Live CG, trpělivost TAG hráče

• schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Ahoj,
      chtěl bych se zeptat, jak si dokážete udržet koncentraci a trpělivost, když vám třeba hodinu nechodí karty. V online se to stává málokdy, když hraju aspoň 2 stoly.

Nicméně včera jsem hrál live CG, stůl byl extrémně Loose, proto jsem se hodně zatáhnul. Nicméně nejlepší karty, které mi chodily byly nízké páry a broadway typu KQo apod., na zadníá pozici mi nepřišlo nic. Jak si dokážete udržet trpělivost?

Dík za vaše názory - jak ohledně trpělivosti, tak i vaše zkušenosti s těmito typy cashky (co se hrálo viz níže) a jak se vám daří tyto stoly porážet.

Dík.

Jirka

(Pro info, blindy 1/2 Kč, ale na stole po hodině hry přes 10.000,- a k ránu se jeden pot vyšplhal do výše 8.500,-, po většinu času se hrál fullring 9 hráčů)
  • 16 odpovědí
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      Mě tohle nikdy moc netiltovalo. Prostě si pořád opakuju, že čím víc je stůl loose, tím víc musím být tight a naopak. Ovšem pokud už mi to začne opravdu vadit, tak to prostě ukončím. U live se to dá řešit sit outem a odskočením na pivko/panáka/cigárko.
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      osobne s tym nemam skoro vobec ziadne skusenosti ale viem si predstavit ze by som sa snazil co najviac citat hracov zaradovat ich do kategorii a snazil sa odhadnut range s ktorym hraju...

Btw super thread, velmi ma to zaujima kedze chcem aj ja zacat pomaly hrat live
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Bartyx původně napsal
      Mě tohle nikdy moc netiltovalo. Prostě si pořád opakuju, že čím víc je stůl loose, tím víc musím být tight a naopak. Ovšem pokud už mi to začne opravdu vadit, tak to prostě ukončím. U live se to dá řešit sit outem a odskočením na pivko/panáka/cigárko.
      Tohle bych chtěl umět :f_cry:
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Pokrovec původně napsal
      osobne s tym nemam skoro vobec ziadne skusenosti ale viem si predstavit ze by som sa snazil co najviac citat hracov zaradovat ich do kategorii a snazil sa odhadnut range s ktorym hraju...

Btw super thread, velmi ma to zaujima kedze chcem aj ja zacat pomaly hrat live
      Odhadovat range na takovém stole je strašně těžký. Běžné PFR jsou 25 Kč (12,5 BB), jeden člověk ho raisne na 75 a další 4 docallují. Pak tam ukážou karty jako J7o apod. Čte se to vážně špatně.
      Ale typově tam samozřejmě lze rozdělit na hráče a hračičky, co nemají problém tam přijít, rozpustit 2.000,- a zase jít. Jen je škoda, když to zrovna proti nim nepřijde :-)
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      Ahoj,

obcas si takto pinknem 5/10 a viem presne o com hovoris :)
      ja v takychto chvilach vyuzijem cas na to aby som sledoval hru superov, kedze sa tu uz pomaly vsetci pozname tak toho moc nakecame a preberame jednotlive hry.... ten cas tak ubehne neskutocne rychlo a nakoniec ma to bavi viac ako online...

k samotnej hre.. snazim sa vyuzit to co som za ten cas zistil a ked ma reraisuje niekto kto dve hodiny calloval tak foldujem TP, ak ma niekto obrovsky stack a snazi sa to vzdy urvat tak som viac loose :) ale hlavne sa snazim hrat post flop a chytat kombinacie ktore mam nasledne skvele zaplatene...

opakujem si dookola to iste .. slabe handy male poty.. silne handy velke poty..

majky
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      maikpp původně napsal
      Ahoj,

obcas si takto pinknem 5/10 a viem presne o com hovoris :)
      ja v takychto chvilach vyuzijem cas na to aby som sledoval hru superov, kedze sa tu uz pomaly vsetci pozname tak toho moc nakecame a preberame jednotlive hry.... ten cas tak ubehne neskutocne rychlo a nakoniec ma to bavi viac ako online...

k samotnej hre.. snazim sa vyuzit to co som za ten cas zistil a ked ma reraisuje niekto kto dve hodiny calloval tak foldujem TP, ak ma niekto obrovsky stack a snazi sa to vzdy urvat tak som viac loose :) ale hlavne sa snazim hrat post flop a chytat kombinacie ktore mam nasledne skvele zaplatene...

opakujem si dookola to iste .. slabe handy male poty.. silne handy velke poty..

majky
      Zlatá věta pro tyhle stoly :-) Jinak s handou, která má potenciál, se taky snažím co nejlevněji podívat na flop, protože implied odds jsou tady obrovské.
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Registrace: 21.08.2010 Příspěvky: 878
      dá se někde pravidelně hrát 1/2CZK live nebo to jsou homegames?

Moh bys doporučit nějaké zdroje na live poker tells a jejich skrývání/fingování?
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      YourDoom původně napsal
      dá se někde pravidelně hrát 1/2CZK live nebo to jsou homegames?

Moh bys doporučit nějaké zdroje na live poker tells a jejich skrývání/fingování?
      Ahoj - tohle je homegame. Nejmenší blindy jsem viděl v poker klubech 5/10.

Live poker tells je kapitola sama pro sebe. Teď vyšla kniha od Joe Navarra o poker tells, tu jsem ještě nečetl, ale četl jsem od něj jinou knihu, kde se zabývá signály těla obecně (nejen pro poker). Zaměřil jsem se na některé věci z té knihy a zjistil jsem, že v určitých situacích lidi skutečně dělají některé věci pravidelně. Ale! neexistuje pravidlo, že když má někdo handu, dělá nezaujatýho apod. Signály, které tělo dává, se týkají emocí a stavu mysli člověka. Tím chci říct, že když se člověk cítí sebejistě, nějak se chová. Když se cítí ohrožený (slabá handa), jeho tělo o tom dává signály. Když neví na čem je (marginální handa), také se nějak chová. Jenže kámen úrazu je v tom, že každý se cítí s určitou handou různě. Někdo si myslí, že je s TPTK hodně silný a podle toho se chová. Ty budeš považovat za silnou handu set, budeš myslet že ho má, a zahodíš mu overpair. Jenom body tells bych v pokeru rozhodně nesledoval, spíš bych to bral jako pomocný faktor při rozhodování.

Ber to prosím jako můj názor, ne jako neměnný fakt :-)

Jirka
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      ahoj,

tak dnes 3.00am som si sadol na 5/10 s BI 750,- a prave ted cashoutujem 3650,-, na zaciatok sa mi podarilo nachipovat s KK ked super mucknul po callu na rivru, potom sa do mna vyblafoval nejaky nemec ked som drzal KQ na Qh flope a posledny vacsi pot som bral na set desitek.
      potom som zbytocne klesol asi o 700,- ked som vedel ze som behind ale super ma tam mensimi betmi uviazal... ku koncu som bral par "mensich" potov

myslim ze som hral vcelku LAG ale kedze sa vacsinu casu nehralo pri plnom stole a po flope som pot vzdy kontrolval, tak to bola spravna strategia...

kedze FTP este nefici budem mat buduci tyzden dost casu na tuto live cash game.. a pokusim sa o tom referovat vo svojom blogu

gl

• zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      Ten zpusob hry cos me popsal me pripomina cashovky s play money. A pokud drzis v ruce AA, dva lide se pred tebou limpli, das standardni sazku 8 BB Ze stredni pozice. a tech 8 BB ti vycalluje treba 5 lidi vcetne obou blindu. Nebo jeste lepe jeden z nich hodi all in, a tech 5 lidi ho vycaluje. Tak sice z dlouhodobeho hlediska je to pro tebe vyhodny, Ale muze se stat. ze prijdes o nekolik buyinu nez vyhrajes prvni pot.

