, ale bez těch pozičních stats už nemůžu fungovat

btw budu rád za každou radu tady přechod z PT3 na HEM - nastavení databází v compu
    • AEmana20
      AEmana20
      Bronz
      Registrace: 13.04.2011 Příspěvky: 67
      HEM jsem pouze vyzkoušel a rychle smazal a nechal si jen PT3. PT3 mi přislo jasně prehlednejší (ikdyž to je asi otázka osobních preferencí).

Jinak:
      HEM umí staty barevně zvýrazňovat, ale v PT jsem to nenašel

PT to umí taky
      PT3 nerozlišuje CO a BTN, dává souhrně late position PT3 nerozlišuje BB a SB, dává prostě blinds

Kde? V popup hudu ? Ja mám PT3 hud nastaven pro každou pozici.

A teď když nato koukám, tak i ostatní staty, co cornie píše, že chybí v PT3 mám...

e: navíc v nejbližší době má vyjít PT4 a podle videji to vypadá na supr pokrok..
    • Clocker
      Clocker
      Bronz
      Registrace: 12.06.2007 Příspěvky: 37
      ahoj všem, potvrzuju. Tyto staty tam jsou, jak jsem si je teď přidával čerstvě pro přechod na SH stoly. Mám to v popup. Taky se těším na PT4. Navíc PT jede taky na Mac, ale to je asi zatím výhoda pro málo koho. Pěkný den přeju. :)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      jasne, ze PT3 vsetky tie staty vie.

ja by som povedal, ze hlavna prednost PT3 pred HM je stabilita a odladenost. neskusal som sice najnovsi HM, takze to uz mozno neplati, ale ta predosla verzia to bolo ako porovnavat profi os od microsoftu (PT3) a studensku nedoladenu rocnikovu pracu (HM1).

idealne asi bude si oba programy skusit a rozhodnut sa. PT3 je momentalne skor CG friendly. novy HM ma vraj kopu vylepseni pre turnajovych hracov.
    • Clocker
      Clocker
      Bronz
      [quote]Beatlemanic původně napsal
      Ahoj,
      právě mi vypršela trial verze PT3, takže si budu pořizovat nějaký HUD. Otázka jem jestli PT3 nebo Holdem Manager. Máte někdo zkušenosti s oběma? Holdem manager je (low-limit verze) levnější o 20 $ oproti PT3, ale je prý o něco lepší. Taky by mě zajímala náročnost na počítač, aby mi to při 20+ stolech nelagovalo (mám lehce wooden PC). Dále co se týče přehlednosti, viděl jsem že HEM umí staty barevně zvýrazňovat, ale v PT jsem to nenašel; pomáhá to podle vás při multitablingu? Díky za názory.[/quote

Ahoj,
      nevím nic o náročnosti na PC, HEM jsem nikdy neměl. PT3 je v pohodě. Co se týká barevného zvýrazňování statistik, tak to není vůbec problém nastavit, navíc na stránkách PT máš celou řadu hotových layoutů s nastavenýma barvama statistik atd. Musíš mít myslím ale full verzi. Trial to tuším nepodporuje (už nepamatuju).
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      Registrace: 09.09.2010 Příspěvky: 1,539
      HEM1 byl supr, doteď lituju, že jsem si nekoupil plnou verzi dokaď byl čas. HM2 trialu mám už plný zuby, PT3 jsem zkoušel přes léto, takže mám jasno. Kupuju PT3 pro sebe k Vánocům a budu mít zdarma update na PT4, o kterým jsem slyšel, že bude super :s_cool:
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Co tak citam, mam pocit, ze ste skusali/pouzivali iny HEM ako ja. :f_biggrin:

PT3 je fajn a stravil som s nim 2 roky, ale HEM je podla mna skoro vo vsetkom lepsi... Suhlasim s tym, ze stats, ktore Corniemu chybali sa daju v PT3 najst (hoci 4bet & 5bet stats nie su detailne rozvedene), ale HEM ich ma proste viac a podrobnejsie + lepsie sa v nom robi analyza superov. HEM2 ma nijako nedojal, ale tie nove stats su proste nuts a len kvoli tomu je to momentalne, bez pochyb, najlepsi tracking software na trhu. Ma sice par nedostatkov, ale nic, co by branilo v jeho plnom vyuzivani (a skoro kazdy den vychadza nejaky update).

