Fifty50 $1.50 JJ preflop, 1 caller, proti reraise blindy 40/80

• strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Je táto ruka hodna hrania? Ak áno, tak callom alebo pushom? Nie je lepšie chrániť svoj stack?
      Button hral doposiaľ tri hry, 1. raise preflop, potom pasívne a fold 2. call, check, fold 3. vyhral blindy raisom pf. Hero hral tight hru.

Poker Stars, $1.39 Buy-in (40/80 blinds, 5 ante) No Limit Hold'em Tournament, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite. View Hand #9694932

MP1: 2,405 (30.1 bb)
      MP2: 1,415 (17.7 bb)
      Hero (MP3): 1,595 (19.9 bb)
      CO: 1,415 (17.7 bb)
      BTN: 900 (11.3 bb)
      SB: 1,390 (17.4 bb)
      BB: 1,360 (17 bb)
      UTG+2: 4,520 (56.5 bb)

Preflop: (40) Hero is MP3 with J :spade: J :club:
      UTG+2 calls 80, 2 folds, Hero raises to 320, CO folds, BTN raises to 560, 4 folds
  • 10 odpovědí
    • Akwed
      Akwed
      Bronz
      Registrace: 04.06.2009 Příspěvky: 252
      Predtim nez udelas nejake rozhodnuti by jsi si mel byt jisty tim co budes delat po akci soupere. Pokud jsi dal nesmyslnej raise na 320, tak to hold uz musis minimalne dorovnat a nizkym flopu mu dal celej stack na jeho AA. Pokud je do dost velkej blazen, kterej prisel k stacku omylem, tak muzes dohat ze ma pouze A high.

Uz jsme to psal jinde, na to aby jsi zjistil jestli ma UTG limp AA, staci ohodne mensi raise.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Podle mě dobrý raise 3xBB + 1BB za limpera je ok.
      Už jsem myslím někde psal, že pokud nemáme read, že hráč je tight a často takto trapuje s monster, tak nikdy nezahazovat.

To jsem se trochu spletl, myslel jsem, že to 3betnul limpující UTG.
      Výšku blindů jsem si taky neuvědomil - správně by to mělo být 2,5BB + 1BB za limpera takže na 3,5BB - míň už bych neraisoval.
    • Akwed
      Akwed
      Bronz
      hAnziCZech původně napsal
      Podle mě dobrý raise 3xBB + 1BB za limpera je ok.
      To rozhodne neni vhodny pri tehle blindech, snad ani na 6/9maxu to uz nejde hrat. 20+% stacku narvat preflop do potu neni imho vhodny, pokud nejdes na jakejkoliv flop AI.
      A hlavne to neni dobry na fifty50, ktery se hrajou trosku jinak.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Akwed původně napsal
      Predtim nez udelas nejake rozhodnuti by jsi si mel byt jisty tim co budes delat po akci soupere. Pokud jsi dal nesmyslnej raise na 320, tak to hold uz musis minimalne dorovnat a nizkym flopu mu dal celej stack na jeho AA.
      Ten 3bet nemůže dorovnat.. může buď jít allin nebo foldnout, call je prostě stupidní protože bude při těchle stacích není moc prostoru pro post flop play.. Buttonovi na flopu zbyde 340 žetonů a ty všechny půjdou doprostřed bez ohledu na to co přijde na flop.

Button vypadá dost tight a lidi obvykle ne3betují takhle velký raisy s ničím. Stejně bych šel allin, JJ je silná kombinace.
    • Akwed
      Akwed
      Bronz
      2 Alficor > call a AI na flopu je uplně standardní hra. Proti slabším hráčům mnohdy lepší než AI pre. Máme např. šanci že foldne svoje KK na A high bordu, případně na jednobarevným atd. Jde o to, že my narozdíl od něj už víme(díky našemu blbýmu raisu a následným callu) že jsme už dávno AI bezohledu na flop.
      A "výhoda" je že jsme mimo pozici, takže dáváme AI první.
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Můj pohled na věc:

1. raise na 320 je podle mě zbytečně moc, raisoval bych tak na 260

2. reraise od hráče se stackem 900 na tomhle limitu ještě nemusí být známkou super handy, takže podle mě easy AI od nás

3. v situaci, kdy by se do hry před námi zapojil ještě hráč na UTG+2, tak bude záležet na tom, jak si ho zařadíme, používám Tournament Shark a podle něj bych se rozhodl...
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Akwed původně napsal
      2 Alficor > call a AI na flopu je uplně standardní hra. Proti slabším hráčům mnohdy lepší než AI pre. Máme např. šanci že foldne svoje KK na A high bordu, případně na jednobarevným atd. Jde o to, že my narozdíl od něj už víme(díky našemu blbýmu raisu a následným callu) že jsme už dávno AI bezohledu na flop.
      A "výhoda" je že jsme mimo pozici, takže dáváme AI první.
      Slabší hráči na tomhle limitu v životě nefoldnou KK bez ohledu na flop.. hlavně když v potu už mají víc jak 50% svýho stacku.

Mimochodem zajímalo by mě jak jsi přišel na to že to je standartní hra.
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Standardní hra ten call určitě nebude... Ale nakonec nebude v callu a AI prakticky žádnej rozdíl. Vzhledem k tomu, kolik má behind, tak to prostě nezahodí a my taky ne...
    • Akwed
      Akwed
      Bronz
      Dávání AI preflop je standard. call - flop auto AI, je jen jiný vyjadření toho samého. Častokrát lepší řešení.
      Každopádně by to mělo patřit k výbavě každého "slušného" hráče.

Myslim že by jsi se dost divil, jak hráči zahazujou po flop AI ikdyž maj v potu 1/2 stacku. Testováno na všech stakes. :s_cool:
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

raise 240-280 pre stačí. Proti 900 stacku už můžeme těžko tohle skládat.