Jako kdyz hrajes s AA proti 5 lidem tak pokud nechytis set, muzes pomalu foldovat. Ale takovy board A 10 6 rainbow muze byt nebezpecny. Sance na backdoor flushe, nejake ty gunshot postupky je celkem realna. Zvlast pokud ti lide cekajici tyhle draw ty karty nezahodi ani kdyz jim hodis all in sazku.

Tady jsou dva zpusoby jak proti takovym hracum hrat.
      1) Budto s monster kartama davat brutalne vysokou sazku 20-30 BB, nebo rovnou all-in jit a doufat ze to necalne vic jak 2 lidi (obcas tohle nepomuze).

2) Hrat veskere spekulativni karty a cekat co ukaze flop, Hrat se da jakykoliv set na boadu, kde nehrozi flush ani postupka primo po flopu a to sazkou all-in. Lepsi jsou postupky a flushe, pokud ma clovek draw na nuts, tak doplatit sazky na flopu (teda pokud neni zvykem ze na flopu chodi uz all in)
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      zizelevak původně napsal
      ...
      Tady jsou dva zpusoby jak proti takovym hracum hrat.
      1) Budto s monster kartama davat brutalne vysokou sazku 20-30 BB, nebo rovnou all-in jit a doufat ze to necalne vic jak 2 lidi (obcas tohle nepomuze).
      ...

ak máš monster, tak je pre teba super, ak ti allin callne, čo najviac ľudí s horšou kartou (snáď až na extrémne teoretické prípady)... alebo sa mýlim?
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      FaulV16ke původně napsal

ak máš monster, tak je pre teba super, ak ti allin callne, čo najviac ľudí s horšou kartou (snáď až na extrémne teoretické prípady)... alebo sa mýlim?
      esa proti jedny random hande maji 85%, proti dvema 73%, proti trem 64%, proti ctyrem 55% a proti peti 49%... aneb petkrat nic umorilo esa

odpovez si sam, jestli flip je neco do ceho se zenes za kazdou cenu, zvlast v cashovce
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      qkj původně napsal
      FaulV16ke původně napsal

esa proti jedny random hande maji 85%, proti dvema 73%, proti trem 64%, proti ctyrem 55% a proti peti 49%... aneb petkrat nic umorilo esa

odpovez si sam, jestli flip je neco do ceho se zenes za kazdou cenu, zvlast v cashovce
      s esami 5way preflop? Za jeden stack pojdem allin aj s celym klubom KEDYKOLVEK.. :f_cool: Ak je tu niekto kto by nebol rad v 5way pote allin preflop s AA, tak by si mal znovu precitat zaklady pokru a co to znamena EV...
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      ok, tak jsem si zopakoval zaklady a samozrejme melu nesmysly... ale prisaham, ze jsem si doted myslel, ze je kazdej dalsi call nad max dva pekne na prd ;)

• Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      No taky jsem si pamatoval, že proti 5 lidem už si hodně blízko k 50%. Na druhou stranu vyhraješ 5krát tolik v 50% případů, čili je to pořád EV+ ;)

Proto by se i na živejch cashovkách měly dodržovat alespoň základní pravidla bankroll managementu ;)
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      jako tady byva problem ze ti obvykle nacalnou uplne random handy, proti nim bys tu polovicni sanci asi mel, ale handy necim zajimave.

Nejhorsi varianta co muze byt kdyz souperi maji konektory, konektory s jednou dirou. Aspon dva z nich drzi dve stejnobarvne karty a pokud mozno navzajem si neblokujou karty.

z dlouhodobeho hlesika je to samosebou vyhodne, ale je tam velka variace, a ze ten konkretni vecer prijdes o buyin je hodne vysoka, proste prijdes o ten 1 buyin hodne vysoka.