ICM trainer - úspěšnost

• asketak
      asketak
      Bronz
      Registrace: 11.04.2010 Příspěvky: 191
      ahoj

Jak velkou procentuální úspešnost bych měl mít v ICM traineru, abych mohl hrát na microstakes SNG obstojně push fold fázi? V základním nastavení dosahuju 90-95 procent, (ICM light jsem prošel celé) přesto mi není push/fold fáze dvakrát přijemná a cítím se vesvých rozhodnutích nejistý.

Dík za čas strávený odpovědí...
  • 4 odpovědí
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      V ICM Traineru bys měl mít určitě nad 90, než se pustíš do hry. Ale problém nastává jinde. Ty si hlavně musíš dobře uvědomit, jakou komu přiřadíš range. Na micrech moc hráčů ICM zmáklý nemá a v nějakých případech tě budou callovat moc tight, někdy zas moc loose. Vpodstatě jde o porušení Nashovi rovnováhy z jejich strany, ale ty musíš najít rovnováhu novou, jinak na tom budou profitovat ostatní hráči u stolu. (kdyby tě to zajímalo dohloubky, je dost knížek o teorii her).

Já si např. hned po každé session otevřu wizarda, abych mohl, dokud si pamatuju hráče, upravovat jejich range. Když to dělám jiný den, musím to pak buď hledat v HEMu, nebo to odbýt s nepřesnostmi.
    • asketak
      asketak
      Bronz
      Registrace: 11.04.2010 Příspěvky: 191
      Něco podobného mě už napadlo, nicméně připadá mi, že na lidi v na stole mám tak krátkou historii, že výrazně měnit jejich range na call či push(řekněme o víc jak 5-10 procent) nemůžu. (Teda pokud nevidím, že calloval či pushoval s vyloženě slabou handou.) ?(

Můžeš dát tip na nějakou knihu? (Prokoušu se klidně i něčím težším, matematiku a pravděpodobnost zvládám dobře.) :s_biggrin:

Děkuji za čas strávený odpovědí.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      Sit 'n Go Strategy by Colin Moshman
      Kill Everyone

Jinak dobré články jsou tady na PokerStrategy. Důležité je pochopit a naučit se odhadnout equity v závislosti velikostí stacků hráčů u stolu. Vlastně SnG je převážně hra o velikostech stacků.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Diamant
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 3,999
      Ještě k tomu ICM traineru, slyšel jsem už někde, že to není úplně přesný.
      Je to pravda?