BLOG: $chewito

• schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      Čaute :)
      Rozhodol som sa založiť blog.
      Prečo?
      :heart: Cornieho výzva
      :diamond: zistenie, že založenie blogu sa javí ako + EV krok
      :club: mať svoju pokrovú kariéru pekne čierne na bielom
      :s_cool:

Čo mám k dispozícii?
      :heart: tracknuté herne cez PS: Party a 770 (Na Párty som bustol, vďaka mojej neochote prejsť z NL4SH na NL2FR pri nedostatočnom BR...variácia a štipka tiltu sa postarali o 0 na mojom konte) takže momentálne hrám NL2SH na 770.
      roll: $48,29 (33,46E)
      hands: 1295
      :diamond: preštudované všetky BSS články, pozreté všetky Svk CG videá, momentálne čítam Moving up through microNL in 2010 od Verneera. Objavil som to v Pokrovcovom blogu. Je to super čitanie. Díky Pokrovec ;)

Ciele:
      :spade: dočítať Verneera
      :heart: po vyčistení First Deposit Bonusu a pri minimalnej ciastke $120 sa presunúť s5 na Party, hlavne kôli softu :]
      :diamond: pomaly sa začať púšťať do Eng CG videí a pozrieť si znovu "Porážame NL50" od Hasenbraten-a
      :club: hrať najlepšie ako viem :D
      To všetko sú ciele na September, až na tie Eng CG videá, tých je príliš veľa na jeden mesiac, tam začnem asi "move it, move it up to the sky" od TT :)

To je zatial všetko, teraz idem zistiť, či sem viem vkladať obr. :D
  • 24 odpovědí
    • schewito
      schewito
      Bronz
      No tak moj mega giga brutal super bomba pecka Upload nezvláda momentálne upnúť ani 144 kB súbor :f_cry: , takže screeny budú neskôr, ....možno :D
    • schewito
      schewito
      Bronz
      roll:

hands:
    • crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      ad Spoiler - tlačítko s bílým abc na černym pozadí :) )

Snad funguje :) )
    • schewito
      schewito
      Bronz
      crazyfish89 původně napsal
      ad Spoiler - tlačítko s bílým abc na černym pozadí :) )

Snad funguje :) )
      Ja ti ďakujem :)
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Super blog :D Gratuluju k založení a chválím transparentnost a viditelnost všech příspěvků :D
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Vítej ve výzvě ;) Budu sledovat a fandit. Dej nám pak v neděli/pondělí vědět, jak jsi na tom abychom tě zařadili do uterní newsky ;) :f_grin:
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Aktualizácia

Od založenia blogu ubehli štyri dni, tak je čas zhodnotiť ako to ide.
      Celé to bolo ako na hojdačke, raz hore, raz dole. Stúpal som, keď som hral dobre a všetko išlo ako malo a klesal som:
      A) Keď som hral dobre, ale dostal som cooler, jasné, aj mne sa to stalo,ani ja nie som výnimka, aj ja som narazil s KK do AA, alebo mi na turn došiel flush (K high), súper mal A high :) , ale nejak sa už nad tým nerozčuľujem, usmejem sa, poviem si že je to súčasť pokru a idem ďalej.
      B) Horšie je ale, že som klesal aj po mojich chybách. Čiže som hral zle.
      Tu je príklad:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BB:
      $3.64
      CO:
      $5.06
      BU (Hero):
      $2.77
      SB:
      $5.26

Preflop: Hero is BU with K, Q.
      CO raises to $0.08, Hero calls $0.08, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) K, J, Q (2 players)
      CO bets $0.14, Hero calls $0.14.

Turn: ($0.47) 6 (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.23, CO raises to $0.87, Hero calls $0.64.

River: ($2.21) 7 (2 players)
      CO bets $3.97, Hero calls $1.68.

Final Pot: $7.86.

Súper mal nuts. S tejto handy som sa naučil, resp. som sa utvrdil v tom, že lajna od hráčov na tomto limite: bet Flop, check/ raise Turn bude takmer vždy znamenať nuts. Ja takto niekedy úspešne bluffujem, ale vyberám si len dobrých Tagov, ktory vedia, kde majú tlačítko FOLD.

Ďalší príklad mojej zlej hry:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      MP3:
      $1.79
      CO:
      $10.11
      BU:
      $3.69
      SB (Hero):
      $2.19
      BB:
      $4.71

Preflop: Hero is SB with T, T.
      MP3 folds, CO raises to $0.08, BU folds, Hero calls $0.07, BB folds.

Flop: ($0.18) 8, Q, 2 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.13, Hero calls $0.13.

Turn: ($0.44) 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.33, Hero calls $0.33.

River: ($1.1) 9 (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.70, Hero calls $1.65.

Final Pot: $4.45.

Súper mal set of deuces. Čo viem zo skúseností, tak overbet na riveri je polarizovaný na bluff or nuts, to je jasné, lenže tu na micro to bude takmer vždy nuts. Tu som ho callol len preto, že tam bola missnutá FD, čo by súper mohol zahrať týmto spôsobom, ale do budúcnosti viem, že overbety s marginálnou handou callovať nemienim. Myslím si, že tým ušetřím kopec $ :D

Večer ešte hodím aktualizáciu rollu a hands kôli challange. Takže GL & HF :s_cool: .
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Roll: $48,87 (33,93E)
      Hands:4383

• schewito
      schewito
      Bronz
      Mám otázočku. Neviete niekto pls, že prečo mi v PT3 ukazuje vo winnings väčší profit ako v skutočnosti na účte mám? som v pluse tak trochu cez 50 centov, ale podľa PT3 som + cez $4.
      Nejakým spôsobom to neodpočítava rake ?( , lebo keď som hral na party, tak mi to sedelo.

• schewito
      schewito
      Bronz
      schewito původně napsal
      Mám otázočku. Neviete niekto pls, že prečo mi v PT3 ukazuje vo winnings väčší profit ako v skutočnosti na účte mám? som v pluse tak trochu cez 50 centov, ale podľa PT3 som + cez $4.
      Nejakým spôsobom to neodpočítava rake ?( , lebo keď som hral na party, tak mi to sedelo.

...a opitý som tento týždeň nebol, takže som si nemohol dať omylom nejaké MTT za $4 :D
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      čau, super blog.

schewito původně napsal
      Mám otázočku. Neviete niekto pls, že prečo mi v PT3 ukazuje vo winnings väčší profit ako v skutočnosti na účte mám? ...
      Já sice nemám PT3, používám slona, ale občas se mi stane něco podobnýho, když se mi ve slonovy aktivuje filtr jen na některé karty, a čísla potom nesedí.
      Tak jestli nejde o nějaký podobný problém.
    • schewito
      schewito
      Bronz
      hawranomut původně napsal
      čau, super blog.

schewito původně napsal
      Mám otázočku. Neviete niekto pls, že prečo mi v PT3 ukazuje vo winnings väčší profit ako v skutočnosti na účte mám? ...
      Já sice nemám PT3, používám slona, ale občas se mi stane něco podobnýho, když se mi ve slonovy aktivuje filtr jen na některé karty, a čísla potom nesedí.
      Tak jestli nejde o nějaký podobný problém.
      Aha, díky, je to možné, idem to ocheckovať :)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Tak som si včera zahral ten $7 700 :evil: , po 20tich minútach mi padol net a ktovie kedy naskočil, ale ešte o 23:30 nešiel X( ... to isté sa mi stalo na jednom s tých $500 kde býva 30-40 ľudí (vstupenka za deposit), a aj teraz v nedeľu na nejakom weekly $500(vstupenka ani neviem za čo :D ), ale tam našťastie len na nejakých 15 min. tak som nakoniec skončil 29. za $ 3,75......ináč zaujímave, že mi net padá vždy okolo 20:00-21:00 keď hrám nejaký mtt, ale keď mam CG sešn, tak šlape v pohode.....hlavne sa chcem týmto poďakovať mojim poskytovateľom internetu za ich služby a vyjadriť obdiv nad tým s akou spoľahlivosťou dokážu vykonávať ich služby ;)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      ehm, keď ste deep a callnete si 3bet s PP na set odds, oplatí sa že? aj keď ho trafíte a dostanete všetky $ do stredu už na flope, paráda :D , ale keď zistíte, že súper ma OESD a tým padom 8 outov už je to horšie....a samozrejme na river triafa :evil:
      smutné ale je, že táto handa zakončila moj dnešný otrasný deň, kedy som len klesal a pravdepodobne hral zle :( a na dnes je to - $17 :s_cry: :s_cry: :s_cry:
      takže teraz pauza, oddych ptm nejaké videjko, najskor náučné, potom motivačné a potom hor sa na A game :)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      :s_cry:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      schewito původně napsal
      :s_cry:
      no, přesně kvuli tomuhle (variance, jsme pod EV) je třeba dodržovat BRM, aby nás ty swingy tak neničili a abysme je nemuseli tak řešit. Píšu o tom na téhle stránce mého blogu, hlavně ten příspěvek uprostřed.

GL ať to brzy zažiješ i z druhé strany ;)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Díky Cornie, pozrel som to a určite mi to pomohlo ;)
      Dnes som si dal krátku sešn po tom včerajšku a hneď na úvod som dostal badbeat, no prvý x som si namiesto trieskania do stola povedal, že je to OK, nemá význam sa nad tým rozčulovať, je to situácia, ktorá sa dá zahrať len takto a zahral som ju dobre a idem ďalej hrať svoju A game.... :s_cool:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      schewito původně napsal
      Dnes som si dal krátku sešn po tom včerajšku a hneď na úvod som dostal badbeat, no prvý x som si namiesto trieskania do stola povedal, že je to OK, nemá význam sa nad tým rozčulovať, je to situácia, ktorá sa dá zahrať len takto a zahral som ju dobre a idem ďalej hrať svoju A game.... :s_cool:

:f_thumbsup: super mindset.. kdybys vytiltoval, tak bys akorát prohrál daleko víc - takhle se ti podařilo session v pohodě odehrát a ještě jsi skončil v plusu :s_love: jen tak dále

btw dávej do grafu i ty zbylé 3 křivky.. žlutou EV line, červenou non-SD won a modrou SD-won... jsou docela užitečné ;)
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      schewito původně napsal
      Takovéhle okamžiky mám nejradši, když si člověk dokáže udržet chladnou hlavu po badbeatu a naopak ho to ještě motivuje k lepší hře. :)

nice work, keep it up ;)
    • 1
    • 2