BLOG: FL Holden $4.20 ->oo [Rekreacni supernova]

• zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      Ahoj, od prvni chvile co jsem zacal hrat poker, tak jsem byl rozhodnuty ze nebudu nikdy delat deposit. Penize jsem chtel ziskat freeroly az do vyse zakladniho bankrolu (50-100 USD) a pak hrat no limit. A dostat se pomoci prisneho money managmentu na nejvyssi sazky v dane herne.

Hral jsem spoustu heren (na Full tilt jsem takle mel az 37 USD, na PokerParty jsem dostal bonus 50 USD od pokerstrategy a po rustu v NL Holdenu na 120 prisel pad na 59, takze si davam tam odpocinek.

V Poker Stars jsem pul roku budoval bankrol 14 dolaru, ktery jsem potom skoro cely zlikvidoval, zbylo me tam 4.20 USD.

Kdyz jsem videl Cornieho vyzvu, tak to ve me ozivilo muj davny cil, ktery jsem pomalu vzdal. Muj davny cil byl z nuly se dostat co nejvysse. Idealni je v tomhle smeru Fergasnova vyzva, z $0 udelat $10 000, pokud pslnim Cornieho vyzvu, splnim tim zaroven i tuto Fergasnovu.

Aktualni stav:
      :club: hraju na Pokerstars FL Holden
      :club: zacinal jsem 0.02/0.04 (s $4.20)
      :club: momentalne hraju 0.5/1
      :club: Hraval jsem full ringy, nyni hraju short handed
      :club: znackuju si hrace barvickama (agresivni cervena, fish zelena, slon dorovnavajici par zluta, slon dorovnavajici draw oranzova. tight modra a hodne dobry hrac fialova, svitive modra - limp / fold fish

Progress:
      :spade:P oker Stars 1: $4.20 --> $305.71 behem 70K hand
      :spade:P arty: $110.27 --> $2980 behem 207K hand
      :spade:P oker Stars 2: $20 --> $10500 behem 1M rand (755.5K odmazano v HEM)
      :spade: celkove poker vyhry $14000

Moje cile
      :diamond: nevybrat ani nevlozit zadne penize do pokeru, dokud nebudu hrat nejvyssi mozny limity

Uspechy
      :heart: supernova na Stars 2013
      :heart: 2x diamant status na Pokerstrategy (leden, unor 2013)
      :heart: porazen limit 0.25/0.50 (Stars SH, Party SH)
      :heart: porazen limit 0.10/0.20 (Stars SH, Stars FR, Party SH)
      :heart: porazen limit 0.05/0.10 (Stars SH, Stars FR)
      :heart: porazen limit 0.02/0.04 (Stars SH, Stars FR)
      :heart: zacit vyuzivat Holden Manager

Seznam read postu:
      Nastaveni hudu

Videa o me:
      1) Fix limit couching, vystupuju od 22. minuty az do konce
      http://cs.twitch.tv/pokerstrategy_english/b/394790415
  • 1621 odpovědí
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

držím palce v plnění výzvy! :) Jsem rád, že zkoušíš FLH, doufám že se ti bude dařit :s_cool: Pokud bys měl jakýkoliv dotaz na cokoli ohledně FLH, případně si nebyl jist nějakou handou, neboj se ji napsat to FLH fóra!
      Btw nenapsal jsi, jestli hrajes 6max nebo FR, pokud hraješ 6 max, tak tabulky zde na Pokerstrategy jsou trošku tight, doporučoval bych rozšířit range rukou o pár kombinací :)
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      hraju full ringy a pokud pocet hracu klesne pod 7, tak menim stul. Proti fishkam preferuju vice casu si pockat na pekne karty, abych mel nad nima vyhodu, kdyz hrajou skoro vsechno :)

Pokud by nekdo chtel poradit, tak jednu otazku mam :) Jak reagoval na check/raise na turnu od solidniho hrace. Zatim mam pozorovani ze v 90 % pripadu by se vyplatil fold.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      To je záludná otázka :) Ale ne, principiálně na microstakes se opravdu vyplatí většinou fold, každopádně ale bych u solidního hráče, tj hráče co potkáváš častěji, několikrát ten jeho ch/r dorovnal a udělal si poznámku. Na vyšších stakes se totiž dělá ch/r na turnu často s draw/gutshotem/bluff a to proti soupeřům, co často chodí málo na showdown, jelikož je to jejich leak a uvažují stejně, jako teď ty. K takovému odhalení ale slouží HEM/Pokertracker, nebo sloní paměť, takže je možné, že zatím ani jedním nedisponuješ :) , proto bych postupoval tak, jak jsem psal, tj u častých oponentů několikrát dorovnat a dělat si poznámky, s čím ten ch/r turn dělali.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Spis takova zajimavost, souper trefil royal flush a jiny souper mu ji i na riveru zaplatil s postupkou

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.04 Fixed-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is MP1 with 7, T.
      UTG1 calls, UTG2 calls, Hero folds, MP2 raises, 4 folds, BB calls, UTG1 calls, UTG2 calls.

Flop: (8.5 SB) J, Q, A (4 players)
      BB checks, UTG1 checks, UTG2 bets, MP2 raises, BB folds, UTG1 calls, UTG2 calls.

Turn: (7.25 BB) T (3 players)
      UTG1 checks, UTG2 checks, MP2 checks.

River: (7.25 BB) 4 (3 players)
      UTG1 bets, UTG2 folds, MP2 calls.

Final Pot: 9.25 BB.
      Results follow:

MP2 shows a straight, ace high(A K).
      UTG1 shows a royal flush(8 K).

UTG1 wins with a royal flush(8 K).
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Dnesni rani season jsem startoval s $6.51 po hodine jsem byl asi dolar v minusu a po trech hodinach jsem ztrratu smazal a jeste dolar pridal $7.66

Postrehy
      :diamond: Dokazal jsem neprehravat AA, KK a tim usetrit dost penez
      :diamond: Vyuzivat znalosti ktery hrac je agresivni, na nizkem boardu proti nemu nezahazovat libovolny par, ani AK
      :diamond: Vyuzil jsem oznaceni hracu co nezahodi zadny par. I kdyz prijde flush muzu s AA dal z pozice betovat, nedaji bluf check/raise
      :diamond: Nekolik zajimavych hand, kde si nejsem jisty postupem jsem dal na vyhodnoceni na forum

Vecerni season jsem ukoncil na 8.17, mel jsem dost smulu na karty, treba s AA proti uplne rybe, ktera chytla running flush na riveru.

Zaroven resim, zda na 10.00 jit uz na vyssi limit, nebo radeji nahrat 12 nebo 15
      Pro zustat
      :diamond: mam oznackovany soupere a u nekterych znich vim co znamenaji jejich sazky na jednotlivych street i co jsou schopny zahodit nebo nezahodit
      :diamond: mensi riziko vuci bankrotu
      Pro jit na vyssi limit
      :heart: Hraci tam budou hrat lepe a uplatnim vice veci z clanku
      :heart: se stejnym bankrolem (100 BB) jsem zacinal i limit 0.02/0.04 a nejvetsi prubezny pokles byl o 25 BB
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      mala uvaha ohledne AA. Oproti NL se v FL nedaji tak snadno vyhnat souperi ze hry. Pripravil jsem si modelovou ukazku jak muze hra vypadat. V nasledujicim priklade jsem vzal jsem bezne karty se kteryma jsou souperi schopni vstoupit do hry

Hero ma AA a preflop zvysi z UTG a 4 hraci dorovnaji, vcetne obou blindu. Uz v tuhle chvili mame sanci na vyhru v obecnem pripade jen 56 %

At maji treba nasledujci karty a sanci na vyhru
      Hero A :heart: A :spade: 45 %
      MP1 J :heart: Q :spade: 12 %
      MP2 K :diamond: 5 :heart: 11 %
      SB: 6 :heart: 8 :heart: 18 %
      BB: A :club: 10 :club: 14 %
      Pot: 5 BB

FLOP Q :diamond: 7 :club: 5 :spade: jsem vybral, aby na prvni pohled vypadal bezpecne. Zadne zdvojene karty, flush draw nebo karty jdouci za sebou. Nejnebezcneji vypada 7 a 5 kdyby nekdo mel konektory s dirou.

Hero A :heart: A :spade: 29 % Standardni c-bet
      MP1 J :heart: Q :spade: 14 % Agresivni hrac chytil top par re-raise
      MP2 K :diamond: 5 :heart: 13 % Slon, chytil par call
      SB: 6 :heart: 8 :heart: 37 % Dobry hrac se suited konektory s dirou, sice nema flush draw ale chytil stright draw, call
      BB: A :club: 10 :club: 7 % Mam preci eso a nikdo me nebude krast BB, call
      Pot: 10 BB

Hero ma tedka moznost callnout reraise a muze byt rad ze byl jen jeden.

TURN 8 :club:
      Hero A :heart: A :spade: 34 % Sance na vyhru oproti flopu se nam zvysili, prestoze board vypada nebezpecne, objevila se flush draw navic karty 4,6 nebo 6,9 by mohli drzet hotovou postupku. Presto dame raise
      MP1 J :heart: Q :spade: 8 % Agresivni hrac s top parem opet re-raise
      MP2 K :diamond: 5 :heart: 8 % Slon, s nejnizsim parem opet call
      SB: 6 :heart: 8 :heart: 26 % Dobry hrac se stright draw chytil jeste par, call
      BB: A :club: 10 :club: 24 % Tento hrac ma overkartu a nyni nove flush draw a krast blindy si nenecha, takze reraise.

Hero stoji ve slozite situaci, pokud dorovna, muze pocitat s tim ze MP1 zvysi znova, prestoze na 90 % nedrzi nic lepsiho nez par, sazku 1 BB nezahodi nikdo. Takze stoji prez rozhodnutim za 3 BB hrat o pot 30 BB coz by mel zkusit i kdyby nekdo ze souperi mel prave dva pary, Takze hero dorovna a opakuje se kolecko sazeni s raise od MP1, finalni pot je 30 BB

RIVER: At prijde naprosto jakakoliv karta, tak MP1 bude pokracovat v agresi, MP2 i kdyby chytil tripple jen dorovna, SB zacne byt agresivni v pripade dvou paru a lepsich (tohle je jediny naznak ktery nam zarucuje ze muzeme zahodit a usetrit nejake penize). A BB budto chyti flush nebo promeni svuj turn semibluff na cisty bluff a bude se snazit vyhnat hrace ze hry, v pripadnem showdownu spoleha na A High. Jakakoliv karta na riveru mu dava duvod raisu: K - overkarta, Q,7,5,8 zdvojeni boardu, J,9,6,10, postupka, v pripade 10 navic ma i par. Kdyby prislo posledni A v balicku tak my shrabneme poradny balik.

Ma hero na riveru hrat o pot ve vysi 50 BB vkladem 4 BB ? jeho sance na vyhru jsou 34 % a vlastne zadna karta ktera se objevi mu neprozradi jak si stoji kvuli prehnane agresi souperu.
      My karty souperu nezname, takze nas muze nahlodavat
      :diamond: MP1 mohl od zacatku drzet Q7 - dva pary.
      :diamond: u slona MP2 jsem videl pouze calovat i nejlepsi fullhouse, bez moznosti, ze by souper mel ctverici, dokonce i na riveru uzaviral sazkove kolo a dal jen call.
      :diamond: desi me hrac SB, hraje dobre, je mozne ze slowplay set nebo na flopu chytil dva nejnizsi pary a chce se dostat do showdown.
      :diamond: nechytil BB na turnu gunshot treba s 4,6 nebo 6,9 ?

PS: Sestavane hra je fiktivni, ale MP1, MP2, SB a BB jsou skutecni hraci, kteri hrajou podle mych poznamek, ktere o nich mam.

Tesim se na vase komentare :)
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      V dnesni ranni season se me vubec nedarilo, dlouho jsem se pohyboval na zisku 0.50 nakonec jsem klesl na 0.13, skoro na nulu.

