BLOG: waypoint I - $10k

• YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Registrace: 21.08.2010 Příspěvky: 878
      Tak si konečně taky založim blog :)

S pokrem jsem začal cca před 3/4 rokem, zpočátku ne moc intenzivně a všechno možný, načež jsem se dostal k superturbum, které byly fajn protože jsou jednoduché a jediné mezi čím se tam člověk rozhoduje je push/fold/minraise-trap/minraise-bluff/stop-n-go/limp-n-go.

SupTurba mi sice přinesly profit, ale vadily mi dvě věci - že se člověk nic nenaučí a variance - 30 až 40BI swingy docela standart. Poté, co jsem měl 70BI downswing (+15 USD, +160 USD EV během 1k 2+0.15 ST sng) jsem se rozhodl zkusit cashovku, ale vzhledem k tomu, že můj postflop skill byl blízký nule mě to stálo 10 BIs.

Poté jsem se po chvíli grindění SupTurb rozhodl, že se tu cashovku naučím... a naučil jsem se.

V současnosti beatuju NL5 SH rush a připravuju se na přechod na NL10

graf za tehnle měsíc:

+531 hand shot na NL10 SH : +3.82bb/100
      +624 hand na NL2 non-rush SH : +73.72bb/100 (testování nového nastavení HUDu, fish n (bad)nits :f_biggrin: )

BR na FT mám teď cca 300 USD (+100 na dalších sitech +550 cashed out)

Cíle:
      cca 20k hand za měsíc (1 stůl rushe)
      1:1 hra : (studium, review,...)
      přečíst poker mindset, the poker blueprint a tu knihu jak je doporučená v literatuře tady na fóru
      odstranit hlavní leaky (stupidní bluffy, cbety, light 3bety a špatné cally)
      přechod na NL10
      po stabilizaci na NL10 si najít study partnera
      občas sem napsat a občas dát threadsaver :)
  • 36 odpovědí
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

pěkná historie a ještě hezčí graf - každý graf nad 0 je vlastně dobrej :s_cool: Je vidět, že ses cashovku vážně naučil a když to takhl půjde dál, tak tě mám za chvilku u stolu na NL25 rushi, tak pak na sebe upozorni, abych se do tebe moc nevyházel ;)

YourDoom původně napsal
      Cíle:
      cca 20k hand za měsíc (1 stůl rushe)
      1:1 hra : (studium, review,...)
      přečíst poker mindset, the poker blueprint a tu knihu jak je doporučená v literatuře tady na fóru
      přechod na NL10
      po stabilizaci na NL10 si najít study partnera
      občas sem napsat a občas dát threadsaver :)
      Super cíle. Threadsaver vždycky pomůže i když v tomhle případě není moc co zachraňovat ;) Blog je parádní už bez threadsaveru :)

YourDoom původně napsal
      Nevím, jestli bych označil light 3-bety za leak. Spíš je dobrý je správně načasovat a podle hudu kouknout na koho by mohly fungovat. Na každým limitu je to jiný, ale i na mikrech je light 3-bet z pozice strašně silná zbraň.

Takže jen tak dál, držím palce a budu sledovat, jak to půjde :s_thumbsup:
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Registrace: 07.06.2011 Příspěvky: 1,428
      pekne :spade:

jak jsem se dival na graf tak jsem první čuměl nevšiml jsem si, že je v BB .

Moje první reakce WTF?? NL 5 rush 1400$ za 5k hand :s_biggrin: :s_biggrin:

pak jsem se propleskl a bylo :)
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Tictacx původně napsal
      pekne :spade:

jak jsem se dival na graf tak jsem první čuměl nevšiml jsem si, že je v BB .

Moje první reakce WTF?? NL 5 rush 1400$ za 5k hand :s_biggrin: :s_biggrin:

pak jsem se propleskl a bylo :)
      +1 :f_biggrin:

GL :) Tvoje myšlenky v postnutých handách na fóru jsou dobré, myslím, že micrem proklouzneš hodně rychle (někdy až moc dobré :-/ :f_biggrin: ).
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      od prvního postu do zavření fulltiltu jsem měl sérii zhruba 1k hand kde se nic nedělo (max pot cca 25BB), jednu 30ti handovou session cooler + bad beat, jednu BE session a jednu hezkou session.

