Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

AKo

• s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,016
      Poker Stars $1.32+$0.18 No Limit Hold'em Tournament - t50/t100 Blinds - 8 players - View hand 1335933
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (SB): t1580 15.80 BBs
      BB: t965 9.65 BBs
      UTG: t2870 28.70 BBs
      UTG+1: t1750 17.50 BBs
      MP1: t1400 14 BBs
      MP2: t1480 14.80 BBs
      CO: t1785 17.85 BBs
      BTN: t1670 16.70 BBs

Pre Flop: (t150) Hero is SB with A :spade: K :club:
      1 fold, UTG+1 calls t100, 4 folds, Hero raises to t1580 all in, 1 fold, UTG+1 calls t1480

Flop: (t3260) T :diamond: 3 :diamond: K :heart: (2 players - 1 is all in)

Turn: (t3260) J :heart: (2 players - 1 is all in)

River: (t3260) 6 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Soupeř loose passive fish + HBL.
      Minulou handu jsem na něj zaútočil pushem, tak jsem si řekl, že takový typ hráče by mě klidně mohl dorovnat s něčím takovým (že by mi dvakrát nepoložil, jenom proto, že mu to přijde blbé).

Ani se mi na flopu moc hrát nechtělo, ptž. tenhle hráč by mi nezahodil ani spodní pár.

Tato handa teď symbolizuje typický průběh mých SnG turnajů - dostanu se do situace, kde jsem favoritem, ale nijak vážným a prohraji, což je samozřejmě normální. Nechci tu brečet, jen bych se chtěl zeptat, jestli je
      mé pojetí hry správné(nejsem si jistý, zda takovými movy nezvyšuji varianci).

Ani nevím, zda nezačnu s CG, ptž. to věčné točení v pozdních fázích mě už přestává bavit(vždyť to je právě jediná možnost, jak mě ty fishe mohou porazit).

Poslední session jsem odehrál jinak než obvykle - nepushoval jsem takovou range jakou bych mohl(ořízl jsem ji o spodní část - ptž. jsem si byl jistý, že mě někdo dřív nebo později zase zaskočí callem) a dařilo se o něco lépe.
      Zjistil jsem, že na spousty hráčů dokonce stačí pouze min-raise - několik BS na bubble jsem takhle obral o cenné chipy(byli opravdu weak).
      Také si myslím, že když micro hráči callnou normal raise, tak by snad i ten all in callnuli (asi to tak úplně není, ale někteří se k tomu opravdu blíží).

Jak řešíte takové ty situace na bubble, kde máte stejné stacky jako druhý hráč, ale víte, že není kompetentní a callne vás s o dost širší rangí?
  • 6 odpovědí
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Registrace: 21.08.2010 Příspěvky: 878
      hAnziCZech původně napsal
      Soupeř loose passive fish + HBL.
      co je HBL?

pokud soupeř hodně limpuje, tak mi shove přijde ok.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      HBL = high blind limper
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Ahoj,

co se týče handy, tak není moc říct, to je prostě super standardní mimo pozici.

K tvým dotazům...

V SnG může být náš edge relativně malý. Variance zde dokáže být také krutá, proto pokud to s SnG myslíme vážně, tak se s variancí prostě musíme vypořádat a být si vědomi, že hrajeme pro long-term.

Dlouhé BE období dokážou být nepříjemné, plně tě chápu. Znám to z vlastní zkušenosti. Taky jsem začínal a po nějaké době přislo první dost nepříjemné období víc než 1k her BE, možná mírně v mínusu. Taky jsem si říkal, že bych zkusil cashovku. Dokonce jsem i zkoušel nějaký shot. Ale prostě časem ta nechuť odpadla a já si prostě uvědomil, že v SnG už mám nějaký edge a že jsem si tam víceméně jistý tím, co hraju, narozdíl od CG, navíc mě vždy víc táhly turnaje. Pokud vytrpíme nepříjemné období, tak nás nakonec bůh kare odmění. :)

Bylo by navíc naivní si myslet, že swingy a variance v cashovce není. Je všech variantách pokeru je, hráč se s tím musí umět vyrovnat a je to velmi důležitá součást pokeru, kde se mnohny láme chleba mezi dobrým a špatným hráčem. V cashovce nás sice nic netlačí pushovat, protože už máme málo blindů, ale i tady nás potkají nepříjemný období.

Ořezání naši range o její dno je na micro stakes určitě správný postup. Není třeba riskovat kvůli nějaké marginální situaci, když hráči dělají tolik chyb a my si můžeme počkat na trochu lepší situace, samozřejmě to nesmíme převádět do extrémů a hrát jen AK, TT+. V rozumné míře je to určitě na místě.

S tím minraisem je to strašně individuální. Když budeš sledovat mé coachingy nebo videa, tak si určitě všimneš, že to někdy jen raisuju, i když by se to "mělo" pushovat. Je ale třeba si vytipovat správně weak-tight hráče. Proti nesprávným weak-loose hráčům to působí kontraproduktivně, protože takový callnou spíše náš mraise než push.

Snad jsem tady nepsal úplné nesmysly a něco si z toho vemeš. Každopádně nevěš hlavu a hrát svou nejlepší hru. Pokud budeš poctivě pracovat a studovat, tak se výsledky dostaví.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Díky.
      Jenže, když ty jsi byl BE, tak jsi věděl, že to hraješ dobře, ale já si nejsem jistý(i když jsem přečetl všechno možné) zda to hraji dobře.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Tehdy to byl můj první swing, když už trval celkem dlouho, tehdy 1k games bylo cca 1.5 měsíce, tak jsem si zdaleka nebyl jistý svou hrou. Díky CG jsem si na chvíli odpočinul od SnG a s odstupem zjistil, že už ty sitka přecejen trochu umím. Navíc mi to pomohlo v analýze a studování hry, takže to celkově bylo přínosné a každý takovýto swing, resp přejítí takového swingu nás dělá silnějším.

Sledovat videa, coachingy, hand evaluation forum a neměl by být problém nejnižší limity beatovat.

Nenech se odradit grafy hráčů na foréch, ne každý je super výherní hráč a pořád se jim daří, prostě se jen častěj pochlubí hráč s dobrých až nadprůměrným runem nebo naopak hodně extrémním. To že většina hráčů má takový matný run, tím už se nikdo nechlubí. Takže prostě grindit a studovat, jiná rada není. Doporučuju se třeba mrknout na nějaké videa pro hráčů, na mě osobně to působí motivujícím způsobem.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,469
      V bubline s pravdepodobným callom rovnako veľkého stacka - v štruktúre 50,30,20 sa AKo stáva stratovou rukou. Hraj JJ+.
      Vo fifty50 sa dá hrať TT+, AK.