BLOG: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      readpost

CHALLENGE: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka

Zdravím všechny PokerStrategisty, zejména nováčky a cashovkáře. Pro ty kdo mne neznají přikládám jedno foto z letošního WSOP a proklik na moje představení na našem fóru. Nicméně pro tohle téma bude celkem jedno kdo jsem já, kdo jste vy a co vás přivedlo na tuhle stránku. I veškerou minulost můžeme hodit za hlavu. Budeme začínat uplně od nuly, bez softwaru, bez hand historií, na úplně nové herně, na limitu který jsme ještě nikdy nehráli.. Zkrátka a jednoduše, budeme začínat tam, kde začíná skoro každý začátečník na PokerStrategy.com - a sice s 50$ dolary na herně PartyPoker (bud startovní kapitál od PokerStrategy.com nebo 50$ vložených) a s nulovými nebo skoro nulovými vědomostmi o pokeru.. A naším cílem bude dostat se z našich 50$ až na $10,000 + úspěšně zvládnout a vysvětlit všechny dílčí kroky, na kterých se bude zakládat náš úspěch. Možná by se ještě hodilo vysvětlit PROČ jsem se k této výzvě rozhodnul a pár dalších detailů?

• PROČ: Prozatím vždycky jsem hrál poker proto, abych jím vydělal peníze. Jestli se to dařilo a jak dobře, si můžete přečíst v mém představení výše. Nicméně v poslední době jsem zjistil, že mi ani tak nedělá radost vyhrávat peníze sám a grindit dlouhé hodiny mid stakes cash game nebo nedělní turnaje kvůli pár dalším dolarům. Ale spíš mi v pokeru dělá radost, že rozkvétá naše komunita a že většina nováčků na PokerStrategy.com je schopná díky naším strategiím rozmnožit svůj startovní kapitál 50$ na větší a větší částky. A proto jsem se rozhodnul vybrat všechen svůj bankroll z online heren (kromě FTP, kde mi z technických důvodů visí dalších 6kusd ale i ty vyberu hned jak to bude možné) a ponechat si pouze 50usd na PartyPokeru a projít s Vámi všemi společně cestu od začátků až po vysoké stakes. PartyPoker jsem si vybral proto, že je to aktuálně nejlepší herna na které nabízíme startovní kapitál 50$. Mojí motivací bude stát se úplným začátečníkem a na vlastní kůži si prožít všechny úskalí, které cesta za úspěchem obnáší. Vysvětlit všechny věci, které budu ze začátku dělat a proč. A diskutovat všechny různé aspekty s ostatními členy na fóru.

• PRAVIDLA: Začínám s 50usd na PartyPokeru. Začínám hrát na úplně novém počítači, na kterém nemám žádný poker software. Všechno, co budu ke své hře využívat budou materiály dostupné na PokerStrategy.com. Možná si některé nástroje koupím později, pokud mi to můj bankroll dovolí, ale na všechno si budu muset vydělat hraním a v tuhle chvíli nemám nic než 50usd na PartyPoker. V průběhu svojí cesty budu detailně popisovat co dělám a proč a budu dávat do tohoto příspěvku pravidelné aktualizace stavu. Budu se vždy snažit chovat maximálně racionálně a zapojovat se do různých promo akcí atd abych maximalizoval svůj prospěch jako hráč. Veškeré informace pro toto si budu muset sám najít anebo zjistit v rámci PokerStrategy.com komunity a webstránky, přičemž o tom všem budu informovat v tomto tématu.

• Aktualizace a reporty na fóru: Na každý měsíc stanovím cíle a budu je následně vyhodnocovat. Cíle budu vždy stanovovat tak, aby mi co nejvíce pomohly zlepšit moje předpoklady v daném měsíci co nejvíce navýšit můj bankroll. Ze začátku to bude velmi jednoduché, budu tady hlásit jenom 1) svůj aktuální bankroll, 2) svůj status na PokerStrategy.com (vzhledem k tomu, že můj avatar je headadmin, budu číslo SP a status manuálně uvádět) a 3) počet článků, které jsem četl a promo akce do kterých jsem se zapojil. Později, až pokročím a podaří se mi snad nainstalovat nějaké výhodné PokerStrategy.com softwary budu moci dokonce i dávat na forum grafy a další zajímavosti.

• CÍL: Cílem je názorně ukázat všechny důležité kroky, které (jak doufám) mi pomohou se z 50$ dostat až na 10,000$.

• Chcete se k výzvě připojit: Chcete si taky zkusit, jestli to dokážete? Připojte se k challenge a budeme si navzájem fandit a pomáhat - Z 50$ na 10,000$ aneb výzva pro všechny!

Tak jdeme na to.. Hodně štěstí u stolů!

