BLOG: Matusko: No days off

• matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Oh hi!
      Zdravim vsechny pokerstrategisty! Rozhodl jsem se zacit s blogem na cz/svk komunite, zaroven timto definitvne konci muj blog v en komunite(http://www.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=119652&hilight=matusko)
      Neco o mne: Momentálne je mi 20, na rok jsem prerusil studium na VS(matfyz bratislava) abych se mohl naplno venovat klikani buttonu na internetu. Co se tyce nejakych mimopokrovych aktivit-8 let jsem hral basketbal,posledni rok v mladezi jsem se probojoval do juniorskeho vyberu a zucastnil se ME.
      Jinak jsem samozrejme hraval nejake onlineovky(jako kazdy teenager, ktery nevi, co se svym zivotem:) ), hlavne World of Warcraft-o online pokeru jsem slysel poprve v souvislosti s WoW a hracem Athene, ktereho videa jsem sledoval na youtube(stal se pozdeji team pokerstars pro a SNE se SN Chiren80).
      Poker kariera:
      Hraju s prestavkami od rijna 2010,kdy me na pokerstrategy starting capital nalakal muj roommate(pokerstrategy member Konkey) a zacal jsem vesele drtit NL2, nejak seriozneji jsem celou vec zacal brat nekdy v unoru 2011(hral jsem tehdy NL10), kdy jsem si zalozil blog na anglicke komunite. Zacal jsem trochu pracovat na svoji hre a v kvetnu jsem zacal hrat NL100.
      Posledni mesic a pul jsem mel vysledkove trochu horsi obdobi, byl jsem 30BI pod EV na NL100 a NL200, ale thats poker.
      Obrovsky vliv na me mel TheLastNail, ktery mi poprve vnuknul predstavu, ze bych mohl byt profesionalnim hracem. Diky nemu jsem zmenil celkovy pohled na hru, pochopil nektere veci, ktere by me samotnemu trvaly mozna i stovky hodin hrani.

Cile:
      Kratkodoby cil pro tento mesic je stabilizovat se jako regular na NL200, odehrat 60k hands 4-5tableingem.

Dlouhodoby cil pro tento rok je stat se NL1K regularem. Vim, ze to nebude ani zdaleka jednoduche a bude to chtit stovky hodin prace, ale Im ready!

Hlavni naplni blogu by mely byt nejake zajimave handy-urcite nevahejte komentovat,psat nejake vlastni napady.

Grinding song tohoto tydne :)
  • 1136 odpovědí
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Super, že si založil blog :)

Jinak za tak krátkou dobu takhle se vypracovat to je hodně sick, cg man ;)
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 470
      Athene je poker pro ? oO
      Poznam ho iba z videi na styl : Im top , I was the firtst a Im crushing the servers ^^
    • matusko
      matusko
      Bronz
      @acceleration diky :)

@Fehir y Athene mel dokonce mesic ve kterem odehral 1mil hands 24 tableingem. Je to teda spis grinder nez nejaky hrac, ktereho bych uznaval, ale tehdy jsem o takovych vecech nemel paru :) Kazdopadne jeho klipy na youtube jsem mel dost rad, celkem funny :)

Jinak pridavam handu ze vcerejsi session:

Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 1401025
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $116.76
      Hero (BTN): $109.94
      SB: $229.17
      BB: $52.50

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with J :diamond: A :diamond:
      CO raises to $3, Hero calls $3, 2 folds

Flop: ($7.50) J :club: Q :spade: 7 :diamond: (2 players)
      CO bets $5, Hero calls $5

Turn: ($17.50) 2 :spade: (2 players)
      CO bets $13, Hero calls $13

River: ($43.50) 3 :club: (2 players)
      CO bets $36, Hero calls $36

Villain je 29/26/9 kreativni regular,casto barreluje. Bottom jeho 3Barrel range je asi KQ; T9,KT a vsechny spade handy ktere turnly equity hraje stejne takze river jsem calloval.
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Ahoj,

super blog a gratuluju k výsledkům, hodně sick!

