Postupování po limitech

• Tsukk
      Tsukk
      Bronz
      Registrace: 30.07.2010 Příspěvky: 458
      Zdravím
      Rád bych se zeptal, jaký máte názor na to, kolik stolů nebo jak by se mělo přistupovat k co nejrychlejšímu climbování na vyšší limity?

Dám příklad na sobě, BR něco okolo 800, NL 25 standartně hraju 12 stolů, rád bych šel o limit vejš co nejrychleji, protože přecijenom, tam už se dá uvažovat o hezčím cashoutu / shotě na větší turnaj :)

Doporučovali byste mi spíše snížit počet stolů na nějakých 8-9 (nebo méně) a více se soustředit na hru, nebo multitablovat spíše ABC poker?

Osobně cejtim že při těch 12 stolech nemůžu některý spoty promejšlet tolik kolik bych chtěl, a po prvních cca 30-45 min session už se chytám jak hraju spíš jak robot a dělám nesmyslný chyby - je to spíš chyba toho, že se nekoncentruju, nebo tolika stolů?

Na druhou stranu logicky: více stolů -> víc hand -> a) víc zkušeností b) předpokládanejch víc peněz -> lepší pro hru?

Rád bych slyšel názor ostatních.

Tsukk
  • 2 odpovědí
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Méně stolů -> hlubší přemýšlení o spotech -> rychlejší zlepšování.

Rovněž nemusí vždy platit, že více stolů = více peněz. Na více stolech máš (standartně) nižší winrate. Nějaký ten měsíc zpátky jsem slyšel podcast, kde jeden high stakes hráč radí hráčům na lowstakes hrát méně stolů, čímž se jim sice na nějaký čas sníží hodinovka, ale z dlouhodobého hlediska je to pro ně výhodnější, protože se rychleji zlepší, rychleji se přesunou na vyšší limit a budou mít vyšší hodinovku. Nicméně nevím, jestli to bude tak žhavý u NL25. Jestli to s přehledem porážíš a myslíš si, že k NL50 ti chybí jen bankroll a zkušenosti už máš, tak se více stoly můžeš rychleji tomuto limitu přiblížit (ale jak říkám, je to diskutabilní, co se týče winrate).

Jestli po 30 min hraješ jak robot (tedy předpokládám autopilot), tak bych stoly ubral. Při autopilotu se vůbec nezlepšuješ, přícházíš o dobré bluffspoty a thin value bety. Takže bych počet stolů mírně zredukoval. (předpokládám že jde o fullring, u shorthandu bych ho zredukoval výrazně)

A $800 je imo málo i na shot na NL50.

Btw vím, že simo (Adapter1337) dokázal porážet NL25 FR i pří 26-tablingu(24 stars + 2 rush) :)
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 412
      ohledne prechodu, je to hodne individualni, rekl bych...
      ja hraju FR 12-16 stolu

ja to praktikuji takhle:
      kdyz nejaky limit porazim (alespon 50khand) a hraje se mi tak nejak lehce (nevim jak lip bych to popsal) zacinam shotovat na vyssi level.
      Shotuji takto:
      zapnu 2 stoly z vyssiho limitu, dam je doprostred monitoru :) a zbytek pozapinam svoje standartni limity a hraju pocet stolu jako normalne. Pri shotovani mam vychytavku, pri -2BI na vyssim limitu, prestanu shotovat, dokud nenahraju 4BI na svem normalnim limitu - tzn, pri shotovani se nedostavam do vellkejch swingu...
      dalsi dobra finta je "pronasledovat" fishe po limitech... casto se ti stane ze obevis nejakou oberfish, VPIP>50 a pod... vyhledej ji v herne a jestli sedi u nejakeho vyssiho stolu, prisedni si a hraj s ni. Ohledne limitu, nekdy si clovek zvikne rychle, nekdy to trva...
      ale bacha na moje rady, ja jsem uz na NL10 vybudoval safe roll na 100bi, takze me se vys za fishema chodi pomerne snadno :D

zviknul jsem si mixovat limity a tableselectovat, takze bezproblemu hraju NL100-400 najednou, ale FR je neco jineho nez SH co se dynamiky hry tyce :f_biggrin: