BLOG: Cesta k 10k USD

• czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 294
      Čau, také se připojím k výzvě z 50 na 10000 USD.

Budu hrát na PS kde jsem měl už dříve účet, který jsem rozdal soupeřům a poté opět lehce doplnil a taky na PP kde mám účet díky Pokerstrategy, když jsem našel náhodou odkaz na facebooku. Po přečtení prvníh basic článků jsem zjistil, že o pokeru vím hodně málo a mám se co učit:) .
      Hraju Mss a časem chci přejít na Bss, ale nejdříve se pokusím vybudovat bank, abych se do Bss mohl pustit.
      Startovní kapitál: PS - 40,46 USD
      PP - 51,11 USD
      Hraji většinou cash hry, občas nějaký freeroll.
  • 92 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      zdarec,

vítej ve výzvě! ;) Přeju hodně štěstí =)

btw - máš PokerStars i PartyPoker založené přes PokerStrategy? Později ve výzvě bude potřeba i Stříbrný status atd.

Jinak seznam bonusových PokerStrategy.com freerollů najdeš tady

čau
      Cornie
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

gratuluju k připojení se k výzvě ;) Rozhodně +EV rozhodnutí :s_cool: Budeš hrát na obou hernách od $50, nebo časem plánuješ účty spojit v jeden?

Pokud by si hrál na obou, tak by to vyšlo na první blog na $20 000 ;) , ale bylo by to dost náročný. Kadžopádně už se těším na první grafy.
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Díky za podporu, budu hrát na obou účtech každý den na jednom, ale možná časem začnu preferovat jen jednu hernu. No na těch 20k to nevidím tak rychle budu rád za to když budu postupovat pomalu na +EV.

Zatím můj graf za 6k hand je nahoru dolů, tak doufám, že už půjde jen nahoru s minimálním poklesem:) .
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Zdravím příznivce pokru.
      Po krátkém přemýšlení jsem se rozhodl, že nebudu v této výzvě hrát na dvou hernách jak jsem myslel původně, ale budu pokračovat jen na PP.
      Rovněž jsem si stanovil cíle do konce měsíce, tedy do 31.8.2011.
      1 - prostudovat bronzové články NL Bss, Mss a Sss ( hotovo teď se vracim k některým částem, abych je dostal pořádně pod kůži)
      2. - získat stříbrný status na PokerStrategy ( momentálně chybí 25 SP)
      3. - polusit se vyhrát 10% základního kapitálu

Den první:
      Dnešní den zakončuji s menším ziskem 0,41 USD, současný bank 51,57 USD.
      Hrál jsem na dvou stolech a odehrál 360 hand. Dodržování Mss bylo podle mě v pořádku, ale jednu chybu jsem udělal a to když jsem byl na BB a dostal jsem 88. Hráč na Mp 3-betnul, CO dorovnal a nevím proč z nějakého důvodu jsem si řekl, že 88 proti 2 hráčům položím. No a na board přišla 8 a oni se skoro prochekovali až k showdownu. Krom tohoto jsem spokojen a uvidíme jak se bude dařit zítra.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      tak zdravím kolegu co taky hraje MSS....

na PS moc článků k MSS strategii není, což je škoda, nějaké zajímavější články jsou až v Gold sekci a navíc anglicky...

no a k té handě, jestli ten hráč na MP někoho 3-betoval, tak pak můžeš sněhuláky s klidem položit, ale jestli to byl jen klasický open raise a za ním cold call, tak se sněhuláci v pohodě dají callnout na set mining, navíc když už mám zaplacený BB....

jinak gl, ať těch 10k uděláš...
    • Bartyx
      Bartyx
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 257
      Asi by hodně záleželo na výši toho 3betu. Ale většinou bych to taky složil. Tyhle nízký páry hraju jen na setmine a to, že došel set potom, co jsi položil už nesmíš řešit. Pokud byl nízkej ten bet, tak bych callnul. Problém je, že když callneš vysokej, tak pak mimo pozici se to hraje hodně špatně, když netrefíš a stejně bys to musel hrát check/fold.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      já MSS nehraju, ale callovat 3bet na set odds nevychází ani v BSS, takže imo super easy standard fold před flopem, ne? jaké tam je pravidlo pro callování PP před flopem? v BSS potřebujeme aspon call20 a to tady určitě není splněno

jinak jak říká bartyx, co přišlo na flopu je uplně nerelevantní, nic to nemění na našem rozhodnutí =) udělali jsme dobrý fold preflop a dál nás to nezajímá.. nesmíme být result oriented
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Teď jsem se na to díval a máte pravdu, byl to na MP open rais a potom z BU min rais a Mss říká 3-bet jen z Co,Bu a Sb proti jednomu hráči max. 2 limpeři. Takže nakonec dobré rozhodnutí. Jak jsem to psal včera neuvědomil jsem si že se tam naponec ukázaly 4 diamanty to by hrálo v můj neprospěch.
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Zdravím všechny
      Den druhý:
      Zatím je můj bank o necelé 2$ chudší, vůbec mě nechodí karta a když příjde tak narazím jako předchvíli narazily moje AA do 96s.
      Uvažuju, že večer zkusím jít na nižší limit a pokusit se hrát Bss, ale ještě nevím.
      Úplně chápu Hellmutha při jeho některých projevech jako např. zde

Zakončení dne je příznivé a ztrátu z rána jsem vyrovnal, plus přidal něco navíc a dnešek zakončuju v plusu. Bank po 2 dni je 52,08$.
      Večer jsem si šel zkusit Bss na nižší limit opět jsem hrál na dvou stolech a tahle handa mě zvedla náladu :) .
      Nejdříve jsem si říkal co asi má, že mě raisoval, typoval jsem ho na AK, ale po flopu bylo jasné, že z této hry chci dostat co nejvíce. Nakonec se ukázalo, že soupeř byl taky hodně dobrý, myslím, že v 90% by vyhrál, ale tady to nestačilo.
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $2,48
      Hero:
      $2,34
      0,01/0,02 No-Limit Hold'em (8 handed) Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com. Preflop: Hero is CO with Q:spade: , Q:diamond:
      4 folds, Hero raises to $0,08, 2 folds, BB raises to $0,18, Hero calls $0,10.
      Flop: ($0,37) K:diamond: , Q:heart: , Q:club: (2 players) BB bets $0,18, Hero calls $0,18.
      Turn: ($0,73) 9:heart: (2 players) BB checks, Hero checks.
      River: ($0,73) 9:club: (2 players) BB bets $0,34, Hero raises to $1,98 (All-In), BB calls $1,64.
      Final Pot: $4,69
    • BUGY0604
      BUGY0604
      Bronz
      Registrace: 06.06.2011 Příspěvky: 27
      zdravim czmorpheus ....inak pekny blok a prajem nech ti to vide dostat sa az na 10 000 :D
      viem že nehravaš BSS, TURN by som na takomto boarde proti hracovi co ta PRF 3betol určite rase-ol....na rivri si mal tak vysoký stack že kľudne mohol na tvoj 3bet zahodiť
      -flop bol zahraty celkom fajn...si v pozicii a kĺudne môžeš spowplayovať keďže je protihráč agresor
      - turn rase cca 0.5 a push river
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Čaute,
      BUGY0604 jsem rád, že se ti můj blog líbí:) .

Den třetí:
      Dnes je to totální katastrofa zatím odehráno asi 250 hand a to co jsem nahrál předchozí dny je v čoudu plus další ztáty. Vše začalo ráno když můj set pětek narazil do setu queen. No dal jsem si pauzu, špatně se to rozdýchávalo a po obědě to pokračuje. Nejdříve KK narazí do čtveřice Jacku a pak JJ overpár narazí v showdownu na AA. Suma sumárům momentálně -5$.
      Doufám, že to do večera trochu vyrovnám:) .

Takže po večerní session jsem ukončil dnešek ze ztrátou -5,66$ a bank činí 46,42$.
      Podle mě zásadní chyba byla sestup na NL2 a zkoušet Bss, měl jsem zůstat na NL4 a pokračovat Mss. Na NL4 mám už nějaké ready na hráče což v NL2 ne. Taky se mě zdá, že na NL2 dorovnají skoro každou sázku. Na NL4 myslím, že už jsou někteří opatrnější.
      Cíl na zítřek:
      :spade: odehrát přibližně stejné množství hand jako dnes a snažit se přiblížit k 50$ hranici.
      :spade: dodržovat Mss

Něco pro lepší náladu :D
    • BUGY0604
      BUGY0604
      Bronz
      Registrace: 06.06.2011 Příspěvky: 27
      SET 5 sa asi ani neda zhodit pokial nie extremne nebezpecny boadr napr 4 ruby alebo 4 po sebe iduce karty....mal si smolu ale zase pridu dni kedy sa karta obrati a pokial nebudes robit chyby tak budes z dlhodobeho hladiska plusEV
      inak ja si idem dnes nabit na Stars 100E cca 140dolarov tak dufam ze odstartujem uspesnu season :D
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Zdravím všechny co zabloudí na můj blog věnovaný výzvě z 50 na 10k$.

Den čtvrtý:
      Musím přiznat, že jsem si tuto výzvu představoval trochu snadněj než ve skutečnosti je. Po prvních dvou dnech, které skončili s mírnýn plusem, mám teď zase dva dny, které končí mínusem. Včera jsem si připadal jako ryba co pořádá výprodej. Předpokládal jsem, že dnešek bude lepší, no o něco lepší byl, neskončil s tak velkou ztrátou jako včera, ale i tak nebyl příznivý. Začínám zjišťovat, že když prohraju hned ze začátku session větší část buy-inu, tak mě to celkem vykolejí. Na druhou stranu teď večer jsem hrál podle mě docela dobře (tedy si myslím):) .
      Mám tady jednu handu jestli to může někdo okomentovat, jak by to zahrál u toho mě teda lepilo ať to položí, což se nakonec stalo.