K té handě proč jenom cold call? Nevytváříš pak dobré podmínky pro hru blindů? Zvlášť pak ve 4? ..

Zatím a gl ať se ti urovná ten bad run ;)
    • matusko
      matusko
      Bronz
      @Killerfishes thx :) 3bet se mi libi, ale jedine s tim ze 5betuju all-in na jeho 4Bet. Tohle bylo myslim nekdy na zacatku session, takze jsem jenom flatcallnul. Oboji jsou moznosti, ale urcite bych nehral 3bet/fold proti tomuto hraci.

Jedna dalsi handa z dneska:

Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 1401107

SB: $57.37
      BB: $88.21
      CO: $182.51
      Hero (BTN): $124.31

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with 7 :spade: A :spade:
      CO raises to $3, Hero raises to $9, 2 folds, CO raises to $22, Hero calls $13

Flop: ($45.50) Q :spade: J :diamond: K :heart: (2 players)
      CO checks, Hero bets $20, CO calls $20

Turn: ($85.50) 2 :spade: (2 players)
      CO checks, Hero bets $82.31, CO folds

Villain je NIT(18/15/5) vysoky 4bet z LP, tank-4betnul me na dost malo, takze za 120bb jsem se rozhodl pro call(5bet shove je otresny, protoze mam spatne risk/reward, moznosti by urcite byl min5bet/fold). Jeho value range me sice silene dominuje, ale skoro vzdy ho outplaynu na turnu(strasne moc regularu hraje 4bet poty stylem 1/2pot cbet a c/f turn ale pssssssssssssssssst), navic muzu bluffovat s equity.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau matusko,

supr vidět tady tvůj blog.. budu sledovat ;)

AJ nh.. V bottom jeho 3barrel range může i všechny menší páry který se rozhodnul změnit v blaf vzhledem k vysokýmu boardu a taky AT, AK.. Je polarizovanej a jak říkáš, má v range víc combos blafů než value..

@ A7s, něco podobnýho jsem zahrál jenom párkrát v životě.. nevím jestli silnou ruku takhle někdy zahraješ? jestli někdy calluješ 4b i QQ+ takhle? proti většině hráčů asi není důležitý ten balancing moc řešit ale časem bude (...road to 1k =) ).. já moc obecně nehraju lajny ve kterých nemůžu mít top svojí range, tj skoro v každý lajně kterou hraju se zbytkem hand chci občas mít top range (např. flatování KK,AA pf atd.).. Ale to co píšeš dává smysl, pokud máš na toho člověka takovej read tak well played :s_cool:
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Registrace: 14.04.2009 Příspěvky: 1,088
      pekne, vidiet ta opat blogovat!

kde budes teraz byvat? vratil si sa potom k basketu?
      (sry za sukromne otazky, ak to vadi, odpovedz na skype prosim)
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      @all: 11.8. je den, ked to cele moze skoncit.. :f_eek:
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      opal99 původně napsal
      What does this mean ?
    • matusko
      matusko
      Bronz
      @Cornie : nevyjadril jsem se uplne prese, KQ jsem myslel jakoze bottom jeho value 3barreling range. Pokud ma i nejake par+turn FD handy ktere turnuje na bluff tak je to samozrejme jeste vic +EV call.
      V te druhe hande je asi pravda, ze nejsem dost vybalancovany. Urcite ale muzu reprezentovat nejake kombinace KQ,AT,JJ(tyhle bych hral asi stejne). Zaroven handy jako AA,KK,QQ tu moc casto nemam-> Zase z jeho perspektivy, jake tu mam bluffy? Jedine nejake AsXs a TsXs coz zas neni tolik kombinaci. Ale je to urcite dikutabilni, protoze jeho bluff 4bet range bude mit dost broadway hand kvuli blockerum a takovy range tento board dost hituje.
      Diky za feedback kazdopadne :)

@lolofon Zdravím, basketbal budem hrat, dnes mi zacina priprava. Kedze som 3 mesiace nerobil skoro nic, bude to dost hardcore, ale tesim sa :) Byvat budem v Opave, hlavne koli tomu basketbalu.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      opal99 původně napsal
      Opal! ja z toho mam vazne trochu strach, musis ma ukludnovat a nie toto!!! :D
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      matusko původně napsal
      opal99 původně napsal
      Opal! ja z toho mam vazne trochu strach, musis ma ukludnovat a nie toto!!! :D
      Myslis, ze ja strach nemam??? Ale bude to stat za to... :f_thumbsup:
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Dnes jsem absolvoval prvni trenink po 4 mesicich-fyzicky jsem na tom byl fakt hodne spatne, misty jsem fakt koukal na hodiny, kdy to utrpeni uz skonci :D
      Domu jsem prisel uplny mrtvy tak jsem hodil jen kratkou session online, cca 1h.

2 zajimave handy:
      Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1401904

BTN: $141.11
      Hero (SB): $100.00
      BB: $100.00
      UTG: $412.24
      CO: $105.00

Pre Flop: ($1.50) Hero is SB with A :spade: J :spade:
      3 folds, Hero raises to $3.50, BB calls $2.50

Flop: ($7.00) J :heart: A :diamond: 4 :heart: (2 players)
      Hero bets $4, BB calls $4

Turn: ($15.00) 2 :club: (2 players)
      Hero bets $11, BB calls $11

River: ($37.00) Q :diamond: (2 players)
      Hero bets $27, BB raises to $81.50, Hero calls $54.50

Villain je 21/18/6 nemam na nej velky sample a ani zadne dobre ready, vypadal ale jako solidni regular. River je velmi zvlastni z jeho strany, AQ urcite 3betuje pre BvB, jedine co me beatuje je 44 a KhTh, obe by urcite soldni procento casu fastplayoval, takze jsem se rozhodl pro call. Ukazal KJo, takze snapnote, zajimava hra z jeho strany, nevidim moc casto od regularu na nl100, ze by vubec nekdy turnovali handy na bluff.

Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 3 players - View hand 1401908

Hero (BTN): $206.07
      SB: $222.93
      BB: $147.91

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with 8 :club: 8 :spade:
      Hero raises to $2.62, 1 fold, BB calls $1.62

Flop: ($5.74) T :spade: 5 :club: 8 :heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $4, BB calls $4

Turn: ($13.74) 7 :club: (2 players)
      BB checks, Hero bets $11, BB calls $11

River: ($35.74) T :diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $45, BB calls $45

Druha handa je proti regularovi 22/17/6, dost jsem ho abuseoval tuto session, foldnul mi dostkrat na moje barrely a 3bety pre, takze jsem ho chtel dostat pod maximalni tlak, aby si rekl neco ve smysl "vsechny draws miss, calluju tohoto maniaka". Co se tyce balance v tomto spotu, urcite bych takto hral nektere silnejsi Tx a hodne missnutych draws(s jinou dynamikou, "cistym stitem")+ s jeste vic crazy imagem bych urcite pridaval nejake overbety for thin value napr s overpairama.
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      1) taky bych callnul :)

Od něho to nedává moc smysl, zajímalo by mě, jakou range ti dával po třech barrelech, že takhle otočil svou handu na bluff :)

2)

nh, Ahigh callnul? :) )
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035

glgl ftw!
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      TheLastNail původně napsal

glgl ftw!
      klasickej luck box no :f_biggrin:

Jinak super blog matusko, určitě budu sledovat :s_thumbsup:
    • Qwetzalcoatl
      Qwetzalcoatl
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 18
      Gratulujem a držím palce :)

zrejme to tu budem i ja sledovať ale zmysel to bude mať asi až o pár mesiacov keď na sebe trošku popracujem.

Chlapče a uvidíme že či i mne sa trošku zadarí na tých SnG turnajoch :P
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Volume trochu trpi posledni dny-nechci hrat unaveny po treninku, takze jsem daval jenom kratke 1h sessiony. Pres vikend to zase bude nolife samozrejme :D

Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1404259

BB: $100.00
      UTG: $115.50
      MP: $100.00
      CO: $103.78
      Hero (BTN): $100.00
      SB: $99.00

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with Q :spade: T :diamond:
      3 folds, Hero raises to $2.62, SB calls $2.12, 1 fold

Flop: ($6.24) 8 :club: 2 :heart: J :diamond: (2 players)
      SB bets $3, Hero raises to $9, SB calls $6

Turn: ($24.24) 7 :diamond: (2 players)
      SB bets $5.11, Hero raises to $20, SB calls $14.89

River: ($64.24) A :heart: (2 players)
      SB bets $8, Hero raises to $68.38, SB folds

Villain je 37/14/0 mel jsem jisty read na jeho donkbety, davam ho tady na plno hand jako par+draw.

Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1404265

UTG: $101.76
      MP: $174.14
      CO: $87.88
      BTN: $117.63
      SB: $47.45
      Hero (BB): $121.07

Pre Flop: ($1.50) Hero is BB with A :spade: T :spade:
      2 folds, CO calls $1, BTN raises to $3.50, SB calls $3, Hero calls $2.50, CO calls $2.50

Flop: ($14.00) 2 :club: K :club: 7 :spade: (4 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks, BTN checks

Turn: ($14.00) K :diamond: (4 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks, BTN bets $10, SB folds, Hero raises to $23, CO folds, BTN calls $13

River: ($60.00) K :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

BTN je prumerny nl100 regular, jeho bet na turnu nedava moc smysl-resp nejaky smysl dava, ale jeho range je totalne capnuty(SB a CO jsou fishky), top jeho range je mozna nejake slabe Kxs, ktere se rozhodl potcontrolovat(je to vubec v jeho isolating range?). Jeho range tu imo vypada jako nejaky pocket pair, ktery chce protectovat a sebrat pot ted, mozna i nejaky bluff. ->rozhodl jsem se pro c/r, sety bych takto dost casto hral, abych stacknul obcasne Kx. River je nejhorsi karta, takze c/f, vsechny moje sety jsou conterfitnute a handy jako 88-JJ tu nikdy nefoldne.Snapcheckbacknul 99, popravde me dost vyownil.

Cassava Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1404270

CO: $86.70
      Hero (BTN): $120.08
      SB: $100.68
      BB: $266.21
      UTG: $146.65

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with J :spade: Q :diamond:
      2 folds, Hero raises to $2.62, SB raises to $9, 1 fold, Hero calls $6.38

Flop: ($19.00) Q :heart: 8 :spade: 2 :heart: (2 players)
      SB bets $15, Hero calls $15

Turn: ($49.00) 6 :spade: (2 players)
      SB bets $76.68, Hero calls $76.68

River: ($202.36) T :spade: (2 players)

Villain 24/20/9 regular. Jeho turn bet je imo dost hrozny at uz ma cokoliv(subjektivni nazor, klidne muze mit smysl v nejakem kontextu,kteremu nerozumim), myslim, ze lidi na techto limitech nejsou abs balanced v tomto spotu a vzdy jde o draw, takze jsem snapcalloval.
      Mozna zacnu jeho line pouzivat proti dobrym regularum s made hand :D
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 412
      chlape, neskutecnej progres toto... od rijna 2010... se zacinam dost stydet.
      bloguj pls. co nejvic, at me to motivuje :D

preju ti, abys to pres ty 2 levely letos na NL1k dotahnul... a na tvoje plany na 2k12 jsem fakt zvedavej :-) :f_thumbsup: