BLOG: Zahřívací kolo skončilo, čas rozdávat KO

• irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Tak přece jen jsem se odhodlal založit blog a vyzkoušet challenge vyhlášený Corniem.

Něco málo o mě:
      27let, studující i pracující mikrobiolog/biochemik. Poker hraju tak cca 3 roky . Tehdy jsem se k němu dostal přes jednu studentskou ligu a ač s nevelkými až dalo by se říct žádnými dlouhodobými úspěchy (poker mě furt nechce živit), i přesto všechno mě to stále baví :) . Hraju převážně NL SNG max 5USD. V poslední době (i díky PS) jsem začal experimentovat s CG ale stále se to točilo okolo no limitu.

Skok do neznáma
      Dneškem jsem zhlédnul video o FL CG od Strixe a musím říct, že mě tato varianta právě díky jeho videu docela zaujala. Beru to jako nový začátek, možnost jak začít od píky a pokusit se vypracovat nahoru (jednou koupím jachtu, napíchnu tam net a budu honit dolárky už jen z její paluby... :s_cool: )
      FL jsem tedy nikdy nehrál a tudíž budu i vděčně nasávat veškeré dostupné informace a snažit se je uplatnit v cestě za svými sny.

Plán je tedy jasný:
      50USD na účtu PartyPokeru (screen dodám vzápětí) a z nich vytvořit pro mě honosně vypadající BR 10 000 USD (pokud to bude za měsíc splněno tak samozřejmě budu pokračovat i k další nule :s_biggrin: )

K dispozici:
      Ntb zn. Lenovo, software Party Poker (ostatní herny nebudu jmenovat :D ), materiály zde na PS a hlava (sice děravá, ale je k dispozici). Nic dalšího jsem nikdy nevlastnil a nevlastním, i když i to se snad časem změní. Jo ještě jsem zapomněl, přece jen ještě něco mám...VÍRU... :s_cool: a díky ní to dokážu..

První krok jsem tedy již učinil: zhlédnul jsem Strixovo video a na jeho základě dal pár cvičných hand abych si to "ohmatal"

Nejbližší cíle:
      • více studovat a méně hrát (doteď přesně opačný zlozvyk)
      • projít veškeré basic články
      • znalosti z basic uplatnit ve hře
      • opět projít tyto články a odhalit odchyky ve své hře
      • pravidelně aktualizovat blog :)

Na závěr bych chtěl laskavého čtenáře pochválit a vzdát hold, že došel až sem páč nejsem žádný spisovatel (teda doufám, že aspoň někdo dočetl až sem :D ) a musím pokorně a pravdivě přiznat, že je to můj první blog co jsem kdy vydal.

Tak tedy k 29.8. 2011 disponuji suma sumárum 50,65 USD, začínám na 0,1/0,2. Pusťme se tedy do toho (i když krapet se zpožděním, ale snad to dotáhnu..), ať se všem daří. GL
  • 922 odpovědí
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj, vítám tě v Cornieho výzvě a jsem velice rád, že se ti video líbilo a nabudilo tě zkusit FLH! :) V tom prvním videu nemluvím moc přímo o hře, proto doporučuji prostudovat materiály co jsou zde na PS o FLH, princip je stejný, pouze zdejší materiály jsou převážně o fullringu a proto musíš poučky trošku rozšířit na range rukou, který se používá na 6-max stolech :) Pokud bys měl jakoukoliv otázku, nebo si nebyl nějakou rukou jist, neboj se napsat do limitových fór nebo sem a určitě ti odpovím :)

Držím palce a informuj o vývoji! :s_cool:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Video bylo jako uvod a seznameni s touto variantou vyborne a uz se velice tesim na pokracovani, abych si doplnil informace o preflop hre...

Mam jeste jeden obecny dotaz...jak sledujete pocet odehranych hand (ja to doted nikdy nedelal a celkem by me zajimalo kolik jich tak nahraju)... diky
    • KonyFT
      KonyFT
      Bronz
      Registrace: 30.01.2011 Příspěvky: 393
      Ahoj, tak přeji hodně štěstí v Cornieho výzvě. Počty hand můžes sledovat přez různé programy. Pokerstrategy nabízí free software elephant. Hodně štěstí při budování bankrollu :)
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Tak musím smutně konstatovat první fakt a to, že po instalaci Elephantu mi tento nezapisuje odehrane hry na PP. Po kratkem testu na NL to slape, ale fixed proste nebere. Máte někdo zkušenost co s tím (nahoře jsem to měl přepnute)
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      irik83 původně napsal
      Video bylo jako uvod a seznameni s touto variantou vyborne a uz se velice tesim na pokracovani, abych si doplnil informace o preflop hre...