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $1,92
      CO:
      $1,86
      0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed) Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP1 with K:spade: , K:diamond:
      Hero raises to $0,08, 2 folds, CO calls $0,08, 3 folds.
      Flop: ($0,19) Q:heart: , J:spade: , T:spade: (2 players)
      Hero bets $0,12, CO raises to $0,41, Hero calls $0,29.
      Turn: ($1,01) A:spade: (2 players)
      Hero bets $0,64, CO folds.
      Final Pot: $1,65

Bank po dnešním dnu 44,86$.
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Čau
      Den pátý:
      Dnes jsem tomu moc nedal, jen 300 hand odehraných, ze kterých mám dobrý pocit, protože myslím, že to bylo zahráno dobře. Bank momentálně 45,19$.
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Den pátý:
      Nevím co se to v posledních dnech děje, ať se snažím sebe víc, můj bankroll klesá a klesá. Ráno to vypadalo nadějně to přišla sem tam nějká karta, ale odpoledne samý odpad a když něco přišlo tak jsem to musel stejně položit.
      Ve 20:30 jsem si šel zahrát ten freeroll na PP o 5k, ale zase to samé, když dostanu KK narazím do AA, flop chytnu set, ale jemu se to tak poskládá, že má postupku. Samá smůla a nebo musím popřemýšlet, kde dělám chybu.
      Ctěl bych se zeptat na tyto 2 handy jestli jsem to položil dobře nebo jsem měl jít do showdownu?
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $1,9
      BB:
      $2,35
      Hero:
      $2
      BU:
      $2,72
      0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed) Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com. Preflop: Hero is MP1 with K:heart: , K:club:
      Hero raises to $0,08
      , 3 folds, BU calls $0,08, SB calls $0,07, BB calls $0,06.
      Flop: ($0,32) Q:diamond: , 9:club: , 6:club: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0,2, BU folds, SB calls $0,20, BB folds.
      Turn: ($0,72) 2:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0,46, SB calls $0,46.
      River: ($1,64) J:heart: (2 players)
      SB raises $1,16 (All-In)
      , Hero folds.
      Final Pot: $2,80

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $1,98
      Hero:
      $2,14
      0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed) Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com. Preflop: Hero is BU with A:diamond: , K:diamond: 4 folds,
      Hero raises to $0,08
      , SB calls $0,07, BB folds.
      Flop: ($0,18) K:spade: , 8:diamond: , 5:spade: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0,12, SB calls $0,12.
      Turn: ($0,42) J:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0,26, SB raises to $0,52, Hero calls $0,26.
      River: ($1,46) 4:diamond: (2 players)
      SB bets $0,69
      , Hero folds.
      Final Pot: $2,15

Aktuální bank 42,23$.
      Zatím se mějte a hlavně lepší zítřky :s_biggrin:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      je to nějaké zakleté ted, já měl před chvílí downswing za -20$ ale už jsem ho snad zkrotil =)

první handa se mi líbí, well played. Tohle je přesně ten typ foldů, který musíme umět dělat protože jsme skoro vždycky horší.

U druhé handy si nejsem jistej. Jaké měl soupeř staty? Pokud je to ryba tak to někdy takhle zahraje třeba i s KQ. Já bych asi calloval river. Ale často to bude dobrý fold.
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      No právě u té druhé handy to byl hráč co vůbec nehrál a po 77 hrách co jsem si ním zahrál měl VPIP jen 6. Nebyl jsem si vůbec jistý tak jsem raděj složil, ale možná to byla chyba.
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Den šestý:
      Huráááá, dnes po několika denním nezdaru to vypadá, že se karty začínají obracet. Dnes jsem vylepšil BR o 2$. Celkem mě chodily karty, když už jsem něco chytil snažil jsem se to zahrát agresivně, aby mě někteří koumáci zbytečně neporazili nějakým odpadem :s_biggrin: .
      BR nyní 44,25$.
      Jen tak dál a stejně dobré nebo lepší zítřky :D .
    • czmorpheus
      czmorpheus
      Bronz
      Zdarec, den sedmý neskončil tak jak bych si představoval. Zjistil jsem, že vyhrávám spoustu malých potů, ale projedu velké poty. Když mám vysoký pár tak mě to soupeři hned zahodí a když mám slabší kombinaci tak to mě zase dorovnávají. Dnes jsem si přečetl článek ze stříbrné sekce pokročilý openraising, ten se mě líbil, protože se už trochu zvětšila range startovních kombinací, ale nejsem si jistý, jestli ji tak rozšířit, když se mě nedaří vyhrávat na základu z tabulky v bronzové sekci.
      BR - 42,42$.