BLOG: filip212-blog

• filip212
      filip212
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2010 Příspěvky: 307
      Ahoj,
      volám sa Filip, pokru sa venujem už 2 roky.Hrávam väčšinou No Limit ale teraz som dostal no deposit bonus 10$ na Cake Pokri tak hrám Fixed Limit kôli podmienkam bonusu.
      Za 2 roky čo poker hrám som si prečítal rôzne články o stratégiach, player readoch atď... takže dovolím si tvrdiť že už ako-tak poker na mikro limitoch hrať viem.Samozrejme že sú aj lepší hráči ako ja, ale tak isto aj horší. :)

Ciele do konca júla:
      :spade: Získať strieborný status
      :spade: Prečítať ďalšie články o fixed aj no limit pokri
      :spade: Zlepšiť svoju hru aspoń o 20%
      :spade:P rejsť z limitu 0.02/0,04 FL na 0,05/0.10
      :spade: Každý týždeň odohrať minimálne 3k hand
      :spade: Nahrať dostatočné množstvo FPP aby som mohol prejsť na vyšší limit a hrať aj no limit

A to je na začiatok asi tak všetko :)

Graf:

Uploaded with ImageShack.us
  • 92 odpovědí
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Blahozelam k prvemu FL blogu v nasej komunite! :f_cool:

Uvod je napisany velmi dobre, tak nech ti vydrzi nadsenie a winrate!

btw: PT3 vie urcite exportovat grafy ako obrazky, takze nemusi robit screenshot celej obrazovky (netusim ale kde, kedze som ho vyse roka nepouzival)

btw2: hravas SH alebo FR?
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Ďakujem, ďalší Graf už skúsim exportovať. :)
      Hrávam Full Ringy aj Short Handed záleží od toho akú mám náladu a hlavne to na čo sa cíti moja trpezlivosť. :s_biggrin:
      Takže to vpodstate striedam. :)

//EDIT Nakoľko už 3 dni tiltujem a na Everest pokri som z 50$ bonusu urobil 19,97$ rozhodol som si dať 3 dni pauzu od pokru. :)
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      No takže tilt ja zamnov aspoň na FL to tak vizerá ísť von s kamarátkami vždy dobre naladí :) nejdem už pokúšať túto noc sa poriadne vyspím ráno si pustím dáku peknú pesníčku a myslím že som z tiltu von. :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      filip212 původně napsal
      No takže tilt ja zamnov aspoň na FL to tak vizerá ísť von s kamarátkami vždy dobre naladí :) nejdem už pokúšať túto noc sa poriadne vyspím ráno si pustím dáku peknú pesníčku a myslím že som z tiltu von. :)
      Od Teba by sme si mali vziať príklad všetci mi, čo si myslíme, že na tilt stačí 10 minút pauza, vyjsť si na balkón, rozdýchať a vrátiť sa k tablu. :f_cry:
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Tak neviem mne niekedy stačí aj tých 10-20 minút a potom tilt na sebe ešte cítim v pocitoch ale dokážem udržať taktiku a hrať ako-tak optimálne ale neni to úplne ono.Najlepšie je vtedy chytiť upswing a vrátiť sa do regular hry.
      Ale ja som si tento tilt tými 3 dňami vážne dostal do takého štádia že som potreboval naozaj dlhšiu pauzu dokonca ešte teraz ho na sebe trocha slabšie cítim ale ráno to už bude hádam úplne vpohode. :)
      Asi si pre istotu ráno napíšem na dáky papierik veci:
      Hraj iba z dobrej pozície na tvoje karty a nemaj zbytočne veľkú range!
      Zbytočne nebluffuj keď si niesi 100% istý že protihráč/i zložia!
      Zo small blindu folduj všetko okrem AA,KK,QQ-JJ iba calluj!
      Ak cítiš tilt daj si 30 minút pauzu!
      100% sa venuj hre a hraj dobre!

Myslíte že by to mohlo mať nejaký účinok? :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Ak si to vylepíš pred oči, malo by to pomôcť :) Ale je to individuálne, niekomu nepomôže ani keď si to vytetuje na xicht :D Čo sa týka hrania zo SB, mám podobný problém, limpujem odtiaľ veľmi loose (hlavne ak predomnou limplo pol stola a vytvorili väčší pot), je to hrozné lákadlo keď máš doplatiť iba polovicu.
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      To áno :D môj najväčší problém je zložiť K,8s alebo niečo z tých vyšších kariet a nie úplne nízkych keď je to suited.Alebo keď mám K,K a na flope je A príde ďalšie veľmi dobre vyreadujem že on tú trojicu alebo full house má ale ja sa proste musím pozrieť až na koniec a zapaltiť si za to.
      Alebo keď mám nejaký read že má niekto lepšiu handu ako ja ale aj tak si poviem že čo keď bluffuje a dorovnám.
      Toto sú asi moje najväčšie chyby ktoré robím.
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Tu je graf môjho tiltu proste...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Zdá sa že máme podobné problémy. Tiež dosť často očakávam od protihráča blaf a neverím mu nič. :) Ja ale i sám veľmi rád a niekedy i celkom dobre blafujem - takže asi na základe toho pristupujem i k ostatným :D . Akurát včera som v MTTčku prišiel o celý stack, kedy som blafoval s párom osmičiek na ruke proti flopu KJJ a turnu K do all inu a borec vytiahol KK (štvoricu).

Alebo keď mám nejaký read že má niekto lepšiu handu ako ja ale aj tak si poviem že čo keď bluffuje a dorovnám.

Na toto je asi dobrý liek pár lekcií základov pokrovej matematiky (pot odds, outs...) a naučiť sa tým disciplinovane riadiť. Ja už to teoreticky zvládnuté mám, ale vo víre hrania sa často utiltnem :f_mad:

BTW mne sa podarilo z jedného dňa spraviť v megatilte z 50USD 15USD (odvtedy viem prečo sa tá herňa volá Full Tilt), bola to výborná a cenná lekcia, teraz som za ňu rád. Mám jasne daný stop loss a snažím sa pracovať na mindsete. Držím palce a dúfam že sa rýchlo odrazíš od dna a Tvoj blog bude rásť rovnako ako Tvoj roll :f_cool:
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      No len pri online pokri kým spočítam outs a pot odds tak nestíham nič :D
      Preto sa riadim inštinktami len keď som v tilte vizerá to ako na grafe vyššie :D
      Tak isto si rád zabluffujem pokial netiltujem ale hrám svoju dobrú hru tak hrám zo začiatku veľmi tight urobím si dobrú table image a potom postupne začínam bluffovať keď mi niečo nepríde.Samozrejme moc nerozširujem range.
      Len bluffy mi začnú uchádzať a začnem rozširovať range práve keď tiltujem a to je môj problém.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Ďalší náš spoločný problém - inštinkty :D Ja na intuíciu dám fakt dosť (aj keď niekedy sklame), ale napriek mojej nechuti k vysokoškolskej matike sa skutočne snažím zapracovať na rýchlopočítaní v pokri. Myslím že by sme to mali zo začiatku dotiahnuť aspoň na nejaký hrubší poloinštinktívny odhado-výpočet. Ty hráš i FL a tam je matika myslím ešte dôležitejšia než v NL.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Fiskantes původně napsal
      Zdá sa že máme podobné problémy. Tiež dosť často očakávam od protihráča blaf a neverím mu nič. :)
      filip212 původně napsal
      Vy dva prostě doufáte, že to protihráč nemá. I kdyby to byla jedna jediná kombinace, kterou porážíte, tak co kdyby, že? :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Nie, nedúfam...to je zlé slovo. Ja mu to proste, hajzlovi prolhanému, neverím! :s_evil:
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Neviem práve v tom FL mi inštinkty fungujú na 90% :D
      Aj keď sú pot odds na call zlé v 90% prípadoch kedy inštinkty radia call alebo raise mi niečo príde alebo súper bluffuje a mám lepšie over karty.
      Ale inak vo FL mávaš väčšinou dobré pot odds lebo keď idete taký 5 do hry a pot je napr. ja nvm 0,20$ a teraz môžu betnúť iba 0,02$ pokiaľ dakto nereraisne na 0,04 a na flope sa dá raisovať sa mi zdá iba po 0,08$ tak sú pot odds celkom dobré.Potom môžeš už raisovať po 0,04$ až do 0,16$ takže pot odds tu nehrajú až takú rolu.Skôr čo držíš na ruke.
      Na FL hrávam naozaj tight a netiltujem tam až tak lebo aj keď prehrám tak nedokážem prehrať v jednej hre celý buy in.
      Dokonca sa mi proti tight hráčom a kameňom darí úspešne bluffovať :D Tak isto robím table image tight a potom pridávam bluff.
      Neviem možno mám na FL fakt talent alebo čo ale dokážem ho hrať lepšie ako NL.
      Snažím sa hrať naozaj dobré kombinácie a nerobiť chyby a funguje mi to.
      Väčšinou hrávam tak 4 table to je zatiaľ najviac čo zvládam aj to len tak-tak s odretými ušami a najlepšie sa mi hrá na 3 stoloch lebo neprehlaidam draw a dakedy 2 pári.
      Graf z FL:
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Fiskantes původně napsal
      Nie, nedúfam...to je zlé slovo. Ja mu to proste, hajzlovi prolhanému, neverím! :s_evil:
      Ja mám proste read ale ako keby som svojím readom neveril alebo čo proste sa musím pozrieť či som mal pravdu :D
    • bubinko05
      bubinko05
      Bronz
      Registrace: 20.12.2010 Příspěvky: 1,057
      filip212 původně napsal
      Tu je graf môjho tiltu proste...
      celkom dost na NL 2
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      filip212 původně napsal
      Fiskantes původně napsal
      Ja mám proste read ale ako keby som svojím readom neveril alebo čo proste sa musím pozrieť či som mal pravdu :D
      Tiež dobré. proste Sherlock Holmes chce vedieť či mal pravdu a testuje svoje dedukcie a Komisár Rex proste chce chytiť zlodeja pri čine. Odlišná motivácia, rovnaký výsledok :f_biggrin:

Neviem možno mám na FL fakt talent alebo čo ale dokážem ho hrať lepšie ako NL.

To Ti závidím, ja pendlujem od SnG cez CG do MTT a nazad, stále som však výrazný talent na nič nenašiel. Všetko tak nejak "ide".Jo a teším sa na updaty Tvojho blogu čoraz viac ;)
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Takže dnešný Graf:

Troška som prehral nechodili mi karty na flop a keď prišli turn a river sa väčšinou otočil proti mne.
      Samozrejme robil som aj chyby som si ich vedomí a idem na nich popracovať. :)
      Čo sa týka silver statusu zajtra by som ho mal mať :) :f_love:
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Cake - $0.02/$0.04 - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 3

attd***1 (BB): $0.73
      Vedu***3 (UTG): $0.58
      DKch***4 (UTG+1): $1.12
      Cake***5 (MP): $0.81
      mhol***7 (MP+1): $0.87
      ike7***8 (CO): $1.07
      filip212 (BTN): $1.57
      ivan***10 (SB): $0.78

ivan***10 posts SB $0.01, attd***1 posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) filip212 has K:heart: K:spade:

fold, fold, Cake***5 raises to $0.04, fold, fold, filip212 raises to $0.06, ivan***10 calls $0.05, attd***1 calls $0.04, Cake***5 calls $0.02

Flop: ($0.24, 4 players) 4:spade: T:diamond: 5:club:
      ivan***10 checks, attd***1 checks, Cake***5 bets $0.02, filip212 raises to $0.04, fold, attd***1 calls $0.04, Cake***5 raises to $0.06, filip212 raises to $0.08, attd***1 calls $0.04, Cake***5 calls $0.02

Turn: ($0.48, 3 players) 6:heart:
      attd***1 checks, Cake***5 bets $0.04, filip212 raises to $0.08, fold, Cake***5 raises to $0.12, filip212 calls $0.04

River: ($0.72, 2 players) T:spade:
      Cake***5 bets $0.04, filip212 calls $0.04

Cake***5 shows 2:club: 3:diamond: (Straight, Six High) (PreFlop 15%, Flop 34%, Turn 100%)
      filip212 mucks K:heart: K:spade: (Two Pair, Kings and Tens) (PreFlop 85%, Flop 66%, Turn 0%)
      Cake***5 wins $0.75

Uff :D radšej sit out nachvíľu lebo jáj :D