Cornieho hand z challenge

• Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Ahoj všichni :f_grin: ,

mám dotaz k handě z cornieho blogu z 50$ na 10K $ a nechtěl jsem zaplácávat jeho blog a podobných dotazů tady doufám přibude k jeho odehraným handám. :f_p: :f_cool:

Píše k ní: Když není nutné nějak zběsile raisovat, protože soupeř má nejčastěji horší pár, takže si z něj chceme vzít co největší value a nevyplašit ho.

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      CO (Hero): $2.10
      BU: $1.91
      SB: $2.29
      BB: $2.11
      UTG2: $0.55
      MP1: $3.83
      MP2: $2.21
      MP3: $2.00

Preflop: Hero is CO with Q :heart: , Q :club: .
      3 folds, MP3 calls $0.02, Hero raises to $0.10, 3 folds, MP3 calls $0.08.

Flop: ($0.23) 8 :heart: , 9 :diamond: , 3 :spade:( 2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0.14, MP3 calls $0.14.

Turn: ($0.51) 9 :heart:( 2 players)
      MP3 bets $0.40, Hero calls $0.40.

River: ($1.31) 9 :club: (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0.86, MP3 calls $0.86.

Final Pot: $3.03.
      Results follow:

MP3 shows a full-house, nines full of threes(3 :heart: 3 :club:) .
      Hero shows a full-house, nines full of queens(Q :heart: Q :club:) .

Hero wins with a full-house, nines full of queens(Q :heart: Q :club:) .

Myslím že když ryba callne flop a betne takhle nevídaně turn že má často buď tu devítku X( (v call preflop rangi jí určitě měl) nebo má nuts jako Full house etc. :f_mad:

V téhle situaci mi přijde logické že může držet i jakýkoliv pocket pair a z toho dostávat value jak píše cornie :heart: , ale imho :f_confused: tady může donknout takhle i jakoukoliv str draw nebo fl draw...dokonce i gutshot, natož nějaký combo draws či věci jako 9 :spade: J :heart: ,+K :heart: ... pokud nemá ten nižší pocketpair..... ?( :f_eek:

proti těmhle handám je lepší call (tipuju protect) ? (přestože cornie byl v tu chvíli stejně behind a měl jestli dobře počítám 2xQQ (1-)2x 99 nějaký čtyři outy? :f_eek:

Možná jsem to vzal celé nějak špatně, může mi to někdo "vysvětlit", děkuju? :f_cool: :s_biggrin:
  • 1 odpověď
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čus,

dík za dotaz. ;) Tady se můj read zakládá na jeho preflop lajně:

Preflop: Hero is CO with Q Heart , Q Club .
      3 folds, MP3 calls $0.02, Hero raises to $0.10, 3 folds, MP3 calls $0.08.

Což je velmi často pocket pár, občas nějaké connectory, nebo jiné suitované karty, pokud je to úplná ryba.

Když callnul flop tak má nejčastěji nějakej pocket pár kterej nechce zahodit na flopu protože tam nejsou žádný overkarty. Ale souhlasím, že má občas i třeba JTs, 9Ts, A9s apod. (ikdyž možná by tyhle handy spíš raisoval na flopu?). Nebo nějaké monstrum, které slow-playuje.

Tzn z hand, které porážíme, má nejčastěji horší pocket pár. Pak má určitě i nějaké handy, které nás poráží, ale tam už určitě nechceme raisovat a navyšovat pot, který prohrajem. Vyjádřil jsem se k tý handě dost stručně no :s_cool: Myslel jsem tím, že z jeho horších hand by uplně všecko foldoval na raise, takže nemá smysl nějak raisovat protože by všecko horší položil. Spíš si počkáme na další streetu. Pokud má soupeř 9x nebo FH, tak se nedá nic dělat, overpár nezahodíme stejně. =)