BLOG: Challenge: 0$ - > !!! [[[ 50.11$ ]]] !!! - > 50$

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 691
      Zdravím borci.

Kedže sa tu roztrhlo vrece s challenge tak som sa rozhodol pre zábavu si spraviť aj ja nejakú. Pre zábavu a oddych som sa rozhodol vybudovat BR z 0$ - > $50.

Vytvoril som účet na Everest Poker a začal som hrat freeroll limit holdem Sit & Go turnaje z dotáciou 0.10$. Riadim sa Sit & Go stratégiou z PS. Stratégia je síce pre no limit ale nič iné nemám a funguje to aj tak.

Prvým cieľom je vybudovať BR na 2 $ a začať hrať 0.04$ + 0.01$ Sit & Go turnaje (pravidlo 50 BI pre Sit & Go podľa prvého článku).

Pre znázornenie ako mi to zaťiaľ ide prikladám graf (54 turnajov odohraných, BR = 0.94$):

• 76 odpovědí
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      co kdyz v nejakym freerollu trefis vic jak 94 centu?:( :D
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Čus,

to 0.94 to je celej BR? :f_biggrin: pokud je to z freerollu tak :s_biggrin:

Chtělo by to využít nějakou promotion jako 7.70$ zdarma nebo TaF program nebo tak něco . :s_grin:
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Johniiicek původně napsal
      Čus,

to 0.94 to je celej BR? :f_biggrin: pokud je to z freerollu tak :s_biggrin:

Chtělo by to využít nějakou promotion jako 7.70$ zdarma nebo TaF program nebo tak něco . :s_grin:
      Cieľ nie je využívať žiadne promotion ak teda freeroll nepovažujeme za promotion.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      TrueMortem původně napsal
      co kdyz v nejakym freerollu trefis vic jak 94 centu?:( :D
      Keď trafíš, tak trafís ale v mojom prípade BR pribúda postupne po 2,3,5 centoch podľa umiestnenia v Sit & Go.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      to je ale určitě škoda nevyužívat promotion... :) sám se tak připravuješ o penize :) každopádně gl já bych to asi psychicky nezvládal, mam problémy vydržet sedět na tak nízkej cashce jako je nl4 natož hrát 4centový sng :D za to máš můj upřímnej obdiv :D

jinak můj první post ignoruj odpovídal sem do topicu když si tu měl jenom napsáno " zdravim " a nic víc takže jsem usuzoval, že chceš nejdřív vyhrát tich pár centů a pak jít dál :D
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      TrueMortem původně napsal
      to je ale určitě škoda nevyužívat promotion... :) sám se tak připravuješ o penize :) každopádně gl já bych to asi psychicky nezvládal, mam problémy vydržet sedět na tak nízkej cashce jako je nl4 natož hrát 4centový sng :D za to máš můj upřímnej obdiv :D

jinak můj první post ignoruj odpovídal sem do topicu když si tu měl jenom napsáno " zdravim " a nic víc takže jsem usuzoval, že chceš nejdřív vyhrát tich pár centů a pak jít dál :D
      Zdar, jasne ako som písal v úvode prvý cieľ sú 2$ a postupovať vyššie cez Sit & Go turnaje až na 50$. Budem sa riadiť čiste stratégiou z PS pre Sit & Go turnaje.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      ahoj,

pěkně jsi to rozjel, ty první centíky jsou uplně nejtěžší, pak když už má člověk za co hrát, tak je to lepší =)

Každopádně výzva z nuly na 50 = respekt, El Classico, bro!! :f_cool: :s_thumbsup:

A hlavně GL ;) Až budeš mít těch 50$ tak se můžeš přidat do naší výzvy na 10k :D

čau
      Cornie
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Tak mám tu ďaľší update mojej challenge. Dnes som hral 9 stolov stále limit holdem SNG freeroll. Aj keď som skončil 11x na 4 mieste celkom smola tak som nakoniec pripísal 0.52$ :-). Aby to malo nejaký zmysel tak som si dal aj ciel trénovať nasledujúce veci:

1. Uvedomiť si v akej fáze sa turnaj nachádza.
      2. Používať tabuľku štartovacích kombinácií pre skorú a strednú fázu.
      3. Nainštaloval som si ICM Trainer Light a pri hraní som trénoval lekciu číslo 1.

Trochu matematiky: keďže ma zaujímalo, či by som bol rovnako v pluse aj keby to neboli freeroll turnaje a boli by to turnaje z BI, tak som si to skúsil zrátať. Prizepool turnajov, ktoré hrám je 0.10$, čo by odpovedalo BI = 0.01$ + 0.002$ = 0.012$, keby to neboli freeroll turnaje. Odohral som 86 turnajov, čo sa rovná investícii 86 x 0.012$ = 1.032$, moje výhry sú zaťiaľ 1.46$, takže som v pluse, čo ma veľmi teší a beatujem tento pomyselný level aj keď moje skúsenosti sú ešte veľmi malé. Takže celkový Return on Investment (ROI) by bol = 0.428$ / 1.032$ = 0.415 = 41.5%, čo ma veľmi teší a motivuje ďaľej študovať aby som porazil aj level 0.04$ + 0.01$, keď dosiahnem 50BI = 2$.

ROI = (Gain from Investment (1.46$) - Cost of Investment (1.032$)) / (Cost of Investment (1.032$)) = 0.415 = 41.5%

From 2+2: What is a good ROI for SnGs

You need to play at least 200-300 at a given level to get a good read.

25% - ok
      25% - 35% good
      35% - 40% very good
      40% - 45% excellent
      45% - 50% probably unsustainable
      50%+ one of: unsustainable, your lying, you have hacked the poker room :-)

Aj keď ísť na vyšší level nebude z pohľadu čistého zisku lepší (pretože aj pri zachovaní ROI bude čístý zisk cca 2$ na 100 turnajov) ale má to iné pozívne veci:

1. Konečne budem mocť hrať naplno podľa stratégie, pretože teraz musím hrať limit holdem.
      2. Naberem nové skúsenosti aj keď výška BR nebude možno stúpať tak strmo.

Kedže odchádzam na týžden na dovolenku, tak sa challenge trochu pozdrží ale samozrejme zahálať nebudem a dal som si za úlohu prečítať a naučiť sa basic SNG články aj keď som ich už niekoľko krát čítal.

Prikladám tradične aj graf (odohraných 86 turnajov, BR = 1.46$).

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      užij si dovču ;) kam jedeš? nice graf btw
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal
      užij si dovču ;) kam jedeš? nice graf btw
      Zdar: Idem si to užiť na Slovenko k rodičom :-), originál pracujem v Prahe, takže som skoro váš :-)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      tak si to užij a vrať se nám v pořádku "domů" (at least ke mně domů) do Prahy ;)
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Tak dovolenka je za mnou a návrat k challenge bol pekne uvolnený.

Cieľ session bol:

1. Trénovať štartovaciu tabulku pre 1. fázu turnaja
      2. Trénovat štartovaciu tabulku pre 2. fázu turnaja
      3. Zapojiť do hry tabuľku pre kradnutie blindov raisom z CO, BU, SB (keďže som na limit holdem freeroll tak dorovnanie sa konalo skoro vždy, viac memej šlo hlavne o tréning tabulky).

Aktuálna výška BR po session BR = 1.66$ (+0.20$).

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Domáce úlohy pred dnešnou session:

1. Vytlačiť všetky Bronze články SnG. [OK]
      2. Video: Začínáme se SNG: Sit and Go turnaje - 1. část. [OK]
      3. Video: Začínáme se SNG: Sit and Go turnaje - 2. část. [OK]
      4. ICM Trainer Light 1-3 lek. opakovať, 4-6 lek. začať trénovať. [OK]

Ciele pre dnešnú session:

3. Trénovať tabuľku pre kradnutie blindov raisom z CO, BU, SB
      4. Nesledovať priebežne výsledky (aspoň sa pokúsiť)

Pred session po ceste z práce som si dal 2 pivá a 5 becheroviek :-) ale hádam sa cieľe podarí splňiť :-). Celkovo to však nikomu neodporúčam, človek je rozjarený snaží sa zbaliť každú okoloidúcu ženu, dokonca balí čašníka (omylom :-)) a nestíha sa poriadne sústrediť ani na jeden freeroll. Ok dosť bolo k....ín zapínam ICM Trainer.

Koho by zaujímalo ako dlho trvá jeden freeroll SnG limit holdem, ktoré zatiaľ hrávam, tak je to viac ako hodinu, takže to vyžaduje vcelku dosť trpezlivosti.

Aktuálna výška BR po session BR = 1.88$ (+0.22$).

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Práve som sa dozvedel, že som zas niečo pokašlal pri registrácii na Everest Poker cez PokerStrategy, takže nebudem dostávať žiadne SP za moju challenge. KUA :-), ale každopádne challenge pokračuje a na SILVER články budem musieť nazbierať 100 bodov cez WH kde som tracknutý, zaťiaľ ich však nepotrebujem a postačia mi BASIC a BRONZE články.

CHALLENGE ROADMAP: 0$ (freeroll) 2$ (0.04$ + 0.01$ SnG) 5$ (0.10$ + 0.01$ SnG) -> ...

Domáce úlohy pred dnešnou session:

1. Prečítať ešte raz všetky BASIC články SnG, pretože pravdepodobne už ďaľšiu session budem hrať 0.04$ + 0.01$ No Limit Holdem SnG, čím prejdem z freeroll turnajov na platené turnaje. [2/3]
      2. Video: Začínáme se SNG: Sit and Go turnaje - 2. část. [OK]
      3. ICM Trainer Light opakovať 4-6 lek. [OK]

3. Trénovať tabuľku pre kradnutie blindov raisom z CO, BU, SB
      4. Nesledovať priebežne výsledky (aspoň sa pokúsiť)

Aktuálna výška BR po session BR = 2.17$ (+0.29$).

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Tak konečne sa mi podarilo dosiahnuť na prvú métu a získal som hraním freeroll dostatočný BR = 2.17$ na začatie hrania No Limit Holdem 0.04$ + 0.01$ SnG turnajov. Jeden den si dávam pauzu a budem si robiť domáce úlohy.

Domáce úlohy:

1. Dočítať 3 článok z BASIC. [OK]

2. Video: Začínáme se SNG: Sit and Go turnaje - 3. část. [OK] (zaťiaľ je to pre mňa dosť komplikované ale na druhú stranu mi to ukazuje, že nie som žiadny majster sveta a musím stále svedomito ďalej študovať)

3. ICM Trainer Light opakovať 5 lek (mám s ňou problém). [OK] (už tomu trochu viac rozumiem: čím menej chipov mám tým viac kombinácií push, pokiaľ som tesne pred plateným miestom tak push o trochu menej hand).

4. ICM Trainer Light začať trénovať 7-8 lek. [OK] (musím povedať, že mi ešte chvíľu bude trvať kým pochopím kedy správne push, pri akom počte chipom ,v akej pozíci a pri akom počte súperov).

5. Večer si otvoriť 4 stoly a sledovať hru na novom limite aby som získal predstavu ako sa na tomto limite hrá. [OK] (v 1. fáze sa veľa limpuje, nieje neobvyklé, že sa limpne celý stôl a každý skúša niečo trafiť, na flope bet sú príliš mále čašto sa betuje iba 1BB, na bubble je to veľmi opatrné prakticky žiadne raise a na flope to isté).
    • Angel909
      Angel909
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 60
      Skvele sa cita tento blog len tak dalej good luck :) Ja som sa inspiroval a zacal som takisto na Evereste takymto sposobom budovat bankroll :D
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Angel909 původně napsal
      Skvele sa cita tento blog len tak dalej good luck :) Ja som sa inspiroval a zacal som takisto na Evereste takymto sposobom budovat bankroll :D
      Zdar. Založ si blog nech ťa môžem sledovať ako sa ti darí + si môžeme vymieňať skúsenosti a podporiť sa keby nás to náhodou chcelo presťať baviť :f_cool: .
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Po včerajšej hracej prestávke ale na druhej strane študijnej to dnes idem už konečne roztočiť na prvých platených SnG turnajoch (0.04$ + 0.01$). Čo sa týka hlavy tak mám trochu rešpekt, pretože narozdiel od freeroll tentokrát môžem ísť aj do mínusu a nerád by som prišiel o ťažko nagrindené centíky :-). Aj keď bankroll mám dostatočný, podľa odporúčaní pokerstrategy 50BI na SnG turnaje.

Domáce úlohy pred session:

1. Začať čítať BRONZE články (celkovo dokonale zvládať všetky detaily hry podľa článkov, BASIC články som čítal 2 týždne v kuse dokola, v buse, na záchode, ...):
      a. 7 tipů, jak se stát úspěšným hráčem Sit and Go. [OK]
      b. Výše raisů při různých velikostech blindů. [OK] (v článku som sa dozvedel, že výšku raisov treba prispôsobovať výške Blindov, celkom zaujímavé a výrazným spôsobom to updatuje vedomosti z BASIC článkov kde sa výška raisov riadila pravidlom 4BB, podľa novým informácií raisy postupne klesajú, 4BB, 3BB, 2.5BB, podľa článku je: "Osvědčený standard je raisovat 4BB se stackem větším než 35BB, 3BB se stackem mezi 22BB až 35BB a 2,5BB se stackem mezi 13BB a 22BB").

2. ICM Trainer Light opakovať zo včera 7-8 lek. [OK]
      3. ICM Trainer Light začať trénovať posledné dve lek. 9-10. [OK]
      4. Vytlačiť Blind Schedule prvých levelov aby som to mal vždy po ruke. [OK]

1. Nedosrať sa z toho, že už hrám platené turnaje.
      2. Hrať max. na 2 stoloch naraz. (Dnes mi nepôjde o to odohrať veľa hand ale dať to v hlave do poriadku)

3. Trénovať štartovaciu tabulku pre 1. fázu turnaja.
      4. Trénovat štartovaciu tabulku pre 2. fázu turnaja.
      5. Trénovať tabuľku pre kradnutie blindov raisom z CO, BU, SB.
      6. Prispôsobovať výšku raisov výške blindov, podľa článku, ktorý som dnes študoval.
      7. Nesledovať priebežne výsledky. (aspoň sa pokúsiť)

Kradnutie reraisom budem trénovať neskôr keď sa viac rozkukám. Každopádne body 3,4,5 sú základ, v ktorom si musím byť 100% istý.

Odohral som 2 turnaje, pretože o 10 everest má nejakú odstávku. Dokonca som sa z toho ani neposral :-). Takže nato, že to boli moje prvé No Limit Holdem SnG turnaje tak som veľmi spokojný. Trochu som bol nesvoj z raisov, kedže soft everestu je katastrofálny a kým tam nastavím výšku raise takto chvílu trvá ale dúfam, že si zvyknem a v ďalších session nebudem riešiť takéto elementárne veci a budem sa môcť viac sústrediť na hru a na správne rozhodnutia.

Takže ďalej budem pokračovať v hraní po dvoch stoloch. Blíži sa víkend takže skúsim toho ohodrať viac. Stále je však čo študovať, takže v nasledujúcich dňoch budem stále študovať, študovať, študovať...

Aktuálna výška BR po session BR = 2.27$ (+0.10$).

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdar borci.

Začal som hrávať už platené SnG 0.04$ + 0.01$, takže challenge nabrala nový rozmer. Ale cieľ je stále jasný učiť sa a nadobudnuté teoretické informácia nadrilovať prakticky.

Domáce úlohy pred session:

1. Prečítať nasledujúce 2 články zo sekcie BRONZE:
      - 1a. Výše sázek - kolik vsadit a proč? [OK]
      - 1b. Odds a outy - Jak hrát draw. [OK]

2. Kedže som prešiel úspešne všetky lekcie z ICM Trainer Light tak si ich idem dokola opakovať. Aj keď som ich úspešne prešiel to neznamená, že všetkému rozumiem. Takže opakovať a rozmýšlať viac, že prečo práve robím to čo robím.

3. Nejak skúsiť z hlavy dostať brzdu v podobe toho, že stále premýšlam o tom, že hrám o peniaze. A skúsiť sa prinútiť rozmýšlať takto: "sú to len body a chcem ich nahrať čo najviac, dobrou hrou". [Snažím sa :-)]

Hra

1. Hrať max. na 2 stoloch naraz. (skúsil som hrať raz aj 3 ale myslím, že zaťiaľ budú stačiť 2 stoly)
      2. Trénovať štartovaciu tabulku pre 1. fázu turnaja.
      3. Trénovat štartovaciu tabulku pre 2. fázu turnaja.
      4. Trénovať tabuľku pre kradnutie blindov raisom z CO, BU, SB.
      5. Prispôsobovať výšku raisov výške blindov. (aby som využil čas, ktorý budem čakať na handu a len tak tupo nesedel, tak vždy keď dostanem karty tak vypočítam výšku raisu a skúsim ju aj zadať) (nakoniec to bol skvelý nápad a trochu som si zopakoval násobenie blindov:-))
      6. Zapnúť PT3 HUD a štatistiky. Zaťiaľ ešte nebudem riešiť čo s tým len ich tam budem mať zobrazené aby som si zvykol. (sledoval som aj štatistiky a 99% hráčov hrá príliš veľa hand)

- mám tu stále rezervy, keď dôjdu karty, tak nastane panika, kua aký raise v akej pozícii ?, stealujem ?, valubetujem ?, kua rýchlo spočítať veľkosť raisu, ten soft je šialený :-) (takže to bola ukážka toho čo sa deje v hlave a toto sa do budúcnosti diať nesmie). (s týmto som dnes poriadne pohol ako som odohral viac turnajov tak sa mi veci začinajú automaticky ukladať do hlavy, aj soft už celkom začínam zvládať)

Mindset

1. Nesledovať priebežne výsledky.
      2. Hrám o body nie o peniaze a chcem hrať čo najlepšie aby som ich získal čo najviac. Odpútať sa od materiálneho a nemyslieť na prachy, hrať to ako akúkoľvek inú hru o body a snažiť sa byť lepší ako moji súperi. (no takto toto neviem exaktne vyhodnotiť ale kašlem už na prachy :-))

Dnes som sa pekne už usadil na danom limite začínam automatizovať stratégiu a napátram v papieroch čo kde a ako zahrať. Štúdium sa vypláca a taktika funguje. Súperom to dnes často prišlo ale celkovo si vravím, že po dostatočnom počte hand sa mi to zase vráti. Na flope nieje vačšinou čo riešiť a vlastne celé to je o jednom slove FOLD, FOLD, FOLD.

Aktuálna výška BR po session BR = 2.46$ (+0.19$).