BLOG: Darthriderův blog aneb 2,3o is da nutz

• Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      Přátelé, kamarádi,

v úvodní představovačce jsem slíbil při všech Kartibozích, že si tu vytvořím blog bez cenzury. Postupně by se tu tedy mělo objevit všelicos ať už z odehraných turnýrů, dojmy ze setkání se zajímavými lidmi nejen z pokerové oblasti a občas i nějaký ten rozdaný suckoutíček.

Nedá se začít ničím jiným, než výletem do historie. Do roku 2005 jsem úspěšně točil noční 500 BB deep session v pot limit mariáši s blindy 0,1 Kč s rodinou a kamarády a většinou odcházel s obrovskými výhrami (někdy i 7 Kč). Pak ale mariíš vystřídal turnajový poker a bylo vymalováno.

Postupem času jsem si vyzkoušel všechny pokerové profese, až jsem zakotvil jako amatérský redakční prostitut (psal jsem cokoliv pro kohokoliv). Zpočátku sice s dost levnou taxou, ale postupem času si toho všimli ogaři z Unibetu a hlavně díky nim jsem zakotvil v redakci PokerZive a zpětně musím uznat, že to byla v té době nejlepší pokerová škola života. Samozřejmě měla tahle práce i stinné stránky, jako například naučit hrát Dominiku Mesarošovou poker, kdy jsme si celá redakce musela upravit slovník (holecard = kartičky, flush = barvička, pětky = nemusí být jen na stole, chips = barevný kolečka). Naštěstí se za slabý týden s vypětím všech sil podařílo, na což se můžete podívat někde v archivu Novy (já na to nemám žaludek).

V PokerZive bych pravděpodobně nějaký ten pátek zůstal díky výborné partě, ale v té době jsem poznal moji největší životní trefu Kačenku a protože jsem už po nocích na cash game nestíhal odvazovat účty za telefon do Londýna, přestěhoval jsem se za ní a rozhodně toho nelituju.

V UK se hraje poker na každém rohu a nevalné kvality, proto se mi město moc zalíbilo hned odzačátku. Psal jsem samozřejmě dál, tentokrát pro všehcny přední pokerové časopisy (oba dva) a příležitostně pro PokerMan a jako obživu jsem si pinkal microstakes na Unibetu. Postupem času ale začlo rybek ubývat a já musel nastoupit do práce. U lopaty a v McDonaldu zrovna nepřibírali, proto jsem si vybral českou verzi Betclicu a Expektu, ve které jsem vydržel přes rok a byl bych tam pravděpodobně i dodnes, kdybych nezbrousil náhodou na tyhle stránky a nepoznal tuhle úžasnou komunitu.

Co se dělo dál a jak jsme na Gibraltaru rozkmitali 7 číšníků v kasinu si můžete přečíst zase příště :f_biggrin:
  • 63 odpovědí
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      No pěkné počtení. Takže z5 do Čech a pracovat pro pokerstrategy ? A co takhle znímit nějaké trefy :)
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      nowys původně napsal
      No pěkné počtení. Takže z5 do Čech a pracovat pro pokerstrategy ? A co takhle znímit nějaké trefy :)
      tohle není akvaristický fórum? Že jsou tu všude ty rybičky :f_biggrin:

OK co se týče pokeru tak se snažím hrát spíš live donkamenty a online jen microstakes CG a kvaldy na větší turnaje. Tam jsem trefil ECOP Amsterodam (€6.500), PPT London (€1.000), Unibet Open Barcelona (€2.500) a v Unibet Open London jsem bral za bublinu €1.650 cash. V CZ jsem toho moc odehrát nestihl, tuším že jsem trefil jeden FT na Unibet Masters a pár menších turnajů.

Online MTT hraju jen do $20, upřednostňuju deepstacky protože mají podobnou strukturu jako kvaldy plus hraju samozřejmě kvaldy do majorů, které občas trefím, ale na velkou trefu v majoru ještě čekám.

V neděli jsem hrával na FTP (RIP) deepstacky za $10 a $20 a trefil jsem final 2x za sebou, jednou win za $6.750 a podruhé 9th za drobné. Bohužel podobné turnaje momentálně nejsou, takže jsem přesedlal na kvaldy a PLO Hi-lo na Bossu, která je neuvěřitelně soft na všech limitech.

Teď se těším že bude času na hraní víc a že to budu mít vpodstatě v popisu práce a rád bych udělal nějaké to video ze satelitů, protože tam vidím hráče, kteří opakují poměrně zásadní chyby.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Pekny uvod! :)

Takze budes pracovat pre PS?
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      opal99 původně napsal
      Pekny uvod! :)

Takze budes pracovat pre PS?
      Jak říkala babička - "Dá-li bůh (CorineFTW) tak jo" :f_biggrin:
    • valldez
      valldez
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 28
      Pekný blog, budem ho určite čítať, a teším sa na príspevok ako to vyzeralo na Gibraltaru, fakt by ma zaujímalo aká atmosféra tam vládne.
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Včera po příchodu z práce jsem dostal email od Liv Boree, která je tady v UK pošťačkou PS, a ta mi oznámila, že na PS jedou kvaldy na EPT Barcelona. Jelikož jsme Barcelonu nestihli prozkoumat komplet a rád bych se tam vrátil, depozitnul jsem si nějaké drobné na PS a zkoušel to trefit.

Abych nehrál jen kvaldy, přidal jsem si nějaké garantované turnaje a když jsem viděl, že na Stepech řádí Dag Palovič, tak jsem ho musel jít poškádlit i tam.

Samozřejmě první suckout byl právě od Daga, který "tak trochu přehrál" Q8 a moje AQ na bublině nou good. Vrátil jsem mu to na druhém stole, kde jsem byl brutální CHL v posledních 3 lidech a 2 brali tiket. Když už počtvrté pushoval můj BB a já držel kingy, řekl jsem si, že se nad Tatrou blýskalo už dost, snapnul jsem ho a srovnal skóre na 1:1.

Kvaldy na EPT jsou poměrně divně vypsané, většinou rebuy s garancí jednoho místa. Jelikož nejsem kolotočář Eda, tak jsem obv nevytočil vůbec nic. V turnajích to už bylo lepší, v $11 jsem bral mincash a deep jsem byl také v $5 RB Omaha hi-lo, kde jsem cítil dost velkou edge. Pak si k nám ale přisedl megachipleader se 150k a ukázal mi, jak se to má správně hrát. Každou hru raisepot až do allinu a trefoval úplně všechno. Počkal jsem si na něj, když jsem měl AA2K double suited, ale pán na mě měl šibalsky přichystáno A2JQ a je úplně jasné, že jsem to neytočil a šel něco kolem 40. místa.

Nejdál jsem se dostal v $5 RB s 40k gtd, kde jsem byl dost deep, ale pak předvedl 2x hitparádu s JJ - jednou tady a pak fold na 5Bet od kompetentního hráče. Zaslouženou odměnou mi byl push chipleadera z buttonu s 46o, které easy floplo štráse a poslalo moje AK na věčný odpočinek a mě do postele na 120. místě za necelých $50.

Když už jsem vypínal notebook a chystal se alespoň chvíli spát, mrknul jsem na Omahu hi-lo stoly a nestačil jsem se divit, co se tam děje. Jít spát v takovou chvíli by bylo okrádání rodiny, čili jsem si "na chvilku" sedl na PLO a NL 50 a 100. Jak tam vypadala hra asi nejlíp ilustruje tahle handa:

Poker Stars $0.50/$1 No Limit Omaha Hi/Lo - 6 players - View hand 1402022
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $48.50
      SB: $14.40
      BB: $29.55
      UTG: $80.50
      Hero (MP): $185.35
      CO: $100.00

Pre Flop: ($1.50) Hero is MP with J :club: K :heart: A :diamond: 4 :club:
      UTG calls $1, Hero raises to $4, 3 folds, BB calls $3, UTG calls $3

Flop: ($12.50) J :heart: Q :diamond: T :spade: (3 players)
      BB checks, UTG checks, Hero bets $8, BB folds, UTG raises to $76.50 all in, Hero calls $68.50

