OTÁZKY: Tři pokerové, jeden offtopic

• twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Hey hou,

objevil jsem dva faktory, které pomáhájí mé hře. Chci se o ně podělit a rád si vyslechnu vaše názory, jestli máte stejnou zkušenost, popřípadě jestli si myslíte, že plácám nesmysly a trochu to přeceňuji.

Naoplátku mám dva opravdu závažné problémy a uvítám nějaké rady a názory.

1) Používáte u stolů nějaký avatar? Máte je zaplé u ostatních hráčů?

Já se snažím teď hrát bez avatarů, popřípadě s avatarem, který je hodně bežný (a ty nejlépe ještě měním před session na jiný).

Co mě k tomu vede?

Když hraji proti někomu, kdo má výrazný avatar, který mě něčím zaujme, tak jsem zjistil, že si proti tomu hráči některé handy pamatuji i několik týdnů (ok, nebudu to přehánět, nejsem žádná kapacita, řekněmě že třeba 2 týdny :f_biggrin: ) a dokážu si je podle toho avataru k němu asociovat.

Myslím si, že ten obrázek má nějaký kladný vliv na moje ukládání do paměti. (Připomíná mi to, když dostanu nějakou otázku u zkoušky, ale nevybavím si, co v ní přesně bylo, ale na jistotu vyjmenuji songy, které hrály během učení.)

Stejně tak se mi proti takovému hráči lépe hlídá dynamika hry při multi-tablingu.

Z toho je patrné, že mám tedy zaplé avatary u ostatních hráčů :)

2) Máte zapnuté "preferred seat"?

Na pondělním coachingu se mě někdo ptal, proč nemám zaplé preferred seat. Já říkal, že ani nevím, že jsem nikdy neměl. Později jsem si vzpomenul, že důvodem byla nefunkčnost HUDu tehdy ještě na pacific pokeru a od té doby jsem to nezkoušel.

Rozhodl jsem se tedy, že to zkusím.

Na 16 stolů fullringu to pro mě byla parádní věc, kdy jsem se nijak nemusel po stolech "hledat".

Postupem času jsem zjistil jednu nevýhodu této "vychytávky". Hůře si pamatuji dynamiku hry (hlavně light 3bety a check/raise) a musím přemýšlet, jestli to bylo na tom stole nebo na tom.

U fullringu se už tak nehlídá uplně ideálně, ale pomáhá mi, když vím, že sedím nalevo nahoře nebo v pravo dole.

3) Jak dlouho si uchováváte handy v databázi? (popřípadě kolik hand)

Poslední dny, když kliknu v HEM na "Sessions", tak mě čeká několika vteřinové čekání (20-30 sec). Můj notebook už má svá nejlepší léta pár roků za sebou, tak je to pro něj pravděpodobně náročná záležitost a chtěl bych mu nějak pomoci.

V databázi mám několik set tisíc hand, které jsem odehrál na cash game + několik set turnajů + několik set SnG/DoN.

Je mi jasné, že rok staré handy z NL4 jsou mi v současné době k ničemu. Začínám přemýšlet, jestli mi jsou k něčemu i handy 1/2 - 3/4 roků staré, kdy řada regulárů se ve své hře vyvinula (nebo je busto) a staty na ně mohou být zavádějící, popřípadě mohou ovlivňovat současné.

Jak dlouho je mám tedy uchovávat? Lze někde v HEM nastavit, aby přihlížel jen k handám za posledního 1/4 roku?

4) Jak se bráníte proti hmyzu v teplých letních dnech?

Jelikož u notebooku mám v noci vždy rožnuto (pražsky rozsvíceno) a venku je poslední dny na padnutí i v noci, objevil jsem jeden velký problém. Do pokoje mi vlétají mraky všelijakého hmyzu.

Již několik let používám jeden z moderních výtvorů člověka - takový ten hubič hmyzu do zásuvky.

Nebyl bych to já, abych objevil i u této "vychytávky" nějaký nedostatek. Je sice fajn, že takto člověk vyzrál na živočichy, ale bohužel to nefunguje jak v reklamě - hmyz to u okna nezastřelí. Ten hmyz mi vletí do pokoje, kde ho to pomalu zabíjí, on tady lítá jak splašenej, a pak mi tady chcípne.

Výsledek?

Mám stůl posetý mrtvým hmyzem a každé ráno ho musím utírat. Předem říkám, že ho není málo, protože momentálně bydlím v nově vyrůstající čtvrti na kraji města a zvířata si snad nárokují toto území.

Jak bojujete s hmyzem vy?
  • 2 odpovědí
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Registrace: 27.02.2011 Příspěvky: 1,181
      1. avatary je dobre mat zapnute presne pre dovody co pises, niekedy si clovek dobre zapamata nejaky vyrazny avatar a co stvaral na stole
      2. ano, v 6 maxe si pamatam dynamiku na 6 - 8 stoloch takze velke plus ak ma soft preferred seat
      3. vsetky az do dalsieho reinstallu + zabudnutia zalohovat data z HEM :D
      s tou rychlostou nie som si isty ci pomoze ale skus dat v sessions miesto all hands "after" 1.jul 2011 alebo hocikolko sessions kolko chces videt.
      4.a pocul si uz o sietke na okno proti hmyzu ? :s_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Zdar, zaujímavo namixované otázky. :f_biggrin:

Unikátneho avatara si človek často zapamätá, ak má s hráčom históriu, určite je to vec, ktorú stojí za to sledovať.

Preffered seating:

Miloval som preffered seating, ale zistil som, že Elephant HUD sa pri ňom nezobrazuje správne, takže sa klasicky "hľadám" po stole a pomaly si zvykám. :f_cry:

Handy v DB:

Newbie, mám tam všetky a miesta ešte dosť.

Hmyz v lete:

Do prírody beriem obyčajný repelent, doma mám vyotvárané okná a nijak sa nebránim. Okrem útoku sršňa (ktorého som po pár minútovom neľútostnom boji vyhnal) ma hmyz nejak výrazne neobťažuje.