Kolik BB do hry?

• 15 odpovědí
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Ahoj, pokud tohle nevíš, tak silně doporučuju přečíst si články, tohle je základ ;)

GL
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Záleží jak moc věříš své post flop hře.. pokud jí věříš málo tak je pro tebe asi ideální shortstackování (i když je to vážně gayský) - tzn. vzít si ke stolu minimální množství bb, takže 40. Naopak pokud máš dobrou post flop hru tak si vem co nejvíc, takže 100 a víc.
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Alficor1 původně napsal
      Záleží jak moc věříš své post flop hře.. pokud jí věříš málo tak je pro tebe asi ideální shortstackování (i když je to vážně gayský) - tzn. vzít si ke stolu minimální množství bb, takže 40. Naopak pokud máš dobrou post flop hru tak si vem co nejvíc, takže 100 a víc.
      Oprav mě, jestli se pletu, ale shortstackování je s 20 blindama ...
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      acceleration123 původně napsal
      Ahoj, pokud tohle nevíš, tak silně doporučuju přečíst si články, tohle je základ ;)

GL
      Doteď jsem hrál jen SnG, tak jsem CG moc nestudoval, tak proto se ptám :)

A ty články jsem si četl, ale ptám se na váš názor a doporuční... :)
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Bombarek původně napsal

GL
      Pokud chceš začít s CG, tak je nejlepší asi začít těma článkama :P

Jinak, jak napsal Alficor, Big stack strategy (100bb), je náročnější na post-flop hru, zase se to imho vyplatí, protože se hodně naučíš a rozvíjí to poker skill.

Možná ale, že Mid stack strategy (50 nebo 40 bb u stolu, nejsem si jistej, nikdy jsem to nehrál) nebo Short stack strategy (20 bb ke stolu) je pro začátek lepší.

Já začínal s BSS a bavilo mě to, chce to hodně postovat handy a číst články a koukat na videa.

EDIT - v podstatě platí, čím větší stack, tím větší prostor pro chyby ale i potenciál výdělku (maximální možnost potrestat chyby soupeře)
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Bombarek původně napsal

GL
      Pokud chceš začít s CG, tak je nejlepší asi začít těma článkama :P

Jinak, jak napsal Alficor, Big stack strategy (100bb), je náročnější na post-flop hru, zase se to imho vyplatí, protože se hodně naučíš a rozvíjí to poker skill.

Možná ale, že Mid stack strategy (50 nebo 40 bb u stolu, nejsem si jistej, nikdy jsem to nehrál) nebo Short stack strategy (20 bb ke stolu) je pro začátek lepší.

Já začínal s BSS a bavilo mě to, chce to hodně postovat handy a číst články a koukat na videa.

EDIT - v podstatě platí, čím větší stack, tím větší prostor pro chyby ale i potenciál výdělku (maximální možnost potrestat chyby soupeře)
      Díky :)
      Na Pokerstars jsem grindil na SnG a včera jsem se díval na video o CG a docela mě to bavilo. No jsem začínající na CG, takže bych to viděl spíš někde na středu ne?? Nechci si brát ke stolu zase nějak velkej stack. Samozřejmě, že je větší prostor pro chyby, ale některé chyby můžou bejt fakt velký :) A i ta stráta toho stacku, ale v opačném případě je to stejně při chybě soupeře a pak je větší výhra toho stacku.. No každopádně se vrhnu na studování. U SnG jsem nastudoval asi vše, co se dalo, tak chci změnit trochu hru :) Díky :)
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Bombarek původně napsal
      Na Pokerstars jsem grindil na SnG a včera jsem se díval na video o CG a docela mě to bavilo. No jsem začínající na CG, takže bych to viděl spíš někde na středu ne?? Nechci si brát ke stolu zase nějak velkej stack. Samozřejmě, že je větší prostor pro chyby, ale některé chyby můžou bejt fakt velký :) A i ta stráta toho stacku, ale v opačném případě je to stejně při chybě soupeře a pak je větší výhra toho stacku.. No každopádně se vrhnu na studování. U SnG jsem nastudoval asi vše, co se dalo, tak chci změnit trochu hru :) Díky :)
      Není zač ;)

