BLOG: Vesničan, co chce vyhrávat FROM 60 TO NL4

• ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 44
      Zdravím, forum už čtu poměrně dlouho, takže jste mě tady možná už někde potkali. O poker se zajímám krátce, v horizontu měsíce, maximálně dvou, předtim jsem hrou maximálně opovrhoval, ale zjistil sem, že mě to fakt baví - vlastně to byla vsázka s kámošem, opili jsme se - on hraje poměrně dlouho a často mě přemlouval - já prohrál - neptejte se proč jsme se vsadili :f_biggrin: :f_biggrin:

Problém je v tom, že jeden den vyhrávám a druhej zas prohraju to, co sem předtím nahrál. Startovní tabulky se držím, ale často prohrávám na postflopu..

jelikož mám čas se pokreru věnovat denně, stanovím si cíle každej den přečíst minimálně tři články ze strategický sekce s tím, že basic mám zmáknutý docela dobře, ale dám si je radši ještě jednou :f_biggrin:

K hraní používám jen elephant, občas mi statistiky fakt chyběj, co se teda týče HUDu, nebo pokud někdo máte nějaký slušný nastavení, tak bych vás o něj poprosil, protože to defaultní se mi moc nelíbí.

dlouhodobé cíle jsou:

- dostat se na vyšší limit, tzn NL4 :s_evil:
      - koupit si HEM
      - objednat si ipod shuffle za party poker body - asi 2k bodů :f_love:
      - koupit si větší monitor - 24"

denní cíle jsou:

- postovat sem každý den statistiku a handy, kterejma si nejsem jistej
      - hrát denně maximálně 500-600hand na 5ti stolech
      - každý den přečíst články zmíněný výše

takže začínám, můj BR je 35USD, držte mi palce.
  • 21 odpovědí
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      jen tak mimochodem, vy co hrajete na partypokeru, všimli jste si, že ráno je herna víc zaplněná a stoly jsou plný fishek? Ráno se mi hraje mnohem líp, než odpoledne, kde mi přijde, že tam jsou vesměs regulaři z evropy, ráno jsou tam kanadani atp. :)

jinak přemejšlim o tý výzvě na 10 000usd, ale nevim, nevim.. :)

večer sem hodim první graf a nějaký zajímavý handy, pokud budou :)
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Ahoj,

hezký čtení! :f_biggrin: Rozhodně držím palce.

Co se týče denních cílů, stanovil bych si spíše minimum odehraných hand než maximum :s_confused: hodně i vzhledem ktomu že když v pokeru vyhráváš tak bys neměl přestávat :) a když začneš prohrávat pak nastoupí BRM a stoploss :f_p: no stress :f_cool:

Co se týká těch dlouhodobějších doporučil bych stanovait jasně BRM, nějak to tam nevidím (možná je to automatika) ale prostě bez toho to nepůjde pokud nechceš zažít busto -> deposit-->busto-->win-totalbusto apod :f_love:

Taky bych možná doporučil vyměnit ipod shuffle v hodnotě pár stovek na aukru za ten HEM nebo PT3 a uvidíš že se ti to zaplatí velice brzy a určitě ti zbyde i na bublifuk a po nějaký době i na ten ipod shuffle :s_cool: :s_biggrin: :f_grin:

Jinak postování hand, čtení článků, sledování coachingů atd, to jsou všechno věci k dobru co ti jen budou zvyšovat winrate a porážet ostatní, čím víc tím líp ale neomezoval bych se jen na články...mě osobně ze čtení stovek článků dokola už pak docela mr*alo :s_love: :f_love: :D díky bohu jsou už i česká videa atd :heart:

Jinak co se týče hrací doby na partypokeru :s_evil: osobně hraju od 6ti ráno (jo je to tak a je to teror ale už se tak i budím sám :s_cry: ) tak do osmi devíti max, pak přijdou regové a já balím fidlátka :s_grin: :f_mad: :s_cool: jdu spát a navečer ktomu sedám znova nejdřív kolem 7. večer a spíš tak kolem 9. :f_love: :f_p: a končím kolem jedný druhý ráno :] a vypadám takhle ;( :s_biggrin:

Tak ještě jednou GL , HF ;)
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      HEM má nejvyšší prioritu, o tom žádná :)

BRM dodržuju, rozhodně nepůjdu na vyšší limit bez bankrollu, kterej potřebuju.

jinak teda hraju CG, to sem nezmínil, ale očkem pokukuju po SnG.
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Na partypokeru jsou sng do BI 5 prakticky neporážitelný kvůli raku, radši to pořádně rozmysli . (rake se dá porážet do cca 20% a tam to je hraniční :s_evil: ) ..takže nedoporučuju ;) na foru najdeš opět mnohem víc infa o tom proč :f_cool:

Jinak cornie v jeho cestě za 10K zrovna zveřejnil super info o tom jak to beatovat BLOG: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka :s_cool:
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Zdar,

musím se přiznat, že tenhle blog jsem otevřel kvůli názvu :D

Přeju hodně štěstí a doporučuju přečíst tohle vlákno:

Mindset a vaše nálada před session

A taky http://cs.pokerstrategy.com/strategy/psychology/938/1/

Časem zjistíš, že v pokeru záleží hlavně na mindsetu ;)

GL u stolů :)

acceleration
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      název dost sedí, nebojim se říct, že sem z nejmíň obydlený vesnice tady na foru :D

cca 100 obyvatel.

btw. děkuju za linky, to s tim mindsetem si určitě projdu, už sem to viděl, když sem skládal test, ale nějak sem tomu nevěnoval pozornost :f_biggrin:

haha, mám rád tyhle rybí smajlíky :f_cool: :s_love:
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      ondrej911 původně napsal
      název dost sedí, nebojim se říct, že sem z nejmíň obydlený vesnice tady na foru :D

cca 100 obyvatel.

btw. děkuju za linky, to s tim mindsetem si určitě projdu, už sem to viděl, když sem skládal test, ale nějak sem tomu nevěnoval pozornost :f_biggrin:

haha, mám rád tyhle rybí smajlíky :f_cool: :s_love:

+1 :f_love: :f_love: :f_love: :s_love: :s_love: :s_love: :s_love:
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      tak, hrál sem hodinu pět stolů.. občas sem musel nějakej vypnout, protože se buď vyprázdnil, nebo tam bylo moc regularů a to neni nic pro mě.. :f_biggrin:

dnešní plány jsem splnil

-odehrál 400hands - hodina hry na pěti stolech
      -přečet si basic články plus jeden bronze postflop - nikdo nemá iniciativu

udělal sem jednu chybu, která mě stála dolar :f_cry: :

Known players:    
      BB:
      $0,73
      MP1:
      $0,97
      Hero:
      $2

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with A:spade: , K:diamond:
      MP1 calls $0,02, 3 folds, Hero raises to $0,10, SB folds, BB calls $0,08, MP1 calls $0,08.

Flop: ($0,31) K:heart: , 6:spade: , 5:spade: (3 players)
      BB bets $0,02, MP1 raises to $0,18, Hero raises to $0,43, BB folds, MP1 calls $0,25.

Turn: ($1,19) 4:spade: (2 players)
      MP1 checks, Hero checks.

River: ($1,19) Q:heart: (2 players)
      MP1 raises $0,44 (All-In), Hero calls $0,44.

Final Pot: $2,07

Results follow (highlight to see):
      MP1 shows two-pair, kings and queens (Kc Qs)
      Hero shows (As Kd)

MP1 wins with two-pair, kings and queens (Kc Qs)

pak už handy, který mě nakoply :f_cool:

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with K:spade: , K:diamond:
      UTG2 calls $0,02, 2 folds, MP3 raises to $0,08, CO calls $0,08, Hero raises to $0,28, 3 folds, MP3 raises to $0,77 (All-In), CO raises to $0,81 (All-In), Hero calls $0,53.

Flop: ($2,44) 9:diamond: , 4:spade: , 3:club:
      Turn: ($2,44) A:diamond:
      River: ($2,44) J:spade: (3 players)

Final Pot: $2,44

MP3 shows (Kc Qc)
      CO shows (Qd Th)
      Hero shows a pair of kings (Ks Kd)

Hero wins with a pair of kings (Ks Kd)

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is CO with 8:diamond: , 8:club:
      2 folds, MP1 calls $0,02, MP2 folds, MP3 calls $0,02, Hero calls $0,02, 2 folds, BB checks.

Flop: ($0,09) 8:heart: , 6:diamond: , 3:diamond: (4 players)
      BB checks, MP1 bets $0,04, MP3 calls $0,04, Hero raises to $0,10, BB folds, MP1 calls $0,06, MP3 calls $0,06.

Turn: ($0,39) 2:spade: (3 players)
      MP1 checks, MP3 checks, Hero bets $0,14, MP1 calls $0,14, MP3 folds.

River: ($0,67) Q:spade: (2 players)
      MP1 bets $0,24, Hero raises to $0,64, MP1 calls $0,40.

Final Pot: $1,95

MP1 shows (Ah Jd)
      Hero shows three-of-a-kind, eights (8d 8c)

Hero wins with three-of-a-kind, eights (8d 8c)

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is BB with A:diamond: , 4:diamond:
      3 folds, CO checks, BU folds, SB calls $0,01, Hero checks.

Flop: ($0,04) 3:heart: , 3:diamond: , 2:heart: (3 players)
      SB bets $0,03, Hero calls $0,03, CO calls $0,03.

Turn: ($0,13) K:diamond: (3 players)
      SB bets $0,07, Hero calls $0,07, CO folds.

River: ($0,27) 7:diamond: (2 players)
      SB bets $0,14, Hero raises to $0,35, SB calls $0,21.

Final Pot: $0,97

SB shows (7s 2d)
      Hero shows a flush, ace high (Ad 4d)

Hero wins with a flush, ace high (Ad 4d)

zajímal by mě názor na tu poslední s flush Ahigh, hlavně to dorovnání na turnu, pot odds vs outy jsem si nepočítal, přiznávám se :s_biggrin:

gráfek:

a chtěl bych se zeptat, jak hrajete preflop TT a JJ, případně QQ a následně jak je hrajete postflop, jestli to hrajete jako páry od 22 do 99, nebo nějak jinak a cbetujete po flopu

taky zjišťuju, že mě prohry moc netiltujou, respektive vůbec, zapomínám na to tak nějak s další handou, což je podle mě docela špatně :D co když budu prohrávat a nebudu na tiltu..? Budu prohrávat pořád? :f_biggrin:

zítra si přivstanu, abych chytil nějaký :f_love: na stolku

díky :f_cool:
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      K té druhé handě: tím minraisem na flopu ztrácíš obrovskou spoustu value, je to zbytečně malé, jsou tam další tři hráči a jakože alespoň někdo dorovnávat bude a to bez ohledu na sizing. Byl by tu nejvhodnější potsize raise, takže tam hoď 20 centů, zapomeň na logiku typu - nechci ho vyhnat z potu ! Chceš maximální value z draws a udělat mu další kartu co nejdražší. To samý na turnu, ten bet je strašně malej, neboj se tam narvat 0,3$. Na riveru to pak shipni přes ten jeho bet.

A4 můžeš zahodit na flopu, ale když už sis musel callnout gutshot tak call na turnu je ok.
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      o těch velikostech raisu vím, musim to zlepšit, vim kolik bych měl raisnout, ale nedělám to..
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      ondrej911 původně napsal
      o těch velikostech raisu vím, musim to zlepšit, vim kolik bych měl raisnout, ale nedělám to..
      Tak to dělej ;)
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      dneska je den, kterej bych nazval slovem MINDSET

dal jsem si teď hodinku hry, zpočátku to docela šlo, super karty, ale postflop špatnej, musel sem většinou zahazovat, pak set 7 hned po flopu, bet ve velikosti 3/4potu, call od soupeře, na board přišla flush draw, soupeř call, další bet 1/2potu, call. Na riveru 4kárový karty Khigh. Soupeř raise 0,20 - pot mnohonásobně větší. Calluju - největší chyba session. soupeř otáčí nějakou nízkou károvou kartu a pak něco of uplně mimo board - můj fail.

pak dlouho nic nešlo, handy nic moc, když sem něco měl, soupeři zahazovali před flopem, tzn sbíral sem blindy.

pak mi přišly dvě pěkný flushe, který sem vyhrál na A high - tim sem srovnal propad na začátku a dostal se lehce do plusu.

a k tomu mindsetu, fakt mi pomáhá dát si před session jeden článek, klidně uplně z basic sekce, trošku se dostanu do nálady a sem si jistej, jak co hrát. Tzn - teď se jdu projet na kole, dám si nějakej článek/video a jdu zas na to.. přece mi někdo nevypálí jen tak rybník :s_biggrin:

a abych vás tady nenudil kecama, tak sem dám jednu věc, která mě poslední dobou poměrně baví :D

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      zdarec ondro,

hodně štěstí, za chvíli bankroll booster na PartyPokeru =)

Potkáme se u stolů?

Cornie
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      dnes booster nedávám, chystám se na něj příští týden :) tak snad za týden

/// tak nakonec potkáme :)
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      včera jsem se na poslední chvíli regnul do toho freerollu na PP, kterej se pak zasek, takže sem utřel a už sem ani neměl chuť na kešovky a šel sem spát, ráno sem se předčasně vzbudil a dal sem si asi půlhodinovou session s tim, že sem se předtim koukal na nějaký cg video od twina tady na PS, trošku sem se naladil na hru a mohl sem hrát, vyhrál jsem 2usd, žádnej all-in, spíš to šlo po kouskách, ale šlo to dobře, žádný zběsilý tahy a tak :)

teď večer jsem si dal zase tak hodinku s tim, že sem se koukal na koučing od twina. Články z basic sekce jsem přečetl včera všechny, před oběděm jsem si dal hru po flopu - iniciativu má soupeř a iniciativu nemá nikdo - ty sou pro mě důležitý, iniciativu na mé straně mám poměrně zvládnutou. :s_biggrin:

Na tenhle týden si dávám cíle:

nepropadnout a pokračovat ve výhrách, pokud budou nějaký psychický faily, budu ukončovat session, nechci to přehánět s odehranou dobou, pět stolů mě po hodině poměrně unavuje, možná to je taky tim, že hraju navečer, zas je tam víc :f_eek:

pokračovat v učení a vyřešit si pár věcí ohledně hand s JJ,TT,QQ a nízkejma esama, tam si nejsem moc jistej jak to zahrát, takže budu hledat :s_cool:

pořešit HUD v elephantu

dostat se přes 50usd v BR

tady je můj graf ze dneška:

dnes asi ještě nekončím, uvidím podle nálady po sprše.. :)
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      tak, je sobota, tak sem píšu..

mám docela závažnej problém, houpu se pořád mezi 37-45USD, jakmile se dostanu na těch 45 tak to jde z kopce a prohrávám, nevim proč, přitom se snažim hrát co nejlíp, nechodit do riskantních spotů, který bych nevyhrál, řídim se tabulek a tak, ale prostě..

dneska sem začal na 45usd a už sem zase na 39 tuším.

takže tenhle víkend už hrát nebudu a začnu zase v pondělí, protože nemám uplně nejlepší mindset, mezitim se budu prostě jenom učit, potřebuju se od toho trošku odprostit :)

HUD v elephantovi sem zprovoznil díky peca77, za což mu děkuju, je to strašně užitečná věc a dost to pomůže proti protihráčům, plánuju si nějaký staty přidat, ale zatím nevim jaký..

plánuju se vrátit ke krátkejm session, teď sem to docela přetahoval, ale nepřišlo mi to dlouhý a neunavil jsem se u toho, často jsem ani nevěděl, že sem dal 500hnds

Tady přidávám Graf od doby co sem začal používat elephanta, jsou tam vidět ty dva strašný dny, kdy sem propadl -3BI

takže v pondělí pokračování, snad se to povede a překonám tu 50usd hranici, která mě tak straší
    • peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      Čau,
      říkal jsem ti, že máš hrát každej druhej den a budeš jen v plusu :f_biggrin: V pondělí až tu budu tak mi ukážes handy, na kterých si prohrál ;) A můžem teda zkusit hrát a obírat fishky spolu :s_cool:
    • ondrej911
      ondrej911
      Bronz
      DNESKA SEM TO PROLOMIL!!!!

hurá..!!!

překonal sem 50USD hranici, po dvou dnech swingu dolů se mi to povedlo, měl sem neuvěřitelnej hotrun kdy sem během snad 800hnds udělal 8USD, dneska taky a mezi tim asi 3 dolary, takže sem udělal něco okolo 19usd za tři dny na NL2FR, sem na sebe fakt pyšnej, protože sem to zahrál skoro bez chyb! Postnul sem si mezi tim handu do fora, aby mi ten můj fold někdo ospravedlnil, že to nebylo zas tak špatně, každopádně:

"co položíš to neprohraješ"

:club: články z bronze mám načtený, tim sem si splnil úkol, některý si dám ještě jednou pro jistotu

:club: 50USD sem pokořil

:club: účastnil sem se twinova coachingu

:club: naučil sem se foldovat AQ a AK

to jsou asi nejvýraznější změny u mě :)

graf posledních třech dnů:
      mám z něj fakt radost :s_cool:

další plány:

:heart: hrát tak jako poslední tři dny
      :heart: nedělat chyby
      :heart: zůčastnit se 10PP turnaje
      :heart: zůčastnit se bankroll boosteru v neděli
      :heart: využít click card
      :heart: držet si dobrej mindset
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      super progres a update!! :f_grin: :s_love: =) Good luck ať se ti daří držet mindset a správný přístup ke hře..

ondrej911 původně napsal
      "co položíš to neprohraješ"
      this :s_thumbsup: a všechny další body co jsi zmínil... asi už tady budu jenom chodit a psát +1 :f_biggrin:
    • 1
    • 2