Potom co mi uvíznul hlavní roll na FullTiltu jsem depositnul po ~500CZK na Party (hlavně kvůli tomu freerollu, na který jsem nakonec zapomněl :f_biggrin: ) a na Stáry

Stáry jsou docela fajn, protože tam v cashovkách můžu ke stolu s 250BB, což se hodí zejména ve chvíli, kdy se fish zdabluje. Takže je docela možný, že příští měsíc budu bronze, protože na Stárech nejsem tracklej. Doufám, že se FTP dá rychle dohromady

review cílů + nové cíle
      :spade: 20k hand/měsíc -> 15k hand/měsíc (rush bude chybět)
      :spade: 1:1 hra:ostatní -> místo 1:1 range 4:5-5:4 a dodržet během každého týdne
      :spade: knihy - ještě jednou poker mindset + přečíst easy game, zbylé 2 prozatím nečíst (zbytečně komplexní, přečtu si je až budu plánovat přechod na NL25)
      :spade: přechod na NL10 do konce srpna 2011
      :spade: přiblížit se indifernci vůči výsledku handy
      :heart: drobně upravit preflop range (méně slabých value hand, více spekulativních - obecně se chci dostávat do více postflop situací, kde mohu semibluffovat)
      :heart: zjistil jsem, že v mojí oblíbené čajaovně se občas hraje poker (supersoft ~20CZK turnaje) -> přijít, dát si vodnici+čaj a odejít s více penězi :s_biggrin: (v reálu jde o to hlavně přestat dávat najevo fyzické ready při live game pro případ, že bych v budoucnu chtěl hrát live)
      :heart: optimalizovat HUD + zavést efektivnější používání barviček na Stárech
      :diamond: naučit se dostavát nity do tiltu :f_p:

Ad leaky:
      dělám výrazně méně stupidních bluffů a light3betů
      v cbetech a callech jsem se moc nezlepšil
      nově jsem přidávám občasný passive tilt (zejména po sérii hand, kdy se nic neděje) a občasné iracionální rozhodování (tzn. ne čistě na základě logiky)

toť pro dnešek vše, už jen threadsaver :D
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Jedna sick handa - epic calldown proti hyperaggro fishce (berte to jako threadsaver :f_biggrin: )

K tomu zahrát to, jak jsem zahrál mě vedlo hlavně to, že volil pro něj neobvyklý betsizing (normálně minbetoval nebo overbetoval) díky kterému jsem si byl jist, že nemá trips nebo overpair takže jsem mu dal do range jenom air (broadways, cokoliv suited, offsuit connectory, Ax)

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3:
      $5.27
      CO:
      $6.06
      BU (Hero):
      $12.92
      SB:
      $5.93
      BB:
      $4.93
      MP2:
      $6.94

Preflop: Hero is BU with A, 4.
      MP2 calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.25, 2 folds, MP2 calls $0.20.

Flop: ($0.57) 3, 3, 4 (2 players)
      MP2 bets $0.15, Hero calls $0.15.

Turn: ($0.87) T (2 players)
      MP2 bets $0.30, Hero calls $0.30.

River: ($1.47) 8 (2 players)
      MP2 bets $0.70, Hero calls $0.70.

Final Pot: $2.87.

Results follow:

Hero shows two pairs, fours and threes(Ac 4c).
      MP2 shows a pair of threes(As Qs).

Hero wins with two pairs, fours and threes(Ac 4c).
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      :f_thumbsup: za blog

vždy sa teším na tvoje handy v HJ section... jednak vyberáš dosť zaujímavé handy a jednak vidno, že máš dosť pokročilé pokerové myslenie na to, že hráš len NL5...

držím palce s postupom po limitoch... tipujem, že udrieš na NL25 čo nevidieť... :f_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ďalší skvelý CG blog, obsah nášho fóra naberá na kvalite :)

naučit se dostavát nity do tiltu

O tomto sa chcem každopádne dozvedieť viac! :]
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      YourDoom původně napsal
      Jedna sick handa - epic calldown proti hyperaggro fishce (berte to jako threadsaver :f_biggrin: )

K tomu zahrát to, jak jsem zahrál mě vedlo hlavně to, že volil pro něj neobvyklý betsizing (normálně minbetoval nebo overbetoval) díky kterému jsem si byl jist, že nemá trips nebo overpair takže jsem mu dal do range jenom air (broadways, cokoliv suited, offsuit connectory, Ax)

Known players:
      MP3:
      $5.27
      CO:
      $6.06
      BU (Hero):
      $12.92
      SB:
      $5.93
      BB:
      $4.93
      MP2:
      $6.94

Preflop: Hero is BU with A, 4.
      MP2 calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.25, 2 folds, MP2 calls $0.20.

Flop: ($0.57) 3, 3, 4 (2 players)
      MP2 bets $0.15, Hero calls $0.15.

Turn: ($0.87) T (2 players)
      MP2 bets $0.30, Hero calls $0.30.

River: ($1.47) 8 (2 players)
      MP2 bets $0.70, Hero calls $0.70.

Final Pot: $2.87.

Results follow:

Hero shows two pairs, fours and threes(Ac 4c).
      MP2 shows a pair of threes(As Qs).

Hero wins with two pairs, fours and threes(Ac 4c).
      hehe super handa :)
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Registrace: 07.06.2011 Příspěvky: 1,428
      super cile :) jinak tvoje pokrové myšleni mě velmi udivuje :s_cool: tak o tom nepřemýšlím ani ja :s_o:
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Tak jsem si dneska zatiltil...

prvně fishce choděj draws tak často, že byla v zisku když callovala moje 4/5 pot bety s draws a valuebetovala vždy 1BB :s_mad: a pak mě dorazila tahle handa

mám loose image, hodně jsem 3betoval, viděli ode mě pár bluffů a o soupeři vím, že má hooodně široké pojetí nuts handy pre i postflop

Known players:
      BB:
      $5.00
      MP2:
      $5.68
      MP3:
      $5.00
      CO:
      $5.58
      BU (Hero):
      $16.06
      SB:
      $6.30

Preflop: Hero is BU with Q, A.
      2 folds, CO raises to $0.15, Hero raises to $0.45, 2 folds, CO raises to $1.10, Hero calls $0.65.

Flop: ($2.27) 4, J, Q (2 players)
      CO checks, Hero bets $1.30, CO calls $1.30.

Turn: ($4.87) 2 (2 players)
      CO checks, Hero bets $13.66, CO calls $3.18.

River: ($21.71) J (2 players)

Final Pot: $21.71.
      Results follow:

CO shows three of a kind, jacks(J A).
      Hero shows two pairs, queens and jacks(Q A).

CO wins with three of a kind, jacks(J A).

Kdyby měl KK/AA tak to beru, ale tenhle trest za správný rozhodnutí je dost krutej

pauzička do konce dne na vychladnutí... zkusim najít shop, kde berou Sklansky bucks :D

a pak to bude chtít víc volume... to tohle vyřeší

EDIT: +si musím dávat pozor když huntim u stolu fishky abych nezašel moc daleko. Sice asi jen -80bb celkem včetně badbeatu, ale hra děsná. /EDIT

u tohohle postu je samozřejmě threadsaver nutností :-)
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      ja som takto podobne nasypal 2 BI do jednej fishe v sobotu...potom som to radsej vzdal..a siel som pit.

Threadsaver: vyhlasujem sutaz, kto na tom obrazku najde ako prvy vodopad. :D
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Právě jsem se registroval do nedělního živého "freerolu s r+a" v pražském kartáči. Jsem zvědavej jak to bude vypadat, pak poreferuju :)

Kdyby někdo šel taky dejte vědět
    • rogue34
      rogue34
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 142
      YourDoom původně napsal
      ...
      zjistil jsem, že v mojí oblíbené čajaovně se občas hraje poker (supersoft ~20CZK turnaje) -> přijít, dát si vodnici+čaj a odejít s více penězi (v reálu jde o to hlavně přestat dávat najevo fyzické ready při live game pro případ, že bych v budoucnu chtěl hrát live)
      ...
      Čus ;) ,
      v jaké čajovně sou ty turnaje? ...že bych si někdy taky přišel zahrát :) ). A nemusíš se bát, že ti budu čeřit vodu; já sem naprostá turnajová fish :D .
      Díky a GL u stolů ;) .

P.S. Dobrej blog a taky rád pročítám tvoje posty v HJ foru ;) .
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Kam ti mám poslat ten dolar?
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Krátké ohlédnutí za důvody proč jsem se zlepšil (seřazeno dle mého subjektivního názoru od nejdůležitějšího)

občas (bohužel ne vždy) u pokru přemýšlím
      dělám review po každé session
      konečně jsem se naučil valuebetovat na přijatelné úrovni (+handreading)
      výrazně méně tiltuju + méně spews
      základní tableselection + seatselection

teď chci zapracovat hlavně na volume

@Alficor: domluvíme přes PM, screennames sice nepovažuji za přísně tajné, ale ani za naprosto veřejné

@Rogue: Shangri-la (Bělehradská ul. v Praze), ale je to dost random

Dostal jsem nápad - co udělat v Praze nějakou microcashku mezi strategistama, kteří jsou zvyklí na online, ale rádi by do budoucna zkusili live? Blindy třeba 0.1/0.2 CZK - prostě trénink - těžko na cvičišti, lehko na bojišti
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      YourDoom původně napsal
      Dostal jsem nápad - co udělat v Praze nějakou microcashku mezi strategistama, kteří jsou zvyklí na online, ale rádi by do budoucna zkusili live? Blindy třeba 0.1/0.2 CZK - prostě trénink - těžko na cvičišti, lehko na bojišti
      Ja som urcite in ;)
      btw kde v Prahe byvas? Ja na Budejovickej...

a nechces dat niekedy sweat session?
    • rogue34
      rogue34
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 142
      YourDoom původně napsal
      Krátké ohlédnutí za důvody proč jsem se zlepšil (seřazeno dle mého subjektivního názoru od nejdůležitějšího)

občas (bohužel ne vždy) u pokru přemýšlím
      dělám review po každé session
      konečně jsem se naučil valuebetovat na přijatelné úrovni (+handreading)
      výrazně méně tiltuju + méně spews
      základní tableselection + seatselection
      congratz ;)

YourDoom původně napsal
      @Rogue: Shangri-la (Bělehradská ul. v Praze), ale je to dost random
      díky ;)

YourDoom původně napsal
      I´m IN! :f_cool:
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Live turnaje v neděli a dneska byly zajímavá zkušenost... prvně pro mě byl problém se srovnat s rychlostí 30-40 hand za hodinu, absolutně jsem se vykašlal na maskování readů, vždy se díval na karty až když jsem byl na řadě a zkoušel readovat soupeře + klasická turnajová strategie

Pár hand opravdu překvapilo... z dneška: (teda pokud si to dobře pamatuju :) )
      3 limpeři a BB: flop (425) KKJ
      donkdeluxe bets 200, typekcoutohohralonline raises to 400, passivefish 3bets to 800, randomlimper folds, donkdeluxe calls, typekcoutohohralonline folds.

turn: blank (2425)
      donkdeluxe checks, passivefish bets 500, donkdeluxe calls

river: blank (3425)
      donkdeluxe checks, passivefish bets all-in (nevim kolik presne), donkdeluxe calls

passive fish ukazala AK, donkdeluxe ukázal Q3 (nic, ani gutshot asi už byl pot commited kvůli tomu bluffbetu 200 :) )

občas tady člověk vidí opravdu absurdní bluffy, prostě akvárko :) akorát jsem neměl štěstí při točení v push/foldech :( takže 2x busto bez ceny

@Pokrovec Sweata někdy určitě můžem dát :)

ad tréningová cashovka - zatím jsme 3, ještě zkusim sehnat pár strategistů a v nejhorším bych zalovil na nějakém live turnaji

a ještě jeden threadsaver :)
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Ve videích je moje session okomentovaná twinem

na rapid jsem dal ke stažení celou session bez komentářů(rar) a staty(txt)
      k přehrání videa je třeba camtasia (je to "surové" video)
      Video nesmíte upravovat a/nebo distribuovat (ale můžete poslat link na tenhle post)
    • 1
    • 2