3bet help.__.

• JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Cau cau nejakej ten tyden hraju cg (momentalne nl10 FR) ale stale tak nejak nvm jak resit tydlety situace proti neznamym hracum nebo hracum s nic nerikajicimi stats bez readu:

1. Raisnu (AK,JJ,QQ) na 3bb a hrac co ma na me pozici me re-raisne na 9BB
      2. Raisnu (AK,JJ,QQ) na 3bb a hrac co na me nema pozici me re-raisne na 9BB
      3. Mam (AK,JJ,QQ) a pozici na nekoho kdo raisoval na 3BB
      4. Mam (AK,JJ,QQ) ale nemam pozici na nekoho kdo raisoval na 3BB

Na techto limitech sou tam lidi sice schopny posilat TT+,AQo+ na preflop do allinu ale tak clovek ne vzdy vi proti komu stoji takze sem to posledni dobou resil tak ze sem pri hodne velke preflop agresi skladal vse krom KK+... Vysledkem bylo to ze sem o hodne mene tocil preflop AK do QQ a pod. a tim padem mi znacne klesla variance ale nejsem si jist jestli je takovadle hra z dlouhodobyho hlediska vyhodna... Mozna ze na nl10 to jde ale sem si jist ze na vyssich limitech(predpokladam ze i na tomto limitu si toho plno hracu vsimlo ale nastesti tu beha vetsi pocet slabsich hracu kteri casto poslali AK do mych kingu nebo es) by si regove vsimli ze preflop allin hraju jen KK+ a nemel bych sanci hrat ziskove. Ocenim vsechny napady popr. odkazy na clanky/videa zabyvajici se toudle tematikou. Cua a at vam to chodi:)
  • 2 odpovědí
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      tak na toto som zvedavyyyyy!
      super otazky.
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      1. 4bet/broke - callnuť 3bet OOP je vo väčšine prípadov zlá voľba, lebo veľké poty chceš hrať v pozícii a nie mimo nej... fold bude väčšinou chyba, iba proti hráčom, na ktorých máš read, že 3betujú naozaj málo by som foldol JJ, v niektorých prípadoch i AK,QQ. Najlepšia možnosť je teda 4bet. Ak súper shovne tak väčšinou máš v pote toľko, že foldnúť sa to pri 100BB nedá a je matematicky správne dorovnať, aj keď si často behind.

2. To, že máš pozíciu, ti otvára novú možnosť - call. Ten sa dá zvoliť napríklad na buttone, ak SB alebo BB restealuje a ty vieš, že jeho range je širšia. V takom prípade sa dá zvoliť call, aby si sa neizoloval proti lepším handám, keďže máš výhodu pozície, vieš sa správne rozhodnúť. Ako si spomenul, je dobré si to správne namixovať a občas 4betnúť, aby súper s HUDom nevyčítal, že sa preflop stackuješ len s esami.

3. AK,QQ v takom prípade 3betujem, výnimku tvorí openraise od hráča na skorej pozícii. Ak sa javí solídne tak jeho hande dávam kredit a skúsim hrať svoju handu v pozícii. JJ sa dá callnuť i 3betnúť. Sú argumenty pre i proti. Sám si nie som istý s JJ v mnohých situáciách.
      Na 4bet pri 100BB JJ zahadzujem, AK a QQ riešim podľa pocitu zo súpera :f_biggrin: . Ak nemám read, že ide o tight hráča, dá sa to pushnúť s tým, že proti JJ+,AK máme 43%. Bez readov je to vždy close situácia.

4. 3betujem pre value, v pozícii nás môže callnuť sada horších hand(TT,KQs,AQ,AJ, pocket páry...), chcem aby si zaplatili, za to, že so mnou budú hrať v pozícii. Na 4bet reagujem tak ako som to písal hore.

tak to robím ja... je to samozrejme zovšeobecnené, o tom, čo urobím rozhodujú aj faktory ako Kto sa ešte bude vyjadrovať? Aký mám image? Má súper full stack? a pod. je príliš komplexné aby sa to dalo zhrnúť a sám v tom mnohokrát nemám jasno...

dúfam, že sa ešte vyjadrí niekto skúsenejší a poprípade ma opraví...