Vy, devizové účty a internetové peněženky

• MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Nedávno jsem byl v bance s cílem založit si devizový účet pro převod dolárků z MB na bankovní účet a následný převod na Kč. Zjistil jsem, že to není žádná sranda a je třeba si hodně dobře rozmyslet, kde si účet založíte a tím pádem jaké poplatky budete platit.
      Pokud Vám řeknou, že něco z tohoto procesu je zdarma, nenechte se ošálit... vyberou si to jinde.

Jak to máte vy? Platíte všechno rovnou z internetových peněženek nebo si přeposíláte vyhrané peníze na devizový účet? Zkřížily Vám cestu nějaké kuriózní poplatky? Podělte se o Vaše zkušenosti s ostatními členy fóra! Tohle je téma týkající se, minimálně jednou, většiny vyhrávajících pokerových hráčů :f_grin:

Vlastní poznatky budu přidávat postupně :)

Zrovna dneska jsem byl v KB a tam mi řekli, že ke studentskému účtu G2 je zdarma devizový účet v €, co se $ týče... tam je to zpoplatněno cca 60Kč. U novější verze G2, je to tak, že u obou je převod z $ na Kč v rámci KB zdarma( no to je super řekl jsem si.. :) ) ... jenže za každou příchozí platbu(na váš účet) v dolarech zaplatíte 250Kč (cca 20$). Což není zrovna šťastná volba. Hned za tímhle poplatkem následovaly poplatky za platby, vedení a bůhví co ještě.... Hlavně, že převod je zdarma :s_evil:
  • 95 odpovědí
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Já mám $ účet u Fio ... a MB taky v $ ... jenže stejně se to musí převádět v korunách a já platím ten poplatek za konverzi měny ... nevím čím to je.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Já mám MB v korunách... Dřív jsem využíval na koruny. A celkové platby mě vyjdou na něco kolem max. 80 Kč... Takže to není zase takový extrém.. ;)
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 743
      Taky mám G2, ten poplatek 250,- za příchozí platbu v $ je fakt hnus, takže MB v $ + jejich MasterCard ftw
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Vildcz původně napsal
      Taky mám G2, ten poplatek 250,- za příchozí platbu v $ je fakt hnus, takže MB v $ + jejich MasterCard ftw
      A jakou máš s tou kartou zkušenosti? Kde všude ji berou?
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Teď nedávno mi došla, takže zkušenosti nulové :D Ale měli by ji brát všude, můžeš s ní vybírat z jakéhokoli bankomatu (ale je to drahé, nějak $2 za výběr) a brát ji budou všude jako jakéhokoli jiného MasterCarda, akorát budeš platit 1,99 % za platbu v cizí měně (imo furt lepší tohle, dávat KB 250,- za příchod platby je absurdní)

edit: kecal jsem se 3%, je to 1,99%
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      MaloHp původně napsal
      Vildcz původně napsal
      A jakou máš s tou kartou zkušenosti? Kde všude ji berou?
      To by mě taky zajímalo, např. kolik stojí její zřízení, kde ji berou apod
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      zřízení stojí 10€, roční vedení 10€, žádný poplatek při platbě ve stejné měně jako je měna účtu, poplatek za platbu v měně jiné, než je měna účtu: 1,99% z částky

150. edit: tohle bude nejlepší:

• Barin22
      Barin22
      Stříbro
      Registrace: 16.02.2008 Příspěvky: 196
      Ja mam tiez moneybookers master card odkedy ju zaviedli a nemozem si ju vynachvalit. Platil a vyberal som s nou okrem u nas aj v Cechach, Madarsku a vsetko islo vzdy bez problemov. Pri vybere z bankomatu je poplatok 1,8 eura a platba v obchodoch je zadarmo.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Takze moj input:
      (relevantne pre hracov v CR - € na Slovensku riesi problem)

- ak chcete pouzivat MB, tak vylucne na prevody medzi hernami... 2% poplatok za prevod mien je okradanie! (ak to niekomu nevadi, tak mate moj respekt)
      - ak chcete pouzit vyhry z pokru v CR: staci spravit minimalny deposit VISA kartou vydanou k uctu v ceskej banke a nasledne vybrat xxx $/€ spatnym prevodom na kartu - je to bezplatne(!) a pouziva sa devizovy kurz banky, ktory v sebe zahrnuje "skryty" poplatok 0.3-0.5% (preto je 2% poplatok pri pouziti MB okradanie). Peniaze mate na ucte za 2-3 dni...

Akekolvek vyuzivanie MB ci Netelleru a teda platenie 2% poplatku z kazdej platby je strasne hlupe riesenie IMO (bez urazky prosim)...

MC karta k MB je skvela vec ak cestujete do USA (a mate MB v usd) ci v ramci eurozony (MB v €), no jej pouzivanie v CR, Madarsku ci Polsku je mimo moje zmyslove chapanie... V CR aj SR si mozete otvorit ucet v mbanke, ktora vam da az 3 vybery (aj v zahranici) zdarma, takze preco platit 1.8€ + 1.99% za vyber. Rovnako: preco platit 1.99% za kazdu sk*** platbu kartou, ked mozete vyuzit kartu k svojmu beznemu uctu a "platite" zlomok toho???
    • Barin22
      Barin22
      Stříbro
      Registrace: 16.02.2008 Příspěvky: 196
      opal99 původně napsal
      Takze moj input:

- ak chcete pouzivat MB, tak vylucne na prevody medzi hernami... 2% poplatok za prevod mien je okradanie! (ak to niekomu nevadi, tak mate moj respekt)
      - ak chcete pouzit vyhry z pokru v CR: staci spravit minimalny deposit VISA kartou vydanou k uctu v ceskej banke a nasledne vybrat xxx $/€ spatnym prevodom na kartu - je to bezplatne(!) a pouziva sa devizovy kurz banky, ktory v sebe zahrnuje "skryty" poplatok 0.3-0.5% (preto je 2% poplatok pri pouziti MB okradanie). Peniaze mate na ucte za 2-3 dni...

Akekolvek vyuzivanie MB ci Netelleru a teda platenie 2% poplatku z kazdej platby je strasne hlupe riesenie IMO (bez urazky prosim)...

MC karta k MB je skvela vec ak cestujete do USA (a mate MB v usd) ci v ramci eurozony (MB v €), no jej pouzivanie v CR, Madarsku ci Polsku je mimo moje zmyslove chapanie... V CR aj SR si mozete otvorit ucet v mbanke, ktora vam da az 3 vybery (aj v zahranici) zdarma, takze preco platit 1.8€ + 1.99% za vyber. Rovnako: preco platit 1.99% za kazdu sk*** platbu kartou, ked mozete vyuzit kartu k svojmu beznemu uctu a "platite" zlomok toho???
      Ono mas pravdu, ze na pravidelne vyberanie v zahranici kde je ina mena ako ma clovek na moneybookers je pekna sprostost. Ja som to skusal iba na malych platbach aby som si bol isty, ze v pripade nudze ju budem moct pouzit kdekolvek. A samozrejme ked to bola novinka tak som si ani poriadne neprecital ake poplatky tam vlastne su. Kazdopadne ale u nas ak ma clovek pokrovy ucet v eurach a MB ucet tiez tak je to v pohode.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Taktiez mam MB kartu a pohodka :) Ucet mam zriadeny v eurach, na Starsoch si vzdy svoje dolare prevediem na eura a tak si vyberiem na MB :)
      Kartu beru vsade, ako normalnu MasterCard :) Ja som spokojny ;)

+ mam konto aj v Mbank :D S tym vyberom zadarmo je to tak, ze je to podla toho, kolko predchadzajuci mesiac vyberies, takze ja mam len vyber mesacne zadarmo :P Takze pre mna je vyhodnejsia MB kartam, kedze k peniazom na MB mam pristup ihned do minuty po prevedeni platby u PS na MB =) =)
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Shikamaru917 původně napsal
      + mam konto aj v Mbank :D S tym vyberom zadarmo je to tak, ze je to podla toho, kolko predchadzajuci mesiac vyberies, takze ja mam len vyber mesacne zadarmo :P
      Pocet vyberov zavisi na tom, aku sumu mesacne kartou zaplatis, nie kolko z nej vyberies.

Maximálny počet 3 výbery v SR a 3 výbery v zahraničí bez poplatku získate, ak objem zaúčtovaných platieb kartami v mesiaci bude 400 EUR a viac.

Maximálního počtu 3 výběrů z bankomatů v ČR zdarma dosáhnete při objemu plateb kartami ve výši 4000.00 Kč a více.

Trochu nepomer :f_confused:
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Jojo, to jde vidět jak je to na slovensku jednodušší :D
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Hele já vkládám na herny přímo ze svých studentských účtů v CZK prostřednitvím platebních kert u ČSOB, ČS a nevšiml jsem si nikdy žádného poplatku za odchozí transakci ani za příchozí když vybírám z herny peníze.

Jediný poplatek kterého jsem si teda vědom je 2,5$ za odchozí platbu z partypoker accountu na svou platební kartu (studentský účet).

většinou zadám do googlu 1USD in CZK a shoduje se to stím co mi přijde na účet ....a poplatky tam žádné nenaskakují :)

Řešíte něco jiného?
      Něčeho jsem si na účtě nevšiml?

Trošku jste mě s těmi poplatky vystrašili. (Samozřejmě mám MB, Paypal a další - ale právě kvůli poplatkům je nepoužívám)

Thx
    • quaresma92
      quaresma92
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2
      Ahojte chcem sa spytat, tuto z pokerstrategy som si vybral peniaze a dal som si ich poslat na moneybookers, chcem sa teda spytat, ako dlho moze trvat prevod? respektive kedy by si mal napisat supportu ze ci je vsetko v poriadku? uz mi tie peniaze trochu meskaju tak nech viem co potom... vdaka vsetkym
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      quaresma92 původně napsal
      Ahojte chcem sa spytat, tuto z pokerstrategy som si vybral peniaze a dal som si ich poslat na moneybookers, chcem sa teda spytat, ako dlho moze trvat prevod? respektive kedy by si mal napisat supportu ze ci je vsetko v poriadku? uz mi tie peniaze trochu meskaju tak nech viem co potom... vdaka vsetkym
      Pokud do týdne nepřijdou na účet, tak kontaktuj podporu :)
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      Registrace: 09.09.2010 Příspěvky: 1,539
      Nejlepší je vybírat z herny na českou kartu (VISU) k účtu.
      Já mám účet u mBank a konverze byla vždy super výhodná... Kurzy jsou podle reuters a u FTP mi přišlo, že to bylo ještě výhodnější.

Pak mám ještě Neteller a to pro úschovu dolarů (do herny a zpět je to bez poplatků). Pokud bych chtěl z Netelleru něco poslat na český účet, tak jsou poplatky a je to nevýhodný a proto zpět na hernu a pak na český účet :)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Tak, abych přidal něco málo na co jsem v posledních dnech narazil.
      mBank - neposkytuje devizáky

ZUNO - zažádal jsem si o smlouvu a kartu, zítra by to mělo dorazit. Vše absolutně bez poplatků (neplatíte za položku, převod na účet, převod na K4 atd..). Platební karta VISA. Jediná platba je při výběru z bankomatu 18kč u Raiffeisenbank a 36kč kdekoli jinde. Při platbě kartou - bez poplatku.
    • vojtmen
      vojtmen
      Basic
      Registrace: 07.03.2011 Příspěvky: 8
      opal99 původně napsal
      Takze moj input:

S tim vyberem pres kartu, neni to stejne jako pri platbe? Tam je poplatku bohuzel mnohem vice (aspon mi to vysvetlovala slecna na prepazce v RB platny pro Visu - ale ostatni to budou mit asi stejne):

1) zalezi odkud jde platba tj. world region .. nejvyhodnejsi je samozrejme EU poplatky se pohybuji tusim 0.15% - 0.7% + neco podle mnozstvi - coz si bere Visa ne vase banka
      2) devizovy kurz se nepocita od banky ale primo od Visy (viz. tusim http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_rates.jsp?src=ex_rez) .. tyto kurzy jsou pocitane dopredu na cely den, takze se vam muze stat (jako trebas se stalo mne), ze se aktualni bankovni kurz Raifky v dobe prevodu lisil od Visa kurzu o vice jak 3%, takze doporucuji to urcite pred prevodem ochekovat, zda nema Visa ten den nejakou lichvu - nicmene kurz je vzdy mensi nez kurz v bance ~ 0.5%

takze jsou dny kdy je to good a jsou dny, kdy je prevod pres kartu napi.. (kazdopadne to muze byt uplne jinac, neb slecny na prepazkach bank nebyvaji z nejchytrejsich :( ) - Otazkou tedy je, zda to plati pro platbu i cashback nebo jak se tomu rika ..