Delala me problem rozdilna dynamika stolu. Na jednom me fishka s nejnizsim parem reraisovala kazdy bet aby na riveru chytila tripple. Na druhem stole kdyz se na flopu objevilo A, tak me vsichni slozili na muj bet.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Ukazka bezne handy u stolu

Přehrát handu

Preflop: Hero is UTG1 with 5, K.
      Hero folds, UTG2 raises, MP1 calls, MP2 calls, MP3 folds, CO 3-Bets, BU folds, SB calls, BB folds, UTG2 caps, MP1 calls, MP2 calls, CO calls, SB calls.

Flop: (21 SB) T, J, 5 (5 players)
      SB bets, UTG2 raises, MP1 3-Bets, MP2 caps, CO calls, SB calls, UTG2 calls, MP1 calls.

Turn: (20.5 BB) 7 (5 players)
      SB checks, UTG2 bets, MP1 raises, MP2 3-Bets, CO calls, SB caps, UTG2 calls, MP1 calls, MP2 calls, CO calls.

River: (40.5 BB) 3 (5 players)
      SB bets, UTG2 raises, MP1 3-Bets, MP2 folds, CO folds, SB caps, UTG2 calls, MP1 calls.

Final Pot: 52.5 BB.
      Results follow:

MP1 shows two pairs, jacks and tens(J T).
      SB shows a pair of jacks(K J).
      UTG2 shows a pair of tens(Q T).

MP1 wins with two pairs, jacks and tens(J T).
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj, to jsou bláznivé ruce :) Jinak v tomto případě musíš už jít prostě čistě matematicky, pokud je v potu např 40 BB (WOW :s_o: ) a máš dát jeden BB, tak ti stačí 2,5% na výhru, tj pokud budeš mít pocit, že máš alespoň tak málo %, tak ruce dohrávej.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz

Přehrát handu

Preflop: Hero is UTG2 with 5, 5.
      UTG1 folds, Hero calls, MP1 folds, MP2 raises, 2 folds, BU calls, SB calls, BB calls, Hero calls.

Flop: (10 SB) 5, J, K (5 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets, MP2 calls, BU calls, SB calls, BB folds.

Turn: (7 BB) 5 (4 players)
      SB checks, Hero bets, MP2 calls, BU folds, SB calls.

River: (10 BB) 8 (3 players)
      SB checks, Hero bets, MP2 calls, SB folds.

Final Pot: 12 BB.
      Results follow:

MP2 shows a full-house, kings full of fives(K K).
      Hero shows four of a kind, fives(5 5).

Hero wins with four of a kind, fives(5 5).

Tomu rikam tight souper, chyti nejvyssi set, ktery se mu promeni na turnu na nejvyssi fullhouse a on me se ctverici pouze vycaluje vsechny street
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Lol, to je kandidát na nějakou cenu :f_biggrin:

když už tak už

Přehrát handu

$3/$6 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BU with A, A.
      MP3 raises, CO 3-Bets, Hero caps, 2 folds, MP3 calls, CO calls.

Flop: (13.333333333333 SB) 4, 6, A (3 players)
      MP3 checks, CO checks, Hero bets, MP3 folds, CO calls.

Turn: (7.6666666666667 BB) 3 (2 players)
      CO checks, Hero bets, CO raises, Hero 3-Bets, CO calls.

River: (13.666666666667 BB) 3 (2 players)
      CO bets, Hero raises, CO 3-Bets, Hero caps, CO calls.

Final Pot: 21.666666666667 BB.
      Results follow:

Hero shows a full-house, aces full of threes(A A).
      CO shows four of a kind, threes(3 3).

CO wins with four of a kind, threes(3 3).
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Tak trefeny set AAA nebo KKK na flopu prohravam bezne. ze souperi pomuze turn i river uz jsem si zvykl :) Proste na turn se podivaj za 1SB s cimkoliv
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz

Přehrát handu

Preflop: Hero is CO with A, A.
      UTG1 folds, UTG2 calls(All-In), 2 folds, MP3 calls, Hero raises, 3 folds, MP3 calls.

Flop: (6.5 SB) 2, 9, 8 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets, MP3 calls.