Tiez sa tesim na PT4 a urcite ho vyskusam, ale vyvojari by museli prist s nejakou prevratnou novinkou aby HEM2 porazili. Samotne vylepsenie PT3 nebude stacit imo.
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      opal99 původně napsal
      Co tak...
      citam, mam pocit, ze ste skusali/pouzivali iny HEM ako ja. :f_biggrin:

PT3 je fajn a stravil som s nim 2 roky, ale HEM je podla mna skoro vo vsetkom lepsi... Suhlasim s tym, ze stats, ktore Corniemu chybali sa daju v PT3 najst (hoci 4bet & 5bet stats nie su detailne rozvedene), ale HEM ich ma proste viac a podrobnejsie + lepsie sa v nom robi analyza superov. HEM2 ma nijako nedojal, ale tie nove stats su proste nuts a len kvoli tomu je to momentalne, bez pochyb, najlepsi tracking software na trhu. Ma sice par nedostatkov, ale nic, co by branilo v jeho plnom vyuzivani (a skoro kazdy den vychadza nejaky update).

Tiez sa tesim na PT4 a urcite ho vyskusam, ale vyvojari by museli prist s nejakou prevratnou novinkou aby HEM2 porazili. Samotne vylepsenie PT3 nebude stacit imo.
      +1

Zkoušel jsem nejprve trial HEM, pak HEM2 a poté PTR3.

Musím říci, že PTR3 má sice přehlednější popup, nicméně celkový dojem mám mnohem lepší z HEM(2):
      :diamond: přehlednější analýza (vlastní i soupeřů)
      :diamond: přehlednější statistiky
      :diamond: a spoustu dalšího, jako např. okýnko s průměrným VPIP/PFR na stole ...

Pro mě je HEM poměrně jasnou volbou ...
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,223
      no, je pravda, že jsem se před 2ma lety tak strašně trápil s databází, že když se mi to konečně povedlo rozchodit, tak jsem radši preventivně neaktualizoval PT3 už a mám stále nějakou starší verzi PT3 :f_biggrin:

naposledy když jsem řešil 4bet a 5bet v PT3 tak se ukázalo že ani nejsou správně definované.. no možná se od té doby PT3 vylepšil

ale HEM používají skoro všichni lepší hráči, takže to asi bude mít nějaký důvod =)
    • Clocker
      Clocker
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal
      no, je pravda, že jsem se před 2ma lety tak strašně trápil s databází, že když se mi to konečně povedlo rozchodit, tak jsem radši preventivně neaktualizoval PT3 už a mám stále nějakou starší verzi PT3 :f_biggrin:

naposledy když jsem řešil 4bet a 5bet v PT3 tak se ukázalo že ani nejsou správně definované.. no možná se od té doby PT3 vylepšil

ale HEM používají skoro všichni lepší hráči, takže to asi bude mít nějaký důvod =)
      Ne, tady je opravdu třeba napsat, že PT3, když je řádně aktualizovaný atd., je zcela v pohodě nástroj s veškerými statistikami pro hru. To, že ho používá většina dobrých hráčů je stejná pravda jako, že PT3 používá taky většina dobrých hráčů. Myslím, že srovnání PT3 a HEM není šťastné. Oba nástroje jsou to nejlepší, co je na trhu. Asi bych porovnával, když to takto postavíme na kvalitě, třeba HEM nebo PT3 vs. Holdem Indicator nebo něco podobného. Pěkný den.