BLOG: Road to perdition...

• 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      Zdravím všechny PokerStrategysty, moje představení najdete zde.

Na českém fóru jsem aktivní hned od jeho založení, ale psaní vlastního blogu jsem až do teď úspěšně odkládal. Odhodlal jsem se k tomu až dneska, přičemž jedním z důvodů byla Cornieho výzva. Takže Cornie, Challenge Accepted !!!

Za těch dávných a zlatých časů, kdy ještě běžel Full Tilt Poker, jsem byl rush reg na NL10 a pomalu jsem se usazoval na NL25. Hrál jsem MSS a trochu odvážnější bankroll management, což jsem si přenesl i na PartyPoker. Začal jsem na NL10 a po chvíli se přesunul na NL25. Nicméně tam už to byl hodně odvážný BRM a honba za body na Gold Status na PS. A když jsem viděl Cornieho progress, tak jsem se rozhodl k přechodu na BSS a návrat ke kořenům. Takže bye bye NL10 a MSS. Naplno se teď rozjedu na NL2 (pár dní už tam trošku hraju, dokonce i BSS. Wish me luck guys.... :f_biggrin:

Moje cíle :
      :spade: pomalu a jistě stoupat limity (být winning regem alespoň na NL25)

:heart: prostudovat všechny články v Silver a Gold sekci (i ty anglické), pravidelně koukat na videa a naučit se BSS

:diamond: udržet si na PS status Gold (teď to nebude lehké na NL2)

:club: pravidelně a více analyzovat svoji hru, víc přemýšlet u samotného hraní, naučit se foldnout TPTK na dry boardu, ukončit session už při nastupujícím tiltu a nečekat až nahraju potřebný počet bodů (např. na Iron Mana, můj velký leak na FTP...)

To by snad prozatím mohlo stačit, takže kdo se dočetl až sem, získává ode mě jeden BB na NL2.... :P
  • 261 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz

Počáteční kapitál :
      76,95$

Vysněný kapitál : 10 000$

Doplňující údaje : ke hraní používám HEM, hraju FR a momentálně hraju 8 stolů....
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Nice :) jede to. Říkal jsem si, že kdy jsem zahlídl tvoje představení v Učíme se vyhrávat pro tenhle týden, že už tě odněkud znám ;)

Blog budu sledovat :s_thumbsup:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      tady jsou moje dosavadní staty a graf z hraní na PartyPokeru, ještě než jsem přešel na Corniho Challenge a hraní BSS, hrál jsem NL2, NL4, NL10 i NL25....

jako pár problémů z mojí hry bych asi vypíchl zejména :
      :spade: nedodržování BRM

:heart: různé swingy, hlavně kvůli tiltu

:diamond: prudce klesající Non showdown winngins...i když si myslím, že to spíše souvisí s hraním MSS, kdy jsem se v situacích kde jsem byl popředu, snažil dostat do all inu, a tedy do showdownu...každopádně jsem zvědavý jak se red line bude tvářit teď...

:club: slabá winrate u MSS

:spade: příliš velké procento stealů ze SB, a taky stealování proti nevhodným hráčům...

tak a teď už bych asi měl jít přečíst nějaký post flop článek a pak grindit :s_cool:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      z non showdown winnings si na micro limitech nic nedělej to k tomu prostě patří do nl25 se prakticky hraje čistě na showdown winnings...skoro každej profitabilní micro limit hráč má mínusový non-showdown :)

když se nad tim zamyslíš je to logický a odpovídá to stylu hry na micro limitech, hraješ když to máš, folduješ když nemáš... nějaký 2/3 barelly jsou vyjímkou a polarizovat se tam taky prakticky nedá :)

jinak určitě GL a pěknej blog :)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      jo já vím, nějak mě to netrápí, a stojím si za tím co jsem k tomu napsal i za tím co jsi napsal ty.....ale doufám, že u BSS to bude jiné, o trochu lepší, protože když se podívám na svoje handy u BSS, tak mě red line klesá míň než tady, a třeba Cornie má krásnou red line, kolem nuly.....
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      update po krátké páteční a skoro dvouhodinové sobotní session

:spade: v pátek jsem začal špatně, dopustil jsem se klasické začátečnické chyby, když jsem na nízkém flopu přecenil overpair a byl z toho stack off, ale snažil jsem se poučit

:heart: v sobotu to byla skoro po celou dobu winning session, vždycky jsem si počkal na dobré spoty a stacknul jsem se, ale ke konci jsem se dostal do několika konfrontací proti rybám a maniakům, a nedopadlo to pro mě dobře....

- 1. handa - rychlý sešup odstartovala handa proti 74/57 maniakovi, který byl během posledních 10 hand 5x v ALL INu, dostal jsem sněhuláky a trefil jsem se do horní části jeho range, Equilab mě později vyhodil, že jsem proti jeho range měl s osmičkama 63%....do toho stejného maniaka jsem o chvíli později ještě nevytočil AKo do 54o....
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP3 (Hero):
      $2.00
      CO:
      $3.89
      BU:
      $1.67
      SB:
      $2.34
      BB:
      $1.98
      MP1:
      $0.61
      MP2:
      $2.37

Preflop: Hero is MP3 with 8, 8.
      2 folds, Hero raises to $0.08, 2 folds, SB raises to $2.34, BB folds, Hero calls $1.92(All-In).

Flop: ($4.36) 2, K, 5 (2 players)

Turn: ($4.36) T (2 players)

River: ($4.36) 2 (2 players)

Final Pot: $4.36.
      Results follow:

Hero shows two pairs, eights and twos(8 8).
      SB shows two pairs, kings and twos(A K).

SB wins with two pairs, kings and twos(A K).

- 2. handa - tady setminuju šestky, hitnu set na flopu, ale villainovi je gut shot dobrý a trefí ho na turnu=stack off....

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      CO:
      $2.01
      BU:
      $4.91
      SB:
      $0.61
      BB:
      $2.05
      UTG2:
      $2.15
      MP1 (Hero):
      $2.00
      MP2:
      $2.00
      MP3:
      $3.33

Preflop: Hero is MP1 with 6, 6.
      UTG2 folds, Hero raises to $0.08, MP2 folds, MP3 raises to $0.14, 3 folds, BB calls $0.12, Hero calls $0.06.

Flop: ($0.43) 6, 9, T (3 players)
      BB checks, Hero checks, MP3 bets $0.41, BB folds, Hero raises to $1.23, MP3 calls $0.82.

Turn: ($2.89) Q (2 players)
      Hero raises to $0.63, MP3 calls $0.63.

River: ($4.15) 4 (2 players)

Final Pot: $4.15.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, sixes(6 6).
      MP3 shows a straight, king high(K J).

MP3 wins with a straight, king high(K J).

- 3. handa - a tady už klasická trocha smůly :s_evil:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BB:
      $2.16
      UTG1:
      $5.01
      UTG2:
      $3.14
      MP1:
      $2.64
      MP2:
      $0.69
      MP3:
      $1.02
      CO:
      $2.10
      BU:
      $1.11
      SB (Hero):
      $2.06

Preflop: Hero is SB with K, K.
      UTG1 calls $0.02, 3 folds, MP3 calls $0.02, CO folds, BU calls $0.02, Hero raises to $0.16, BB raises to $0.60, 3 folds, Hero raises to $2.07, BB calls $1.46.

Flop: ($4.18) 2, T, Q (2 players)

Turn: ($4.18) A (2 players)

River: ($4.18) 7 (2 players)

Final Pot: $4.18.

Results follow:

BB shows a pair of aces(A K).
      Hero shows a pair of kings(K K).

BB wins with a pair of aces(A K).

- a nakonec ještě graf

aktuální BRM : 68,60$

:diamond: celkově si z těch dvou krátkých session odnáším ponaučení, že musím být trpělivý a počkat si na správné spoty, dále musím být obezřetnější a získat víc zkušeností s hraním proti maniakům, a v neposlední řadě bych měl konečně přečíst silver post flop články...

:club: a samozřejmě bud rád za každé vyjádření k výše popsaným handám....díky moc
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      aktualizace

:spade: nejdřív bych se rád vyjádřil k tolik diskutované změně metody raku na PP....pro mě osobně, jako TAG hráče, je výhodnější dealt contributed, ale samozřejmě že weight contrubuted je spravedlivější....zažil jsem tuto změnu i na FTP a musím říct, že mě to docela ovlivnilo, i když FTP vymysleli trochu šalamounské, ale pro mě přijatelné řešení, tedy že FTP body jsou rozdělovány podle dealt contributed, ale rakeback je vypočítáván podle weight contributed....:f_thumbsup:

:heart: jinak jsem se teď hraní pokeru moc nevěnoval, spíš jsem si řádně a s vyznamenáním splnil sociální povinnost (pro zasvěcené Kravařský odpust, největší pouť na Moravě) a ani jsem se nevěnoval studiu....

:diamond: no a pokud už jsem hrál, tak můj downswing samozřejmě pokračoval, před chvílí jsem se například trefil do top range maniaka 54/40, rakety ho samozřejmě podržely :D

:club: pokerové plány pro příští dny :
      - studovat a studovat (pořád se mě tady válí post flop články a já se k nim neumím dokopat :evil: )
      - udělat pořádný session review a najít nějaký leak....
      - začít vzývat kartiboha :P

:spade: :spade: data od poslední aktualizace :

hands : 1554
      winnings : -4,25$
      $EV adjusted : -0,98$

:heart: :heart: data za challenge (od 19.8.2011) :

hands : 2583
      winnings : -12,58$
      $EV adjusted : -2,49$
      bankroll : 64,55$

a threadsaver pro vyšší sledovanost :D
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau Miku,

vítej v challenge!! ;) :s_cool: Se zájmem jsem přečetl tvůj první progres. Hodně mi to připomíná moje první stránky blogu.. :f_biggrin: Četl jsi už můj blog od začátků? Můžeš se tam i dočíst, kde je value v micro cash game BSS.. A red line je na micros skutečně míň důležitá, mně tedka taky začala hodně klesat vlivem bad runu.. Důležitý je vyčkat na ty profitabilní spoty co naboostujou modrou lajnu :]

zdar a GL
      Cornie

..hlavně sa z toho neposrať a v pondělok reportovať v Koloseu :f_biggrin: (nějak se mi ten fiskantesův citát líbí víc a víc ;) snad neva že jsem si ho půjčil)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      aktualizace

:spade: tak Cornie, tvůj blog mě samozřejmě hodně inspiroval, průběžně ho pročítám a nyní ho čtu od začátku znovu (vážně tam máš pár dobrých fíglů na value, jen už si všechny nepamatuju a potřebuju si je připomenout.....), no a tvůj včerejší článek o dowswingu je prostě hodně dobrý :f_thumbsup:

:heart: dneska jsem si dal klasickou session (konečně plusovou) :
      516 hands
      70 minut hraní (6-7 stolů)
      0,51 PartyPoints
      2,82$ winnings (=$EV adjusted)
      aktuální bankroll 67,37$

:diamond: změna výpočtu raku se mě očekávaně dost dotkla, nahrál jsem asi jen 30-40% PartPoints než předtím :evil: ..... tudíž pro mě bude o hodně těžší znovu nahrát Gold status na PS, resp. na NL2 v podstatě nemožné.... X( ...so sick....

:club: nakonec můžu konečně uvést, že od začátku challenge je konečně moje $EV adjusted kladná (+1$)....vím, že ty asi 3k hands není žádný vzorek, ale prostě potěší to...

kolegové grindeři z challenge přeju GL a pozdravujte rybičky :D :P

Mike...
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      aktualizace

:spade: tenhle týden jsem se hraní věnoval jen minimálně, takže jsem odehrál jen 2k hands, čili za celou challenge stále nemám nějaký odpovídající vzorek (jen 4k hands)......kvůli brigádě se mě moc nedostává času na hraní a studium, takže o nějakém výrazném posunu v mojí hře se asi moc nedá mluvit, nicméně se snažím pečlivě vybírat spoty a pak tahat maximální value, a v ostatních případech disciplinovaně folduji.....nicméně na stolech se občas vyskytují opravdu velké ryby, ze kterých je opravdu radost tahat jejich stack :f_biggrin:

:heart: díky akci Učíme se vyhrávat jsem alespoň shlédnul Twinnova videa, je to sice shorthanded, ale pořád lepší než drátem do oka.....

:diamond: docela se už těším do školy, rozhodně budu mít víc času ke grindu a studiu článků a sledování videí.... :f_cool: :s_cool:

:club: už několikrát jsem se přistihl, že mám chuť přejít na NL4, ale zatím odolávám, jinak by celá challenge pro mě dost ztratila smysl....

:spade: tento týden :

hands : 1983
      winnings : 4,55$
      EV adjusted : 6,95$
      bb/100 : 11,19

:heart: celá challenge :

hands : 4001
      winnings : -3,98$
      EV adjusted : 5,26$
      počet dní : 10
      aktuální bankroll : 72,96$

:diamond: a graf na závěr

GL všem,

Mike
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      altualizace

:spade: dneska jsem šel hrát v dobré náladě, docela odpočinutý a soustředěný....na začátku mě trochu rozhodila situace blind vs. blind, moje AQo do AKo, byl z toho stack off....ale oklepal jsem se z toho a ocitl jsme se v pěkném rybníku, začal jsem z fishek postupně tahat prachy a občas se odhodil i nějaký ten regulár....

:heart: jednu rybičku jsem si nejdřív lehce přikrmil (zahrál jsem proti němu dvě draw dost pasivně, ale stálo mě to asi 15 BB....), abych se chvíli na to s rybičkou pěkně stacknul se setem sněhuláků do jeho TPWK, šlo to jako po másle, prostě nádhera..... :s_biggrin:

:diamond: dále jsem našel slušnou value v lidech co postují blindy, hlavně když na ně mám pozici a oni přede mnou jen checknou, pak je stačí raisnout a já seberu 5BB jako nic :s_biggrin: (snažím se to hrát podle Twinnova receptu z jeho série Step by step...shlédnuto díky Učíme se vyhrávat....takže PS týme díky :f_thumbsup: ....)

:club: tak a na závěr pár statistik :

hands : 586
      minutes played : 76
      winnings : 5,49$
      EV adjusted : 5,93$
      bb/100 : 41,50
      VPIP% : 13,30
      PFR% : 10,50

aktuální stav bankrollu : 78,45$

:spade: :spade: je to krásné, když se daří, proto si to člověk musí co nejvíc užít, ale je důležité nezapomenout na druhou stranu kopce a přísný downswing...pro takové situace se mě moc líbí Cornieho věta : Increase your edge to decrease the variance...takže to chce dál na sobě pracovat, vzhůru do studování.... :tongue:

:heart: :heart: btw co říkáte na staty 13/10 u TAG hráče????

díky...

GL přeje Mike :f_love:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      s několikadenním odstupem bych rád zhodnotil Srpen, zejména co se týče Výzvy 50$ to 10k$....

:spade: nejdřív plusy :

:diamond: založení blogu
      :diamond: vstup do Cornieho výzvy a větší aktivní účast na fóru
      :diamond: dodržování bankroll managementu
      :diamond: přihlášení do Učíme se vyhrávat
      :diamond: pročtení více strategických článků a shlédnutí několika videí
      :diamond: menší změna myšlení o spotech a získávání value z určitých hráčů
      :diamond: snaha o winning by folding

:heart: a nějaké mínusy :

:club: málo času na hraní, špatná organizace času, občasná nechuť ke studiu
      :club: málo session review a zpětných analýz her
      :club: mizerný styl hraní proti maniakům
      :club: občasný tilt
      :club: downswing, bad run.....

:spade: :spade: tak to by asi bylo všechno :D , kdybych to měl shrnout, tak se víc musím zaměřit na přísné dodržování dané strategie a tudíž hraní A-game, vím ve kterých spotech je value, musím si na ně počkat a pak z nich ty prachy vymačkat, a hlavně dodržovat winning by folding (ono to fakt funguje :f_o: ), důležité taky je nestěžovat si na bad luck a soustředit se na A-game, tomu taky pomáhá Increase your edge to decrease the variance......
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      pokerové cíle pro měsíc Září :
      :diamond: vybudovat dostatečný bankroll pro postup na NL4, tj. 100$
      :diamond: pročíst všechny Silver články, některé znovu pročíst a kouknout i na nějaké Gold anglické
      :diamond: přísně dodržovat winning by folding
      :diamond: odehrát více hand
      :diamond: častější a důkladnější session review
      :diamond: pravidelná účast na Twinnových coachingach
      :diamond: postovat více hand do fóra a aktivně se účastnit vyhodnocování hand ostatních hráčů
      :diamond: zapracovat na mindsetu

ještě něco pro uvolnění před grindem.... :f_cool:

GL přeje Mike :P
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      aktualizace

:spade: hodím sem info o několika posledních dnech :

počet dní : 6
      hands : 1859
      winnings : -5,01$
      EV winnings : -4,47$
      staty : 14/11
      bankroll : 73,44$

:heart: shrnutí mojí hry :

- většina ztráty vyplynula ze hry s fishkama, jedna fish 95/40 mě obrala o 2BI ( runner runner straight a nevytočený flip TT do KJo).....ale trochu mě to vybudilo k menšímu studiu, přečetl jsem si článek Opponent Profiles: The Maniac, je to v podstatě rozšířený článek z 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze, doufám že si z toho vezmu nějaké ponaučení....

- naopak většina mých zisků plynula z trefených setů, pre-flop kingů do nižších párů, TPTK do TPWK fishky.....

- takže celkově byly session ve znamení krmení rybiček a obírání regů, a musím se pochlubit, dokonce jsem vytočil i flip (pre-flop QQ do AKo), tuším že to byl první vytočený flip během challenge :D :P

- jinak se ze mě stal notorický netrefovač flopů, prostě never :D , už si pomalu připadám jako Baroš, netrefím ani prázdnou bránu z 5 metrů :evil:

- a opět jsem tahal value z rybiček které postují blindy, jako například tady se mě rybička sama napíchne na háček a skočí mě do náruče :D
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.02(BB) Replayer
      SB ($1.98)
      BB ($2.84)
      UTG ($2)
      UTG+1 ($1.04)
      UTG+2 ($1.76)
      MP1 ($2.63)
      MP2 ($2.31)
      Hero ($2.05)
      BTN ($1.05)

Dealt to Hero J:diamond: 6:heart:

UTG checks, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.10, fold, fold, fold, UTG calls $0.08

FLOP ($0.23) 9:heart: 3:spade: A:spade:

UTG checks, Hero bets $0.16, UTG folds

Hero shows J:diamond: 6:heart:

Hero wins $0.22

- a jinak zrovna pročítám všechny Bronz a Silver post-flop články, potom se ještě chystám na Twinnovo video Step by step 2. část :f_biggrin:

takže guys wish me luck :P

a zdravím všechny co sledují můj blog (takže vlastně zdravím sám sebe :D ....)

GL přeje Mike
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      po dlouhé době jsem se dokopal k updatu mojeho blogu, takže bych sem rád napsal co jsem ten měsíc dělal...

:spade: jako hrdý účastník Cornieho výzvy jsem se protloukal přes NL2 FR, celkově se mě moc nedařilo, byl jsem jen pár BI v plusu, takže jsem se rozhodl k trochu progresivnějšímu BRM a s 20BI jsem přešel na NL4 FR....

:heart: na NL4 FR přišel menší hot run, dostal jsem se na komfortnější BRM a začal jsem koketovat se SH....

:diamond: musím teda říct, že SH je dost jiný poker, dřív jsem se mu s úspěchem vyhýbal, protože nejsem moc loose hráč, nicméně jsem zkouknul nějaké twinnovo video a pustil jsem se do toho....musím uznat, že na SH je více fishí než na FR.....každopádně je hra víc loose, vyžaduje více post flop skill a má větší varianci....

:club: na NL4 SH opět přišel menší počáteční hot run, nicméně pak jsem se několikrát stack offnul do ryb s marginálníma handama, takže když jsem byl na NL4 SH break even, tak jsem SH pro tentokrát opustil....pokud se mě ale podaří dostat se na trošku vyšší limity, tak o SH budu určitě uvažovat...
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      současnost

:spade: jako každý začátek vysokoškolského roku se i tento nesl v duchu nekonečných party, takže času na grind a vzděláváni moc nebylo...

:heart: před pár dny jsem vybral svojich $105 z TaF a poslal je na PartyPoker, současně jsem si na supportu vybojoval 20% reload bonus....takže momentálně clearuju $20 bonus, mám na to ještě necelý měsíc, při poměru 5PP za $1 by to mělo vycházet na 40% rakeback, což je hodně slušné, rakeback mě na Party totiž zoufale chybí....

:diamond: momentálně mám cca $160 roll a přesunul jsem se na NL10 FR (vím že je to ještě víc agresivní BRM, ale pokud chci při svojem vollume bonus clearnout, tak nemám jinou možnost...), nicméně slibuji, že pokud můj roll klesne pod $130 tak jdu okamžitě na NL4....

:club: a abych splnil Pokerstrategy.com pravidlo 4 odrážek :f_thumbsup: , tak sem ještě něco napíšu..... :f_biggrin:

GL, Mike.... :P
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      tak jsem si střihnul krátkou session na NL10....

:diamond: klasicky 10 stolů, slušný mindset....

:diamond: myslím že se mi dařilo hrát A-game, když se podívám zpětně na handy tak jsem spokojený :f_biggrin:

:diamond: měl jsem 3 zajímavé spoty...
      - all in preflop KK do AK - samozřejmě A na flop....
      - all in na K high flopu s AK do 98s - nečekaně runner runner straight ..... to mě opravdu pobavilo, borec byl úplně mimo :s_biggrin:
      - a pak konečně výhra a hned za celý stack - flopnul jsem set QQ do dvou párů A5 :P

:diamond: no a jediné esa za session jsem dostal na BB a byla z toho krásná procházka :f_thumbsup:

:diamond: zatím plním plán a clearuju bonus... :f_cool:

:diamond: no zítra mám volný den, mám v plánu ho využít ke studii, tzn. dokoukat hasenbratena plus nějaké články plus hodinka v HJ...

:diamond: a něco pro pokoukání...THREADSAVER !!!

GN a GL přeje Mike :]
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      Čusik Mike, proč jsi přestal reportovat v Cornieho challenge? Vždyť to solidně drtíš :f_cool: !
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Je asi někde na procházce po tom walku s AA :)