BLOG: Bartyx FR Cash Game NL2

• Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      Tak jak jsem si zadal ve svém představení zde, zakládám blog o začátcích mé kariéry CG hráče.

Depositnul jsem tedy 50$ na Party Poker hlavně z toho důvodu, že je to jediná herna, kterou mám tracklou přes Poker Strategy a nemožnost přečíst si stříbrné články o CG je rozhodně -EV. Jak již jsem psal v představení, budu se snažit ze začátku soustředit na SSS a trochu se na ní rozehrát, což mi dá čas perfektně nastudovat všechny bronzové články o BSS. Doufám taky, že až začnu přecházet na BSS, budu už stříbrňák a budu se moci věnovat dalšímu studiu (k stříbrné placce mi doufám dopomůže taky deposit na MB, viz můj dotaz zde).

Jak jinaj jsem začal na NL2, i když BR pro SSS mám vpodstatě i na NL10. Nebudu ovšem nic pokoušet a budu se snažit rozehrát spíš na nižších limitech. Zatím nemám žádný objektivní graf k postnutí, protože jsem dnes začal, takže 50 hand sem dávat nebudu, i když jsem na nich udělal něco přes dolar. :f_biggrin:

Abych byl moderní, vytyčím si tedy nějaké cíle na bližší budoucnost.

[] Nastudovat komplet bronzovou BSS minimálně 2x každý článek
      [] Zkouknout všechna videa od Twinna
      [] Snažit se každý týden navštěvovat Twinnův coaching
      [] Nepřecházet na BSS dokud nebudu mít opravdu zmáklou teorii a odehráno aspoň 10 000 hand se SSS
      [] Tento týden splnit bronzový test a přihlásit se do dalšího losování

Nakonec ještě musím dodat, že jsem se rozhodl k závažnému životnímu rozhodnutí a to takovému, že se ostříhám po deseti letech pěstování dlouhých vlasů. Už jsem si koupil láhev whiskey, tu dneska načnu, vypiju a ráno se chci vzbudit krátkovlasatej :s_biggrin:

Threadsaver dávat nebudu, abych vůbec poznal, zda to někoho baví číst. Ale příště už bude.
  • 38 odpovědí
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Good luck kolego v blogu. Budu tě sledovat. Nechť tě EV+ situace provází na každém kroku a tvá křivka ať se jen horních pater dotýká. :D
    • JoseSVK
      JoseSVK
      Bronz
      Registrace: 28.06.2009 Příspěvky: 48
      Bartyx původně napsal

[] Nepřecházet na BSS dokud nebudu mít opravdu zmáklou teorii a odehráno aspoň 10 000 hand se SSS
      GL do buducna, ale k tomuto bodu by som mal jednu otazku. ako postupujes pri SSS? lebo na PP je minimum ku stolu 30BB, ale v ramci SSS by sa malo ku stolu brat len 20BB. pri akej hranici potom opustas stol?
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Nevím, zda je to úplně idální řešení, ale mám to posunutý.

Na NL2 bych měl chodit ke stolu se 0,40$ dokupovat při 0,30 a odcházet při 0,50. Já si můžu vzít na PP 0,60, takže dokupuji při 0,50 a odcházím při 0,70.
      Matematicky je to sice špatně, ale myslím, že mi to hru zas tolik nenabourává. Ale většinou to je se SSS stejně tak, že odcházíš po trefenym all inu, takže máš třeba dolar.

Jediný nebezpečí v tom vidím takový, že musím mít asi bezpečnější BRM, kvůli tomu, že v all inech prohrávám víc, než bych podle strategie měl.
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Registrace: 07.06.2011 Příspěvky: 1,428
      Pěkný začátek blogu.

Ja sice hral vždy radši BSS. ale SSS ma taky neco do sebe. Tak at te to hituje :f_p:

Škoda těch vlasů :s_cry: ,ale whiskey myslím pomohla s prvotním šokem :s_biggrin:

Co používáš za soft???
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Já si prostě zatím na BSS nevěřím. Pilně studuju (a musím říct, že ty strategické články jsou fakt excelentně napsaný a přeložený) a časem se na BSS taky přeorientuju, ale zatím se na to necítím.

Whiskey (konkrétně Tullamore Dew) jsem nakonec vypil dvě flašky, vlasy jsou dole a já jsem nadmíru spokojenej. Tolik se nepotím a po dlouhé době jsem nemusel po sprše půl hodiny vlasy rozčesávat, sušit a tak. Dneska mi to přijde jako kravina, že jsem vůbec někdy dlouhý vlasy měl.

Co se softu týče, tak mám HEM (teda pokud myslíš ten na analýzu). Onehdy jsem ho koupil i se SngWizardem, když jsem ještě zkoušel SnG.
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Tullamore Dew mlask :)

Mě zas jde proti srsti :s_biggrin: ta SSS. Já mam rad pěkně full stack :) titltuje mě když mám malo

nějaký progress??
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Snažím se hrát co to jde, ale nějak mi to nevychází. Mám hroznou smůlu na to, že když k tomu sednu a rozehraju se, tak po chvíli někdo volá kvůli práci (a to prostě vzít musím), nebo někdo přijede za mnou domů, takže moje session jsou relativně krátké. Stihnu jich ale i víc za den, ale nevím, zda je to zrovna dobré.

Určil jsem si cíl, že budu hrát alespoň 200 hand za den, což se mi dneska podařilo (včera jsem ovšem zahrál asi jen 50).

Co se týče výsledků, tak se zatím držím v plusu kolem 60 centů, což je docela good. Graf zatím postovat nebudu, protože je opravdu neobjektivní a hrozně se na něm projevují ty vyhrané/prohrané allin situace, do kterých se se SSS dostávám relativně často (skoro pokaždé, když mi něco přijde).

Hodně se soustředím na studium BSS a myslím, že dosahuji poměru kolem 3:1 ve prospěch studia ke hře. Dnes bych chtěl ještě projet podruhé obě twinnova vida Step by step a večer se chystám na deposit freeroll, takže doufám, že se tam s někým z vás potkám, i když asi nic netrefím. Nehledě na to, že musím asi ve 3/4 na devět dojet pro přítelkyni do práce, takže budu tak půl hodiny sitting out. Snad to nějak přežiju :D
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Tak ten dnešní freeroll pro mě dopadl celkem smutně. Skončil jsem 108. a 102. už byl v penězích. Vylítl jsem na tuhle handu :D

No-Limit Hold'em Tournament, 500/1000 Blinds (10 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG+2 (t24130)
      Hero (BB) (t15320)
      Button (t72699)
      CO (t34286)
      SB (t61611)
      UTG+1 (t25387)
      MP2 (t16235)
      MP1 (t17255)
      UTG (t32027)
      MP3 (t31484)

Hero's M: 10.21

Preflop: Hero is BB with ,
      3 folds, MP1 bets t2500, 1 fold, MP3 calls t2500, CO calls t2500, 2 folds, Hero calls t1500

Flop: (t10500) , , (4 players)
      Hero bets t8625, MP1 raises t14655, 2 folds, Hero calls t4095

Turn: (t35940) (2 players)

River: (t35940) (2 players)

Total pot: t35940

Results:
      Hero had A, J (three of a kind, Jacks).
      MP1 had Q, K (straight, King high).
      Outcome: MP1 won t36940

Nejlepší je mít na turnu 91% na výhru (4 outy pro villaina) a na riveru už nic :D Ten flop mi nepřipadal až tak drawy a podle statů byl dost tight, tak sem nečekal že to protočí s offsuit connectorem se 17 big blindama vpodstatě už na bublině :D
      Každopádně škoda, vytočit tuhle handu, tak jsem mohl skončit docela vysoko myslím :D

EDIT: Tak jsem to prohnal jiným konvertorem. Tenhle neumí turnaje podle toho, co je tam napsáno.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Bartyx původně napsal
      Nevim ale, proč to neukazuje sázky.
      no su v podstate 2 moznosti:
      1. hral si fixed limit freeroll
      2. nastala chyba pri konvertovani

tipol by som to na druhu moznost vzhladom na pot size v zatvorke :)
    • QubaBuba
      QubaBuba
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 152
      GL pri plneni cilu, imho se na nl2 rozkoukas hodne rychle. Staci chapat zakladni principy, a nenechat se vyprovokovat k nejakym silenym bluffum. :) Za chvili uvidis, ze ti to prijde jako nuda, a jen budes cekat na BR pro vyssi limit.

Btw, co je threadsaver?
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Threadsaver je obrázek zobrazující většinou nějakou překrásnou holku s dokonalejma přednostma, kterej má zachránit ten thread. Když už nikoho nebaví číst ty plky v blogu, aspoň se podívá na tu kočku :D
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Bartyx původně napsal
      Threadsaver je obrázek zobrazující většinou nějakou překrásnou holku s dokonalejma přednostma, kterej má zachránit ten thread. Když už nikoho nebaví číst ty plky v blogu, aspoň se podívá na tu kočku :D
      líp bych to neřekl.když už graf stoji za houby tak threadsaver to vždy zachrání
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      škoda toho freerollu. taky mě příští týden čeká :) tak doufam že něco hitnem
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Tak dneska první den nového měsíce a můj zadaný cíl, zahrát 200h denně jsem dnes splnil relativně úspěšně.

Doufám, že budu mít každej den čas těch 200 hand dávat, protože jak vidíte na obrázku, na jednom FR stole to trvá docela dlouho. Chvíli (asi tak 10min) jsem zkusil hrát dva stoly a docela to šlo. Dokázal jsem hrát dobrou hru, takže to asi zítra zkusím na celou session a doufám, že ji tak i zkrátím a dostanu se víc do akce.

Graf zatím pořád dávat nebudu, protože nějakejch 500 hand je furt málo. Jen prozradím, že jsem 256BB v plusu bez výraznějších downswingů, takže zatím se cítím dobře.

Začínám dost přemejšlet o svojí hře a nehraju tak úplně SSS ABC. Svoji range se snažím upravovat podle situace. Pokračuji ve studiu BSS a myslím, že pokud mi tohle tempo vydrží, příští měsíc už bych mohl přejít. Dnes už mě čeká jen znovu shlédnout Steb by Step part 2 od twinna a pak už jen na pivečko.

Přídám kalendář, pro který mě inspiroval QubaBuba a uvidíme, jak mi to půjde.

No a nakonec teda první threadsaver tohoto blogu :f_biggrin:

• nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      GL bro :)
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      super kalendář. asi ho taky využiju ;)

jinak plán je taky dobrej,budu sledovat jak to plníš :f_grin:
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Tak dneska jsem bohužel nesplnil plán odehrát 200 hand a to asi hlavně díky Wimbledonu, kterej jsem prostě musel vidět a nelituju toho. Petra to tam rozsekala slušně :-) Teď už mě tlačí čas, takže to neodehraju, ale i těch 115 mi něco dalo.

Co se týče hry, tak jsem hrál celou session 2 stoly a myslím, že to docela zvládám, takže to budu praktikovat i dál.
      Nakonec mě začalo trochu tiltovat to, že už nemám moc času a taky jsem narazil na hrozně tight stůl, kterej mi prostě nevyhovoval a nebylo tam na koho útočit, takže téměř veškerej profit ze stolu byl ze stealů, který naštěstí díky tight atmosféře vycházely docela good.

Na čem musím zapracovat je sledovat můj stack. Několikrát se mi stalo, že jsem cbetoval na turnu tak, že mi zbylo ve stacku třeba 5 centů, což je chyba a měl to být all in. Ale vím o tom a snažím se na to zaměřit.

Co se studia týče, dneska jsem zopakoval celou basic sekci BSS ve formě videa, což mi trochu doplnilo to, co mi třeba v článcích uteklo. Zítra se chci zaměřit na studium bronze článků na plno (některý už mám přečtený dvakrát, ale pořád mi nějaký chyběj).

Uvidíme, jak to půjde, ale zatím jsem spokojenej a myslím, že začínám dost dobře přemýšlet ve stylu BSS a přechod nebude tolik bolet a snad nepřinese žádný swingy směrem dolů.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, v nowysovom blogu si napísal

Bartyx původně napsal
      Hraju na Párty a tam si můžu vzít minimálně 30bb. Je to sice špatně, ale co se dá dělat, většina heren teď blokuje SSS nějakým způsobem, protože je to moc profitabilní. Mám to tedy trochu upravený.

Mňa by dosť zaujímalo, akým spôsobom si si to na 30bb upravil. :f_love:
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Mrkni o pár postů nahoru, tam se mě na to taky někdo ptal. Mám to spočítaný přesně, ale to nemá cenu řešit, tak jsem to upravil jen tak zběžně s tím, že mám bezpečnější roll.

Jinak co se týče dnešní session, tak jsem splnil 200h v pohodě, jen se mi moc nedařilo. Často jsem narážel na river hit straight a takový kraviny, takže jsem tam nechal asi 150bb dneska. Těší mě však fakt, že jsem jak podle vlastního pocitu, tak podle statů hrál stejně, jako obvykle, takže to byly fakt jen bad beaty.

Dneska se jako spousta dalších lidí chystám na ten freeroll, takže se uvidíme na final tablu :D
    • 1
    • 2