Samozřejmě jsem spát nešel, za vyhrané peníze koupil karton redbullu a rovnou do práce psát pro vás články :f_biggrin:
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Ještě přikládám aktuální fotky z dnešního rána v Londýně:

Jak můžete vidět, policie tu nedělá ABSOLUTNĚ NIC, jen "monitoruje situaci". Kdyby se to stalo u nás, hodí mezi ně slzák nebo vodní děla a během 5 minut není co řešit. Tady už třetí den řádí na ulicích 13ti letý haranti a všem se jen vysmívaj. Tohle vážně nechápu...
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      lol co to je za humbuk s těma kolama? tohle je taky přísný

Britští výtržníci přepadají chodce, okrádají je a svlékají do naha
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Registrace: 27.02.2011 Příspěvky: 1,181
      Darthrider23 původně napsal
      Ještě přikládám aktuální fotky z dnešního rána v Londýně:

Jak můžete vidět, policie tu nedělá ABSOLUTNĚ NIC, jen "monitoruje situaci". Kdyby se to stalo u nás, hodí mezi ně slzák nebo vodní děla a během 5 minut není co řešit. Tady už třetí den řádí na ulicích 13ti letý haranti a všem se jen vysmívaj. Tohle vážně nechápu...
      to je fakt bieda s tou policiou, ze nevie zvladnut obycajne nepokoje
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      Neměli vpodstatě povolení k jakémukoli tvrdšímu zásahu. Takže akorát mohli zatýkat výtržníky. Teď potom, co tam jeden člověk zemřel, tak dostali prý povolení používat vodní děla a gumové projektily. Takže si myslím, že za chvíli bude po všem.
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Tak dnes byl oficiálně můj první pracovní den v PokerStrategy - stihnul jsem napsat 2 články a zapojit se do Cornieho výzvy z $50 na $10.000 - během odpoledne jsem se vpodstatě jen seznamoval s pro mě novou hernou Pacific (888.com). Odehrál jsem nakonec 1754 hand a ukončil večer $51 v plusu.

Pak jsem si ale všiml, že na 888 běží dost online kvalifikací na živé turnaje a že se hraje $11 RA na Deepstack turnaj v Londýnském kasinu Mint s buy-inem £165. V online kvaldě garantovali 10 vstupenek a hrálo to jen 169 hráčů. Tak jsem to zkusil jen za buy-in bez rebuye a addonu a dopadlo to takhle:

Final table bude vysílaný v TV, takže možná uvidíte další samolepku PokerStrategy v TV :f_biggrin:
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Nice! Teraz uz len shipnut live a bude party.. :f_cool:

Je ti dufam jasne, ze FT je minimum co od teba komunita ocakava??
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      opal99 původně napsal
      Nice! Teraz uz len shipnut live a bude party.. :f_cool:

Je ti dufam jasne, ze FT je minimum co od teba komunita ocakava??
      Tak to je jasnééé, smolně jsem si ale uvědomil, že je to ve stejný termín jako EMOP Barcelona, kam jsem chtěl zkoušet kvaldy taky ;(

Budu to muset nějak ošéfovat, případně multitablovat :f_biggrin:
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Chce to kontakt na telefone ako v pripade anonymnej drazby. Teraz uz len otazka, v ktorom z tychto turnajov by to akceptovali. :P

btw: vzhladom na to, ze pre prehladnost vo fore budeme odteraz vsetky blogy jednoznacne oznacovat, dovolil som si vlozit pred tvoj nazov prefix "BLOG:"
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Asi bych měl napsat krátné shrnutí týdne - od pondělí jsem začal psát pravidelně články, každý den alespoň jeden. Dost mě potěšilo, že všechny články mají kladný ohlas a že je u nich spousta komentářů. Pro všechny, kterým se třeba nezdály, nebo kteří by měli jakýkoliv nápad, komentář, námět, atd. - pište, faxujte, volejte :tongue: Každý z vás je členem komunity a každý jeden hlas je důležitý. Proto se nebojte a klidně se ozvěte ;)

