[PLO] Par otazek..

• maxhuber
      maxhuber
      Bronz
      Registrace: 23.12.2009 Příspěvky: 416
      Mel bych par otazek vicemenne zacatecnickych, tak snad se najde nekdo kdo bude mit trpelivost mi odpovedet;)

1) v jake situaci se rozhodujete preflop mezi callem raisu/3betem..

ja kdyz jsem IP casteji volim call a obcas callnu u handy ktere bych mohl imo 3betnout ale vim ze se mi budou hrat dobre postflop tak je jen callnu..
      naproti tomu OOP calluju zriska pokud je to multiway pot nebo tak ale vetsinou se snazim tam izolovat jednoho hrace 3betem.
      dale se rozhoduji prodle statu. obecne raisuju for value hrace s vysokym PFR a take se rozhdujui podle toho co od nich muzu pak cekat na flopu.. kdyz vim ze jsou postflop pasivni tak je casto 3betnu a na CBET je donutim shodit pokud naopak jsou to maniaci tak snizuju pot kontroluji callem a sehramvam to s nima az postflop..

2) kdy volite preflop limp?

jako stary holdemak si nevim opravdu rady, kdy je vhodne limpovat.
      pripadne me zajima jak casto vyuzivate complete ze SB,,

3) pouzivani bet/fold move na riveru..

pokud mam napr trips nebo dva vysoke pary ale hrozi tam flush nebo potupka tak casto volim betfold OOP.. IP v tyhle situaci casto bet/callnu pac se mi nehcce verit ze by nekdo slowplayowal na riveru nuts, kdyz by na turnu nebyla zadna akce... ale i s tim jsem se setkal..

Grabbed by Holdem Manager
      PL Omaha $0.10(BB) Replayer
      SB ($16.41)
      BB ($17.86)
      UTG ($6.32)
      Hero ($10.26)
      CO ($9.57)
      BTN ($2.93)

Dealt to Hero Q:heart: Q:diamond: A:spade: 2:club:

UTG raises to $0.20, Hero calls $0.20, fold, BTN calls $0.20, SB calls $0.15, BB calls $0.10

FLOP ($1) T:diamond: T:club: T:spade:

SB checks, BB checks, UTG checks, Hero bets $0.20, BTN folds, SB calls $0.20, BB folds, UTG calls $0.20

TURN ($1.60) T:diamond: T:club: T:spade: 2:heart:

SB checks, UTG checks, Hero checks

RIVER ($1.60) T:diamond: T:club: T:spade: 2:heart: Q:club:

SB checks, UTG checks, Hero bets $0.91, SB folds, UTG raises to $2.90, Hero calls $1.99

Hero shows Q:heart: Q:diamond: A:spade: 2:club:
      (Pre 56%, Flop 0.1%, Turn 0.0%)

UTG shows 8:spade: T:heart: 9:spade: 7:diamond:
      (Pre 44%, Flop 99.9%, Turn 100.0%)

UTG wins $7.04

a jeste jedna handa k tomu betfoldu..

Grabbed by Holdem Manager
      PL Omaha $0.25(BB) Replayer
      SB ($33.23)
      BB ($59.60)
      UTG ($22.55)
      CO ($17.55)
      Hero ($44.18)

Dealt to Hero 7:club: 9:heart: 9:spade: 8:heart:

fold, CO raises to $0.85, Hero calls $0.85, fold, BB calls $0.60

FLOP ($2.65) 7:heart: A:spade: 3:diamond:

BB checks, CO checks, Hero checks

TURN ($2.65) 7:heart: A:spade: 3:diamond: 6:heart:

BB checks, CO checks, Hero checks

RIVER ($2.65) 7:heart: A:spade: 3:diamond: 6:heart: 7:diamond:

BB checks, CO folds, Hero bets $1.50, BB calls $1.50

Hero shows 7:club: 9:heart: 9:spade: 8:heart:
      (Pre 57%, Flop 59.3%, Turn 80.0%)

BB shows K:club: 4:heart: Q:diamond: 3:spade:
      (Pre 43%, Flop 40.7%, Turn 20.0%)

Hero wins $5.38

tato handa ve me vzbuzuje otazku posledni a tou je bluffcatch..

4) Bluffcatch - v jaky situacich blufcachujete ja hraju velmi nizke limity proto bluffcatchuju zridka a to pouze proti agresivnim hracum s misslymi draw...
      Handa kterou tak na to zhruba potrebuju je TP ne 2P ale zalezi hlavne na dynamice.

Doufam, ze to nekdo docetl az do sameho zaveru a ze i nekdo najde chvili mi na otazky odpovedet..
  • 4 odpovědí
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      1) Tento přístup trošku zavání holdemem :) nicméně z počátku jsem měl podobné úvahy i já. V holdemu je přece jenom trošku důležitější iniciativa v handě, v omaze naopak pozice.

Tudíž je lepší naopak právě 3betovat a budovat pot v pozici, kterou budeme mít po zbytek handy. Mimo pozici se naopak snažíme spíše držet menší pot, obzvláště pokud s omahou začínáme. A snažíme se OOP hrát jenom nejlepší handy.

Že jsou hráči maniaci nám v omaze v pozici nevadí, naopak. Nicméně je třeba mít pořádný žaludek a roll, protože budeme na flopech často točit těsné equity a různé slabší handy, klidně jenom top-pair s kickery. Nicméně často se nám proti nim stane, že udělají velkou chybu a o tom omaha je.

2) Open-limp nepoužívám prakticky nikdy a ani nedoporučuji. Over-limp už je zcela jiná disciplína a například na buttonu overlimpu slabé QQxx nebo JJxx, čí A654ssA (čteno single suited po eso). Také na vyšších stakes už jsou zákeřnější shor-stackeri, kteří budou často limp/3betovat, to je dalším případ, kdy je dobré over-limpovat i silnější kombinace.

3) Záleží na soupeři, ale thin value bety nejsou hlavně na nižších stakes příliš na místě, hráči vymýšlejí různé nelogičnosti, random blafy a hlavně, pokud člověk ví, že pak bude mít problém zahodit, tak je to občas zbytečné...člověk taky často value betne sám sebe, např. já často slabší barvy jenom c/c.

4) Už jsem blafcatchoval i třetí pár...prostě člověk musí odhadnout, jestli je soupeř aspon trochu myslící a jestli jeho lajna dává smysl...právě například pokud někdo na turnu reprezentuje nuts straight, river se spáruje a on znovu vsadí, tak můžem mít podezřejní, že potřebuje vsadit, protože nic nemá a předtím blufoval a najednou náš top pair, na který už jsme nehrálí a spíše nás zajímala flush, či straight redraw, může být dobrý :)
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ještě k bodu čtyři.

Normálně bych začínajícím hráčům tuto handu nikdy neukázal a když už, tak bych ji uvedel jako Faktor strachu - toto by neměl zkoušet, nikdo, nikdy a nikde :D

Jde o to, že hráč byl myslící over-aggro, především ve 3betech. Byli jsme trochu více deep, měl jsem pozici a handa přece jenom může dobře flopnout, takže jsem 3bet kolnul - nicméně není to zdaleka povinnost a kdyb to byla o kousek horší handa, tak bych asi foldoval, např. JTT6 = fold.

Na flopu mám FD, což samo o sobě by nestačilo na kol, protože hodně hráčů má příliš často v tomto spotu set es, případně broadway cards s možnou vyšší FD.

Nicméně tento overaggro hráč může být lecos, takže částečně FD a částnečně i float!

Po mém kolu mě soupře musí tipovat na něco silného, pár es, či pot kontrol nižšího setu. Na turnu se dostaví další eso, má stále FD, top two :D a nemám důvod betovat, horší mě nekolne a lepší složit nedonutím (tj. trips es, či quads).

Na riveru dojde relativně nepodstatná osmička a soupeř se rozhodne vsadit, tudíž reprezentuje zmíněné trips, fullhouse, quads, či rivernutý fullhouse 888AA. Relativně dost málo pravděpodné handy a prostě u takovéhoto hráče dycky nemůžete putovat na top tři kombinace :) , hlavně trips by pravděpdobně na T necheckoval....a trip jsou z hlediska pravděpodobnosti nejpřijatelnější, ale už nedávají takový smysl.

Trochu se bojím KK, QQ, ale myslím, že s tím by často spíše blufcatchoval, uričtě by to nevaluebetoval...takže jsem kolnul s ohledem na odds.

Poker Stars $0.50/$1 Pot Limit Omaha Hi - 5 players - View hand 1434004
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $73.10
      UTG: $447.75
      CO: $46.50
      Hero (BTN): $126.50
      SB: $180.90

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with T :spade: 9 :spade: J :heart: T :heart:
      1 fold, CO calls $1, Hero raises to $4.50, SB raises to $15, 2 folds, Hero calls $10.50

Flop: ($32.00) 6 :spade: A :heart: 4 :heart: (2 players)
      SB bets $24, Hero calls $24

Turn: ($80.00) A :club: (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($80.00) 8 :diamond: (2 players)
      SB bets $49, Hero calls $49

Final Pot: $178.00
      Hero shows T :spade: 9 :spade: J :heart: T :heart: (two pair, Aces and Tens)
      SB shows Q :spade: K :diamond: 4 :club: 5 :diamond: (two pair, Aces and Fours)
      Hero wins $176.00
      (Rake: $2.00)
    • maxhuber
      maxhuber
      Bronz
      Registrace: 23.12.2009 Příspěvky: 416
      diky moc, velmi mi tvoje obsahle odpovedi pomohli.. myslim zes mi objasnil vse jak jsem potreboval..

jen dodam e na techto limitehch moc netoicm pokud nejsem ahead pac kvuli raku se ty close tocky nevyplati imho..
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      No to je složitější, jako rozhodně prostě musíš myslet na to, že ten rake se nedá započítávat během hry, to by bylo dost náročené :) . Ale třeba já to řeším právě tight hrou preflop, abych se nedostával do marginal (těsných) spotů a ostatní pak třeba považují mojí hru za příliš tight. Dále také hraju zásadně na pozici, protože podceňování pozice je zcela určitě jeden z hlavních leaků většiny hráčů na těchto levelech, i těch lepších.

Ale je pravda, že až někam po PLO400 bude rakeback velká část tvého profitu.