BLOG: Bosmenieruv_Blog

• Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz
      Registrace: 18.07.2011 Příspěvky: 99
      :spade: :spade: :spade: :spade: :spade:

Zdravim vsechny na pokerstrategy, timto blogem vpodstate reaguji na vyzvu

:spade: Z $50 na $10.000 :spade:

Jelikoz jsem naprostej novacek co nedavno dodelal kviz a tech bonusovych $50 linknul s Party Pokers aspiruji na temer dokonaly prototyp laboratorni krysy. Mozna ten vysledek bude trosku zkresleny tim ze vetsinu casu travim v praci kde nemohu hrat a tak se k hrani dostavam az doma takze predpokladam pomerne dlouhy casovy usek nicmene pokud ho podporim snahou urcite neceho dosahnu.
      Ale aby jste si nemysleli ze v praci nejak zahalim co se tyce teorie tak se nebojte, nahral jsem si nektera videa jako zvukovou stopu a prehravam si je v pracovni dobe :f_p:

Budu hrat hlavne cashgames SnG jen zridka, puvodne jsem se chtel zamerit na SnG ale bohuzel povaha meho zamestnani mi nedava moc velkou casovou flexibilitu proto radeji volim cashgame kde mohu kdykoliv odejit od stolu.

Nezbiva nez si poprat stesti a vecer az dorazim domu zacit hrat, pozdeji postnu nejaky ten graf a statistiku jak postupuji krucek po krucku.

• 44 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čauec,

v práci se daj číst i články, když si je člověk vytiskne =) mluvím z vlastní zkušenosti..

Každopádně inspirovat se můžeš i na mém blogu, měl by to být hodně slušnej guide jak se na těch 10,000 uspěšně dostat =)

Hodně štěstí a zatím čus,

Cornie
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Den Prvni

Takze tu mame den prvni, nemohu rict ze to bylo zklamani ale ani nemam byt asi na co hrdy vlastne jedna pozitivni vec by tu byla, neprohral jsem vsechno.

Byl to totalni ocistec porad dokola jsem si musel rikat ze nesmim zagemblit jinak bude vsechno vtahu, drzel jsem se Short Stack Strategie, zahazoval jsem handu za handou, situace kdy jsem zahodil K 5 a pak na board prisli dva kralove jsem musel s klidem prehlizet protoze jim podobnych bylo pomerne dost a pak huraaaa prislo AK supr sazim predepsane mnozstvi FOLD, FOLD, FOLD, FOLD potreboval jsem asi 20 sekund na rozdejchani a rekl jsem si ze takovych situaci bude jeste hodne a nema cenu se rozcilovat a tak koncim tech par hand co jsem odehral s mirnou stratou a s vidinou ze to snad bude jednou lepsi.

Takze co dnesek prinesl ?

:spade: 184 odehranych hand
        :spade: - $5.38
        :spade: 11 hand v zelenych cislech
        :spade: 35 hand v cervenych cislech

• Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Cornie4ever původně napsal
      čauec,

v práci se daj číst i články, když si je člověk vytiskne =) mluvím z vlastní zkušenosti..

Cornie

Ahoj Cornie bohuzel vytistene clanky by na mem pracovnim stole poburovali a strhli by se mnou i pracovni moralku :D
      Navic nejsou ani dobra dekorace ktera by se sefovi libila :D
      Jinak tvuj BLOG samozrejme sleduju.

• Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      No hele já bejt tebou, tak přejdu na MSS. Za prvé se na Party hrát SSS nedá (můžeš si vzít 30bb, ty potřebuješ 20) a s MSS budeš hrát mnohem více startovních kombinací.

No a z buttonu klidně hraj víc kombinací, než je v tabulce. Tohle je přesně to, co mě tiltovalo. Čekáš na AA, pak ho tam pošleš a všichni ti foldnou. Dneska už je na Party spousta lidí z Pokerstrategy (dřív to byl jeden velkej rybník, dneska už je to horší) a většina z nich používá minimálně Elephanta. Takovej člověk může klidně koukat na tři filmy najednou a nechat se uspokojovat přítelkyní, ale stejně když tam pošleš raise se statama 0/0 po 50 handách, tak mu je jasný, že držíš minimálně 6 králů :D
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Dik za radu, na SSS bych hold musel chytnout u nekoho KK a ja sam drzet AA nebo KK coz se asi stane ve velmi malo procentech abych z nej neco dostal, hold asi ted plynule prejdu na MSS coz me teda dava na dnesek jasnej program

:spade: nadrtit MSS strategy
      :spade: nastudovat si ktere staty mam u hracu kontrolovat ?
      :spade: pokud mozno nahrat vic jak 200 hand abych nasbiral nejakej vzorek na
      rozebrani hry

• opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Tak ako sa ti paci MSS? Skusal si si to uz v praxi?

btw: vzhladom na to, ze pre prehladnost vo fore budeme odteraz vsetky blogy jednoznacne oznacovat, dovolil som si vlozit pred tvoj nazov prefix "BLOG:"
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

to Opal99
      Vcerejsi vecer jsem spise venoval studiu a dneska se do toho pustim ale vypada to lip je tam vic volnosti ale i vetsi prostor pro chyby tak uvidime jak to dopadne.
      jinak dik za prefix :D

Den Druhy

Zdravim vsechny
      Dnesni den tj 12.8 2011 byl spise o uceni a koukani do tabulek protoze jsem prisel z prace dost unaveny takze bych asi nic moc nenahral, alespon ne na 100 procent.

prosel jsem si :

:spade: MSS - úvod
      :spade: MSS - jak hrát před flopem
      :spade: MSS - jak hrát po flopu

Pri koukani do tabulek me tam nesedela jedna vec a to jit pred flopem All In s AK pokud na to du selskym rozumem tak pokud netrefim tak me porazi jakakoliv dvojce, je to jen moje uvaha a nakonec se to asi vyplaci ale sem z toho trosku nervozni :f_confused:

Tak a jak dal, zitra bych chtel stihnout asi toto :

:spade: zopakovat si
      MSS - úvod,
      MSS - jak hrát před flopem,
      MSS - jak hrát po flopu

:spade: zahrat alespon 300 hand na $0.02 NL
      :spade: trosku prolezt Pokertracker a zjistit jak z nej muzu tezit pri hre
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Den Treti

Cele dnesni odpoledne jsem venoval hrani, zkousel jsem implementovat
      postupy ze trech zakladnich clanku pro MSS a vyplatilo se, nejen ze jsem poprve co hraju skoncil v zelenych cislech ale povedl se me i prvni read na hrace cehoz si asi povazuju nejvic.

Ceho jsem dneska dosahl ?

:spade: uspesna implementace MSS strategie do me hry
      :spade: vubec prvni uspesny read na hrace
      :spade: potkal sem se u stolu s Cornim :)
      :spade: odehral jsem 364 hand

Ceho jsem dneska nedosahl ?

:spade: Hra na vice stolech, tohle proste jeste nedam

MSS je o mnoho zajimavejsi nez SSS kterou jsem chtel puvodne zacinat je vice volnosti v handach a i na protihracich je znat ze chteji rozhazovat vice nez by sami chteli.

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      čau,

koukám, jak se postupně zlepšuješ to je fajn.. a když takhle brzo jsou i výsledky na $$$ tak ideální :s_cool:

Bosmenier původně napsal
      :spade: potkal sem se u stolu s Cornim :)
      :f_love: potkávám tedka hodně lidí z komunity na Party.. Párty na Party :f_biggrin:
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Ahoj Cornie
      Zlepseni tu je ale bojim se prave tech $$$ vysledku takhle brzo, myslim ze stestena se smulou na me neco sijou a ja vubec nevim co :f_biggrin:
      jinak sem to ze vcerejska jeste trosku natahl na dnesek na nedeli tak tu mam celkove nejakych 691 hand na jednom stolu.
      moje Balance je $48.35

• tkirchi
      tkirchi
      Bronz
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 78
      Ahoj, koukám že se taky věnuješ MSS, kdyby ses chtěl něják o něčem poradit nebo jen tak si pokecat tak dej určitě vědět. :) Přidávám i odkaz na můj blog
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      GL midstackářům. Pro info - tedka dokončujeme poslední SSS články v sekci Stříbro a následně doplníme Zlaté MSS.. =)
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz
      tkirchi původně napsal
      Ahoj, koukám že se taky věnuješ MSS, kdyby ses chtěl něják o něčem poradit nebo jen tak si pokecat tak dej určitě vědět. :) Přidávám i odkaz na můj blog

Ahoj urco se ozvu, ted ale spis balancuju na takove te teoreticko practicke rovine, a tridim to v mozku takze jak to utridim a postavim na tom nejakou rozumnou otazku tak se ozvu :D

• Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Den ctvrty a paty

Zdravim

Tak tu mame dalsi progres :

:spade: zopakovani si zakladnich clanku o MSS
      :spade: prostudovani nejake te matematiky
      :spade: odehrani 382 hand

Kam dal ?

:spade: chtel bych zacit cist Big Stack Strategy
      :spade: dosahnout zlate urovne tady na PokerStrategy

• Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

vcera v noci

Prisel jsem z prace trochu unavenej, procetl jsem si nejaky ten clanek o bigstrategy, ne ze bych na ni chtel ted prechazet to ne na to nemam jeste dost nahrano ale prehled bych mit mel. No a pak me napadla ta blba myslenka jit chvili hrat. Nikdy nehrajte byt jen trochu unaveny, nastesti jsem to vcas utnul takze sem prisel jen o $0.80 ale na mikrolimitech to je pomerne dost pro rybku jako sem ja. Kdyz si ted rano prochazim ty handy co sem odehral nejradeji bych si nafackoval :D

takze nejake cile co z toho vzesly ?

:spade: trochu si odpocinout
      :spade: konecne se uz dostat na to zlato kvuli novym clankum
      :spade: naucit se jak vybrat ten spravny stul pro mou hru
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz

Den sesty

Zdravim Vas

Dneska jsem poprve zkusil jet podle BSS nejdrive ze to jen zkusim protoze na MSS mam asi jen 5000 her ale nejak se me tato strategie zalibila a odehral jsem na ni par hand.
      V tomto bode bych potreboval trosku pomoct od zkusenejsich. Je mozne prejit pri 5000 odehranych hrach na MSS do BSS ? Nejsem na to jeste maly stene ?

Male shrnuti :
      :spade: nastudoval jsem BSS clanky ktere doporucil Cornie
      :spade: strategie BSS
      :spade: na teto strategii odehrano 65 hand
      :spade: +$2.32 do bankrollu

A ted se dostavam k tomu mene prijemnemu. Nevim jak je to mozne ale zahaproval me elephant a nezapocital mi nekolik hand do grafu.
      Zacinal jsem se dvema dollary a podle grafu jsem nejakych $1.25 v plusu, ale podle partyPoker softu jsem v plusu $2.32. Nemel jsem zadny filtr, a aktualizace byla automaticka plus sem daval rucne refresh.

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Bosmenier původně napsal
      . Nikdy nehrajte byt jen trochu unaveny, nastesti jsem to vcas utnul
      Svatá pravda! :s_thumbsup: btw už jsi četl tohle téma? Myslím, že se tam dozvíš hodně zajímavých věcí..

@ přechod na BSS. MSS je bezpečnější, dá se na ní méně prohrát ale také méně vydělat. Pro tvůj skill level je těžko říct po kolika handách se můžeš přesouvat. 5,000 mi připadá dost brzo, ale záleží taky kolik jsi toho nastudoval a jak bystrý jsi a jak rychle sis to zažil.. To musíš vědět ty sám jak velkou máš herní jistotu? Zeptám se na pár otázek abych ti mohl lépe poradit

:diamond: jaký chceš hrát limit na BSS? kolik máš na to BI v BSS?
      :diamond: používáš HUD a čteš ho aktivně při každé handě aby sis udělal názor na soupeře?
      :diamond: víš ted okamžitě když ted tohle čteš, jaké handy se skrývají pod těmito ranges?

range 1% - ?
      2% - ?
      3% - ?
      4% - ?

:diamond: Cítíš se dostatečně komfortně při hře po flopu? Stává se ti že skoro vždycky už tušíš co soupeř má, když ukazuje karty s SD?

Pokud je odpověd na všechny otázky ano a prostudoval jsi dobře články, tak se asi můžeš v klidu přesunout na BSS. Ale bral bych to spíš jako studijní experiment a měl hodně safe BRM.

btw - znáš párový tag SPOILER? je to dobré na ty velké obrázky aby nám nerozhazovaly formát fora
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz
      Ahoj Cornie
      Postavil si me pred spoustu otazek takze to vezmeme poporade.

:spade: chci zacit na NL2
      :spade: HUD vyuzivam pri kazde hre plus equilab na vyhodnoceni treba hracu u kterych si pak udelam poznamku ve hre
      :spade: u tech ranges nooo kecal bych kdybych rekl ze je umim vsechny nazpamet, spis ne
      :spade: komfortne se moc necitim sem obcas vycukanej co na me kdo chysta :f_biggrin:

A ted jeden pripad z noci.

Ja na CO s QQ manik na BU je celkem tight a jeho opening range je 2.8 coz sou hendy 99 plus, AKs.
      Pan na BU call a ja raisnul 4x bigblind a pan dal reraise pulku potu Ja se samozrejme nedal a byl jsem v Allinu a pan na me vytahnul dva kacery.
      Na boardu nebylo nic co by nam objema nejak melo pomoct.

A ted ma uvaha
      Vzhledem k jeho range ty KK sedeli, ale nesedel me ten call na zacatku proto sem ho odhadl nekde na spodni hranici jeho range nebo uprostred QQ, JJ, TT, 99

Udelal jsem nekde chybu ? Nebo to pan jen spatne zahral ? Promyslena past ?
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      Mě nějak ten tvůj příklad nejde na rozum. Jaktože on callnul a tys po něm raisoval? Vždyť bys měl hrát dřív než on.