STT turbo: BvB, 54o, vypustit +EV spot?

• KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Poker Stars $3.16+$0.34 No Limit Hold'em Tournament - t150/t300 Blinds + t25 - 3 players - View hand 1353852
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t4509 M = 8.59
      Hero (SB): t8039 M = 15.31
      BB: t952 M = 1.81

Pre Flop: (t525) Hero is SB with 5 :diamond: 4 :club:
      2 folds

Ahoj,

vím, že podle ICM je to push i když bych věřil, že callne asi 80% hand... (Což byl v té hře můj předpoklad), ale stejně jsem zahodil kvůli tomuhle:

Chtěl jsem se zeptat do jaké míry se dá použít tahle myšlenka:

Čím déle budu mít hráče na BB ve hře, tím víc dokážu zkrouhnout hráči na BTN stack v dalších kolech, protože bude velmi riskaverse.

Hráč na BTN byl extra slabý a hlavně tight/passive věděl jsem, že u něj mám obrovskou FE, takže jsem pustil i tak +EV spot, abych udržel zola ve hře a příště mohl pushnout v podstatě ATC s tím, že BTN mi necallne téměř nic a na SB budu mít už o něco větší FE, takže ho možná ve hře udržím po ještě jedno kolo.

Ptám se teda spíš teoreticky, je lepší pokusit se vyřadit hráče na SB hned a pushnout tady nebo pokud vím, že mám v téhle podobě celkem velkou edge pokusit se snížit stack hráče na BTN a tím razantně zvýšit equity na 1. místo? :)

Díky za pomoc,
      cya

KillerFishes
  • 4 odpovědí
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Evidentně se nikomu nechce odpovědět :) )

Budu to teda brát tak, že záleží na mě a je to různé situace od situace :f_biggrin:

Cya,
      KillerFishes
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Já bych taky foldnul.. z mých zkušeností BB s takhle malým stackem calluje s any two a i proti téhle range jsme 38%. Raději mu dám ty blindy a ante než abych ho zdvojnásobil.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

54o opravdu tady můžeme složit. Jen pár špatných soupeřů nám tady něco složí, popř složí jen ty opravdu nejhorší handy, takže si stojíme dost špatně.

S tím udržením shortstacka je to to tady problematičtější, protože bych si nedělal iluzi, že nám nějaký lepší hráč na SB se stackem kolem 4bb bude moc skládat. Ale unknown nám tady může skládat ještě dost.
      Nicméně pushovat další handu určitě nechceme, protože nemá smysl dávat tam 15bb, obzvlášť pokud je ten hráč tight passive, stačí obyčejný raise.
      Ale obecně tahle myšlenka k okrádání middle stacka je určitě správná, pokud se nechá, což tento asi nechá.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Sila tvojej ruky len trochu prevyšuje BE, takže foldom veľa neskazíš. Čítal som o takom prístupe, keď je dobré bigstackovi držať si smallstacka v hre na bubline, aby mohol oberať stredné stacky o chipsy. Myslím si, že to je podobný prípad.