Blog: 50->10 000-> ....

• TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      Zdravim, tak jak bych začal

Jsem 20ti letý student z velkoměsta s 3000 obyvateli kde o zábavu zakopnete jednou do roka a tak když jsem doma tak se musim nějak zabavit... no skončil jsem u online pokeru přibližně před rokem. ( Poker znám tak 3 roky, ale to bylo jenom o nějakej srandě s kámošema ve škole / hospodě bo tak... šak to znáte... pak nějaký live donkamenty ) Začátky s onlinem byly těžký... měl sem nakoukanejch pár epizod HSP / PaD / WSoP a myslel jsem si, že hraji nejlíp ze všech....

Poměrně stereotypní, že? :f_biggrin: No ze začátku jsem pinkal nějaký ty freerolly pak sem tam nějakej ten no deposit... samozřejmě jakmile jsem se dostal k nějakýmu dolaru vydržel mi asi tak dlouho jako pes uprostřed somálský vesnice. Nepoužíval jsem žádný software, nesledoval jsem žádné výukové videa natož číst nějaké články...to přece neni pro mě :s_cool:

no po tom co sem bustnul x free bankrollů ( pokerstrategy bankroll nevyjímaje ) jsem si řekl, že možná přece jenom moje hra možná nebude ještě tak dokonalá. Trošku jsem změnil svůj hrací styl, přestal jsem být tím hošíkem co se vidí v Tomu Dwanovi v televizi a snaží se urvat každej pot, taky jsem dospěl k závěru, že moje brutální tilty po jednom suckoutu apod. nejsou taky moc dobré pro hru....

no po takovejhle hlubokejch rozvahách jsem se pak dokonce i přemohl a načetl si nějakou teorii, shlídl pár videí a chtěl jsem začít grindit...no avšak přišel problém a to nedostatek času kvůli různým osobním aktivitám... nakonec se to všechno uklidnilo a jsem tu po nějakej chvilce studia pokeru a přibližně 2 měsíců v + na cashovkách na bwinu ( NL4 14BB/100 kolem 60 000 hand a NL10 4BB/100 kolem 20 000 hand ) je pravda, že hráčí na Bwinu jsou opravdu hodně soft a i regové dělaj chyby co vidim i já jako absolutní fish, ale vzhledem k tomu, že staty výše uvedené jsou bez použití jakéhokoliv HUDu myslim, že je to poměrně obstojný a snad nebudu tak ztracenej případ jak jsem si začínal říkat...

no já vim, že už dlouho kecam, ale pokud to někdo čte tak chci alespoň vše uvést na pravou míru.... takže nějak před týdnem sem začal vycashovávat veškerý VIP body na bwinu, konečně jsem si pořídil Holdem manager, něco málo se s nim naučil a připravoval jsem se na přesun na nějakou hernu, kterou bych mohl připojit přez Pokerstrategy

No jak jsem uváděl výšše byl jsem chodícím bankomatem na skoro každé herně kde byly nějaké freerolly nebo no deposit bonusy takže výběr herny kde bych ještě neměl účet byl poměrně složitý, nakonec jsem se ale rozhodl pro paddypowerpoker ... z jednoduchých důvodů ( kromě toho, že tam snad jako na jediné herně ve vesmíru nemam acc :D ) -> VIP bonusy... pro micro / low stakes denodenně grindící hráče myslim, že kopie FTP bonus programu je víc než super....

takže jsem tady a do pár dnů tu začnu postovat nějaký další moje výžblepty a dojmy z PPP......

kdyby to někoho zajímalo budu tam hrát pod nickem DonkAndProud ( tento nick jsem dříve nikdy nepoužíval pokud by se mě někdo snažil hledat na PTR ) do týdne bych tam měl mít depositnuto ( no teoreticky už za dva dny ale u českejch bank člověk nikdy neví ) a tak do dvou týdnů sem postnu i nějakej ten gráfek / handu a podobně... jen co nahraju nějakej ten vzorek aspoň ať to má smysl....

Takže gratulace tomu kdo se zdravym rozumem dočetl celý článek až sem.... větší gratulace tomu kdo to scrollnul dolů páč se mu to nechtělo číst <- to je asi to rozumnější řešení.

Teď se tu na fóru asi budeme vídat časteji takže zdraví DonkAndProud

Edit : ajo abych nezapomněl. pro srandu si depositnu jenom 50eček ( dolary nejdou ) aspoň si otrkam hráče na tej síti přece jen Ongame / Ipoker bude menší rozdíl a zároveň se můžu zapojit do tý místní mánie 50-> 10 000 :)

... když náhodou narazim na nějaký starý zajímavý handy tak to sem postnu, starý grafy se mi postovat nechce, ale kdyby o ně někdo čirou náhodou stál problém mi to nedělá :)

a to už sem snad definitivně vyzvrátil vše co jsem měl na srdci :)
  • 20 odpovědí
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      jo tak sem hodim nějaký ty handy s komentářem a hned mě můžete zkritizovat :)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Play hand

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $4.28
      BU:
      $8.03
      SB (Hero):
      $9.50
      BB:
      $10.63
      MP2:
      $5.24
      MP3:
      $9.78

Preflop: Hero is SB with A, A.
      3 folds, BU calls $0.10, Hero raises to $0.40, BB calls $0.30, BU calls $0.30.

Flop: ($1.2) 3, 8, 6 (3 players)
      Hero bets $0.90, BB calls $0.90, BU folds.

Turn: ($3) A (2 players)
      Hero bets $1.50, BB calls $1.50.

River: ($6) 3 (2 players)
      Hero bets $6.70, BB calls $6.70.

Final Pot: $19.4.

tak v tomhle potu jsem udělal pro mě dvě nestandartní věci... jednu úmyslně druhou omylem.....

první ( ten omyl ) byl preflop raise to jsem pravděpodobně zmáčkl jenom špatnej bind ( pokud se nepletu je to dávka hand z doby kdy jsem začínal s 8 stoly ) samozřejmě měl být 5 BB, abych tam nešel ve 3 na flop

flop bych řekl, že je celkem standartní vzhledem k tomu, že button byl zatim loose agressive ( pouze 30 hand ale z toho 54 / 0 ) a BB to samé

po callu jsem ho měl instatně na draw případně na to, že tam vlez s nějakym nesmyslem a hodně dole ho to trefilo... celkem logická úvaha

na turnu dochází flush a mě set.... sazim půlku potu z části aby sem nevyhnal případně horší handu ( byl vážně loose takže byl schopný mě callnout s nějakym nesmyslem typu 89 a jednim krizem bo tak ) a ten bet byl zároveň jako blocker bet proti flushi, měl jsem s nim celkem velkou historii a věděl jsem, že made handy na turnu netočí, takže i kdyby měl flush ja měl pořád skvělý odds na full house

no na riveru dostávam full house s tim, že se spárovala 3ka tam nebylo moc co řešit jeho range na riveru obsahovala dejme tomu nějakej hodně podivě zahranej floplej set / trips na riveru s křížem v ruce / flush jediný co by mi all in nedocallovalo byla nějaká 8x takže tam byla volba jednoduchá

tohle jsou tak nějak moje myšlenkový pochody u tý handy, umim si představit, že tam je něco špatně nebo něco by šlo vyložit jinak takže určitě budu rád když někdo okomentuje / opraví :)

ještě mrknu na 1 nebo 2 handy do historie a zkusim najít něco zajímavějšího

tady je ještě jedna teda slíbená handa

Play hand

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (3 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $9.65
      BB:
      $17.27
      BU:
      $5.06

Preflop: Hero is SB with 8, 6.
      BU calls $0.10, Hero raises to $0.50, BB raises to $0.90, BU folds, Hero raises to $2.05, BB calls $1.10.

