Dane v pokeru

• 235 odpovědí
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      Registrace: 09.09.2010 Příspěvky: 1,539
      neplatim :D
      ani nevim, jak kde by se to melo delat? Z toho co vyberu nebo z toho co proste otocim? myslim, ze v CR se to moc neresi ... pokud nejses znamej, tak po tobe danovy urad snad nepujde :D
    • skiffcz
      skiffcz
      Bronz
      Registrace: 27.03.2011 Příspěvky: 229
      Me by hlavne zajimalo, jak to budou prislusne organy zjistovat. Uz vidim, jak pojedou na gib nebo na maltu hrabat se v papirech, a jak jim to kasina umozni :) Takze pravdepodobne jsem vinen kracenim dane, ale skutkova podstata je .. eh, kolik? Plus tu imho neni na to legislativa ani zkusenosti prislusnych organu, a protoze to je a jeste dlouho bude v nasich koncinach dost okrajovy fenomen, tak se nebojim, ze se to bude nejak urgentne resit.
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      No pokud vím, tak zatím to není nějak pořešeno v zákonech ne? Tím pádem by řešení bylo hrát hrát hrát a hrát dokud to nevyřeší :)
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      Vaša IP bola zaznamenaná a predaná príslušným úradom.

Viac o konfiškácii majetku na stránke ministerstva financií.
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      Je to jak pisou kluci. Soucasne zakony neumoznuji hernam vydavat licence pro provoz internetovych heren, takze tu vlastne nemuzou existovat, a tudiz je stat nemuze zdanit primo. Pokud by podobny zakon existoval, tak by se daneni prijmu z pokeru zrejme provadelo na urovni herny, a lidem by se tyhle starosti vyhnuly (podobne jako je to u loterii, tam v pripade vyhry vyherce take dan primo neplati). Pred nejakou dobou jsem cetl clanek, kde psali, ze se takovy zakon v nasledujicich minimalne 2 letech nechysta, uz jen treba proto, ze ministerstvo vnitra bere poker jako dovednostni hru, a ministerstvo financi jako hazardni hru. Nemluve o tom, ze ted maji uplne jine starosti.

Nicmene, pokud ty prijmy z pokeru nekdo ma nad 20 000 rocne, tak by je teoreticky mel danit podle paragrafu 10 zakona o dani z prijmu - ostatni prijmy. Samozrejme bych se tim asi nezabyval, protoze nikdo se v tom nikdy stourat zrejme nebude, ale pokud by nekdo chtel mit cisty svedomi a prispet na chod statu, tak cesta je imho tudy.

Jinak pokud bych prijmy z pokeru tedy nedanil, tak bych se asi snazil vyhnout uctu v ceskych bankach. Nejsem si jisty, jestli kdyz budete nekdy z neceho podezreli, tak jestli po vas nemuzou chtit vysvetleni odkud vam chodi penize. To by ale byl hodne krajni pripad, fakt pochybuju, ze v soucasne dobe online poker nekoho zajima.

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Zdravím, nevite nekdo o tomhle neco bliz? napr kdyz cashoutnu 50k Kc tak me muzou zavrit kdyz z toho nebudu platit dane? Neni reseni si vytvorit nejaky zahranicni ucet v zemi ktera tohle nedani-napr UK? Diky za odpovedi.
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      Na tom kde mas ucet nezalezi, ty musis dodrzovat zakony zeme, ktery jsi obcan, nebo na jejimz uzemi se dlouhodobe zdrzujes. Tim ze si vytvoris ucet v jiny zemi (coz samo o sobe neni pro ne-obyvatele ty zeme jednoduchy udelat), akorat zkomplikujes pristup uradu k tvym udajum. Jednodussi z tohohle hlediska, ale porad to neresi ten problem se zakonem, mi prijde si nechat udelat platebni kartu od moneybookers, jestli to jeste delaji.
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      Nejak to prece musi resit i nasi znami turnajovi hraci, jako Vojta Ruzicka, kdyz vezmem jenom PS. Predpokladam, ze oficialne jsou nezamestnani, zdravotni a socialni pojisteni si plati sami a po statu nic nechteji? Jenomze pak jsou zase problemy s hypotekama a podobne ... prokazat puvod penez po tobe muze chtit kde kdo zpetne. Nidky nevis, kdy se stanes znamym politikem :)

Btw. by bylo docela zajimavy sledovat, jak by to pojala media, kdyby nejaky znamy politik prohlasil, ze si spousta penez nahral v online pokeru. Kolega Palas treba :)
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      tak doufam, ze na me nekdo nenabehne Oo, kde jsem sebral ty penize, co mam na ucte :) )

Jinak pri velkym hitu neslo by to vyresit tak, ze si to budu posilat treba pres moneybookers? Pak jsou ty penize uz nedohledatelny ne? A muzu si rict v podstate cokoliv :)
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 412
      podotykam ze problemu dane rozumim malo, ale presto si dovolim jeden postreh:
      moneybookers maji v "pravidlech" napsano ze pokud po nich policie ci statni kontrolni organ bude neco chtit, tak mu to daji... tzn. nefunguje to tak ze by kryli a hajili svoje uzivatele, ale pokud se policie na vas zepta, tak informace poskytnou.

ja osobne to resim tak, ze penize z pokerheren prevadim na MB, a na MB uctu mam kreditni kartu... penize na bankovni ucet prevadim minimalne a nikdy vetsi castky naz 1k€

jsem zamestananej, takze zdrav a soc platim jinde (tudiz nejsem podezrelej) u nezamestnanych, zivicich se pokerem, bych zdrav a soc pojisteni nepodcenoval
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Myslím, že ta kreditní karta u MB vypadá jako ideální řešení. Je pořád možnost si ji nechat udělat? účet na MB mám
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 412
      jj, melo by to jit.
      muj ucet/moje karta MasterCard/ "žádejte nyni"

Výhody
      S předplacenou kartou Moneybookers MasterCard® máte okamžitý přístup k peněžním prostředkům na svém účtu Moneybookers – kdykoli a odkudkoli. Můžete si vybrat ze čtyř měn (EUR, USD, GBP a PLN) a s kartou můžete:

vybírat hotovost ve více než 1.5 milionu bankomatů po celém světě
      nakupovat on-line a platit ve více než 28,5 milionech obchodů nebo restaurací
      používat ji všude, kde akceptují kartu MasterCard

Kromě toho máte další výhody:

žádné kontroly kredibility, žádné dodatečné ani měsíční poplatky
      žádné poplatky za přečerpání nebo opožděné platby
      žádné dluhy – utratíte pouze tolik, kolik si můžete dovolit

MB MasterCard

>
      Karta je propojena přímo s peněžními prostředky na Vašem účtu Moneybookers, stejně jako je debetní karta propojena s Vaším bankovním účtem. Naše karta je ideální, pokud nechcete kreditní kartu nebo pokud ji nemůžete mít kvůli tomu, že nemáte bankovní účet nebo úroveň Vaší kredibility není dostatečně vysoká.

Navíc máte možnost okamžitého přístupu k penězům, které obdržíte na Váš účet Moneybookers, bez toho, abyste museli peníze převést z účtu Moneybookers na svůj bankovní účet – tedy žádné další čekání na bankovní výběry!
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      MikesekCZE původně napsal
      Myslím, že ta kreditní karta u MB vypadá jako ideální řešení. Je pořád možnost si ji nechat udělat? účet na MB mám
      idealni to neni, protoze platis 2,5% poplatek z toho co vybiras. To znamena, ze pokud bys vybiral 1000 dolaru, tak zaplatis MB 25 + jeste je tam konverze z dolaru na cesky ...

Nejlepsi je to z MB poslat nekdy zpet na pokrovy ucet a z uctu na kartu ci bankovni ucet (tam je jen ta konverze na cesky)

Dneska jsem psal email pokerstars i full tiltu a ptal jsem se ze kdybych depositnul 500 a chtel je hned vybrat, tak jestli musim nasbirat nejaky body ...
      Z FTP prej ne, prisla odpoved ze to jde ... trosku neurcita odpoved
      A u pokerstars hned do me zacli sit, ze nejsou zadna bankovni instituce a ze se penize musi pouzit na hrani pokeru ... takze neurcita odpoved, nevim jestli bych to tam musel "protocit"

Jde mi o to, ze z FTP jsem si 500 vybral pro jistotu (vzhledem k nedavnym udalostem s UB/AP), ale nechci si je tentokrat z Netelleru (pac MB je momentalne nedostupny pro FTP) posilat na ucet ... proste me zajimalo, jestli pak jde jednoduse poslat z MB/Netelleru urcitou castku na hernu a pak to vybrat na kartu v ceskych ... asi jo
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      pavels4444 původně napsal
      idealni to neni, protoze platis 2,5% poplatek z toho co vybiras. To znamena, ze pokud bys vybiral 1000 dolaru, tak zaplatis MB 25 + jeste je tam konverze z dolaru na cesky ...

Nejlepsi je to z MB poslat nekdy zpet na pokrovy ucet a z uctu na kartu ci bankovni ucet (tam je jen ta konverze na cesky)

Jo jenže tady nejde o to, kde ušetřím na poplatcích, ale že když si budu posílat velké cashouty (snad někdy :f_cool: ) na bankovní účet, tak bych mohl mít nějaké nepříjemnosti s úřady ohledně zdanění.
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      pavels4444 původně napsal

Dneska jsem psal email pokerstars i full tiltu a ptal jsem se ze kdybych depositnul 500 a chtel je hned vybrat, tak jestli musim nasbirat nejaky body ...
      Z FTP prej ne, prisla odpoved ze to jde ... trosku neurcita odpoved
      A u pokerstars hned do me zacli sit, ze nejsou zadna bankovni instituce a ze se penize musi pouzit na hrani pokeru ... takze neurcita odpoved, nevim jestli bych to tam musel "protocit"

Jde mi o to, ze z FTP jsem si 500 vybral pro jistotu (vzhledem k nedavnym udalostem s UB/AP), ale nechci si je tentokrat z Netelleru (pac MB je momentalne nedostupny pro FTP) posilat na ucet ... proste me zajimalo, jestli pak jde jednoduse poslat z MB/Netelleru urcitou castku na hernu a pak to vybrat na kartu v ceskych ... asi jo
      To by mělo jít určitě. =) Vůbec na nich bych se jich neptal. Pokud chci depositnout nějaký obnos na tu sít a hned ho zase vybrat tak je to moje věc. I kdyby to bylo kvůli tomu že se mi nelíbí barva jejich cashieru po tom co udělám deposit..
    • wotar
      wotar
      Bronz
      Registrace: 17.11.2008 Příspěvky: 257
      Delaval jsem to tak, i kdyz v malem objemu (treba byl minimalni vyber 30 a ja mel 25, tak jsem neco vlozil a obratem vsechno vybral) ... ve velkem by se mozna mohli cukat, i kdyz nevim, jak by to zduvodnili. Jsou to tvoje penize.
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      Lidi co maj na to bankroll takhle získávali VIP na moneybookers =) .

Vezmeš 5000$, vybereš z ftp na MB, pošleš to na Stars. Vybereš ze Stars na MB a pěkně zpátky na ftp.

máš 5000$ transakce/měsíc a vip od moneybookers =) .

Ted to jaksi nejde protože ftp blokuje MB výběry a nevim jak je to na Stars.. :(
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      JQ: predstavme si, ze mas 10k BR. Staci aby si sa rozhodol, ze chces drzat len 3k v herni a 2x tyzdenne budes robit vyber/vklad aby si to dorovnal na tych 3k prostrednictvom MB alebo Neteller... VIP sa stanes velmi rychlo ;)

@dane: Cornie sa o tom velmi pekne rozpisal este v EN fore tesne pred spustenim tejto komunity, tak mu poslem link na tuto diskusiu - povolanejsiu osobu na fore asi tazko najdeme. :)
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      JuiceQuadre původně napsal
      Lidi co maj na to bankroll takhle získávali VIP na moneybookers =) .

Vezmeš 5000$, vybereš z ftp na MB, pošleš to na Stars. Vybereš ze Stars na MB a pěkně zpátky na ftp.

máš 5000$ transakce/měsíc a vip od moneybookers =) .

Ted to jaksi nejde protože ftp blokuje MB výběry a nevim jak je to na Stars.. :(
      no prave MB je na ***** momentalne. Ja si tam zalozil ucet a po te co jsem depositnul minimum na FTP a chtel vybrat, tak jsem zjistil, ze mi to nejde :D tak jsem musel zalozit neteller a udelat stejny proces

Mimochodem, k cemu je VIP na MB? A je VIP i u Netelleru?

PS: sorry za off topic, trosku ;)