ATo bvb

• Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Poker Stars $6.39+$0.61 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 6 players - View hand 1341908
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: t700 35 BBs
      MP: t1500 75 BBs
      CO: t590 29.50 BBs
      BTN: t2290 114.50 BBs
      Hero (SB): t1600 80 BBs
      BB: t2320 116 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is SB with A :diamond: T :club:
      4 folds, Hero raises to t50, BB calls t30

Flop: (t100) J :spade: J :heart: A :heart: (2 players)
      Hero bets t60, BB calls t60

Turn: (t220) J :diamond: (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: (t220) 9 :spade: (2 players)
      Hero bets t200, BB raises to t2210 all in, Hero folds

Final Pot: t620
      BB wins t620

Villain neznámý
  • 11 odpovědí
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      C-bet bych dal trochu vyšší, protože nic moc kromě Ax ti tu nezaplatí, a Ax callne i vyšší bet.
      Na turnu určitě druhý barrel, šance že by měl J když jsou 3 na stole je zanedbatelná, v tu chvíli máš imho nuts a jen chceš dostat co nejvíc žetonů doprostřed stolu.
      River samozřejmě bet-go broke, nejčastěji tu posílá nějaké A, se kterým splituješ, občas to bude šílený bluff. Že má J bych opravdu nevěřil; když má, tak that's poker, ale takové situace podle mě moc často nenastane.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Beatlemanic původně napsal
      C-bet bych dal trochu vyšší, protože nic moc kromě Ax ti tu nezaplatí, a Ax callne i vyšší bet.
      Na turnu určitě druhý barrel, šance že by měl J když jsou 3 na stole je zanedbatelná, v tu chvíli máš imho nuts a jen chceš dostat co nejvíc žetonů doprostřed stolu.
      River samozřejmě bet-go broke, nejčastěji tu posílá nějaké A, se kterým splituješ, občas to bude šílený bluff. Že má J bych opravdu nevěřil; když má, tak that's poker, ale takové situace podle mě moc často nenastane.
      Na turnu není důvod vsázet.. buď jsem drawing dead já, nebo on (nebo je to chop). Chtěl jsem aby on vsadil svoje floaty nebo draw. Když checknul tak má buď eso nebo jacka. Vsadil by všechny draw a floaty.

Na riveru nikdy nebluffuje, ne potom co jsem vsadil t200 do t220 potu. Neraisuje jenom s esem, nemá proč. Podle mě prostě má jacka. Takže pro mě je to fold, ale chci slyšet názor Duncana.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

co se týče tohoto konkrétního riveru, tak bych to viděl asi takto:

Equity Win Tie Loss Hand
      Player 1: 43,038% 0,000% 86,076% 13,924% AdTc
      Player 2: 56,962% 13,924% 86,076% 0,000% ATs-A2s, J7s+, ATo-A2o, J8o+

Teoreticky mu tam můžem přidat i nějaké AJ, popř J7o, J6s handy, takže tohle je ještě optimistická tabulka.

Naše chip odds je něco přes 40%, když k tomu přidáme trochu risk-premium, tak je to fold.

Co se lajny týče.
      Asi bych vsadil víc pre, 2.5x na t20 je dost málo.
      Flop bet ok, spousta draw co nás vyplatí.
      Turn check for induce se mi líbí, tady už opravdu není moc by soupeř mohl dorovnat, draws na tomto boardu drobek ztrácí lesk.
      River asi ani nemá smysl sázet. Sázkou imo nic nezískáme, nic horšího nás nemůže callnout. Jen dáváme soupeři možnost nás takto raisnout s Ax handama. Unknown se podívá na svoje Ax, řekne si, že je to split, tak to pushne, buď jen tak ze srandy, ať je větší pot, a nebo že třeba občas donutí nějaké Ax složit. Jeho range 100%-ně bude obsahovat hodně Ax. Takže imo c/c river, třeba naše 2 checky uvidí jako slabost a ještě betne nějaký nesmysl.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Duncan737 původně napsal
      River asi ani nemá smysl sázet. Sázkou imo nic nezískáme, nic horšího nás nemůže callnout. Jen dáváme soupeři možnost nás takto raisnout s Ax handama. Unknown se podívá na svoje Ax, řekne si, že je to split, tak to pushne, buď jen tak ze srandy, ať je větší pot, a nebo že třeba občas donutí nějaké Ax složit. Jeho range 100%-ně bude obsahovat hodně Ax. Takže imo c/c river, třeba naše 2 checky uvidí jako slabost a ještě betne nějaký nesmysl.
      Já na riveru vsadil tolik protože jsem chtěl aby to vypadalo jako bluff. Kdybych sám měl air tak bych vsadil přesně tolik a myslím že by mě callnul s každým pp a dost možná i s K nebo Q hi.

Nevsázet river je podle mě blbost.. tím taky nic nezískáme. Svoje bluffy by vsadil na turnu, pokud nevsadil turn tak se dá čekat že nevsadí ani river.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Podle mě je hlavně blbost vsadit river a foldnout na push.
      Když ten push nechceš dorovnat, tak bych volil c/c(asi by nevsadil rovnou allin po tvém checku na riveru a ty bys tak mohl dorovnat).
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Alficor1 původně napsal
      Je mi jasné, cos chtěl dělat, ale stejně si myslím, že horší handy tady spíš betnou než callnou a unknown na 6s ti na nějaký bet sizing, jakože ho chceš údajně blafovat, kašle.

Imo pocket pár vsadí už většinou na turnu, ale takovou draw tady moc sázet chtít nebude, protože tady smrdí už FH+. Ale když to 2x checkneme, může to brát, jako že give upujeme, a na riveru si to třeba vsadí, protože nemá žádnou showdown value.

Takže imo ve většině případech tím raisem jenom otvíráme cestu soupeři tady pushnout jeho Ax v iluzi, že je to split, a dostáváme se do této nepříjemné situace. A pokud to chceme hrát b/f, tak se mi ten bet líbí ještě míň a callovat se mi ho taky nechce.

Neříkám, že bych to u stolu vždycky odcheckoval, ale takto zpětně při review se mi to líbí víc.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      hAnziCZech původně napsal
      Podle mě je hlavně blbost vsadit river a foldnout na push.
      Tak tohle mě vážně pobavilo. Vsadit je v téhle situaci perfektní. Když checknu tak on checkne back spoustu hand se kterýma by mě v pohodě vyplatil (něco jako TT-22 a K-hi, možná Q-hi). Sám vsadí tak akorát Ax, Jx, QQ a KK (ty poslední dvě by 3betnul pre takže je nejspíš nemá). Nemyslím si že by na riveru shovnul Ax (protože není důvod), takže jediná handa kterou by pushnul je Jx.

Ale jestli ti pořád bet/fold na riveru připadá jako blbost tak si klidně na riveru checkuj svoje top full housy. ;)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Unknown ti shovne velmi často Ax, vidí to jako split a chce zkusit, jestli náhodou soupeř nesloží Ax. Q high i K high unknown není capable calloval.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Na call pushu potrebuješ equity 51.74%.

Vybral som ruky, ktoré by mohol mať loose oponent, ktorý pushuje:
      TT-99, A2s+, K9s, Q9s, J6s+, T9s, AQo-A7o, QJo, J8o+. To ti dáva 50.88% equity.
      V praxi bude proti tebe stáť súper s užšou range (teda s menším počtom Jx rúk) a to ti zvyšuje equity do zelených čísiel a teda call je dobrý.

Ak by pushoval tieto ruky bez TT a 9x, teda A2s+, JTs, AQo-A7o, QJo, JTo, tu máš 33.33% equity. Proti takto tight pusherovi je treba zložiť.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      strategic12 původně napsal
      Na call pushu potrebuješ equity 51.74%.

Vybral som ruky, ktoré by mohol mať loose oponent, ktorý pushuje:
      JJ-99, A2s+, K9s, Q9s, J6s+, T9s, AQo-A7o, QJo, J8o+. To ti dáva 50.88% equity. V praxi bude proti tebe stáť súper s užšou range (teda s menším počtom Jx rúk) a to ti zvyšuje equity do zelených čísiel.

Som za dorovnanie.
      Ale podle mě při započítání risk premium a ostatních věcí je to prostě fold. :f_confused:
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Opravil som svoj príspevok. Call je vhodný proti pusherovi s TT a 9x.