Vyber si to, co ti vyhovuje a podle toho bych se pustil do článků a videí z té které sekce. Materiálu je tu spoustu (máš super výhodu, co mám říkat já, co hraju formát který na pokerstrategy skoro není :D )

Taky se říká, že shortstackování je nejlehčí na naučení a riskuješ málo peněz, pokud je to pro tebe důležitý faktor.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Bombarek původně napsal
      Není zač ;)

Vyber si to, co ti vyhovuje a podle toho bych se pustil do článků a videí z té které sekce. Materiálu je tu spoustu (máš super výhodu, co mám říkat já, co hraju formát který na pokerstrategy skoro není :D )

Taky se říká, že shortstackování je nejlehčí na naučení a riskuješ málo peněz, pokud je to pro tebe důležitý faktor.

Pochlub se, copak to je za formát?? :D

Nejde mi o riskování peněz.. I když jich nemám nadbytek :D Ale jde mi o to se naučit pořádně CG. A trvale profitovat... Známej si dal cíl vždy za den nahrát 20 USD+ na NL2... A pak to vždy vypne a konec. A na konci tejdne pak bilancuje a analyzuje... Je to dobře??
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Alficor1 původně napsal
      Já nevím, 40 nebo 20, jakej je v tom rozdíl
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Bombarek původně napsal

Nejde mi o riskování peněz.. I když jich nemám nadbytek :D Ale jde mi o to se naučit pořádně CG. A trvale profitovat... Známej si dal cíl vždy za den nahrát 20 USD+ na NL2... A pak to vždy vypne a konec. A na konci tejdne pak bilancuje a analyzuje... Je to dobře??
      Hraju HU sng. Na pokerstrategy je maximálně něco málo k HU cash, ale HU sng má úplně jinou dynamiku.

Dobře je na tom akorát to, že analyzuje. Jinak není dobré dávat si takovéhle peněžní cíle, navíc 20$ na NL2 každý den je dost nereálné.
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Alficor1 původně napsal
      Alficor1 původně napsal
      Já nevím, 40 nebo 20, jakej je v tom rozdíl
      Rozdíl je 20.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Bombarek původně napsal

Hraju HU sng. Na pokerstrategy je maximálně něco málo k HU cash, ale HU sng má úplně jinou dynamiku.

Dobře je na tom akorát to, že analyzuje. Jinak není dobré dávat si takovéhle peněžní cíle, navíc 20$ na NL2 každý den je dost nereálné.
      Vzhledem k tomu, že hraje vždy, jak přijde z práce.. Tj. od 15.00 do večerních hodin, tak to dává... Tolik času na to nemám, takže chci hrát, jak to bude možný a pak stoupat na limity. Občas jsem si dal CG různý limity, ale nebylo to prostě braný tak vážně a bez učení... O té dynamice máš recht no.. A jaké BI hraješ?? jestli to není tajné? :)
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Bombarek původně napsal
      A jaké BI hraješ?? jestli to není tajné? :)
      Až do 10$ (jsem low stakes fish)

Záleží ... někdy jdu i na 2$, např. když cítím, že nehraju dobře, nabrat zpátky sebedůvěru ... ale bankroll mám na 10$
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Bombarek původně napsal
      A jaké BI hraješ?? jestli to není tajné? :)
      Až do 10$ (jsem low stakes fish)

Záleží ... někdy jdu i na 2$, např. když cítím, že nehraju dobře, nabrat zpátky sebedůvěru ... ale bankroll mám na 10$

Taky jsem to takhle měnil. Podle aktuální "formy" :) Tak GL v dalších HU :)
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Bombarek původně napsal
      Taky jsem to takhle měnil. Podle aktuální "formy" :) Tak GL v dalších HU :)
      Díky, tobě taky ;)