2 psychologické problémy

• Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 350
      Pociťuji, že jsem velmi náchylný na tilt. A to ze dvou psychologických problémů.

Když na NL2 během hodiny vydělám např. 5 dolarů, tak si připadám jako pán světa a začnu hrát hodně loose, moje hra se zhorší a brzy přijdu o víc, než jsem během té hodiny vyhrál během další hodiny.

Druhý problém je, když se už v první hodině dostanu dejme tomu těch 5 dolarů do mínusu na NL 2, to se je snažím honem vyhrát zpět, abych mohl jít spát s pocitem, že jsem skončil na nule - ovšem z 90% odcházím spát ještě s horším pocitem, protože třeba dalších 5 prohraju.

Máte nějaké metody, jak tomu tiltu zabránit?
  • 15 odpovědí
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Zkus si udělat nějakej demotivující plakát ve stylu

To tě třeba udrží v normálním stavu a nebudeš si připadat jako bůh.
    • xxxmartin11
      xxxmartin11
      Bronz
      Registrace: 24.05.2011 Příspěvky: 63
      no a co zkusit si dát po té ziskové hoďce ,10 minut pauzu a po pauze záčít znovu a jiný stůl- tím by se to mohlo odbourat
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Pokud se ti nestalo tohle, tak si nezažil tilt

Ale jinak si přečti nějaký články o mindsetu. Základy si přečteš tady: "Jak můžete ochránit své peníze před tiltem?"
      Základem je nedívat se na výhry a prohry, ale na dbát na to, aby jsme hráli svou A-Game, tedy vždy nejlépe pro každou jednotlivou situaci.

Jak by řekl Mike: "Fuck Tilt"
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Ic3g3org3 původně napsal
      Pokud se ti nestalo tohle, tak si nezažil tilt

Ale jinak si přečti nějaký články o mindsetu. Základy si přečteš tady: "Jak můžete ochránit své peníze před tiltem?"
      Základem je nedívat se na výhry a prohry, ale na dbát na to, aby jsme hráli svou A-Game, tedy vždy nejlépe pro každou jednotlivou situaci.

Jak by řekl Mike: "Fuck Tilt"
      :D :D :s_thumbsup:
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      tiltujes preto pretoze mas maly BR (usudzujem uz podla toho, ze hras NL2)

Na druhu stranu, beres to imho moc vazne, a kazdu prehru si beres asi osobne.

Co odporucam ja, pred kazdou handou co chces hrat si povedz:

Idem to hrat preto lebo ....
      Ak pride takyto board (samozrejme nie presne karty ale typ baordu) tak spravim toto a ak toto tak nieco ine.
      Skus si komentovat co robis a odovodnuj si to a neklikaj butony len random

glz
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 350
      No BR mám 100 USD, což je na NL2 dostačující.

No asi si to beru osobně, při rozhodujících situacích mě buší a někdy i bolí srdce, zkrátka určitě tam jsou emoce...

A na stav se dívám skoro pořád, tak to přestanu dělat ;)
    • ondrej91
      ondrej91
      Bronz
      Registrace: 27.06.2011 Příspěvky: 5
      já se naučil po hodině hry vypnout všechny stoly, protože po tý cca hodině už to moc nevnímám a nesoustředim se na to, jak hrajou ostatní, natož pak já, 20minut pauza, kafe, jiný stoly a jedu zase
    • Nothingus
      Nothingus
      Bronz
      Registrace: 21.05.2011 Příspěvky: 37
      hh to znám také z vlastního grindění na NL2, když už točím o fullstack tak se vždycky pořádně nadechnu a koukám jak na stůl padají karty a poté vydechu :) .

Když vytočím tak se jenom zasměji a jedu dál a když prohraji tak si tu handu přehraji v záznamu a snažím se analyzovat co jsem udělal špatně, pokud uvidím chybu na své straně tak si řeknu, že jsem blbec pokud to tam nějak naskáče tak si řeknu no pro tentokrát smůla a jedu dál snažím se na to zapomenout jinak bych musel vypnout session po každém bad beatu.

Pořád to chce mít svoji A game , kterou musíš dodržovat a jet si ve svém tempu. Pokud tě to tak rozhazuje tak si počkej třeba na lepší karty s kterýma máš větší potenciál něco vyhrát. Já hraji na tomto limitu tight a je to výborvná volba, protože lidi hodně hrají sračky a když pěčlivě vybíráš své startovní kombinace, tak tě budou stavět mnohem lépe v konfrotaci s lidma co tam jsou a výborně se dají obrat :)
    • ondrej91
      ondrej91
      Bronz
      Registrace: 27.06.2011 Příspěvky: 5
      k těm startovním kombinacím, já se na tomhle limitu držím skoro pořád tohohle:

AJs+ a 99+ navyšovat.
      AA, KK a QQ znovunavýšit na trojnásobek

(záleží vždy na situaci,
      pokud jde o hráče, co hraje hodně LOOSE či
      je ve hře více hráčů,
      můžete navýšit i více),

nižší páry 22-88 dorovnat.

nikdy totiž nevíš s čím tě kdo callne, často se mi stává, že se dostanu na river s protihráčem, kterej drží třeba 32o a to už jsou v potu třeba 2$, nechápu to tam, takže to chce pevný nervy předevšim
    • Nothingus
      Nothingus
      Bronz
      Registrace: 21.05.2011 Příspěvky: 37
      jo tohle hraji přesně jako ty hraji TOP 10%, sice vím, že je to nuda čekat na list, ale chci hlavně vyhrávat, ne si hrát na písečku to až se třeba dostanu na vyšší limity, tak to bude zas o nečem jiném, kde by každej prokoukl, že člověk tam sedí a čeká na pořádný karty, tady moc lidí neví proto je potřeba je obírat, nesnažím se bluffovat držím se hesla TIGHT is RIGHT :)
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      skoro se nabízí jednoduché řešení...nastavení stoplossu - je to článek Limity ztrát - ....pokud ho máš je potřeba se ho naučit správně používat - dělat jeho znovunastavení například po výhrách jakých píšeš..na začátku session třeba 3 BI, tak si řekneš už RESET - je nová session a můžu prohrát max 3 BI tudíž nejhůř skončíš na nule..

co se týče toho druhého tak tam prostě jedoduše před session stoplos a hraj dokud ho "etrefíš" a neřeš to , netrap se..připrav se na další den (kdo uteče v yhraje a může bojovat znova) a mezitím se vzdělávej se vtom (přehraj ty handy které tě stály nejvíc, atd atd) kvůli čemu jsi prohrál..
    • Snnopel
      Snnopel
      Bronz
      Registrace: 11.06.2010 Příspěvky: 349
      slyšel jsem že hodně pomáhá když si člověk třeba napíše velkým na papír něco ve stylu aby pokaždé když se na to podíva si uvědomil že by mohl dělat blbost ... víš že kamarádovi třeba pomohlo napsat na papír "folduj ty debile a nesnaž se je vybluffovat" a od té doby pokaždé když měl tendenci zkoušet bluffovat a mrknul na to tak foldnul :)

na těch nízkých limitech je stejnak strašná kravina bluffovat ;)
      každopadně at to frčí :) :s_cool:
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      Snnopel původně napsal
      "folduj ty debile a nesnaž se je vybluffovat"
      si asi budu muset vytisknout :D
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 294
      Čau, chci se zeptat jak se vyrovnáváte se situacema kdy hrajete a vyhrajete po nějaké době buy in, říkáte si jestli odejít od stolu a pak hrajete ještě chvíli a zrovna příjdou takové karty, že prostě musíte jít allin když to někdo pošle. No a jak na sviňu prohrajete. Mě pak lítá hlavou ty debile byl jsi např. 2,5$ v plusu a teď jsi na nule, měl jsi odejít dříve a jít k jinému stolu.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      czmorpheus původně napsal
      Čau, chci se zeptat jak se vyrovnáváte se situacema kdy hrajete a vyhrajete po nějaké době buy in, říkáte si jestli odejít od stolu a pak hrajete ještě chvíli a zrovna příjdou takové karty, že prostě musíte jít allin když to někdo pošle. No a jak na sviňu prohrajete. Mě pak lítá hlavou ty debile byl jsi např. 2,5$ v plusu a teď jsi na nule, měl jsi odejít dříve a jít k jinému stolu.
      Štandard, ak ten ťah bol EV positive a prehral si s esami proti nejakej recesii, tak si za odmenu kúp niečo pekné a netráp sa tým. Navyše, ak si mal pri stole fish, ktorá rozhadzovala centy všade naokolo, netreba odchádzať ani keď sa zdablíš.