Ako hrat proti TAG, Weak Tight Hracom - Full Ring

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 691
      Zdar,

Hram na poker stars NL5 FR a potrebujem od vas radu. Ako som presiel na NL5 tak stoly su plne hracov co maju staty zhruba taketo VPIP 8 - 15, PFR 6 - 10, AF 1-2, ja mam podobne, a neviem si dat rady ako na tychto hracov co snimi ako som presiel NL5 nikto mi este nic poriadne nezaplatil (odohranych zhruba 25 000 na NL5 - 4 BUYIN, NL2 cca 90 000), vacsina zisku pochadza z prelop allin z AA alebo KK, a samozrejme nazbierane peniaze zase necham hracom na blindoch alebo raisoch, a nevydarenych cbet bluffoch, pripadne set tu set prehrach.

takze je otazka co potrebuje vediet aby ste povedali co robim zle.
  • 3 odpovědí
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Nevím jestli jsem nejvíc kompetentí osoba na foru, jelikož jsem už dlouho FR nehrál, ale kdysi jsem řešil podobný problém ještě právě na mikrech a na FR. Zkus se podívat jaký mají soupeři další staty jako např:

3-bet, C-bet, fold to C-bet, checkraise flop a zkus je přehrávat z nejlíp z pozice a před flopem nebo na flopu. Určitě bych řekl, že se o něčem zmiňuje twinn v jednom ze svých videí

EDIT: btw já jsem kdysi kvůli tomu přešel na 6-max, ale to nemusí být vždycky správný řešení, pokud tě full ring baví ;)
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 691
      Zdar, twinn riesi Short-handed da sa to pouzit na FR ?

Vies mi povedat aj konretne postupy ako tieto stat vyuzit napr: ked ma 3-bet fold taky a taky, tak na neho, castejsie 3-bet, ked ma c-bet taky a taky, ....

Na zaver: Vcera som sa pokusal pomocou Poker Edge urobit lepsiu table selection tak som nasiel stol pri ktorom sedel hrac stat: VPIP 38 / PFR 2 / AF 2, si vravim kua tak idem hrat na neho, ale to si povedali vsetci pri stole, WeakTight, TAG, NIT hraci a zrazu sa len peniaze vsetkych tychto borcov zacali kotulat do stacku nasej akoze obete, za pol hodinu mal 4BI plus :-), takze nakoniec som sa sam seba opytal kto tu je fish. Mne to tak pripadalo, ze vsetci si povedali ma priserne stat, tak do neho budeme busit.

Chodil rozumne na SD a male poty prehraval ale zas vyhraval tie velke, takze borcov miatol na tom, ze aha co zase ukazuje nic nema a podobne ale na velkych potoch, ktore vyhraval ukazoval flush-e a set-y.
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Každý z hráčů na microlimitech má nějaké leaky.

Někdo často folduje na 3bet, tak ho můžeš light bluff 3betovat a on ti bude foldovat. Když začne dorovnávat, tak svoji range upravíš na handy, s kterými máš dobrou postflop equity a v pozici ho často můžeš přehrát po flopu.

Někdo naopak 3bety často dorovnává mimo pozici. Takového hráče můžeš 3betovat pro value i s handami jako JJ, AQ, KQ. Proti těmto hráčům bych se vyhnul 3betu hand, s kterými nemůžeš hitnout alespoň slušný top pair (Ax, Kx...). Na jejich 4bet bez problémů foldnout.

Někdo má vysoký CB na flopu a nízký na turnu. Takového hráče často můžeš v pozici floatnout a on ti na turnu zahraje často check/fold. Samozřejmě si musíš pro tento move vybrat dobrý board.

Naopak zase někdo CBetuje flop jen když hitne - takové hráče můžeš často callnout před flopem a na flopu vyhraješ bez problémů pot, když soupeř nehitne.

Hodně častý leak je vysoký SB steal. Takového hráče můžeš velmi často 3betovat s handami, které se hrají špatně po flopu a callovat s handami s dobrou post-flop equity. Až se přižpůsobí a začne tě callovat mimo pozici, tak budeš 3betovat i handy s dobrou post-flop equity.

Základním předpokladem pro úspěšné porážení limitů je co nejvíce hrát v pozici a hru mimo pozici eliminovat na minimum - hrát jen opravdu silné handy. Na fullringu dále nedorovnávat raise od hráčů z UTG1 a UTG2 s handami jako AJ, KJ, QJ apod. Tyto handy bude soupeř svou range dominovat.

Ale myslím si, že na NL2 a NL5 bude řada hráčů s loose staty. Jen si musíš vybrat dobré stoly (Často to dá práci, ale když u stolu nevidím žádnou fish do pár hand, tak ho opustím a hledám si jiný. Není jediný důvod hrát na stole plném tight hráčů).

Snad ti něco pomůže :)