EDIT 3.10.2011 - návod na zrychlené čtení blogu, jenom klíčové strategické příspěvky:

Opakování je matka moudrosti. A není nic lepšího než si čas od času zopakovat klíčové poznatky, které jsme se v tomto blogu naučili a projít si od začátku krok za krokem jednotlivé rady a návody. Ale tento blog už začíná být dost dlouhý a nikdo z vás nemá tolik času aby si ho procházel celý. Proto jsem zavedl jeden zlepšovák:

:diamond: Všechny klíčové příspěvky jsou od nynějška označeny logem PartyPokeru a slovním spojením: readpost

:diamond: Takže můžete začít na stránce 1 a pokračovat na další stránky tak že budete mít v prohlížeči rozkliknuté CTRL + f a budete tam vyhledávat slovní spojení readpost .. vždycky když si daný klíčový příspěvek (plus případně reakce na něj) přečtete tak můžete kliknout na další a posunout se na další klíčový strategický příspěvek.

:diamond: Takto můžete všechny klíčové příspěvky prolétnout během pár sekund (a číst si jen to co vás zajímá) na každé stránce. Těch klíčových příspěvků není tolik a jejich vzdělávací hodnota je vysoká. Takže díky tomuto zlepšováku budete schopní efektivně číst jenom to co vás zajímá. Toto označení na začátku příspěvku jsem dal ke všem příspěvkům, které byste měli mít (nejméně jednou) přečtené

readpost

Příjemnou zábavu při čtení tohoto blogu ;) :f_love:

• 1616 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Aktualizace - 9.8.2011, 21:41, START CELÉ VÝZVY

:diamond: Prostředky k dispozici: Svůj osobní počítač a PartyPoker Software stažený přes PokerStrategy.com

:diamond: Prostudované materiály: nic, respektive jednou narychlo přečtené basic články Big Stack Strategie

:diamond: Bankroll (peníze na hraní) : 50usd viz níže screenshot

• Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      Wow, dobrej nápad. Jsem zvědavej a budu určitě pilně sledovat tvoje "úspěchy" :-)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

PLÁN NA DNEŠNÍ DEN - 9.8.2011

:diamond: Moje psychické rozpoložení: Jsem úplný začátečník a jsem natěšený na hraní. Ale vím už od pár lidí, že se jim podařilo rychle všechno prohrát, protože nedodržovali bankroll management a nerozuměli základům hry. Navíc vím, že ze začátku je potřeba alespoň nastudovat basic články a těmi se řídit. Proto se nejprve podívám do sekce Strategie BSS a ještě jednou si přečtu basic články než se do toho pustím.

:diamond: Cíl na dnešní den:

Kamarád mi poradil kde najdu pravidla Texas Holdemu tak jsem si je radši ještě jednou přečet. A ted už ty strategický věci.

1) Přečíst tyto 3 BASIC články:

:club: Co znamená Big Stack Strategy?

:club: Jak hrát před flopem

:club: Jak hrát po flopu

2) a až si ty články přečtu tak se hnedka pustím do hraní. Mám v plánu udržovat poměr tak 3:1 studium vs hraní.

Takže jdu studovat, zatím čus ;) (BTW - pokud byste náhodou pochybovali o tom, jestli to skutečně dělám, tak vězte že jo.. Chci si opravdu projít všechno od základů a postupovat podle toho a dát ideální manuál na cestě za CG úspěchem)
    • fstar70
      fstar70
      Bronz
      Registrace: 28.12.2010 Příspěvky: 30
      Týjo Cornie, tak to sem extrémně zvědavá.. =)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      +1, skvely napad, urcite budem sledovat :P
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      držím palce Cornoutku :-)
      Btw sakra, to jsme na tom teď skoro stejně,
      snad ti budu stíhat :-)))
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

HURÁ NA HRANÍ PODLE NAUČENÉ STRATEGIE

:club: V prvním článku jsem se dočetl spoustu zajímavých věcí o herním stylu (budu tedy hrát TAG) a hlavně jsem si zapsal za uši dodržování bankroll managementu:

:spade: Když získáte 25 buy-inů na nejbližší vyšší limit, můžete přejít na tento limit.
      :spade: Máte-li už pouze 25 buy-inů na nejbližší nižší limit, musíte přejít zpět na tento limit.

:club: Druhý článek byl teda na mě docela složitej ale dobrá, já jsem studijní typ, takže jsem to schroustal a vzal si z toho následující ponaučení:

:spade: Vytiskl jsem si tabulku startovních kombinací a budu hrát podle ní.
      :spade: Budu dodržovat princip hraní z pozice
      :spade: Naučil jsem se počítat svůj open-raise
      - Váš raise = 4x big blind
      - plus 1 big blind za každého hráče, který se do hry zapojil před vámi.
      :spade: A dokonce už umím i re-raisovat pokud přede mnou někdo raisoval
      - Váš re-raise = 3x výše původního raise plus 1x výše původního raise za každého hráče, který původní raise dorovnal.
      :spade: Když někdo raisne za mnou, budu pokračovat jenom s AA a KK, případně pocket párem (při dodržení pravidla call20) a pokud mě jenom mini-raisne tak callnu všechno (kromě AA a KK kde navyšuji dál).

:club: Třetí článek už je na mě teda supr složitej, přesto jsem ho přečet a něco si z něj zapamatoval.. Ted už mám chut jít hrát, takže si ho přečtu znova další den až se budu věnovat pokeru.

Tedka jdeme na to. Budu hrát Cash Game Full Ring - NL2 FR blindy 0,01 / 0,02$ na PartyPokeru. Snad ty strategie budou fungovat :s_confused: :f_confused: ?(
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      jů, a už mám i první čtenáře :f_grin: :f_love: to jste hodní..

kdybyste mi mohli něco poradit do budoucna, tak mi to sem prosím napište.. já jsem uplnej začátečník a rád si poslechnu vaše rady.. všechno co umím a dělám píšu do tohohle svýho blogu ;)
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Registrace: 14.04.2009 Příspěvky: 1,088
      lol, nechcem Ti to kazit, urcite dobry napad, ale som zvedavy, ci naozaj vydrzis toto "hranie sa tu na debila" az kym nebudes mat 10k usd :)
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      gl, ale skill v postflop hře nezapřes, ani když budeš hrát začátečníka a mít takový mindset, takže to nebude tak moc dokládájící.

Zajímavější by bylo, někoho tímhle způsobem coachovat a v podstatě z úplného začátečníka ho dostat třeba na NL100 jenom pomocí pokerstrategy materiálu ;)
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Cornie "vítám" tě na fóru. Určitě dodržuj vše, co sis předsevzal a dostaneš se tam, kam chceš :D :D :D Držíme ti palce a snad to dáš :) Jinak super nápad :) budu sledovat!! :)

EDIT : Jinak tohle si říká o nějakou promo :) Nějaká Challenge by se tu hodila taky pro ostatní.. :) Výhra třeba triko a tak, ale alespoň by jste v nás opět probudil soutěživého ducha :D Jen nápad, asi blbej :P
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      KillerFishes původně napsal
      gl, ale skill v postflop hře nezapřes, ani když budeš hrát začátečníka a mít takový mindset, takže to nebude tak moc dokládájící.
      + lolofon:

já myslím, že spolehlivě zapřu, protože si ty články opravdu čtu a hraju podle nich.. poslední 4 měsíce jsem hrál čistě MTT a chci prostě zkusit postupovat naší strategií jako všichni ostatní.. striktně dodržuju tabulku startovních kombinací před flopem (např. open limpuju 99 z MP3), otvírám 4x, Cbetuju flopy který mi říká článek a dělám prostě to co každej začátečník. řekněme že třeba budu talentovanější student než ostatní ale to nic nemění na smyslu tohohle tématu..

a navíc to není určený pro platinum členy takže kšááááá :f_p:
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      super blog, budem sa Ta drzat :D

este by si mohol prezradit kolko stolov hras naraz, ake dlhe session a kolko ruk / den planujes odohrat ...
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 691
      24 :-)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      @ bombarek - challenge / soutěž je určitě dobrý nápad. Můžeme vyhlásit výzvu v Koloseu, která by byla centrální a mohl se jí učastnit každý a dát tam odkaz na svůj blog "z 50 na 10k" do jednotlivých sekcí (podle toho jestli mají blog cash game nebo SnG nebo MTT).. A pravidelně bysme si tam dávali vědět jak na tom kdo je =) jo a děkuju ti za rady :D :f_biggrin:

@ pokrovec - ze začátku doporučuju hrát 2-3 stoly. A po pár hodinách zkušeností až to člověka začne nudit tak přidat další a potom další.. A sessions dávat tak půlhodinové až hodinové, potom pauza.

Update: Právě jsem skončil svoji 0,5 hod session (hrál jsem 5 stolů protože jsem si potřeboval kontrolovat tabulku startovních hand jestli hraju podle ní a koukat jak mám hrát po flopu) a jsem v plusu 0,39$. What a wonderfull world!!!!!!!!! :s_cool: :f_cool: Dám si chvíli pauzu a hned jdu na to zas...
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      challenge accepted :D
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,996
      hmm vypada to zajimave akorat nvm jestli sem to nekde prehledl a nebo tu to neni zmenino ale zacinas rovnou na SH a nebo nejprve na FR?
    • Diametroz
      Diametroz
      Bronz
      Registrace: 06.07.2011 Příspěvky: 885
      Určitě je zajímavá myšlenka o koučingu z nuly na sto z 50dolarů na 10k. Kdyby měl nějáký zkušený člen zájem zkusit něco podobného. Ať se ozve :)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      JohnyC1337 původně napsal
      hmm vypada to zajimave akorat nvm jestli sem to nekde prehledl a nebo tu to neni zmenino ale zacinas rovnou na SH a nebo nejprve na FR?
      na party je SH az od 0,02 / 0,04 ;) (ak si dobre pamatam :D )