Mam jeste jeden obecny dotaz...jak sledujete pocet odehranych hand (ja to doted nikdy nedelal a celkem by me zajimalo kolik jich tak nahraju)... diky
      Ahoj, jasný, je potřeba doplnit i další informace, přece jen s preflop range rukou jakožto jedinou informací ještě nikdo díru do světa neudělal :f_biggrin: Jinak k zachycování rukou používám HEM, měl jsem jej ještě dřív, než jsem poznal programy zde volně ke stažení :evil:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Tak co se včerejška týče, přečetl jsem prakticky všechny základní články, otevřel si tabulku pro preflop hru a snažil se držet i pravidel na turnu a riveru...

Musím tedy, ale říct, že to co jsem občas viděl zahrát hráče za mnou mě celkem děsilo (nakonec spíše bavilo)...nejhorší na tom ale bylo, že nakonec chytali trojice, flushe apod...budu si muset na tuto varianci ale zvyknout, přece jen je to jiný styl hry...

Každopádně jsem ale včerejší den zakončil stavem 56,01 USD, bohužel tedy nevím kolik hand jsem odehral, ale i tak jsem s tímto stavem spokojeny, hrál jsem dva stoly, na více si zatím netroufám. Pokusím se stáhnout a naisntalovat aspon měsíční verzi HEMu at mám potrebny prehled.

Jinak dalším mým postřehem je moje "nechuť" číst články, včera jsem se přistihl po dvou přečtených článcích, že u třetího už myslím na to, že bych zapnul hernu a zahrál si...nakonec jsem sice studoval dál, ale vím, že mě to čeká opět a zas :) máte nějaký recept jak zahnat myšlenky na hru a věnovat se pouze studiu? Snažím se dávat si přestávky mezi čtením, abych se trocha odreagoval, ale stejně to moc nepomáhá :D

Takže přeju všem dobrý karty a krásný slunečný den
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Dneska žádná sláva...dopoledne jsem si na pár hand sednul a co chodilo soupeřům, to mi hlava doteď nebere. Můžu mít AKs a snažit se agresivně z late pozice zahrát a stejně vyhraje BB s 74o a takovych bylo 90% her. Tak jsem se radeji sebral, vypnul pocitac, vzal dva kybliky a sel sbirat svesticky...by jste neverili jak se pritom clovek odreaguje a to pomysleni az z nich bude jen cira kapalina....no aj na ty luckery jsem zapomnel.

Ted navecer jsem chtel zahrát jeste par hand (odhadem cca 300), nejdrive jsem uspesne dohnal ten debakl z dopoledne a nicmene nasledne zase klasicka hra...ja silnej az po flop a river ci turn me opet casto shodili...no zacinam si na to postupne zvykat, ze tam vetsina callne snad s cimkoliv.

Zitra si dám pauzu a prectu si znovu clanky na hru postflop a dalsich fázich hry, protoze tam mam asi nejvetsi mezery a zbytecne souperum platim.
      Dalsim cilem do pristich her bude zuzeni range, kterou mam obcas zbytecne sirokou a nedela to dobrotu, musim se striktneji drzet tabulky.

Stav účtu po dnešku činí 51,71 USD

No jak se říká: PRVNI VYHRANI Z KAPSY VYHÁNÍ
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj, promiň že odpovídám až teď, měl jsem nějaké nepříjemnosti mimo pokerové stoly :s_frown:

S tím prvním vyhrání je to jasný, já si pamatuju, že když jsem začínal, tak jsem neohroženě sednul na 0,10/0,25 USD NL, každý den z prvních 2 týdnů jsem vyhrával od 50 do 150 USD a říkal si, jak jsou všichni okolo mě úplně blbý...no a ejhle, za dalších pár dní GG, skoro busto, první vyhrání... :f_biggrin:

Občas se stává, že soupeři callnou fakt cokoli, stává se to napříč stakes a je to ve své podstatě dobře (i když moc dobře vím, o čem mluvíš, občas bych vraždil... :s_cool: ), protože právě tito lidi jsou ryby co platí svým winrate -15BB/100 ty lepší hráče :)

Zúžit range je dobrý nápad, na druhou stranu nesmíš být moc nit, nebo tě sežere rake, na to taky pozor.
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      .
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Dneska jsem se zas lehce nas..l nad nesutalymi cally a lucky hrami jednoho hrace a jrho odpoved me hooodne pobavila...

"its limit poker not no limit donk"

co na tohle typkovi rict? napada me jedno welcome in the sea fish :s_cool:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      Hezky blog, at se ti dari :) jaky mas aktualni stav konta ?
    • irik83
      irik83
      Bronz
      zizelevak původně napsal
      Hezky blog, at se ti dari :) jaky mas aktualni stav konta ?
      dik, snazim se ze sebe dostat maximum pac je to muj zivotne prvni blog, takze obcas pisu bludy, ale zjistuju, ze je to chvilema i legrace mit moznost si nekde vylit srdicko..zvlast v FL to bude asi casto...hrajete nekdo na vyssich sazkach? jaka je tam uroven? Treba se tam casem taky mrknu tak at vim zda se tesit nebo radsi ne :D

jinak popravde nic moc, asi to nemam tak dobre nahore podmaznuty jako nekteri tamni gambleri... no on ten komentar o kousek vyse hovori za vse :D

na ucte mam cca 48.80 USD ....
    • irik83
      irik83
      Bronz
      ?( :O :O :O tak a dost uz dneska!!! zaviram Party poker a jdu koukat na Ano sefe!!!

to prece neni normalni, bud hraju ja tak blbe nebo oni tak dobre...davam si den dva volna abych mohl zkouknout naky videa a precist strategie, i kdyz jelikoz videa moc nejsou a moje anglictina je mizerna tak snad to nejak pujde, aspon nakoukat hru...omg ja uz dneska rostu :D
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Proste nemam slov:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.1/$0.2 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is SB with K, K.
      MP2 raises, MP3 3-Bets, CO calls, BU folds, Hero caps, BB folds, MP2 calls, MP3 calls, CO calls.

Flop: (17 SB) 4, 6, 2 (4 players)
      Hero bets, MP2 folds, MP3 raises, CO calls, Hero 3-Bets, MP3 caps, CO calls, Hero calls.

Turn: (14.5 BB) Q (3 players)
      Hero bets, MP3 raises, CO calls, Hero calls.

River: (20.5 BB) 5 (3 players)
      Hero bets, MP3 raises, CO folds, Hero calls.

Final Pot: 24.5 BB.
      Results follow:

Hero shows a pair of kings(K K).
      MP3 shows a pair of aces(A A).

MP3 wins with a pair of aces(A A).
    • Angel909
      Angel909
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 60
      Niesom FL pro pretoze zatial mam nastudovane len basic clanky ale podla mna na tom flope si uz nemal 3betovat ale po raise opponenta len callovat tym by si zachranil urcitu cast penazi pretoze na turne by si bol bez iniciativy cize by si maximalne calloval river to iste(ked si dobre pametam v strategickom clanku pisalo ze sa ma len raz betovat alebo raisovat TP na flope)... Samozrejme zalezi od toho aky read mas na konkretneho hraca.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj, ta ruka, to je prostě klasický set-up, s tím nejde moc udělat obv, nedával bych určitě donk river, ale jen call. Jinak s tím co psal angel909 nevím, jestli můžu souhlasit, samozřejmně záleží od situace, ale na flopu se dá občas capovat i čisté draw, tady bych řekl 3bet flop OK. :f_cool:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, už dlho žiadny update, dúfam že si sa na to nevykašlal :)

BTW označím tento blog prefixom, aby bolo fórum prehľadnejšie :]
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Zdravim, mel jsem ted trochu tezsi obdobi a musim se priznat, ze jsem na poker prilis mnoho casu. Brnknul jsem si jen nekolik turnajku, ale to je vse.

Ted ale nastaly zas pohodovejsi casy takze se naplno pustim do sve cesty za snem. Pro dnesek odehrano cca 300 hand s celkovym profitem 3,31 USD. Poucen z predchozich nezdaru, jsem zacal vyuzivat mnohem vice pozici a pripadne upravovat range dle pozice.

Kazdopadne mam v planu znova procist strategie, prohledl jsem si nove super video od Strixe a opet jsem zjistil, ze se mam hodne co ucit...

Strategie jsem si taktez vytiskl predevsim, abych mel tabulky pred sebou...

Takze jedeme dal GG :s_cool:
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj,

to se stává, že je horší období, hlavní je, jestli už je vše v pořádku a je čas na ostatní zájmy :f_wink: Který stakes teď hraješ? Pokud budeš mít nějakou problémovou handu, tak šup do judge fóra a mrknem na ti :f_cool:

GL!