Problém při změně hry

• acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Ahoj, zjistil jsem, že pokud střídám více formátů hry najednou, je to dost obtížné, např. dnes jsem grindil celý den rush a četl silver CG články a teď jsem se chtěl vrhnou na Heads-upy a zjistil jsem že hraju úplně jinak, nedokážu správně posoudit range a dynamiku, jelikož je tak odlišná ... někdo zažil něco podobného ? Nebylo by dobré např. než takhle změním hru např. shlídnout video k danému formátu před session ? Nějaké jiné návrhy ? Docela mě to zaskočilo, samozřejmě jsem hned první match prohrál tak jsem to vypnul, protože jsem cítil, že to vůbec není ono.

edit - zajímavé, že když jsem nedávno začal s těmito heads upy, tak podobný problém jsem neměl když jsem si občas zahrál zase cash, možná to může být tím, že v CG už mám vzory a určité lajny "zaryté", kdežto tenhle formát je pro mě nový, tudíž ještě ne tolik zažitý ?
  • 12 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau,

dobré téma - za mě máš naprostou pravdu, je to tak. Nejvíc jsem to osobně pocítil, když jsem začal hrát turnaje a ještě hrával dost cashky.. Občas jsem měl třeba otevřené 2-3 turnaje (na začátku nebo na konci session) a k tomu hrál 1-2 okna rush cashky.. a ve finále to bylo strašně špatně.. Třeba v late fázi v turnaje mi chtěla ruka open/foldnout konektory :D návyk z cashky.. Člověk by imo nikdy neměl kombinovat typ hry a když ho mění, tak by si měl nejdřív jakoby "přeladit mindset" :f_biggrin:

btw - ale zajímavé je, že dlouhodobě ti naopak znalost víc typů her a herních dynamik naopak zvedne edge.. Osobně strašně moc využívám zkušenosti v cash game v early fázi turnajů.. Ale znalosti lajn i později. Navíc MTT mi pomáhá v HU cash game. Prostě se to skvěle doplnuje :f_grin: ;) Jakoby když jdu po turnajích (kde se hodně 3betuje a 4betuje light) na HU cash tak ten HU strašlivě ničím viz tady a hraje mi dobře :-)

Máte podobnou zkušenost?
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Cornie4ever původně napsal
      Člověk by imo nikdy neměl kombinovat typ hry a když ho mění, tak by si měl nejdřív jakoby "přeladit mindset" :f_biggrin:
      No, právě, mně jde hlavně o to, jak právě "přeladit" ten mindset ?
      Když jsem ve správném mindsetu - "in the zone" :s_cool: tak hraju i HU hrozně dobře a sbírám bui in za bui inem. To pak roll roste krásně. Proto jsem i chtěl přejít na HU úplně, ale nechci úplně CG vzdát, jelikož jsem jí věnoval už spoustu času a studia a jednou chci porážet jak cash, tak HU (a další věci).

A teď jdu spát, vůbec nevim co to bylo za nápad po kalbě zapínat notebook :D .
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      :D :f_biggrin: no, pravděpodobně to byl špatnej nápad :f_eek: ikdyž někdy člověk ztratí zábrany a hraje víc aggro což může bejt ok.. dřív jsem s tím měl taky občas problém, ted už to nikdy nedělám.. řídím se tímhle

Poker is a business - so treat it like one! (do práce bych taky nešel vylitej)

no já to přeladění mindsetu řeším tak, že

1. nikdy nekombinuju 2 gametypes
      2. přes tím než jdu hrát jinou gametype tak se na to vnitřně naladím.. je to podobný jako mindset a vaše nálada před session, je tam to vizualizace toho co jde člověk hrát.. při větší zkušenosti můžeš rovnou, pokud ještě člověk neví, kde jsou ty rozdíly v game types, tak pomůže pustit si video (klidně znova, já už některá naše videa viděl třeba 5x), mrknout na 2-3 handy v HJ foru

hodně lidem pomáhá před session analyzovat handy - dostanou se tak do A-game modu
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      :D :f_biggrin: no, pravděpodobně to byl špatnej nápad :f_eek: ikdyž někdy člověk ztratí zábrany a hraje víc aggro což může bejt ok.. dřív jsem s tím měl taky občas problém, ted už to nikdy nedělám.. řídím se tímhle

Poker is a business - so treat it like one! (do práce bych taky nešel vylitej)

Ježiš, však já jsem nehrál, co tě to napadlo :D . To taky nedělám, mám v tom svoje zásady :s_cool: . Jen jsem chvilku brouzdal po fóru.

Jinak díky za dobré rady :) .
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      no napadlo mě to tak - že já jsem často hrával :D :f_biggrin:

dřív... ted už taky ne :f_grin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Osobne mám skúsenoť so zmenou skôr pozitívnu. Po tom čo, som úvodný roll zredukoval v SnG asi na 10 USD z 50 USD (1 dňový megatilt), som celý frustrovaný prešiel na big stack a následne short stack strategy, kde som trochu nabral sebavedomie i zdvihol roll. Skúsenosti zo SnG i Cashgame mi potom dosť pomohli i v MTT. Ale hrať dva odlišné formáty naraz by som si netrúfol, maximálne tak klasické SnG a SnG Turbo.

Jo a tiež si pred hrou pustím video, ktoré pojednáva o formáte, ktorý sa chystám hrať. Síce som nezaznamenal nejaké problémy, keď som študoval niečo iné než hral v ten istý deň, na druhej strane mi to ale určite ani nejak zvlášť nezlepšilo edge.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      to Fiskantes - no, já např. nemám problém hrát MTT a cash po sobě, příp. i najednou. Ale zkus si hrát heads up a FR CG. To je úplně jiný. To je jako hrát PLO a holdem dohromady. Moc velký rozdíl prostě. Ale s tím videem je to asi ideal idea.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Acceleration - skúšať to nebudem, dík. Skôr som sa asi prihovarál k nováčikom bronzáčikom (sám so newfish - hrám maximálne 2 stoly na SnG a 3 na CG) než skúseným grinderom s troma monitormi :f_biggrin:
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Fiskantes původně napsal
      Acceleration - skúšať to nebudem, dík. Skôr som sa asi prihovarál k nováčikom bronzáčikom (sám so newfish - hrám maximálne 2 stoly na SnG a 3 na CG) než skúseným grinderom s troma monitormi :f_biggrin:
      Myslel jsem to nadneseně ;) . Jde o to, že jak v CG, tak SNG tak v MTT máš u stolu 6-10 hráčů a tak jsou range v některých situacích velmi podobné a proto se to relativně dá kombinovat. Ale např. v HU je všechno jinak, range, dynamika, soupeřovy tendence, řekl bych že to bude tím, co mi dělá problém.
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Registrace: 07.06.2011 Příspěvky: 1,428
      no napadlo mě to tak - že já jsem často hrával :D :f_biggrin:

dřív... ted už taky ne :f_grin:
      :s_biggrin: :s_biggrin:
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Tak já třeba měl 3 stoly NLH a pod tím 3 stoly PLO. A když jsem přidal NLH tak ok, ale jak jsem začal přidávat Omahu, tak jsem se začal stráceta byl jsem bezradnej...
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Ja som teraz zacal hravat micro HU sngs ako doplnok k CG, ked je slaby traffic.. Proste si otvorim Stars, spustim nejake turbo HU a potom otvaram moju hlavnu ternu, spustam tableselection a cakam na dobre stoly... Medzicasom stihnem 1-3 Sngs, co ma naladi pekne agresivne na 6max :s_evil:

Vyhodou je, ze mam vycleneny asi 1000 BI HU SNG bankroll, takze je to fakt len warmup :f_cool: