Bluffy proti splitu

• lolofon
      lolofon
      Bronz
      Registrace: 14.04.2009 Příspěvky: 1,088
      No, a este tretiu vec mam, neviem, ci ste to pochopili z nazvu vlakna, ale nevadi :)

Ide o situacie, ked je na boarde napr. straight a je velmi pravdepodobne, ze ak by sme isli do SD, bude to split, tj. je nepravdepdobne, ze villain drzi lepsiu ruku ako ta, ktora je priamo na boarde. v takychto spotoch by malo byt teda velmi +ev bluffovat, nie? villain moze callovat prakticky len kvoli tomu splitu a ak my aspon trochu mozme reprezentovat lepsiu ruku, ako ta, ktora je priamo na boarde, tak by to mal byt vyhodny bluff. neocakavam, ze by tu ludia nejako rebluffovali alebo take nieco, takze ak nas callnu, tak jedine, co stratime je rake.

mam aj priklad po ruke:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $71.99
      SB:
      $101.63
      BB:
      $139.00
      MP3:
      $122.89
      CO (Hero):
      $229.82

Preflop: Hero is CO with 8, 8.
      MP3 folds, Hero raises to $3.00, BU calls $3.00, 2 folds, BB folds.

Flop: ($7.5) 5, A, 3 (2 players)
      Hero checks, BU checks.

Turn: ($7.5) 4 (2 players)
      Hero checks, BU checks.

River: ($7.5) 2 (2 players)
      Hero bets?

BU je ryba btw, ale nie uplna station
  • 4 odpovědí
    • YourDoom
      YourDoom
      Bronz
      Registrace: 21.08.2010 Příspěvky: 878
      Sice asi nebudou defaultně rebluffovat, ale když bys bluffoval často tak můžou začít...

Kolik kdyžtak tady bluffuješ? ~2poty?
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 470
      Myslis si , ze dostanes dost foldov ? Neviem , co za hracov hra na NL100 , ale navodit im myslienkovy pochod : Prinajlepsom splitujem , inak som covered , mi pride dost obtiazne naviac pri tak pasivnej hre , ale zas zalezi aky mas image pri stole :)
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      YourDoom původně napsal
      Sice asi nebudou defaultně rebluffovat, ale když bys bluffoval často tak můžou začít...

Kolik kdyžtak tady bluffuješ? ~2poty?
      Jop, jasne, ze mozu zacat, ale myslim to hlavne proti slabsim hracom, pretoze ti vacsinou nebudu handreadovat.

Betsizing - overbetoval by som pot, ale iba niekde 1,25-1,5x, lebo si vseobecne myslim, ze to vytvori podobny psychologicky dojem ako 2x pot. Imo tam ide hlavne o to, aby to bol overbet, lebo na to vela hracov nie je zvyknutych.
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Fehir původně napsal
      Myslis si , ze dostanes dost foldov ? Neviem , co za hracov hra na NL100 , ale navodit im myslienkovy pochod : Prinajlepsom splitujem , inak som covered , mi pride dost obtiazne naviac pri tak pasivnej hre , ale zas zalezi aky mas image pri stole :)
      Myslim, ze ano.
      Nemyslim len tuto konkretnu ruku, ale vseobecne. V tejto konkretnej by to malo byt ok kvoli tomu, ze ten super je taky aky je (fish, ale nie station).