zivej pokr vs online

• enzzo69
      enzzo69
      Bronz
      Registrace: 06.04.2010 Příspěvky: 75
      :spade: zdravim, pokr pres net hraju asi rok a pul. chtel bych zajit na nejakej zivej poker a proto by me zajimalo z ceho muzu bejt nejak prekvapenej nebo co prakvapilo vas , kdyz jste sli poprve hrat do kasina nebo klubu. jsem z brna tak by me nejakej brnak mohl doporucit kam jit nebo se podelit o zkusenosti. dik za odpoved
      zdar :club:
  • 21 odpovědí
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Překvapí tě, že lidi na live NL200 budou horší než lidi na online NL2 :f_biggrin:
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      enzzo69 původně napsal
      :spade: zdravim, pokr pres net hraju asi rok a pul. chtel bych zajit na nejakej zivej poker a proto by me zajimalo z ceho muzu bejt nejak prekvapenej nebo co prakvapilo vas , kdyz jste sli poprve hrat do kasina nebo klubu. jsem z brna tak by me nejakej brnak mohl doporucit kam jit nebo se podelit o zkusenosti. dik za odpoved
      Hlavně rychlost hry je úplně jiná. A na live musíš fakt sledovat hru ostatních, obličej a tak... :) Ne nadarmo se říká, že on-line poker je úplně jiná hra, než live poker. Zkus nějaký sitko, nebo tak. Na cash asi ještě nechoď... No nevím, jak jsi na tom se zkušenostma. Toť můj názor, ale každý názor se může lišit :)
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      Ahoj,

presuvam toto vlakno do Kolosea :s_wink:
      nejake postrehy k live CG najdete aj TU

majky
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      enzzo69 původně napsal
      Já když byl poprvé na live, tak jsem se klepal a mixovali se ve mě pocity strachu, nervozity, zvědavosti... Hlavně jsem byl nervózní, abych špatně nevsadil, nehrál mimo pořadí, když mi přišla silná handa, tak jsem jí hrál, jako kdyby mi už nikdy žádná další dobrá přijít neměla... Prostě hodně emotivní zážitek.

Doporučuji pro začátek nějaký klubík s přátelskou atmosférou. Nemusíš se pak bát chyb, protože jako nováčkovi ti všichni ochotně a rádi chybu odpustí a pomůžou ti a poradí (budou chtít aby ses příště vrátil s dalšíma penězma ;) )

Taky začít nějakým turnajem mi přijde vhodnější, protože nebudeš tolik myslet na peníze, ale na umístění. Jdi se tam prostě pobavit.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ja som prvýkrát v kasíne na MTT live bol tiež dosť nervózny (dozvedel som sa čo je to ante, plietol som si poradie blindov), nejaké ready z reči tela súperov ma ani nenapadli, proste som hral svoje karty, bol som dosť tight a dokiaľ som nenarazil s AA do 99 a 9 na riveru bol som jedným z chipleadrov, bohužiaľ pán mal o niečo viac chipov, tak som skončil.

Druhýkrát už z toho bolo štvrté miesto (ITM) a výsmech za to, že som na bubline položil preflop AKs na all in supertight pána, ktorý potom otočil QQ (odhadoval som ho na AA alebo KK). Najväčšiu odlišnosť oproti netu asi vidím v komunikácii, kedy sa so svojimi oponentmi niekedy nechá človek zatiahnuť do debaty o tom, čo kto mal a ako kto hral, je to nebezpečné a doteraz neviem, kedy je to len random debata a kedy sa nejaký špekulant snaží niečo poodhaliť. :f_cool:

Inak myslím že napriek pomalosti livu oproti online sa väčšinou pri stole nudím menej ako za kompom, je stále čo pozorovať a osobne sa na live aj lepšie sústredím, dovolím si tvrdiť že naživo hrám A game oveľa častejšie než za počítačom. :]
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Fiskantes původně napsal
      Druhýkrát už z toho bolo štvrté miesto (ITM) a výsmech za to, že som na bubline položil preflop AKs na all in supertight pána, ktorý potom otočil QQ (odhadoval som ho na AA alebo KK). Najväčšiu odlišnosť oproti netu asi vidím v komunikácii, kedy sa so svojimi oponentmi niekedy nechá človek zatiahnuť do debaty o tom, čo kto mal a ako kto hral, je to nebezpečné a doteraz neviem, kedy je to len random debata a kedy sa nejaký špekulant snaží niečo poodhaliť. :f_cool:

Inak myslím že napriek pomalosti livu oproti online sa väčšinou pri stole nudím menej ako za kompom, je stále čo pozorovať a osobne sa na live aj lepšie sústredím, dovolím si tvrdiť že naživo hrám A game oveľa častejšie než za počítačom. :]
      Těm jejich debatám bych moc pozornost nevěnoval, záleží asi, kde hraješ, ale např. u nás v Liberci hrajou akorát starý dědkové a co z nich občas padá za moudra nestačím pobírat :D Vůbec se k tomu nevyjadřuju, jen se v duchu směju, co melou za ..... :D (všichni mluví jako profíci co se tím živí už několik let :D )

S druhým odstavcem naprosto souhlasím, také hraju svojí A+ game mnohem snáze, než za monitorem :) .
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Přesně jak píšete, snažit se někoho poučovat je -EV
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Ic3g3org3 původně napsal
      Přesně jak píšete, snažit se někoho poučovat je -EV
      Kašlať na poučovanie, "flop si treba vždy pozrieť" je stará pravda kasínových jazdcov. Mňa skôr zaujímajú nejaké tipy, ako niekoho pri stole vytiltovať (Tony G style) :D Možno by na to v strategickej sekcii PS mohol vyjsť článok :f_biggrin:
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Fiskantes původně napsal
      Mňa skôr zaujímajú nejaké tipy, ako niekoho pri stole vytiltovať (Tony G style)
      Stačí hrát dobře.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Callni někoho s Qhi a pak mu řekni že ti bylo úplně jasný že nic nemá, že je jednoduchý ho číst atd.. ale musíš tu hru samozřejmě vyhrát. Online to funguje, tak myslím že live to taky půjde.
    • Nothingus
      Nothingus
      Bronz
      Registrace: 21.05.2011 Příspěvky: 37
      U nás ve městě jsem byl párkrát na turnaji a řeknu vám že hrůza, zlatej internet! Lidé, kteří sedí u stolu melou pořád nesmysly, hodnotí handy jak by to zahrál každej po svém ptá co si měl každou ruku, strašně moc limpují, v každé hře minimálne ve full ringu 4 limpeři, i když člověk dá raise tak další 4 call. Chce to mít hodně pěněž pokud se hraje rebuy, protože většinou Vás ani nepodrží KK proti Q9 flop 99 :) . Byl jsem i kasinu Kartáč v Ostravě, tak to bylo zase o nečem jiném tam bych se někdy podíval znova. Tam je kapku lepší úroveň, ale místní hry už nikdy. A kde se kouří tak to je ještě větší humus, když tam člověk má sedět nějakou hodinu
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Nothingus původně napsal
      většinou Vás ani nepodrží KK proti Q9 flop 99 :) .
      Jak velký sample?
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      nejlepší jsou ty jejich názvy hole cards nebo kecy jako "před flopem jsme si všichni rovni", "myslím že nic nemáš, ale foldnu to". Já když byl poprvé na turnaji a cbetnul jsem netrefenej flop a pak měl sebrat pot tak se mi solidně klepali ruce. :D
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      Alficor1 původně napsal
      Nothingus původně napsal
      Jak velký sample?
      one time :D
    • Nothingus
      Nothingus
      Bronz
      Registrace: 21.05.2011 Příspěvky: 37
      Alficor1 původně napsal
      Nothingus původně napsal
      Jak velký sample?
      Vzorek malej, pač jsem byl na živém turnaji tak 8krát. Možnosti v našem městě jsou značně omezené. Pro mě na celé čáře výtězí Online FTW!:)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      nowys původně napsal
      nejlepší jsou ty jejich názvy hole cards nebo kecy jako "před flopem jsme si všichni rovni", "myslím že nic nemáš, ale foldnu to". Já když byl poprvé na turnaji a cbetnul jsem netrefenej flop a pak měl sebrat pot tak se mi solidně klepali ruce. :D
      Já když byl poprvé na turnaji, a dal cbet, tak jeden chytrák řekl: "Á, to je podle učebnice." a raisnul mě. Já zahodil a později jsem ho vyřadil :D

Nejlepší na tom je, že to byl asi nejhorší hráč u stolu, limpoval any two, limp/foldoval ... prostě lol hráč.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      nevim jak to jde na zivo, ale na online NL2 se snazim tight hrace vyprovokovat k afresivnimi sazeni, a obcas se me to povede. Obvykle zabira tohle, jen u stolu nesmeji sedet hraci, kteri te znaji dobre z predchozich her

1) ukazat neznalost pravidel, napriklad po vyhrane flushi s A v ruce, kde jsem az do riveru jen caloval, vyvolat udiv jakto ze nikdo ze souperu nemel ani par a ze jsem vyhral s A Hi.

2) kdyz chytnu na flopu treba set a souper da c-bet, tak se zamyslim a napisu mu napisu, ze si myslim ze blafuje a hodim mu all in. I velmi tight hrac je schopne to dorovnat s top parem kicker A.

3) kdyz chytim AA, tak klidne napisu my last game, lets gamble. Dost casto nekdo hodi all in a ja muzu dorovnat. Naposledy jsem takle prohral proti QQ :) )
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      3) kdyz chytim AA, tak klidne napisu my last game, lets gamble. Dost casto nekdo hodi all in a ja muzu dorovnat. Naposledy jsem takle prohral proti QQ )

Jo tak u toho som bol, to bola epická session. :D

BTW daj potom vedieť, ako Ti tieto chat triky budú vychádzať na vyšších limitoch, je to dosť zaujímavé ;) . Ja na zmätenie súperov niekedy (keď mám silnú handu) používam time bank, tváriac sa že premýšľam až do poslednej chvíle než callnem/raisnem.
    • filip212
      filip212
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2010 Příspěvky: 307
      zizelevak původně napsal
      nevim jak to jde na zivo, ale na online NL2 se snazim tight hrace vyprovokovat k afresivnimi sazeni, a obcas se me to povede. Obvykle zabira tohle, jen u stolu nesmeji sedet hraci, kteri te znaji dobre z predchozich her

1) ukazat neznalost pravidel, napriklad po vyhrane flushi s A v ruce, kde jsem az do riveru jen caloval, vyvolat udiv jakto ze nikdo ze souperu nemel ani par a ze jsem vyhral s A Hi.

2) kdyz chytnu na flopu treba set a souper da c-bet, tak se zamyslim a napisu mu napisu, ze si myslim ze blafuje a hodim mu all in. I velmi tight hrac je schopne to dorovnat s top parem kicker A.

3) kdyz chytim AA, tak klidne napisu my last game, lets gamble. Dost casto nekdo hodi all in a ja muzu dorovnat. Naposledy jsem takle prohral proti QQ :) )
      1.Nice :)
      2.Na vyšších limitoch ti to prekuknú to je pre mńa klasický read že máš niečo dobré :)
      3.Ja osobne by som ti na toto nenaletel či je to tvoja last game alebo nie nepôjdem do All-inu s ničím... :)
    • 1
    • 2