No co se týče mojí hry, snažil jsem se denně alespoň hodinku věnovat Cornieho výzvě, ale zjistil jsem, že to asi nedám. Může za to moje povahová vlastnost která mi chybí a tou je trpělivost. Začal jsem na 50 dolarech a vlezl na shortstackování NL5. Jakmile jsem měl 100 dolarů, vtrhl jsem na shortstackování NL10 s tím, že tam budu tak dlouho, dokud neudělám solidní roll na NL25. To se mi bohužel za celý týden nepodařilo a po několika výkyvech jsem momentálně na 80 dolarech a přemýšlím, co dál. Těšit mě může to, že jsem za těch 5 dní shortstackováním na NL10 dosáhl zlatého statusu a mám tak přístup do dalších zákoutí PokerStrategy. Hodně jsem si četl rozbory hand a zlaté články, v noci když jsem se uvázal do jednoho turnaje.

Pravidelní čtvrteční turnaj na Stárech jsem samosebou odehrál, ale konečnou byla hra, kdy jsem z BTN vylsal standard raise s Ax a SB poslal all-in. Podle image jsem mu nevěřil a snapnul. Smolně to ale měl. Tady mě napadá jedna věta, co mi kdysi říkal Miky Kabrhel a teď z Tallinu i Vojta Růžička - "on to tady skoro nikdy nemůže mít" :f_biggrin: Takže já vlastně pravidelně vylítávám z turnajů na to, že to "skoro nikdy nikdo nemá" :s_cool:

No každopádně jsem měl po čtvrtečním turnaji "zájem vo hru" a zapsal se "do všech GTD MTT" s BI do 11 dolarů. Samozřejmě jsem všechny odpálil, kromě toho nejhoršího. Malá výplata a pomalu rostoucí blindy - Cornie těmhle turnajům říká "nešťastňáci". Takže ve snaze vypadnout jsem začal být overaggro, ale smolně jsem to všechno trefoval. Výsledek byl, že jsem po hodině měl 300k a druhá v pořadí 98k. Tak jsem si řekl, že už to teda dohraju.

CHL jsem byl až do last4, kde mi SB poslal "plnotuk" s K5 a já našel Kingy. Překvapení se nekonalo a po boardu 6789x jsem mohl jít konečně v 6 ráno spát. GG.

Druhý den ráno jsem si pinknul na 10 minul PLO8 a obv vytočil 400 dolarů za 5 minut. Tomu se říká pokerová nespravedlnost :f_biggrin:

oker Stars $0.50/$1 Pot Limit Omaha Hi/Lo - 5 players - View hand 1414231
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $201.05
      BTN: $95.00
      Hero (SB): $179.95
      BB: $54.45
      UTG: $100.00

Pre Flop: ($1.50) Hero is SB with K :diamond: A :diamond: 2 :club: 7 :club:
      2 folds, BTN raises to $3, Hero raises to $10, BB calls $9, BTN raises to $40, Hero raises to $130, BB calls $44.45 all in, BTN calls $55 all in

Flop: ($244.45) T :diamond: 7 :heart: 7 :spade: (3 players - 2 are all in)

Turn: ($244.45) 6 :heart: (3 players - 2 are all in)

River: ($244.45) J :club: (3 players - 2 are all in)

Final Pot: $244.45
      BTN shows T :spade: J :diamond: A :spade: 5 :diamond: (HI: two pair, Jacks and Tens)
      Hero shows K :diamond: A :diamond: 2 :club: 7 :club: (HI: three of a kind, Sevens)
      BB shows 4 :spade: 4 :diamond: 2 :diamond: 5 :club: (HI: two pair, Sevens and Fours)
      Hero wins $81.10
      Hero wins $161.35
      (Rake: $2.00)

A co vy, hráli jste někdy podobný "nešťastňák" ?
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Tak jsem zas po nějaké době našel chvilku času na sepsání pokerových novinek. Hned zkraje se musím přiznat, že mě dostaly čtvrteční večerníčky s BobemSVK a jeho myšlenkové pochody a všeobecně hyperturbo HU. Zezačátku jsem tomu moc něvěřil, říkal jsem si, že tam přeci musí být obrovská variance, takže nemůže být člověk dlouhodobě ziskový a umlátit to volume nemusí znamenat vždycky výhru.

No ale po prvním coachingu jsem si řekl, že to vyzkouším a kdykoliv jsem měl chvilku mezi psaním článků, tak jsem hrál. Nahrál jsem toho samozřejmě zoufale málo, ale zatím jen testuju různé limity a úrovně hráčů. "Seriózně" jsem začal hrát vlastně až dnes.

Dnes se navíc hrála kvalda za $22 se 125 vstupenkami GTD do WCOOP 6maxu s bi $215, do které se hrály ještě subkvaldy za asi 280 FPP. Těch se mi válí na účtu spousta, tak jsem zkusil 3 subkvaldy, ze kterých jsem 2 trefil, čili jsem hrál turnaj grátis a ještě mi naskočilo T$22.

Turnaj přesně podle očekávání - garance se vybrala, dokonce se vybralo na nějakých 150 lístků. Docela zábavné bylo, že dali do turba late reg 2 hodiny - kdo se přihlíásil do turnaje za 1h59 min po startu tak měl luxusních 2,5 BB. A že se pár gratulačních hošíků našlo :f_confused:

No každopádně od 200 lidí se turnaj prakticky zastavil - tohle mě štve na kvaldách ze všeho nejvíc. Pedro Ferdinand s panenkou Márií v avataru se se svými 10BB samozřejmě každé kolo poctivě pomodlí a vyždímá každou vteřinu time banku, než konečně foldne. Když se u stolu sejde takových Ferdinandů 5, tak se jedna hra hraje zhruba 5 minut. A jestli si myslíte, že je zastaví hand for hand, tak to jste na omylu. Většinou totiž ani nevědí, co to znamená.

No abych to nezdržoval, nakonec jsem to ve zdraví přežil a celkem v pohodě jsem tak trefil lístek do nedělního WCOOP 6-maxu s garancí 1 mega. Jedná se o dvoudenní event, čili se z důvodu mojí účasti na FT už předem omlouvám, že bude opožděn pondělní článek :f_biggrin:

Tak zas někdy :s_cool:
    • QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      Registrace: 29.03.2010 Příspěvky: 280
      Drzim pest, jede to ;-)
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      gl, musíš být zase overagro a třeba to trefíš
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Všem se omlouvám, že jsem poměrně dlouho neaktualizoval blog, ale práce pro PokerStrategy.com mě naplňuje nejen duchem, ale zabírá dost času. Když k tomu ještě připočítám moji nejdražší polovičku, je jasné, že na pokerové dýchánky nebylo moc času. Něco ale přece:

1. Mission 888.com
      Je mi to fakt líto, ale naprosto nestíhám hrát na 888, přitom je to skvělá herna se skvělým trafficem. Cashoutnul jsem všechno, co jsem tam měl a přesunul to na PokerStars.

2. Mission PokerStars

Hyperturbo HU SnG jsou momentálně mojí hlaví disciplínou, právě proto, že jsou odehrány během chvilky. Z $3 jsem se poměrně rychle dostal na $7, kde bych chtěl tenhle měsíc odehrát alespoň 1000 SnG a být přitom v profitu. Jelikož je to tak specifická disciplína, založil jsem si na ni speciální blog (viz. podpis)

3. Mission Unibet

Jelikož dnes začíná na Unibetu liga o iPad2, kterýžto se mojí Kačence zalíbil, depositnul jsem si minulý týden €50 i na tuhle "zelenou" hernu. V lobby jsem se podíval i na kvaldy na Unibet Open, které hraju hodně rád, hlavně kvůli struktuře. Fungují něco jako MTT stepy, kdy step 1 je za €2, step2 za €11, step3 za €55 a step4 za €255. V nedělním finále za €255 pak je 8 garantovaných balíčků za €2500.

No nebudu to zdržovat ani vás napínat, povedlo se mi to trefit za investované €2 a jak blázen pojedu v prosinci do Lotyšska :f_eek:

Mimochodem, teď mám za úkol vyhrát ten iPad2, tak uvidíme, jak se zadaří :f_biggrin:

Tak a teď už zas šup do práce