BLOG: hawranomut's lucky seven

• hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      Čau lidi, jako spousta ostatních i já jsem se rozhodl zapojit do Cornieho výzvy a zakládám tento blog.

Na PokerStrategy forum jsem nový, takže něco málo o mě si můžete přečíst zde: pozdrav

Budu se pokoušet aktualizovat tento blog každý den a budu rád za jakékoliv komentáře, připomínky a kritiku. :-)

Po depositnutí 50$ jsem se pár dní rozhodoval, na jaký druh hry se zaměřím. Nakonec pro mě vyhrála volba NL4 SH ačkoliv na to nemám odpovídající bankroll. Pokusím se objasnit co mě k této volbě vedlo.

:spade: Dokážu hrát tight, ale mám rád akci a ve skutečnosti asi spíš tíhnu k loose play, proto je pro mě short handed varianta mnohem výhodnější.

:spade: Hraju na notebooku, kde nemám příliš velké rozlišení obrazovky a pokud chci vedle sebe nacpat aspoň 2 stoly, tak je oba musím zmenšit. Multitabling tedy pro mě zatím nepřichází v úvahu. Když hraju fullring 1 table, tak ztrácím koncentraci a hra mě dost nudí, což se negativně projevuje na kvalitě hry. :-)

:spade: Za poslední měsíc jsem se toho hodně naučil a cítím že můžu NL4 zvládnout, aniž bych bustnul. Pokud se mi nebude dařit, tak si dám pauzu nebo přejdu na NL2, ale popravdě poslední 4 dny mám velký upswing a zdá se mi, že své soupeře přehrávám.

:heart: Cíle do budoucna jsou hlavně se učit a pokusit se vybudovat bankroll 100$, abych mohl hrát NL4 bezpečněji a mít finanční rezervu pro případ downswingu. Plánuju nejpozději v příštím týdnu dokončit výzvu Učíme se vyhrávat. Budu analyzovat svou hru, a hledat v ní chyby.

Na závěr přikládám několik "lucky seven" hand. Musím uznat, že sedmičky mi za posledních pár dní přinesly hodně štěstí a hodně peněz. :-D

Hand 1: Tady se poprvé začala projevovat magická síla sedmiček :-D

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $3,87
      Hero:
      $3,32

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.104 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:diamond: , 8:heart:
      MP3 folds, Hero raises to $0,16, 2 folds, BB calls $0,12.

Flop: ($0,34) A:heart: , J:diamond: , 7:heart: (2 players)
      BB bets $0,16, Hero raises to $0,32, BB calls $0,16.

loose a agresivní soupeř, neustále raisoval flopy, proto jsem ho trochu oťuknul min reraisem...

Turn: ($0,98) 5:diamond: (2 players)
      BB bets $0,47, Hero calls $0,47.

soupeř se zdál až moc nadšený z toho že přišla pětka... nemyslel jsem si že má set, ale nevěděl jsem co přesně očekávat, takže call...

River: ($1,92) 7:club: (2 players)
      BB checks, Hero checks.

sedmička na riveru soupeře příliš nepotěšila... hádal jsem ho alespoň na to eso, takže nemělo cenu raisovat pot pro split, pokud by neměl eso tak by můj raise složil a pokud by checknul set nebo fullhouse, tak bych ho zbytečně nekrmil penězma...

Final Pot: $1,92

Results follow (highlight to see):
      Hero shows two-pair, aces and sevens (Ad 8h)
      BB shows (Js 5h)

Hero wins with two-pair, aces and sevens (Ad 8h)

věděl jsem že soupeř je very loose, ale přiznám se, že s J5o mě trochu překvapil... sedmička na riveru mě zachránila a ukázala soupeři, že s takovou handou nemá co dorovnávat moje raisy :-D

Hand 2: tuhle handu jsem skutečne nezahrál nejlépe, ale nakonec jsem jí vyhaluzil na riveru :-D

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.104 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with 7:heart: , 7:diamond:
      Hero raises to $0,16, 3 folds, SB raises to $0,56, BB folds, Hero calls $0,40.

Flop: ($1,16) K:heart: , 7:club: , 2:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0,55, SB calls $0,55.

Turn: ($2,26) 9:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $2,15, SB raises to $3,36 (All-In), Hero calls $1,21.

po soupeřově all-inu na turnu jsem si byl už na 90% jistý, že drží pocket kingy. I tak jsem ale nedokázal set ze sedmiček zahodit. V případě, že bych se spletl a soupeř držel AK nebo AA, jsem byl přecejenom napřed.

River: ($8,98) 7:spade: (2 players)

lucky river, lucky seven :-D

Final Pot: $8,98

Hero shows four-of-a-kind, sevens (7h 7d)
      SB shows (Kd Kc)

Hero wins with four-of-a-kind, sevens (7h 7d)

Hand 3: Tady nebylo co řešit, soupeř to do mě hnal agresivně s prázdnou rukou a king na riveru podepsal jeho ortel.

Known players:
      Position:
      Stack
      MP2:
      $5,17
      CO:
      $5,34
      Hero:
      $4,9

Preflop: Hero is BU with 7:spade: , 7:diamond:
      MP2 raises to $0,12, MP3 folds, CO calls $0,12, Hero calls $0,12, 2 folds.

Flop: ($0,42) 7:heart: , 7:club: , 6:heart: (3 players)
      MP2 bets $0,3, CO folds, Hero calls $0,30.

Turn: ($1,02) 5:heart: (2 players)
      MP2 bets $0,48, Hero calls $0,48.

River: ($1,98) K:spade: (2 players)
      MP2 bets $0,94, Hero raises to $1,92, MP2 calls $0,98.

Final Pot: $5,82

MP2 shows (Kh Th)
      Hero shows four-of-a-kind, sevens (7s 7d)

Hero wins with four-of-a-kind, sevens (7s 7d)
  • 201 odpovědí
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Popíšu svůj progress za první týden hraní po depositu.

V 1$ Sit and Go a Cash NL2 jsem se tak trochu plácal jako kapr na suchu. :s_biggrin: pak jsem přešel na NL4 SH, přežil jsem pár prvních krutých chvil a pak to šlo nahoru

dosavadní cash game graf zde:

prvních 500 hand je hráno na NL2... bylo tam pár vlastních chyb, nějaký ten badbeat s původně silnější kombinací a spousta zbytečně hraných potů...

na NL4 jsem zatím 4 dny:

:spade: první den 48 hand, opatrně zkouším jak se věci mají, zisk 0.65$

:spade: druhý den byl o poznání krutější a já začal prohrávat jeden středně velký pot za druhým... když už mi náhodou přišli dvě esa, musel jsem je zahodit na jednobarevným flopu... na QQ jsem prohrál 2 dolary v preflop ALL-IN když soupeři přišli pro jistotu 4 karty na flush s K10s... v tu chvíli mi ani nedošlo, že jsem ušetřil 2 dolary, protože jsem kolo předtím nestihnul rebuy :D

naštěstí (a kupodivu) mě nic z toho příliš nerozhodilo, protože jsem věděl, že jsem svoje handy zahrál dobře... ten den jsem 2x klesl pod hranici -5$, ale zatnul jsem zuby a podařilo se mi den ukončit v profitu 0.31$, celkem 437 hand

:spade: třetí den haluz hned ze začátku session kdy jsem trefil s 77 set proti setu KK a dostal jsem se do all-inu, kde mě na riveru zachránila poslední sedmička v balíku... 2% šance, jsem vděčný varianci za štědrý dar :D potom stabilní hra, profit 6.93$, 299 hand

:spade: čtvrtý den, dnes jsem odehrál pouze 27 hand... 26. handa mě dostala do tiltu a věděl jsem že dneska už nebudu hrát...

co to bylo za záhadnou handu se můžete podívat zde:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $3,8
      BB:
      $3,79
      CO:
      $4,1
      BU:
      $4

Preflop: Hero is SB with 9:diamond: , 8:club:
      2 folds, CO raises to $0,12, BU calls $0,12, Hero calls $0,10, BB calls $0,08.

89o call bez pozice, ale spekuloval jsem, že trefím flop a stačilo dorovnat 2.5BB, na hráče jsem zatím neměl read, ale oni zase neměli read na mě...

Flop: ($0,48) Q:heart: , J:diamond: , T:club: (4 players)
      Hero bets $0,23, BB raises to $0,46, CO raises to $0,69, BU folds, Hero calls $0,46, BB calls $0,23.

na flopu trefuju postupku, raisuju opatrně a snažím se přečíst jestli někdo ze soupeřů má AK... K9 jsem moc nevěřil, ale i to někdo mohl mít... akce se ke mě vrátila s 2x raisnutým potem, nemohl jsem se ale zbavit dojmu, že nikdo ze 2 soupeřů postupku nemá, proto calluju a rozhodnu se na turnu

Turn: ($2,55) 2:spade: (3 players)
      Hero checks, BB bets $1,21, CO calls $1,21, Hero raises to $2,99 (All-In), BB calls $1,77 (All-In), CO calls $1,78.

na turnu žádná změna, chci se podívat levně na river, proto checkuju, BB raisnul, CO call a já mám pocit, že jsem ahead před soupeři, vysílám all-in

River: ($11,51) 4:club: (3 players)

blank card na riveru mě rozhodně potěšila... buďto jsem prohrál proti lepší postupce a nebo je pot můj, ale žádný fullhouse a žádná 9 nebo K, která by mohla zničit mojí straight

Final Pot: $11,51

CO shows (Qd Js)
      Hero shows a straight, queen high (9d 8c)
      BB shows (Ks Kd)

Hero wins with a straight, queen high (9d 8c)

tuhle handu jsem vyhrál především díky špatné hře hráče na BB, který calloval raise s KK na ruce, kdyby reraisnul původní bet, tak svojí 98o zahodím...

Tahle handa mě dostala z míry hlavně proto, že jsem si do poslední chvíle nebyl jistý, že mám nuts. Rozhodl jsem se po zbytek dne nehrát a radši se věnovat studování, po 27 handách profit 5.43$

současný bankroll: 53.94$
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau hawranomute,

vítej ve výzvě? =) nejdřív mi prosím tě vysvětli co to je hawranomut? :f_biggrin: nějaký míšenec havrana s mamutem? :s_cool: nebo haur (=machr) + bankomat.. nebo jak to je? :D

bankroll management máš velmi agro, dost riskuješ, obzvlášť na SH hře, kde se hraje víc agro a můžou bejt swingy.. na jaké hraješ herně btw?

Jinak ty handy jsou pěkné. Když to takhle chodí, tak člověk jde nahoru, tj je to hot run jak říkáš.. Horší bude až se ti tyhle situace budou stávat z druhé strany.. Snad se do nich nebudeš moc dostávat ;)

jinak v té 98 handě nemáš nuts, soupeř může mít AK, jak říkáš... taky je to špatný call před flopem, máme moc slabou handu na to abysme tohle callovali mimo pozici
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Čau Cornie, díky za přivítání.

Jo, původně to byl havran, ale po BOOMu filmu "RRRrrrr!!!" havranovy tak trochu narostly mutí kly :D

hraju na PartyPokeru, takže je možný, že se někdy potkáme na NL2 nebo NL4 ;)

s tou 98 handou je to jak říkáš... správně by tam měl být fold, děkuju za připomínky a rady
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Cool blog, určitě budu sledovat hawranomutovu cestu na $10 000 :s_cool:

Btw. - odpověď na otázku, co je to Hawranomut (myslím, že by měla zaznít i tady na blogu :D )

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      slepicomuti :f_biggrin: :D lol
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Tak včerejši den nebyl zrovna jeden z nejlepších, když se mi pomocí vlastních chyb podařilo dohromady prohrát zhruba 3 buy-iny. Po kratší přestávce, když jsem začal hrát velmi opatrně, se mi podařilo nahrát zhruba dolar zpátky, ale pak už jsem session ukončil.

V depositors 10000$ freerollu sem hrál možná až příliš tight a dobré karty prostě nechodily. Po hodině a půl hraní jsem vypadnul, když jsem s 99 Push All-in narazil na AK.

Protože jsem byl ještě v herní náladě, stihnul jsem late registraci do 1000$ Pokerstrategy depositor freerollu a tam jsem se dostal do peněz a odnesl si 2.5$.

Asi nejzajímavější byla moje úplně první handa kdy jsem s KK narazil na AA. A jelikož jsem nehodlal vypadnout hned minutu po registraci, nezbývalo mi nic jiného než si na flop pozvat na pomoc kinga a obrat soupeře o žetony. :D

S turnajem jsem se rozloučil, když jsem z BU pushnul 66 a narazil na KK.

Včera odehráno 431 CG hands,
      bankroll: 45.78$

:diamond: Dnešní plán:
      pokračovat v NL4, hrát opatrně a pokud bych se dostal pod hranici 40$ přejít na NL2, ať se mi to líbí nebo ne. :)

shlédnout alespoň jedno CG video z výzvy Učíme se vyhrávat, 3. úroveň

PS: žížalomuti do toho!!! :D
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      hawranomut původně napsal
      :diamond: Dnešní plán:
      pokračovat v NL4, hrát opatrně a pokud bych se dostal pod hranici 40$ přejít na NL2, ať se mi to líbí nebo ne. :)
      Vím, že je to nepříjemný, ale správný BRM je v tomhle případě hodně potřeba a kdyby si náhodlou klesnul pod 40, tak to ničemu neuškodí. Budeš mít bezpečný roll a utvrdíš se ve svojí hře, než půjdeš na vyšší limity. Všimni si, že i Cornie hraje pořád na NL2.

shlédnout alespoň jedno CG video z výzvy Učíme se vyhrávat, 3. úroveň
      PS: žížalomuti do toho!!! :D
      Kámen :s_thumbsup:
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Tak dneska jsem se k těm 40$ na chlup přiblížil. Naštěstí se mi to podařilo obrátit a tak ještě setrvávám na NL4 SH, skončil jsem skoro 1$ v plusu.

Pořádný report napíšu až večer. Je pár věcí, které chci napsat, ale napřed si to trochu urovnám v hlavě.
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Registrace: 03.04.2011 Příspěvky: 129
      Hezký blog, určitě budu sledovat! ;) 6-max cg je pro mě trochu španělská vesnice, takže se rád přiučím tomu, co se tam děje...:) Jinak musím souhlasit s ostatními, že dodržovat BRM je hodně důležitý! Shorthanded NL4 staci ctyrikrat nevytocit nezahoditelnej flip (k němuž by mělo docházet častěji) a roll je v háji...:)

GOOD LUCK :heart:
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Díky za příspěvek a za přání.

Právě proto se snažím hrát opatrně a nedostávat se moc do preflop all-inů.

Nejblíž jsem k tomu byl zatím jen jednou, když jsem 4bet blafoval na hráče, kde jsem si byl jistej že 3bet blafuje. Na moje top handy mi zatím všichni zahazujou nebo callujou.
    • peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      Pěknej blog ;)
      Můžeš hrát dobře a opatrně jak chceš, ale bad beatům se nevyhneš. A mít bankroll, kterej snese jen 10 bad beatů a budeš na 0, To mi nepřijde jako moc dobrý nápad :s_frown: Ale GL třeba tě podceňuju :s_biggrin:
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Dnešní report:

Dnešní session byla jedna obrovská zkouška nervů, když jsem se asi tak 15-20 minut po začátku ocitnul 5$ v mínusu, přímo na hranici 40$. Limitu, který jsem si stanovil pro sestup na NL2.

U stolu byl především jeden hráč, který hrál velmi agresivně. Pokud bych měl soudit jeho hru, řekl bych že byl lepší než já. Když se zpětně podívam do slona, zjišťuju, že jsem u stolu prohrál 11 hand v řadě. (nepočítám handy, které jsem zahodil preflop) Vesměs to byly missed flopy a nebo jsem "draze" tahal na OESD či flush. Zatím asi moje největší loosing streak v řadě. :D

Moje hra se ustálila a já začal chvíli vyhrávat, chvíli prohrávat, ale vesměs jsem se posouval na již zmíněnou hranici -5$. Žádné větší chyby se nekonaly.

Pak přišla klíčová handa, která mě buďto měla posunout o limit dolů nebo hodit záchranný kruh do vody. Byla to asi jediná handa, ve které jsem zahrál lepší poker než můj dominující rival u stolu.

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $12,82
      Hero:
      $4,1

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is CO with A:diamond: , J:diamond:
      Hero raises to $0,16, 2 folds, BB calls $0,12.

Flop: ($0,34) K:club: , J:heart: , 9:club: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0,33, BB calls $0,33.

Snažím se representovat kinga a chránit handu proti flush draw, nemyslel jsem si že by soupeř měl hotovou postupku nebo nějaký set.

Turn: ($1,00) 7:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0,95, BB calls $0,95.

Karta na turnu nic nezměnila a mě tak postavila před rozhodnutí co dál. Po soupeřově callu na flopu a jeho předchozích hrách jsem si jistý, že má na ruce Kinga. Nakonec jsem se rozhodl hrát svojí handu až dokonce a blafovat.

River: ($2,90) 2:diamond: (2 players)
      BB checks, Hero raises $2,66 (All-In), BB folds.

Blank river a já vysílam All-in. Soupeř po neskutečně dlouhých 30 vteřinách foldne.

Final Pot: $5,56

Důvody proč jsem se rozhodnul blafovat:

V průběhu hry jsem si všimnul, že soupeř dokáže foldnout handu, pokud si není jistý, že má nuts.

Další read byl několik hand zpátky, když jsem viděl jak agresivně po flopu hrál trefené nuts.

U stolu jsem měl velmi weak image, často jsem foldoval i na velmi průhledné cbet blafy, když jsem netrefil flop ani neměl šanci svojí ruku moc zlepšit. Pokud jsem se v průběhu session dostal do showdownu, tak jsem většinou vyhrál.

Díky až nezvykle agresivnímu sázení a ALL-INu na riveru jsem vypadal na velmi silnou handu.

Soupeř podle mě nemohl mít AK ani KK, protože s tím by mě 3betnul už před flopem. Handy na které jsem ho hádal byly KQ nebo K10. Šance že má KJ byly menší, protože jednoho Jacka jsem držel já a jeden se na mě smál z boardu.

pozn. soupeř má podle statů za 81 hand velmi loose range, ale většinu hand co jsem ho viděl v showdownu ukázal vždycky karty z minimálně top 20% range... taky hodně kradl blindy, protože u stolu sedělo příliš mnoho tight hráčů, proto se mi staty zdají trochu zkreslené...

Soupeř nakonec přiznal KQ a ptal se jestli jsem měl AK. Nechtěl jsem mu kazit radost, tak jsem přitakal... :D

Tato handa jako by změnila tok šťastných karet směrem ke mě. Dal jsem si přestávku na pití a našel jiný stůl. Tentokrát s alespoň jedním špatným LAG hráčem, ze kterého bych mohl vytáhnout pár babek. Štěstěna se na mě smála a já už po pár handách vytočil na riveru nut flash a soupeř nadšeně odevzdal svoje dolary ve velikosti potu. (měl 3. nejvyšší pár na boardu) ?(

Cítil jsem, jak se stůl, u kterého jsem hrál, pomalu propadá v beznaděj. Tight hráči proti mě nebránili své blindy a jediný aktivní soupeř byla výše zmíněná fishka, kterou jsem úspěšně připravil o zbytek buy-inu.

Pak přišlo ještě pár slušných hand, proti nově přicházejícím hráčům a já mohl ukončit session v profitu 0.92$.

Dnešní statistiky:
      počet odehraných hand 220
      bankroll 46.70$

Rady a připomínky do her budoucích:
      :spade: hledat stoly s jedním LAG špatným hráčem, na kterém se dá snadno zbohatnout, označovat tyto hráče zeleně
      :spade: vyhýbat se solidním hráčům, solidní hráče označovat červeně
      :spade: nadále pokračovat v opatrné hře a snažit se přehrávat soupeře zejména post flop, kde si myslím že mám většinou edge
      :spade: nepřeceňovat dva páry
      :spade: počítat si pot odds u drawing hands a dorovnávat pouze podle profitability
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      peca77 původně napsal
      Pěknej blog ;)
      Můžeš hrát dobře a opatrně jak chceš, ale bad beatům se nevyhneš. A mít bankroll, kterej snese jen 10 bad beatů a budeš na 0, To mi nepřijde jako moc dobrý nápad :s_frown: Ale GL třeba tě podceňuju :s_biggrin:
      Čau,

díky za radu, za přání a za to že si navštívil můj blog. :)

Jsem si vědom rizika, které podstupuju, což je nepochybně výhoda. Navíc jsem si stanovil limit na 40$, pod které kdybych klesnul, tak přece jenom přejdu na NL2 FR.
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Dneska jsem odehrál velmi krátkou session. Podařilo se mi skončit v profitu.

:spade: Postřeh dne: V momentě, když zakliknu "Deal me out next hand" a chci ukončit session, tak mi vždycky příjde hratelná kombinace. :D

Dnešní poslední handa dopadla dobře, ale příště bych se takovým situacím raději vyvaroval. Na soupeře jsem neměl pozici ani read.

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $4,5
      MP3:
      $8,46

Preflop: Hero is MP2 with 9:heart: , 9:diamond:
      Hero raises to $0,16, MP3 calls $0,16, 4 folds.

Flop: ($0,38) J:spade: , T:club: , 4:diamond: (2 players)
      Hero checks, MP3 checks.

Turn: ($0,38) 2:heart: (2 players)
      Hero bets $0,2, MP3 calls $0,20.

River: ($0,78) 2:spade: (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0,39, Hero calls $0,39.

Final Pot: $1,56

Hero shows two-pair, nines and deuces (9h 9d)
      MP3 shows (3d 3c)

Hero wins with two-pair, nines and deuces (9h 9d)

Dnešní statistiky:
      počet odehraných hand 111, profit 1.80$
      bankroll 48.50$

Cíl na zbytek dne:
      :diamond: shlédnout druhou část Twinnova CG videa
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      :spade: Postřeh dne: V momentě, když zakliknu "Deal me out next hand" a chci ukončit session, tak mi vždycky příjde hratelná kombinace. :D
      :D :D

Pěkně ti to jede - jenom dotaz k handě - proč tam ne C-betuješ na flopu?
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      záhral jsem to dost možná až moc opatrně...

hrál jsem check, protože jsem na soupeře neměl žádnej read a zdál se celkem tight

nechtěl jsem, aby mi můj cbet callnul, protože bych se potom nedovážil v téhle situaci vyslat další raise na turnu, kdybych turn po cbetu jenom checknul, tak bych mu dal dobrej důvod k raisu, na který bych foldoval.

jestli to byl průměrnej NL4 hráč, tak by mě moje sázky calloval s jakýmkoliv Jackem nebo 10kou na ruce a já bych ho docela štědře vyplatil...

Na raise na flopu, po mým checku, bych asi zahodil i když konkrétně v tomhle případě jsem byl ahead :)
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Dneska jsem odehrál velmi krátkou session. Chyběl mi správný mindset a celkově jsem necítil při hraní takový ten "drajv", který mě nutí hrát jak nejlépe umím.

Nejvíce vzrušující okamžik při dnešní hře byl, když mi do pokoje vletěla vosa. :D

Dnešní statistiky:
      počet odehraných hand 37, profit 0.60$
      bankroll 49.10$

:spade: Postřehy:
      Pokud se dostanu do menšího profitu, vůbec mi nevadí ukončit session, ať je jakkoliv krátká. Považuju to za úspěch. Můžu víc času věnovat studování hry.

Záleží hodně na prvním dojmu? Ze začátku session vždy hraju velmi tight a bez pozice se vůbec nezapojuju do hry, pokud nemám monster handu. Po zhruba 15-20 handách už si začínám dělat obrázek o tom, jaký herní styl mají hráči u stolu, zatím co o ni o mě nemají žádně info. Když už se rozhodnu zapojovat se více do hry, tak moje první open-raisy velmi respektují a jsou to pro mě blindy zdarma. Do hry se mnou v této ranné fázi vstupují většinou jen slabší loose hráči, zatím co lepší hráči si drží odstup.

Cíle pro zbytek dne:
      :diamond: kompletně se, až do večera odprostit od všeho pokerového, odpočívat
      :diamond: večer zkusit urvat dolary z 5000$ Bankroll Booster

Na závěr jedna podle mě velmi basic handa, na které je dobře vidět, jak se vyplácí mít na soupeře pozici:

Known players:
      Position:
      Stack
      MP2:
      $4,06
      Hero:
      $4,15

Preflop: Hero is BU with 7:spade: , 6:spade:
      MP2 raises to $0,12, 2 folds, Hero calls $0,12, 2 folds.

Na soupeře nemám read, ale zatím se jeví velmi loose a jako špatný hráč. Suited connectory z pozice calluji a čekám na flop.

Flop: ($0,30) K:spade: , 5:spade: , 2:diamond: (2 players)
      MP2 bets $0,14, Hero calls $0,14.

Na flopu se mi vytvořil flush draw. Nic nevymýšlím, calluji soupeřův cbet.

Turn: ($0,58) J:diamond: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0,28, MP2 folds.

Soupeř checknul ?( a jako by tím říkal: "nemám K ani J, vem si ten pot, všechno je na *****!", vyslyšel jsem jeho prosbu a sázím půlku potu. Pokud by mě dorovnal, jěště furt můžu zkompletovat flush.

Final Pot: $0,86
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      Na závěr jedna podle mě velmi basic handa, na které je dobře vidět, jak se vyplácí mít na soupeře pozici:

Known players:
      Position:
      Stack
      MP2:
      $4,06
      Hero:
      $4,15

Preflop: Hero is BU with 7:spade: , 6:spade:
      MP2 raises to $0,12, 2 folds, Hero calls $0,12, 2 folds.

Na soupeře nemám read, ale zatím se jeví velmi loose a jako špatný hráč. Suited connectory z pozice calluji a čekám na flop.

Flop: ($0,30) K:spade: , 5:spade: , 2:diamond: (2 players)
      MP2 bets $0,14, Hero calls $0,14.

Na flopu se mi vytvořil flush draw. Nic nevymýšlím, calluji soupeřův cbet.

Turn: ($0,58) J:diamond: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0,28, MP2 folds.

Soupeř checknul ?( a jako by tím říkal: "nemám K ani J, vem si ten pot, všechno je na *****!", vyslyšel jsem jeho prosbu a sázím půlku potu. Pokud by mě dorovnal, jěště furt můžu zkompletovat flush.

Final Pot: $0,86
      Nh Wp, volá sa to FLOATovanie a na micro to veľmi dobre funguje, hlavne proti hráčom, ktorí maju vysoký cBet Flop a nízky cBet Turn ;)
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      schewito původně napsal

Nh Wp, volá sa to FLOATovanie a na micro to veľmi dobre funguje, hlavne proti hráčom, ktorí maju vysoký cBet Flop a nízky cBet Turn ;)
      Díky za info. Nevěděl jsem, že to má svůj odborný název.