Flop: ($4.1) 3, 7, 4 (2 players)
      Hero bets $3.10, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $4.1.

no a komentář k tomu .... na NL10 je tahle line celkem nezvyklá a moc často se do toho taky nepouštim, protože tam k tomu neni moc vhodných spotů, ale tady to vyšlo poměrně dobře

preflop jsem se jednoduše snažil stealnout pot s tim, že jsem zase udělal raise o 1BB méně než je optimální už vážně nevim proč :) BB mě 3betuje a ten jeho 3bet je samozřejmě ultra směšnej jak kvůli sizingu tak i protože jeho 3bet je 10% po 100 handách ( malej vzorek !!ALE!! ) veškerý jeho 3bety byly z SB a BB ... SB 8% BB 22% takže tam nebylo co řešit a rozhodl jsem se pro resteal...co jsem vážně nečekal je, že flatne...no díky bohu přišel nízkej flop a já jsem mohl reprezentovat overpár s tim, že v nejhorším případě mam pořád outy

a nakonec sem si rekl ze sem postnu i graf z nl4 prece jen tam mam aspon trosku vzorek

je to nakonec 52k hand a 12-13BB/100 ale myslim, ze jeste na druhym pc mam par hand co tu nemam importovany takze vysledek by mel bejt jak sem psal v uvodnim postu
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Tak koukam, že blog se zatim moc nechytil ( kdo by to byl čekal v záplavě identickejch blogů snad od každýho uživatele PS ) každopádně já se nevzdávam a ještě pár postů tu zaspamuju a uvidíme jestli se to chytne :s_biggrin:

co sem tak omrkával blogy tu na fóru tak všichni postovali dlouhodobé a krátkodobé cíle tak ja udělam takovou cvičenou opičku a udělam přesně to samý co sem viděl u ostatních

krátkodobé cíle ( 1 měsíc )

:spade: stát se regem na nl25
      :spade: vycashovat celej bonus na PPP a potom se pravděpodobně přesunout na jinou hernu a tam to samý
      :spade: každej volnej den věnovat alespoň hodinku studiu ( už asi tejden a něco to splňuju :tongue: :D )

cíle do konce roku

:club: stát se regem na nl50
      :club: udělat diamond status na PS ( což by teoreticky s mym volume nemělo bejt problém.. snad :D )
      :club: zodpovědně se držet studia a neflákat to jak je u mě zvykem :)

tenhle post jsem psal během pauzy při seassion, teď si jdu ještě sednout, ale pak sem hodim určitě nějaký handy.
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Ahoj,

blog se rozhodně chytil alespoň u mě :P Super představení i updaty! :f_biggrin:

Určitě budu dál seldovat :s_confused: graf taky vypadá moc pěkně zatím :s_biggrin:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      tak změna plánu v seassion budu pokračovat až dýl, musim jít koupit těstoviny k obědu :s_love: tak sem alespoň postnu nějaké ty handy než zapomenu svý myšlenkový pochody... ( ne že by to byla nějaká škoda :D )

všechny handy budou z nl4, protože na PPP ještě peníze nedošly a já potřebuju vycashovat ještě poslední zbytky bodů na Bwinu a neměl sem tam asi víc jak 40 doláčů už takže bych nemoh pořádně ani multitablovat natož pak hrát bez obavy z nějakýho suckoutu ... takže jsem to vzal na jistotu a sedl jsem si k tim gemblerům na nl4 a i přez to se objevily nějaký zajímavý situace

Play hand

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BB:
      $3.90
      CO (Hero):
      $4.01
      BU:
      $3.93
      SB:
      $4.98

Preflop: Hero is CO with A, J.
      Hero raises to $0.20, 2 folds, BB raises to $0.62, Hero calls $0.42.

Flop: ($1.26) 8, J, T (2 players)
      BB bets $0.70, Hero calls $0.70.

Turn: ($2.66) 4 (2 players)
      BB bets $2.58, Hero calls $2.58.

River: ($7.82) 6 (2 players)

Final Pot: $7.82.
      Results follow:

BB shows a pair of jacks(J K).
      Hero shows a pair of jacks(A J).

Hero wins with a pair of jacks(A J).

takže tohle je první situace do který jsem se dostal a nevim jestli to bylo zahraný tak úplně korektně ... spíš dost na hraně

preflop poměrně standartní ve 4 lidech otvíram s AJs fold k BB a z toho přichází 3bet.... na tohohle hráče jsem měl hodně malej vzorek, ale připadal mi jako solidní hráč podle statů takže jsem si řekl, že se podívam na flop s tim, že mam pozici a můžu mu držet blockery

na flopu od něj přichází c-bet, procento c-betu měl vysoký takže tam se nedalo ani uvažovat o foldu... o raisu samozřejmě taky ne, protože tou dobou jsem si nemyslel, že by mohl mít horší handu co by to callnula

Na turnu se mi otevřela FD z čehož jsem měl radost, ale jen do tý doby než on tam vyslal pot-sized all in. Tady jsem vážně dlouho dumal nad tim co by mohl mít, protože většina hráčů na nl4 neni schopná double barelu a když se do něčeho takovýho pustí tak je to většinou s nějakou nesmyslnou line preflop, tady ta line seděla perfektně na overpár / set na druhou stranu jsem si zase řikal proč by hráč co vypadá takhle solidně se mě snažil na turnu vyhnat pokud bych měl nějakou draw, kdybych byl na draw a byl jsem nějaká typická fish z nl4 tak mu docalluju třeba 1/2 pot nebo o něco víc s tim, že pro něj je to ev+ pokud má made hand a já jsem pot commited a budu mu to na riveru muset dát prakticky skoro vždycky....

no takže vlastně jenom díky tomu, že vypadal jako schopnej hráč podle statů jsem se rozhodl pro hero call a jak to dopadlo to už tam je vidět... problém je,že doteď si nejsem moc jistej, jestli to byl dobrej read a nebo sem byl jenom štastnej a on by takhle zahrál i overpár / set

no a abych pravdu řekl, teď nemůžu najít jednu handu co jsem ještě chtěl postnout, protože jsem si jí zapomněl označit... každopádně pokud jí najdu tak jí sem postnu a pokud ne tak sem postnu nějakou handu z odpolední seassion
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

super blog. U mě se určitě chytil včetně zajímavých postnutých hand se kterýma já osobně nemám problém a líbí se mi asi všechny liny, jak si zahrál. Když by sis, ale nebyl vyloženě jistej, tak to postni do: Hodnocení Hand Cash Game do 0.05/0.10 kde ti poradí víc do detailů.

Já mám jenom dotaz k tý handě, kde držíš 8 :club: 6 :club: , tak co by si udělal, kdyby tě soupeč poslal za plnou? :s_cool:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      No... nejspíš bych se rozbrečel a šel to říct mamince :s_evil:

já jako upřímně nepočítal vůbec se situací kdy se dostaneme na flop to byla velká chyba v tej handě a byl jsem lucky, že to dopadlo tak jak to dopadlo... sice když na to koukam tak jsem byl commited jak sviňa ale až tak prized in abych calloval na 4 outy ( v 99% a v 1% případů na 10 outů kdyby pushnul s AK když vidí, že jsem commited ) tak to až tak zase ne :)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      TrueMortem původně napsal
      No... nejspíš bych se rozbrečel a šel to říct mamince :s_evil:
      :D :D :D

TrueMortem původně napsal
      Sice když na to koukam tak jsem byl commited jak sviňa ale až tak prized in abych calloval na 4 outy ( v 99% a v 1% případů na 10 outů kdyby pushnul s AK když vidí, že jsem commited ) tak to až tak zase ne :)
      No jde o to jakou mu dáš range a pak právě rozdíl 4-10 outů je znatelný. Píšu to proto, že mě právě zajímá, jestli by si to callnul nebo ne a je to právě přesně handa na trochu hlubší rozbor, kde je potřeba si trochu pohrát v eqilátoru se soupeřovou rangí a s odds, který máme ;)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      tak samozřejmě, že vim, že je tam rozdil 4 a 10ti outů ale prostě už 3bet light na NL10 je poměrně rarita natož aby zahrál takovouhle line ještě na flopu...samozřejmě bejt to jiný stakes nebo mít na něj víc infa tak se to můžu snažit určitě nějak vyhodnotit jediný co bylo patrný je, že 3betuje light z blindu a na nějaký jiný rozbory sem měl strašně malej vzorek hand s nim... takže to musim brát obecně.. to, že někdo něco takovýho zahraje na nl10 se stane málokdy

to je aspoň můj pohled na věc...
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Tak dneska to byl opravdu sick grind mam za sebou 3k hand za necelejch 5 hodin rozdělený na 2 seassion... neni mi moc dobře ( asi to bude z tich těstovin co sem si dělal k obědu.. příště to neriskuju a volam standartně pizzu ) takže jsem ani nevyužil počasí co je venku a dřepěl sem půlku dne u pc. No nakonec sem aspoň konečně prakticky vycashoval všechny bwin body ( pravda pár mi jich tam zbylo ale za ty si koupim asi vstupenky 2 na ten nesmyslnej měsíční 20k garant nebo tak něco )

pilo mi opravdu krev sedět takovou dobu na nl4 ale musel sem se přemoct, protože poslat si tam víc peněz by trvalo víc dní a já tou dobou už chci grindit na nový herně... no dost keců, teď k věci

graf dneška :

a pak tu naházim pár hand... doufam, že jsem si je tentokrát nezapomněl značit jinak na to házim bobek a hledat to nebudu :s_cool:

takže 1. handa je hero call

Play hand

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3:
      $3.80
      CO:
      $1.20
      BU:
      $2.95
      SB:
      $0.63
      BB (Hero):
      $6.26
      MP2:
      $5.49

Preflop: Hero is BB with 2, 2.
      MP2 calls $0.04, MP3 folds, CO calls $0.04, BU calls $0.04, SB calls $0.02, Hero raises to $0.24, MP2 calls $0.20, 3 folds, 2 folds, SB folds.

Flop: ($0.6) K, K, T (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $0.24, Hero calls $0.24.

Turn: ($1.08) Q (2 players)
      Hero checks, MP2 checks.

River: ($1.08) 6 (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $1.08, Hero calls $1.08.

Final Pot: $3.24.
      Results follow:

Hero shows two pairs, kings and twos(2 2).
      MP2 shows a pair of kings(5 J).

Hero wins with two pairs, kings and twos(2 2).

je to určitě hodně nestandartně a hodně pasivně zahraný, ale má to svý důvody jako vše v pokeru... týpek byl totiž 76/15 a snažil se mě bluffovat v každym potu od doby co se do mě odházel s TP proti setu

preflop akce... no obv. fish table takže limperská řetězová reakce.... raisuju jenom 6x BB z důvodu dvou přítomnejch short stacku.... vyšlo to ideálně jdu na flop jenom s fishkou na flopu checkuju s tim, že tenhle typ bude samozřejmě betovat any two + pokaždý když jsem cbetoval tak mě točil takže jsem si to chtěl udelat levnější... proto ta pasivní line... turn checkuje takže už je mi jasný, že jsem dobrej protože s 10tkou by pořád bareloval... na river přichází 6tka ... je mi jasný, že ho mohla hitnout s jeho VPIP, ale pořád je x všelijakejch nesmyslnejch hand, který trefený nejsou + z jeho 20 vteřinovýho tankování mi taky došlo, že moc silnej nebude.... takže tolik asi k tejhle handě... určitě to neni standartní hra ani bych to nedoporučoval... bylo to jen speciálně proti tomuto hráči.

druhá handa :

Play hand

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $2.08
      BU:
      $1.64
      SB:
      $4.70
      BB (Hero):
      $8.90
      MP3:
      $7.00

Preflop: Hero is BB with K, A.
      MP3 calls $0.04, CO calls $0.04, BU raises to $0.12, SB calls $0.10, Hero raises to $0.62, 2 folds, BU calls $0.50, SB calls $0.50.

Flop: ($1.94) 9, 9, A (3 players)
      SB checks, Hero checks, BU bets $0.98, SB calls $0.98, Hero raises to $5.86, BU calls $0.04, SB calls $3.10.

Turn: ($12.9) 4 (3 players)

River: ($12.9) T (3 players)

Final Pot: $12.9.
      Results follow:

BU shows two pairs, tens and nines(J T).
      Hero shows two pairs, aces and nines(K A).
      SB shows two pairs, aces and nines(A Q).

Hero wins with two pairs, aces and nines(K A).

tak preflop izoluju, nechci hrát AK do 3 lidí mimo pozici... bohužel to nevyšlo... na flopu checkuju, protože je mi jasný, že shortstack bude pushovat any two a pokud ho SB callne tak vim, že má eso... sb calluje takže pokud callnul 3bet preflop tak musí mít logicky silný eso, jeho staty svědčí o tom, že se TPGK nepustí takže pushuju ( podle mě by to doplatil i s AJs )

mam tu ještě pár hand, ale nebudu to tu spamovat přece jenom asi ne každýho bude bavit louskat pořád do kola handy z nl4 / nl10 takže si počkam na nějaký lepší věci k postování :) zatim Cya :)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      zdarec,

super představení.. Máš velmi dobrý sloh a viditelný novinářský talent ;) :f_grin: :s_thumbsup: Fakt se to dobře četlo. Tj hlásím se do kluby těch co přečetli každé písmenko a nemyslí si, že by to bylo EV- :f_biggrin:

Budu tě určitě taky sledovat. Tvoje grafy vypadají skoro jako raketová kariéra, takže budu sledovat i handy.. Abych trošku nasál tvoje know-how, rýsuje se tady konkurence na první dosažení 10k imo :D Kolik máš tedka BR? Btw už jsi koukal sem? Domluvili jsme se právě na aktualizaci stavů do pravidelné týdenní newsky o 10k challengerech =)

čau a GL u stolů,

Cornie
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Čaues díky za takový pochvaly :s_biggrin: .. no BR na online mam něco teď kolem 1k určitě, ale to je ještě z toho bwinu jak jsem psal v úvodním postu tak sem přeposílal jenom 50eček na PPP a tam začnu asi takhle od "nuly" abych si tam zvykl na trošku jinou hru.... jak jsem přece jen psal... ta izolovaná komunita hráčů na bwinu je hodně soft.

Takže reportovat můj progress začnu jakmile mi dojdou peníze na moneybookers ( měly tam bejt už včera, ale ty český banky nj... ) a já začnu grindit na tom PPP počítam, že by to mělo bejt nejdýl v pondělí a pak se milerád připojim do vaší challange :)

A z jiného soudku :

Dneska pravděpodobně k stolům ani nesednu. Za 1. včerejších 3k hand za 5 hodin mě vážně přiblížilo k burn out symptomu :s_confused: a hlavně dneska mam tolik nemilejch a nepříjemnejch povinností, že se mi na to ani nechce myslet....

Vykopat dvoje kořeny stromů na chatě, posekat celou zahradu a blablabla... ať žije život pokerového hráče :D

I když stát se může cokoliv a pokud mi dojdou do večera ty peníze na MB tak si určitě pudu alespoň ozkoušet stoly na PPP a dyžtak sem hodim nějaké ty své dojmy

Zítra bude pravděpodobně něco podobného asi tu ode mě taky nic neuvidíte, mam v plánu si jít dřepnout zase s místníma rybama na nějakou friendly cashovku ( 5/10 nebo 10/25 ) a jelikož tam dřepim vždycky od 8 do 8 prakticky tak nemyslim si, že by bylo dobrý hrát ten den ještě online :s_cool:

Takžeeeeeeee pravděpodobně o sobě dám znovu vědět až v neděli, ale kdo ví.... čekejte nečekané. Cya :f_grin:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Takže jak jsem vás upozorňoval : čekejte nečekané, je to tady... další post přišel dřív než bylo plánováno, jelikož včera bylo " krásné " počasí a na chatě sem tim pádem moc práce neudělal stihl jsem dorazit domů ještě před večerním výletem do města a k mému milému překvapení peníze konečně došly na MB tim pádem jsem okamžitě šel vyzkoušet stoly PaddyPowerPokeru

První dojmy byly hodně rozporuplné, po bwinu bych čekal, že žádný software mi nebude dělat problémy, jenže asi to bylo už navyknutím na bwin software nebo kdo ví čím, ale ipoker software je vážně taky příšerný a pro mě asi i horší než bwin. Takže zpočátku jsem jenom 6tabloval abych si navykl na ten software a i tak mi to dělalo poměrně problémy. Na druhou stranu příjemné překvapení pro mě byly 250BB deep stoly což je určitě velké plus vzhledem k tomu, že na micro stakes lidi nezvládají ani 100BB deep hru natož 250BB. Sice to potom lehce kolizuje s bankroll managmentem, ale moje ego mi stále našeptávalo, ale co je to nl2 to přece nebude problém.

No po prvních pár handách bych mýmu egu dal vážně přez hubu, protože po dvouch suckoutech a jednej flush over flush handě jsem byl down prakticky 500BB... dost nepříjemný, dal jsem si chvilku pauzu rozdejchal jsem to a zasedl jsem k tomu znova pak už šlo všechno poměrně hladce. Sice jsem byl poměrně card dead a netrefoval jsem žádný flopy, ale úroveň hráčů je zde dokonce horší než na bwinu takže i tak jsem si zajistil mírný profit.

první dojmy z hráčů na PPP :

co jsem zatím měl možnost shlédnout tak na každém stole se najdou alespoň dva lidi s VPIP vyšší než 50 a zbytek jsou standartní nl2 nitové co čekají na prémiové kombinace.
      Většina hráčů tu má prakticky 90+ C-bet, 40+ VPIP / PFR z SB a podobný nesmyslnosti co se dají snadno exploitovat.

Byl jsem až překvapenej kolik lidí si tu sedá s 250BB deep stackem a dost často to bejvaj i úplné fishky. Zatim jsem se nedostal do moc příležitostí kdy bych byl ochoten se stacknout, ale co jsem viděl většina hráčů tu hraje tu deep hru tak příšerně, že jsou ochotni se stacknout i s overpárem, takže jsem si jistej, že nl2 bych tu měl proletět hodně rychle pokud se nedostanu do nějakého nepříjemného downswingu nebo tak něco....

no to byly asi tak základní dojmy z herny... odehrál jsem zatím něco kolem 3k hand ( včera než jsem šel pít a dneska dopoledne ) což neni žádný vzorek, ale i tak sem postnu graf a nějaké handy aby i vy jste si mohli udělat dojem o herně

takže graf :

a standartně dvě handy :

Play hand

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $1.09
      SB:
      $2.77
      BB:
      $5.30
      MP3 (Hero):
      $5.34
      CO:
      $5.42

Preflop: Hero is MP3 with A, 5.
      Hero raises to $0.08, CO calls $0.08, BU calls $0.08, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.27) 4, 3, 2 (3 players)
      Hero bets $0.20, CO raises to $0.70, BU folds, Hero raises to $2.10, CO raises to $5.34, Hero calls $3.16.

Turn: ($10.87) Q (2 players)

River: ($10.87) 6 (2 players)

Final Pot: $10.87.
      Results follow:

CO shows three of a kind, threes(3 3).
      Hero shows a straight, six high(A 5).

Hero wins with a straight, six high(A 5).

komentář : byl to poměrně loose stůl, takže jsem tam otevíral i A2-A5s CO se mě jevil dojmem Tag hráče a Button byl loose passive
      Flop přicházi obv jeden z nejlepších možnejch... jsme v potu 3, je tam FD je tam teoreticky 5 na split, jsou tam možné overpáry takže standartně do potu betuju
      přichází hodně velkej raise od Tag hráče a tam v ten moment už je nad slunce jasné, že má set. overpár by Tag hráč hrál jinak a se 56 by do potu nikdy nevlezl. takže tam už pak šlo jen o to dostat vše do potu...

druhá handa :

Play hand

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $5.64
      BB:
      $3.35
      MP2:
      $0.97
      MP3:
      $5.22
      CO:
      $2.02
      BU:
      $2.00

Preflop: Hero is SB with 9, 8.
      3 folds, BU raises to $0.08, Hero calls $0.07, BB folds.

Flop: ($0.18) 8, 8, 6 (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.14, Hero calls $0.14.

Turn: ($0.46) J (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.38, Hero raises to $1.20, BU raises to $1.78, Hero calls $0.58.

River: ($4.02) 2 (2 players)

Final Pot: $4.02.
      Results follow:

BU shows two pairs, queens and eights(Q Q).
      Hero shows three of a kind, eights(9 8).

Hero wins with three of a kind, eights(9 8).

Komentář : no tak co se týhle handy týče tak button otvíral prakticky 90% range z late pozice, já mam suited konektory s tim, že na BB je poměrně loose hráč, kterej se do hry taky zapojí tak se podívam na flop i když jsem OOP

no nevyšlo to tak úplně plánu protože BB folduje na flopu mam trips takže easy call, hráč měl 100% flop c-bet takže raise by ho ve většině případů vyhnal z potu. Na turnu do potu betuje znova a na nl2 je double barel rarita takže je mi jasný, že buď je trefenej tim jackem a nebo má overpár a pak je to celkem nobrain situace už....

No to je prozatim všechno z mého krátkého pobytu na PPP, určitě budu brzy zase aktualizovat, pokud vše pude podle plánu chci být do středy na nl4 a pokud se naskytnou nějaké zajímavé situace určitě to sem postnu... takže GL všem a cya :)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Takže je neděle a jak mi bylo řečeno každou neděli / pondělí budou účastníci challange reportovat jejich progress, takže já využiju téhle možnosti a napíšu taky jak se mi zatim po necelých 3 dnech dařilo.

v minulém postu jsem doufal, že se do středy tuším dostanu na nl4 no nakonec jsem na nl4 byl už dnes, ale byl to frustrující zážitek ačkoliv bylo málo spotů kde bych nešel do AI jako favorit tak jsem skončil den prakticky break even

momentálně jsem +60 dolaru a z toho 10 dolaru je prvni cast deposit bonusu kterou nevim jestli do challange zapocitavat nebo ne :)

tady je graf :

standartně dodám nějakou tu handu :

poměrně standartní fold :

Play hand

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $4.00
      MP3 (Hero):
      $5.17
      CO:
      $21.57
      BU:
      $3.12
      SB:
      $6.35

Preflop: Hero is MP3 with Q, Q.
      Hero raises to $0.16, 2 folds, SB raises to $0.56, BB raises to $1.76, Hero folds, SB raises to $6.37, BB calls $2.24.

Flop: ($10.51) 5, 8, 3 (2 players)

Turn: ($10.51) A (2 players)

River: ($10.51) 9 (2 players)

Final Pot: $10.51.
      Results follow:

SB shows a pair of kings(K K).
      BB shows a pair of tens(T T).

SB wins with a pair of kings(K K).

abych byl upřímný kdyby BB ne4betoval pravděpodobně bych se na flop podíval s hráčem na SB, ale jelikož BB mel poměrně tight staty tak sem volil fold nakonec se ukázalo, že BB je jenom blb co točí 10tky a tim je samozřejmě na nl4 mění v bluff...každopádně mi tim ušetřil peníze...

a ještě jeden poměrně monster pot kde jsem bohužel dostal suckout

Play hand

Known players:
      MP3:
      $4.97
      CO (Hero):
      $5.00
      BU:
      $5.28
      SB:
      $8.97
      BB:
      $4.00
      MP2:
      $10.13

Preflop: Hero is CO with K, Q.
      MP2 raises to $0.16, MP3 calls $0.16, Hero calls $0.16, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.54) A, T, J (3 players)
      MP2 checks, MP3 checks, Hero checks.

Turn: ($0.54) 6 (3 players)
      MP2 bets $0.54, MP3 raises to $4.81(All-In), Hero raises to $4.84(All-In), MP2 calls $4.30.

River: ($15.03) 6 (3 players)

Final Pot: $15.03.
      Results follow:

Hero shows a straight, ace high(K Q).
      MP3 shows two pairs, aces and sixes(K A).
      MP2 shows a full-house, jacks full of sixes(J J).

MP2 wins with a full-house, jacks full of sixes(J J).

preflop utg raisuje s poměrně tight staty ovšem calluje ho hodně loose hráč takže jsem do potu chtěl jít taky, pochybuji, že kdybych raisnul v tomhle spotu utg mě nebude 4betovat a tim by vyhnal loose hráče se kterým se chci dostat do potu a proto volim pouze call

flop obv monster, check od utg mě nikterak nezajímal mohl slow playovat a nebo mohl mít třeba QQ / 99 nebo něco v tom sousedství, loose hráč checkuje behind a tam jsem si jist, že pokud má kinga nebo možná dokonce i jacka dostanu z něj value po checknu na flopu z dalších dvou streets. Takže volim check behind

na turnu už je to potom no-brain akce s tim, že bohužel jsem dostal suckout na riveru :) ale i tak si myslim, že jsem to zahrál asi nejlíp jak sem mohl ... samozřejmě, že kdybych věděl, že oba dva slow playujou tak bych do toho klidně leadnul na flopu, ale kdo to mohl tušit :)

no takže to by bylo zatím asi tak vše... no a jelikož tu spamuji až podezřele často rozhodl jsem se, že ulevím fóru od svých výlevů a budu sem postovat jen jednou za týden každou neděli nebo pondělí zároveň s reportem jak pokračuji v 50-10k challange. Samozřejmě můžou být nějaké vyjímky... prozatím GL a Cya :)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      tak začínam mít obavy o tom jestli to vydržím dál se v tejhle challange účastnit... zmiňoval sem se o tom už dřív, ale nemůžu než to říct znova... kvalita hráčů na ipoker sítích je otřesná a ježí se mi vlasy když skončim den v mínusu oproti tim donkům protože mě popraví vše co mi příde a nebo prostě setupy... včera jsem měl seassion kterou sem skončil něco kolem 50dolarů + na nl5... dneska? -40 cca nebudu ani postovat graf bo tak, ale jako ilustrace toho co se dělo by měla stačit jedna handa kterou postnu během momentu...

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      MP3:
      $10.98
      CO:
      $11.59
      BU:
      $6.02
      SB:
      $4.90
      BB (Hero):
      $15.75

Preflop: Hero is BB with 5, A.
      MP3 raises to $0.17, 3 folds, Hero calls $0.12.

Flop: ($0.36) 5, 3, A (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.36, Hero raises to $0.75, MP3 raises to $10.81, Hero calls $10.06.

Turn: ($21.98) 8 (2 players)

River: ($21.98) K (2 players)

Final Pot: $21.98.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and fives(5 A).
      MP3 shows a flush, ace high(K T).

MP3 wins with a flush, ace high(K T).

samozřejmě když to takhle vidíte je to z mojí strany naprosto skandálně zahraný, ale na druhou stranu se pokusim vysvětlit moje myšlenkové procesy které mě dovedli k tomuhle naprosto tiltujícímu rozhodnutí které mě stálo prakticky 3+BI ( nevim proč se to postuje v dolarech protože to byly libry.. )

týpek na utg (6handed takze vlastne mp) byl naprosto tight... oteviral minimum hand z utg a to ani ne 10% ... no na flopu mam obv dva pary checkuju s tim ze on ma pravdepodobne vysoky eso nebo vysokej par... betuje pot z toho usuzuju ze se mu flush taky nelibi coz je celkem logicky protoze v jeho rangi prakticky nejsou naprosto zadny suited handy ktery by mohli trefit flush na flopu a i kdyby nejakym zahadnym zazrakem neco takovyho vykouzlil tak proc by proboha bet potoval...takze ho raisuju s tim ze budto ma kingy / Queeny s diamondem a pravdepodobne callne alespon jeste jednu street a nebo ma vysoky eso a s tim pravdepodobne bude callovat alespon jednu street jeste taky... no chvili tankuje a pak posila all in coz je monstrozni overbet.. ted nadchazi muj extremne dlouhej tank... at sem premejslel jak sem premsjlel... v jeho rangi nebylo nic co by me porazelo....

esa byly jediny co me porazelo co bylo zaroven v jeho rangi, ale jelikoz dve esa uz byly pryc z balicku bylo to velice nepravdepodobny
      set-> 5tky ani 3ky nejsou v jeho utg rangi
      flush-> jak uz sem psal, zadne suited handy co by mohli flopnout flush na flopu nejsou ( vsechno jeho suited handy obsahujou eso obv tzn nemozny aby mel floplou flush )

takze timhle sem si prakticky vyradil vsechno co me porazi jediny mozny co by me porazelo byly esa a jak jsem psal vyse to bylo vysoce nepravdepodobny... takze at sem premejslel jak sem premejslel vse me vedlo jenom k jedny jediny hande... AKo s Kingem v diamondech

no a tohle je prakticky to co me dokopalo ke callu... sem si na 100% jistej, ze jsem si jeho range urcil spravne, jsem si na 100% jistej, ze moje myslenkovy pochody byly spravny... to cim si nejsem jistej je proc proboha typek co prakticky 1k hand z utg raisuje skoro jenom premiovy kombinace najednou zhovadi raisne si KTs flopne nuts flush a pak to jeste zahraje takhle a ma stesti ze ja idiotskej stupidni hloupej blbec mam kartu se kterou sem ochotnej ten jeho mega overbet callnout a pak tu mlatit hlavou do stolu jeste 2 hodiny....

vim, ze takovejhle overbet jsem pravdepodobne asi mel nechat plavat... na druhou stranu nevidim nikde v mejch myslenkovejch procesech chybu... proto bych urcite chtel pozadat nekoho s troskou soudnosti kdo se na to muze podivat s odstupem a rict jestli jsem o tom premejslel spravne a nebo ne...
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau,

hrál bych to stejně jako ty, A5 bych nezahodil,soupeř má často draw nebo AxK :diamond: jak říkáš. Mám teď podobnej bad run, ale fakt super sickkk už mě to zařizlo asi za 10bi.. Mrkni na můj blog, jak se s tím vyrovnávám.. fakt se nemá cenu rozčilovat nad tím, co nemůžeme ovlivnit... je to hodně psychicky náročný, ale je to zkušenost k nezaplacení.. :(

..hlavně sa z toho neposrať.. ..
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      dik tohle me povzbudilo... bal sem se, ze jsem to zahral fakt tak skandalne, ze by to kazdej zahodil.. hold sem mel teda asi jen smulu :) do spatnejch setupu se dostavam porad ( flush over flush set over set atd to je hold cena asi za to, ze posledni dobou vytacim kazdej vetsi flip ) ale tohle me proste porad lezelo v hlave a hlavne to bylo uz po nekolika dalsich spatnejch setupech tak nak sem to " ztratil " uz :)

aspon, ze jsem zjistil, ze moje sebeovladani je uz daleko lepsi jak driv :) driv bych sedel dal a prohral celej BR takhle jsem se jen zasmal nad tim jakej je to stastnej idiot ( jeste samozrejme hned sit outoval a utikal pryc :D ) a prestal jsem taky hrat s tim, ze snad zejtra bude lepsi den... tak uvidime ... cornie vazne diky za povzbuzeni, pro ostatni GL u stolu a brzy postnu nejakej update ( pravdepodobne na konci tydne jak jsem sliboval =) )
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Takže moje neustálá potřeba psát nebo mluvit mi nedá spát a rozhodl jsem se, že zase aktualizuji blog i když jsem to měl v plánu až na neděli... pravda je taková, že dneska jsem měl poměrně hot run ( možná večer jestli budu doma tak budu ještě hrát ) ale zatim jsem dneska za nějakejch 2,5k hand vyhrál 11BI což je prakticky přesnej opak včerejška... od začátku tejdne jsem nepostnul krom té jedné tiltující handy žádnou a mám jich vážně hodně takže to nechci hromadit abych to vše postoval až v neděli / pondělí kdy už si stejnak nebudu pořádně pamatovat myšlenkový pochody při té dané handě.

takže tento post bude zaměřen pouze na handy které jsem za posledních par seassions odehrál a jejich rozbor.

Play hand

Known players:
      BB:
      $4.97
      MP2:
      $5.04
      MP3 (Hero):
      $5.45
      CO:
      $4.94
      BU:
      $0.90
      SB:
      $4.90

Preflop: Hero is MP3 with 8, 8.
      MP2 folds, Hero raises to $0.16, CO calls $0.16, 2 folds, BB raises to $0.56, Hero calls $0.40, CO folds.

Flop: ($1.3) 6, K, J (2 players)
      BB bets $0.60, Hero raises to $1.28, BB calls $0.68.

Turn: ($3.86) 4 (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.93, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $3.86.

takže tady je to klasická ukázka toho jak se hráči na nl5 dají easy přehrát. na BB nemám historii, ale z 11 hand hrál 80% jeho agrese byla vysoká a jednou 3betoval tudíž calluju v pozici s tim, že ho nejspíš budu moct přehrát na flopu ( s hráčem na CO si nedělam starosti to je klasická calling station co ale folduje na každej 3bet skoro )
      BB leaduje na flopu ale strašně slabě, takže ho raisuju s tim, že buď je misslej / má QQ a nebo má draw. calluje takže ve hře zůstávají QQ a draw. Na turnu se vzdává a folduje pravděpodobně AQ/AT s jeho VPIP bych od něj něco takovýho čekal.

Play hand

Known players:
      BB:
      $6.10
      MP3:
      $3.49
      CO:
      $5.44
      BU:
      $4.04
      SB (Hero):
      $5.02

Preflop: Hero is SB with K, Q.
      MP3 calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.20, BB folds, MP3 calls $0.15.

Flop: ($0.45) Q, 5, 4 (2 players)
      Hero bets $0.33, MP3 calls $0.33.

Turn: ($1.11) A (2 players)
      Hero bets $0.83, MP3 calls $0.83.

River: ($2.77) 7 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $2.07, Hero calls $2.07.

Final Pot: $6.91.
      Results follow:

Hero shows a pair of queens(K Q).
      MP3 shows a pair of fours(K 4).

Hero wins with a pair of queens(K Q).

takže tady preflop standartní akce i na flopu. na turnu se to pro někoho může zdát jako scare karta, ale jelikož týpek preflop limpoval a vzhledem k akci na flopu tak jsem si na 90% jistej, že eso nemá. na riveru check calluju, s tim, že slabší handa už mě na riveru necallne, ale jsou tam nějaký potencionálně misslý draw a slabší handy který mě mohli floatovat a získam tak z nich value check callem.

Play hand

Known players:
      BB:
      $5.00
      MP3:
      $0.54
      CO (Hero):
      $5.11
      BU:
      $0.93
      SB:
      $5.79

Preflop: Hero is CO with 5, 5.
      MP3 calls $0.05, Hero raises to $0.25, BU calls $0.25, SB calls $0.23, BB folds, MP3 raises to $0.54, Hero raises to $2.70, BU folds, SB raises to $5.65, Hero calls $2.41.

Flop: ($11.6) 4, 5, A (3 players)

Turn: ($11.6) 6 (3 players)

River: ($11.6) 4 (3 players)

Final Pot: $11.6.
      Results follow:

SB shows two pairs, aces and fours(K A).
      Hero shows a full-house, fives full of fours(5 5).
      MP3 shows two pairs, aces and fours(A 7).

Hero wins with a full-house, fives full of fours(5 5).

takže co se téhle handy týče..... po mym raisu následujou dva cally a min raise all in vzhledem k tomu, že nechci hrát 5tky za 10BB se 100BB stackem reraisuju s tim, že proti short stackovo rangi jsem favorit a calleři musí foldnout vůči velkému raisu, ale příchází all in od SB...jsem si ale naprosto jistej, že takhle by nezahrál jakejkoliv pár co by mě porážel takže ho mam na dvě broadway karty pravděpodobně ATs+/AJo+ když vytáhnul big slicka hodně mě zaskočila jeho hra, ale prakticky jsem se nespletl takže pak už byl potřeba jenom dobrej board :)

Play hand

Known players:
      BB:
      $6.78
      MP2:
      $1.00
      MP3:
      $5.11
      CO (Hero):
      $5.39
      BU:
      $5.48
      SB:
      $4.82

Preflop: Hero is CO with T, J.
      2 folds, Hero raises to $0.16, BU folds, SB calls $0.14, BB folds.

Flop: ($0.36) J, 6, T (2 players)
      SB bets $0.18, Hero raises to $0.36, SB calls $0.18.

Turn: ($1.08) Q (2 players)
      SB bets $0.54, Hero raises to $1.08, SB calls $0.54.

River: ($3.24) K (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Final Pot: $3.24.
      Results follow:

Hero shows two pairs, jacks and tens(T J).
      SB shows a straight, ace high(A 6).

SB wins with a straight, ace high(A 6).

tohle je trošku cry post, ale hlavně ukázka dmnce hry na tomhle limitu :) nepotřebuje žádný komentář :)

Play hand

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $7.10
      BU (Hero):
      $7.15
      SB:
      $3.28
      BB:
      $5.70
      MP2:
      $4.44
      MP3:
      $2.00

Preflop: Hero is BU with J, 9.
      MP2 raises to $0.17, MP3 calls $0.17, CO folds, Hero calls $0.17, SB raises to $0.65, BB folds, MP2 calls $0.48, MP3 calls $0.48, Hero calls $0.48.

Flop: ($2.65) T, Q, 3 (4 players)
      SB bets $1.32, MP2 calls $1.32, MP3 folds, Hero raises to $6.50(All-In), SB calls $1.31, MP2 calls $2.47.

Turn: ($15.57) 4 (3 players)

River: ($15.57) K (3 players)

Final Pot: $15.57.
      Results follow:

Hero shows a flush, queen high(J 9).
      SB shows three of a kind, queens(Q Q).
      MP2 shows a pair of aces(A A).

Hero wins with a flush, queen high(J 9).

takže preflop akce poměrně standartní ( pravděpodobně jsem neměl odds na call 3betu, ale řekl bych, že to bylo blízko vzhledem k tomu, že 2/3 oponentů byly hodně loose ) no na flopu vzhledem k tomu, že ani jeden z oponentů neni nijak deep tak to posílam s tim, že proti většině jejich range jsem favorit maximálně flipuju...

Play hand

Known players:
      SB:
      $1.36
      BB:
      $1.00
      MP2:
      $0.96
      MP3:
      $5.64
      CO:
      $0.67
      BU (Hero):
      $8.48

Preflop: Hero is BU with K, 9.
      3 folds, Hero raises to $0.16, SB calls $0.14, BB folds.

Flop: ($0.36) 6, 4, 7 (2 players)
      SB bets $0.16, Hero calls $0.16.

Turn: ($0.68) 6 (2 players)
      SB bets $0.60, Hero calls $0.60.

River: ($1.88) 7 (2 players)
      SB bets $0.44, Hero calls $0.44.

Final Pot: $2.76.
      Results follow:

Hero shows two pairs, sevens and sixes(K 9).
      SB shows two pairs, sevens and sixes(4 8).

Hero wins with two pairs, sevens and sixes(K 9).

no tak tohle je standartní hero call...málá historie, ale i tak je vidět, že je to hodně loose hráč co hodně donk betuje 68/38 a ve 3/4 potů donk betoval takže na flopu calluju s tim, že do toho může leadovat s ničim a já ho nechci vyhnat s FD a dvouma over naopak pokud takovejhle hráč je hitlej a já taky hitnu tak pravděpodobně dostanu celej jeho stack. na turnu se to opakuje s tim, že 6tku mu samozřejmě nevěřim, na riveru missuju ale mám " dobrou cenu na svý peníze " a jelikož je tam víc misslejch draw ( 89 / 23 / 5x / jakákoliv FD bez esa ) a ještě přepárovaná 4ka co porážim tak calluju...

Play hand

Known players:
      MP2:
      $11.35
      MP3:
      $8.22
      CO:
      $3.40
      BU (Hero):
      $9.17
      SB:
      $5.27
      BB:
      $6.11

Preflop: Hero is BU with J, J.
      MP2 calls $0.04, MP3 folds, CO calls $0.04, Hero raises to $0.24, 2 folds, MP2 calls $0.20, CO calls $0.20.

Flop: ($0.78) 2, 8, 9 (3 players)
      MP2 checks, CO checks, Hero bets $0.58, MP2 calls $0.58, CO raises to $3.16, Hero raises to $8.93, MP2 calls $8.35.

Turn: ($21.8) A (3 players)

River: ($21.8) 3 (3 players)

Final Pot: $21.8.
      Results follow:

CO shows high card ace(T 7).
      Hero shows a pair of jacks(J J).
      MP2 shows high card ace(T J).

Hero wins with a pair of jacks(J J).

takže preflop je to standartní s tim, že mě callujou dva loose hráči ( CO je 45/19 a MP2 je 32/1 )

na flopu do potu obv leaduju s tim, že raise od CO neberu nějak vážně, jelikož je to lag hráč a má vysoký procento raisu C-betů ( 20% je na tomhle limitu až až ) tak většinu jeho range crushuju takže posílam plnou s tim, že chci vyhnat MP2 s jeho draw případně mě možná zaplatí i s 9x teoreticky možná i s 8x, čemuž bych se u tak špatnýho hráče ani nedivil...

no tak tohle je dávka " zajímavejch " hand do kterejch jsem se za poslední 2-3 dny dostal. Pokud se vám na nich něco nezdá ptejte se / kritizujte / komentujte :)

no a ještě abych nezapomněl... bohužel jsem udělal chybu při registraci na PPP a nejsem propojený s pokerstrategy takže se budu muset nakonec po clearnutí bonusu zase přesunout na jinou hernu....

a to by snad bylo asi tak vše co jsem měl na srdci takže všem GL a užívejte hezkýho počasí... konečně léto jak ho máme rádi :s_love: :s_biggrin:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Zdravim tak jak bylo slíbeno ... aktualizuji blog... jelikož to byl hodně frustrující týden jak po stránce pokerové tak hlavně po stránce osobní nebude to žádné veselé čtení, spíš takový cry post...

postnu pár hand, zrekapituluju dění v minulém týdnu a aktualizuju cíle :)

takže od minulého týdne v challange sem -20 dolarů můj BR se ustálil po velmi velmi špatném týdnu na 100 dolarech...

odehrál jsem celkem 23k hand z toho 21k v NLHE a 2k v PLO

v grafu neni PLO protože sem si koupil verzi HEMu bez PLO páč PLO hraju jen rekreačně každopádně to budu v nejbližší době dokupovat asi stejnak...

týden začal poměrně slibně během dvou dnů sem svůj BR prakticky zdvojnásobil a i přez časté suckouty a špatné setupy jsem byl spokojený s výsledky... třetí den nastala krize o které jsem se tu již rozepisoval ( tušim, že to bylo třetí den ... je to ten post kdy jsem tu uváděl tu handu s 2 pairs vs flush ) ... druhej den ráno jsem k tomu zasedl a vygrindil to podstivě zase na 200+ ... problém byl, že když jsem se k tomu večer vrátil začal downswing monstrózních rozměrů... od té doby mam pocit, že jsem nevyhrál ani jeden větší pot v showdownu... vždycky když jsem byl favorit skončil jsem prohrou... když jsem měl nějaký 2./3.tí nuts vždy jsem stál proti lepší kombinaci.... kingy sem trefil do es ani nevim kolikrát set do vyššího setu taky určitě alespoň 2x a o různách str8 vs str8 a flush vs flush spotech radši ani mluvit nebudu... včera mě to už tak dožralo, že sem si sedl radši na chvíli za PLO stoly kde jsem alespoň trošku něco nahrál ( i když i tady jsem dostával suckout za suckoutem tak i přez to sem byl schopnej si zajistit mírný profit páč tu jsou hráči co na 4xh boardu dorovnaj s Ahxxx all in a pak se diví, že nevyhráli... )

no nebudu tu už dál rozepisovat jak frustrující zážitek to byl a že jediné poty co jsem vyhrál byly ty co jsem si vybluffoval ( nebo poty typu mam esa na BB a vyhraju SB ) každopádně dneska jsem už alespoň přestal klesat i když jsem zůstal prakticky BE mám takový pocit že downswing by se konečně mohl chýlit ke konci a já to beru jako cenou zkušenost...

dále kvůli vývoji událostí budu muset přehodnotit své cíle ... protože to nešlo tak jak sem očekával tak určitě do 30ti dní nebudu mít dost času na to abych se stal regem na nl25 tak tenhle cíl budu muset odsunout na 2 měsíční, každopádně čim dřív tim líp...

a další problém je, že jsem udělal pri registraci na PPP chybu a nemam účet propojený s PS takže jakmile doclearuju bonus budu se muset opět přesunout na jinou hernu a výběr je hodně omezený... takže to bude určitě taky velká starost...

a tady je menší ochutnávka hand druhé poloviny týdne... vžijte se do mé kůže a okuste krásy pokeru.....

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Play hand $0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed) Known players:
      SB:
      $2.03
      BB:
      $5.11
      MP2:
      $5.28
      MP3 (Hero):
      $5.06
      CO:
      $4.00
      BU:
      $4.97
      Preflop: Hero is MP3 with Q, T. MP2 folds, Hero raises to $0.16, CO folds, BU calls $0.16, 2 folds, BB folds. Flop: ($0.38) Q, Q, K (2 players) Hero checks, BU checks. Turn: ($0.38) 7 (2 players) Hero bets $0.32, BU calls $0.32. River: ($1.02) T (2 players) Hero bets $0.80, BU raises to $4.49, Hero calls $3.69. Final Pot: $10. Results follow: Hero shows a full-house, queens full of tens(Q T). BU shows a full-house, kings full of queens(K K). BU wins with a full-house, kings full of queens(K K).

otvíram hodně loose kvůli špatným hráčům na stole drtivá většina má VPIP nad 40% a jak to dál vypadalo vidíte taky...

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Play hand $0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (5 handed) Known players:
      BU:
      $14.74
      SB:
      $5.19
      BB:
      $13.20
      MP3 (Hero):
      $7.00
      CO:
      $4.34
      Preflop: Hero is MP3 with 4, A. Hero raises to $0.16, CO folds, BU calls $0.16, SB calls $0.14, BB calls $0.12. Flop: ($0.64) A, 5, 4 (4 players) SB checks, BB checks, Hero bets $0.48, BU folds, SB folds, BB calls $0.48. Turn: ($1.6) J (2 players) BB checks, Hero bets $1.20, BB calls $1.20. River: ($4) 4 (2 players) BB checks, Hero bets $5.16, BB calls $5.16. Final Pot: $14.32. Results follow: Hero shows a full-house, fours full of aces(4 A). BB shows a full-house, aces full of fours(A A). BB wins with a full-house, aces full of fours(A A).

identickej případ s handou předešlou handou... lehký deja vu z rounders....

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Play hand $0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed) Known players:
      MP3 (Hero):
      $5.00
      CO:
      $1.18
      BU:
      $0.78
      SB:
      $10.28
      BB:
      $6.28
      MP2:
      $4.95
      Preflop: Hero is MP3 with A, T. MP2 folds, Hero raises to $0.16, 3 folds, BB calls $0.12. Flop: ($0.34) 6, T, 3 (2 players) BB bets $0.25, Hero raises to $0.81, BB calls $0.56. Turn: ($1.96) 5 (2 players) BB checks, Hero bets $1.47, BB calls $1.47. River: ($4.9) 2 (2 players) BB checks, Hero checks. Final Pot: $4.9. Results follow: Hero shows a pair of tens(A T). BB shows a straight, six high(4 9). BB wins with a straight, six high(4 9).

byl sem prostě bankomat i pro úplný idioty obviously...

BU:
      $4.67
      SB:
      $5.18
      BB (Hero):
      $7.04
      MP2:
      $4.62
      MP3:
      $4.83
      CO:
      $6.27
      Preflop: Hero is BB with 6, 9. 2 folds, CO raises to $0.12, 2 folds, Hero calls $0.08. Flop: ($0.26) T, J, K (2 players) Hero checks, CO checks. Turn: ($0.26) 4 (2 players) Hero checks, CO bets $0.19, Hero calls $0.19. River: ($0.64) 5 (2 players) Hero checks, CO bets $0.48, Hero calls $0.48. Final Pot: $1.6. Results follow: Hero shows high card king(6 9). CO shows high card king(6 8). Hero wins with high card king(6 9).

tady něco zase naopak pro pobavení... obv misslick z mojí strany nejsem " mentalista " ale určitě bych chtěl vědět výraz na tváři oponenta :D

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Play hand $0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (4 handed) Known players:
      SB:
      $5.39
      BB (Hero):
      $13.35
      CO:
      $4.91
      BU:
      $4.11
      Preflop: Hero is BB with 2, K. 2 folds, SB raises to $0.12, Hero raises to $0.36, SB raises to $0.98, Hero calls $0.60. Flop: ($1.92) 5, 7, 4 (2 players) SB bets $1.08, Hero raises to $5.16, SB folds, Hero gets uncalled bet back. Final Pot: $3.

a tady ukázka typu potů jaké jediné jsem vyhrával .... je to týpek co krade pokaždý z SB a jeho 3+bet je taky vysokej z blindů... takže jeho 4bet calluju s tim, že většinu jeho range na flopu přehraju díky pozici...

přichází ideální flop a tam je to nobrain akce...

no takže jsem si jistej, že tohle nebyl nijak úchvatnej post na čtení a omlovám se za to, další post z nového týdne se pokusím napsat v optimističtější náladě a snad už zase budu budovat bankroll směrem nahoru :) mějte se a GL všem challangerům i všem ostatním...

Edit : ještě sem zapomněl... hrál sem taky 20k freerol na bwinu kde jsem skončil těsně před ITM kdy po dvou hodinách kdy jsem hrál asi 5 hand mi esa zabil nějakej donk se 4kama...
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      přemýšlel jsem dlouho jak a jestli vůbec psát nový post

no nakonec jsem se rozhodl, že napíšu o svém trápení, ale jelikož už i já to beru s humorem tak snad tohle nikdo nebude brát jako nějakej cry post :)

Je tomu už 14 dní co jsem nevytočil snad ani 1 coinflip a jsem krmením i pro ty největší ryby. Zkoušel jsem už všechno... přesedlal jsem na chvíli na sng kde mě to gratulačně pobijí a s EV ROI 10% jsem stejnak lehce v mínusu, hrál jsem PLO kde prostě snad ani nejde bejt v mínusu s tim, že lidi callujou all iny s jednou kartou do flushe v domění, že mají flush, ale já jsem dokázal nemožně ... i v PLO jsem v mínusu.... a o mé hlavní disciplíně NLHE radší ani nemluvit.... musel jsem sestoupit na nl2 a už jenom sleduju ten pověstný " countdown to busto " ....

za tenhle týden jsem absolutně neměl sílu hrát takže jsem nahrál stěží 5k hand, ale i přez to jsem dokázal ztratit kolem 15ti buy inů

korunu tomu nasadila dnešní live cashka... řekl jsem si, že si dam relax a skočim si za místníma rybama na nějakou friendly cashku... hrálo se 5/10 což je optimální vzhledem k tomu, že jsem byl ještě po opici a lehce nevyspalej... normálně bych nikam v tomhle stavu ani nechodil natož si sedat ke stolu... ale to byl takovej dream table, že od něj nešlo odejít...se všema hráčema jsem měl poměrně dlouhou historii a věděl jsem, že tich 9 hráčů za pár hodin dokáže pri 5/10 cashce vyskládat na stůl 30k+

první handa začala slibně limpnu si QJo z middle pozice ( na tomhle stolu nemělo smysl raisovat nic kromě absolutních monsterů, protože většinou to doplatili stejnak alespoň 4 lidi a vzhledem k tomu, že většina hrála ze začátku jen s 50BB tak by hra postflop byla obtížná )

flop ATx je ocheckovanej v 5ti lidech, na turnu přichází další blank, který je taky ocheckovanej a na riveru přichází můj gutshot na nuts ... SB betuje ja raisuju a SB calluje gratulačně s AJ. Absolutně jsem nechápal ale proč ne...

Xmas time, řikam si... pokud to takhle půjde dál odnesu si jako vždycky alespoň 2BI do plusu....

ale NEVER !!!

po půl hodině foldování 84/24/K4 a podobnejch nesmyslů ( nemělo vážně smysl na tomhle stolu zkoušet nějakou polarizaci / stealování atd... ) najdu 7ky na BB které si callnu do 4 lidí v oraisovanym potu.... volim check blind s tim, že ve 4 lidech stejnak někdo vsadit musí a pokud trefim set tak si to můžu easy otočit.... no samozřejmě set flopuju na boardu v podobě Ax8x7x s FD ... jenže flop je ocheckovanej a na turnu přichází 4ka která otvírá druhou FD... dávam skoro pot sized bet 1x fold a ultra gembl fish posíla plnou do potu cca 30BB za 40BB navíc ...chvíli tankuju, ale vzhledem k tomu, že mam nějakou historii a vim, že je to vážně děsnej gembler tak calluju...gratulačně otáčí samozřejmě 56o a já jsem zase ve svym světě...

no pokračujeme dál... další supr handa přichází asi tak o hoďku dýl kdy už dost lidí má 200BB+.

na UTG+1 jsem si oraisoval JTs protože jsem prostě už šíleně dlouho nehrál handu a řikal sem si, že by alespoň někdo mohl tohle zaregistrovat a jejich instant call mod na chvíli vypnout... omyl.... 2 cally a od agro fishky co se supr rozgemblila od tý poslední zmíněný hry dostávam točku na 14 BB... což samozřejmě už doplatit musim a na flop deme ve 4 protože ty dva original calleři to platit taky musí ( ne že by koukali na nějaký odds atd, ale oni to prostě musí platit s ATC vždycky... mají to v genech) ....

flop byl z jedný části dobrej z druhý části dost na **** AJT s FD ( ne mojí obv ) ... z první pozice samozřejmě checkuju k original raiserovi s tim, že nějaký eso tam nejspíš před nim stejnak donk betne a já uvidím alespoň na čem jsem... omyl... opět jak naschvál check... na turn přichází Q fishka skoro pot betuje, všichni fold a on celej vysmátej otáčí pocket kingy...

no pak další dlouhá doba betonování a přichází final tilt handa... ke stolu dorazila největší fish v celém širém okolí ... člověk co na boardu TJQAx je ochotnej se stack offnout s A7 za 100+ BB ( ano byl jsem toho očitým svědkem několika takových jeho supr hand ) našel jsem na UTG KQs takže otvírám se stejnýma myšlenkama jako posledně.... fish mě gay raisuje o 4BB na 8BB ... další fish za ním calluje a já jsem sice mimo pozici a bez nějaký supr karty, ale vzhledem k tomu prostě jak se ta hra odvyjela ne4betuju, ale pouze calluju....

dream flop Q8Q je opět jak naschvál ocheckovanej .. turn přináší eso, které zároveň otvírá FD .... betuju s tim, že jeden z nich určitě eso má.... no přichází raise od výše zmiňované fishky s tím, že si nechal asi 15 BB behind a v potu je už kolem 80BB s jeho raisem hráč za ním fold takže ho posílam all in s tim, že to samozřejmě dá i na to eso... river přichází gratulační eso, pán otáčí A3o a půlka stolu i ty největší ryby se chytají za hlavu ... on se jich 15 minut ptá proč když byl celou dobu lepší .. po 15ti minutách pochopil, že trips Queen poráží 2 esa, ale na to já už sem neměl žaludek a volal jsem si taxíka domů....

je to z části chyba odcházet od takovýho stolu, ale na druhou stranu... začínal ve mě bublat solidní tilt / byl jsem ve výše zmiňovaném " post opice stavu " a ještě zejtra ráno... vlastně už dneska brzo vstávam a mam nějakou práci na zahradě....

geniální den zakončil supr taxikář, který v autě omejval nějaký slovenský básničkáře co priznili eminemovo instrumentalky nějakejma výlevama o nešťastnej lásce a podobně...

no celej tenhle týden i ten předešlý beru jako jeden velkej bad beat ať už se pokeru týče nebo toho, že mi třeba 2x za sebou ujede vlak přesně před xichtem... někdy hold to smolný období přijde a mě nezbývá než se radovat ze slunýho počasí....

všem ostatním přeju určitě lepší výsledky a další aktualizaci blogu můžete očekávat zase koncem týdne..... Cya :)
    • 1
    • 2