Turn: (4.25 BB) T (2 players)
      MP3 checks, Hero bets, MP3 calls.

River: (6.25 BB) 5 (2 players)
      MP3 bets, Hero calls.

Final Pot: 7.75 BB.
      Results follow:

MP3 shows two pairs, fives and twos(2 5).
      Hero shows a pair of aces(A A).
      UTG2 shows a straight, jack high(J 7).

UTG2 wins with a straight, jack high(J 7).

Tady je prozmenu jak se da prohrat s AA proti obema dvema souperum, jeden chytil gunshot na turnu, dalsi druhy par na riveru
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Dnesni vecerni season jsem zakoncil se ziskem dolaru, celkove 9.39 a premyslim zda na 10.00 jit zkusit limit 0.05/0.10. Ma nekdo zkusenosti s timhle limitem na pokerstars ? jak moc se lisi od 0.02/0.04 ?
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      .
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Diky za komentar, tvuj blog jsem videl. ja hraju dost tight, treba kdyz mam postupku a sparuje se board tak okamzite uz jen check/call. Takze nejvesi propady co jsem mel jsou 25 BB

Dnesni dopoledni season jsem zacal trochu pozdeji a vubec se me nedarilo, nachazel jsem minis dolar dlouho dobu, nakonec jsem zakonicl na +0.15

Vecerni season dopadla cca +0.90 a byla dost na houpacce. Po 5 minutach hry jsem byl v plusu dolar (maniak me capnul od flopu az do riveru mel gunshut a par proti memu top setu), pak jsem behem hodiny se odblindoval k nule a nakonec me jsem hodne vydelal s druhym nejlepsim fullhousem proti nejnizsimu fullhousu.

Momentalni stav 10.39 - takze teoreticky bych mohl jit na vyssi limit, ale mam trochu strach. radsi jeste zitra zkusim neco nahrat na tomhle nizsim. Prechod udelam na 12 dolarech a pri poklesu na 8 se vracim dolu
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Dneska jsem si privstal a behem hodiny jsem v zisku dolar, mel jsem stesti na dva stoly kde sedeli pasivni hraci schopny dorovnat s nejnizsim parem az river a zaroven me umoznovali konotrolovat pot, protoze sami nesazeli

Jako dalsi plus jsem se naucil poznat kdy souper drzi vysoky overpar proti memu setu a kdyz na board prijde karta, ktera mu teoreticky zkompletuje lepsi set, tak ubrat v sazeni. Usetrri to dost penez.

Aktualni stav 11,75 a premyslim kdy jit na vyssi limit. Rikam si, dam jeste magickou hranici 12 a jdu :)

Musim se pochlubit jednim neoficialnim uznanim. Na flopu jsem chytil top set a souper nuts flush. Ja jsem byl v pozici a na riveru se sparoval board (ja jsem chytil ctverici) a velmi dobry souper pouze checknul (ma tri hvezdicky status). pot byl relativne velky, protoze jsme sli cap preflop v hodne hracich. A souper presto si vzal cas na rozmyslnou zda moji sazku dorovna. Proste veril ze jeho nuts flush je malo a mel pravdu :) )))

Odpoledne jsem si asi na pul hodinky zahral, dosazeno 12,12. Priste zkousim limit 0.05/0.10
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Konecne jsem presil na limit 0.05/0.10. Dneska jsem si zahral cvicne radeji jen dva stoly misto ctyr, ale i tak za 10 minut jsem skoncil se ziskem dolaru.

Oproti 0.02/0.04 me prijde ze lide hrajou rozumeji, takze se lepe predvida co asi tak drzi v ruce.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      tak at se dari i zde

ja vcera zkusil chvilku FL na everestu (0,05/0,1 i 0,1/0,2) a musim rict, ze hraci tam jsou urcite mene agresivni a hrrr do kazdeho potu az jsem se divil. Takze dva dolarky doma, nicmene problemem je traffic..nez se nasel nejaky stul na nektrem z techto limitu tak sem se celkem nacekal...ale jak rikam, prislo mi to celkem klidnejsi nez PP :f_cool: